Zapinanie tralki i kolumny schodów: praktyczne porady – nwhistorycourse.org

The BlogFix tralki łatwo, więc nie ma potrzeby, aby skontaktować się z profesjonalistówFix tralki łatwo, więc nie ma potrzeby, aby skontaktować się z profesjonalistami Schody w nowoczesnych domach prywatnych - zjawisko już znane, a nawet konieczne, zwłaszcza dla budynków wielokondygnacyjnych. Różnorodność stylów i kolorów, w tym przypadku zależy wyłącznie od wyobraźni i pragnień właścicieli nieruchomości. Ale piękny wygląd - nie najważniejszą rzeczą dla instalacji schodowych. Bezpieczeństwo i komfort poruszania się - są to czynniki, których nie należy lekceważyć. Dzięki tym funkcjom doskonałą pracę wspierających kolumny, balustrady i tralki.


Jak zainstalować tralki na schodach: parametry projektowe

Tralki są wsparcie pionowy, który znajduje się między schodami i poręczy. Jego głównym celem - aby zapobiec ludzki upadek, zapewniając wygodne i bezpieczne wchodzenie i schodzenie. Ponadto, tralki mogą również służyć jako dekoracja, dając pewną podświetlenie przestrzeni wewnętrznej.

Takie nośniki mogą być przyłączone kstupenkam, podłużnice (Marginalia schodach) lub ciąg.

Przy zakupie drabinę, którą chcesz sprawdzić, czy nie zawiesić tralki w rowkachPrzy zakupie drabinę, którą chcesz sprawdzić, czy nie zawiesić tralki w rowkach

Do przyszłego drabinie było nie tylko piękne, ale również różniły się niezawodność, trzeba przestrzegać pewnych wytycznych i zasad jego budowy:


 • Tralki są mocowane w dwóch miejscach - na poręczy, a nawet jakiegokolwiek elementu budowlanego;
 • Bezpośrednio poręcze powinny być łatwe w użyciu;
 • Wysokość barierki zaleca się nie mniej niż 80 cm, jest uważany za najlepszy wariant - 90 cm;
 • Montaż podpór powinny być przeprowadzane w sposób jednolity, w odstępach 10-20 cm (z małymi dziećmi - im mniejsza różnica, tym bezpieczniej).

Szczególną uwagę należy zwrócić na montaż zamocowania górnych i dolnych balustrad, zapewniając ich maksymalnej wytrzymałości. Po tym wszystkim, te stojaki mocno załadowany.

Grubość wsporników w tym przypadku nie jest to szczególnie ważne, ponieważ nie ma wpływu na bezpieczeństwo konstrukcji. To wszystko zależy od woli właściciela.

Jak zamontować tralki do schodów: ich odmian

Tralki mogą być wykonane z różnych materiałów - betonu, drewna, metalu, szkła, kamienia naturalnego i dekoracyjny. Wyróżniać trochę wsparcia na sznurku.

Fix tralki na drewnianych schodów, można użyć wkrętów samogwintującychFix tralki na drewnianych schodów, można użyć wkrętów samogwintującychRozważmy najczęstsze rodzaje wsparcia nogi na materiał, z którego są wykonane:

 • Drewniane tralki - uważany klasyki i są odpowiednie dla praktycznie każdej stylistycznej projektowania domu. Są świetnym różnych opcji, tak, że każdy, nawet najbardziej wymagający właściciel może znaleźć podpórka do smaku. Zalety tralki można przypisać fakt, że drewno - naturalny i przyjazny dla środowiska materiał.
 • Stojaki z siatki metalowej, zazwyczaj są wyryte elementy różnych konfiguracjach i rozmiarach, z różnymi ornamentami.
 • Pręty szklane są bardzo nietypowy i oryginalny wygląd. W ten sposób materiał przed użyciem, lub poddane specjalnej utwardzania przy tripleksu, znane ze swej wytrzymałości.

Podczas montażu drabiny nie może być ograniczona przez jednego materiału i używać kilka. Najważniejsze jest to, że nie są one sprzeczne ze sobą i połączone. To także wpływa na wybór podpór montażowych.

Jak umieścić tralki na schodach z rękami: przewodnik

Wybór metody instalacji ogrodzeń bezpośrednio wpływa na rodzaj drabiny. W przypadku przenoszenia elementu drabiny - łańcuch, to i dołączyć tralki, podłużnice i jeśli - to na schodach, a podpory do podłogi lub ostatnie kroki.

Proces odbywa się w montażu ogrodzeń następującej kolejności:

 • Balustrady są umieszczone na krawędziach;
 • Z liny lub budowlanych poziomu wyznaczonego miejsca, gdzie będzie wsparcie;
 • Marker lub kreda zaznaczone pola z tralkami;
 • Bieżące cięcia Wierzchołki podpór na tej samej nachylenia, pod którym znajduje się klatka schodowa.

Przed zainstalowaniem tralki warte oglądania filmów szkoleniowychPrzed zainstalowaniem tralki warte oglądania filmów szkoleniowych

Jeśli tralki ustalony górny ciąg lub istnieją pewne cechy urządzenia drabina - realizowane kawałek dna podporach.

Istnieją trzy sposoby, aby zamontować tralki drewna:

 • Z ćwiekami. Do tego jest mały otwór na głębokość około 80 mm w środku tralkami. W tym przypadku, pożądane jest, że skok był ocynkowany - to będzie chronić przed rdzą. Ponadto, kołek jest umieszczony w powstałego otworu pozostawieniu jej do działania gdzieś od 50 mm, i utrwalano kleju. Następnie wywiercić dziury w schodach, a jak klej stałe wsparcie.
 • Shkantami. Zaczyna się przy wytwarzaniu otworów w częściach i balustrady na schodach w szczególności do kołków, które są również przymocowane za pomocą kleju. Następnie rozpoczyna się montaż podpór. Po klej jest całkowicie suche, można zainstalować poręcze.
 • Śruby - najprostszym rozwiązaniem. Najważniejsze jest to, że są one ze stali. Pionowy wspornik, od strony śruby wkręca kąt tak, że wystające części, może łatwo wprowadzić do drabinie.

Podczas pracy z tralkami drewnianymi nie trzeba używać paznokcie, ponieważ w czasie, taka konstrukcja może zacząć tracić swoją stabilność i kołysanie. To, oczywiście, wpływ na jego bezpieczeństwo.

W odniesieniu do szklanych lub metalowych ogrodzeń, są one zwykle sprzedawane razem ze specjalnymi łącznikami i otworów już wykonanych. Ich instalacja nie jest szczególnie skomplikowana.

Zapinanie tralki do schodów smyczkowych: algorytm działań

Dokonać instalacji tralki do cięciwy własnymi rękami jest dość prosta. Jest możliwe, aby zabezpieczyć je bocznie na zewnątrz za pomocą kołków rozporowych lub kołków i może być ustawione z góry.


Algorytm w tym przypadku jest następująca:

 • Skupiając się na zboczu schody są cięte górną i dolną częścią tralki;
 • Jest określana poprzez znalezienie stojaki na strunie;
 • Otwory dla elementów mocujących (na balustrady i w łańcuchu), które mocuje się następnie za pomocą kleju w obudowie;
 • Balas jest wkręcona w dziobie.

Aby ustawić tralki na łuk na górze, można użyć podbalyasennik, który jest drewniany dostochku z rowkiem, jest nałożony na sznurku.

Przed zainstalowaniem tralki na ciąg, należy umieścić znaczniki, gdzie się znajdująPrzed zainstalowaniem tralki na ciąg, należy umieścić znaczniki, gdzie się znajdują

Aby rozwiązać podbalyasennik śrub lub PVA zastosowania. Obok stojaka wyznaczonego miejsca wkładki i dokręcić śruby, które mogą być wprowadzane bezpośrednio w naczyniu i balustrady jest prostopadła do szyny.


Powstała przerwa między balustrady może być zamknięty wykończenia.

Jak dla stanowisk montażowych na strunie, zdarza się tak:

 • Wykonane specjalne otwory w dolnej części tralki;
 • cięcie przednie do pożądanego nachylenia;
 • Ponadto, Tralka wklejony kołki i otwory są wiercone w łańcuchu;
 • Następnie skrajny tralka ustalana jest na ciąg za pomocą kleju.

Aby drewniany stanowisk były bardziej wiarygodne i stabilne, zaleca się używać zamontować opcjonalny bok.

Robi swoje ręce: jak zainstalować tralki na schodach (wideo)

Łapanie instalacją tralki i słupki nośne muszą zrozumieć, że główny nacisk należy położyć na sile fundamentów wszelkich ogrodzeń. Zgodność ze wszystkimi zasadami i zalecanych ustawień sprawi, że drabina jako wygodna i bezpieczna.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 87 = 97

Adblock
detector