Yorgan: dikmek nasıl, ne desen seçmek için – nwhistorycourse.org

The BlogYorgan - Eviniz için parlak dekorasyonYorgan - senin domaLoskutnoe battaniye için parlak dekorasyon - bu patchwork en basit ürünlerden biridir, onu oluşturmak için gibi karmaşık şekiller ve geçişleri kullanmak gerekli değildir. Sen esas temel dikdörtgen, çizgili ya da elmas, (daha sonra kareleri çekilecek) üçgen alabilir.


oluşma patchwork geçmişi

Yorgan genel çarşafları göründü neredeyse anı dikilir. Ona bu doku parçalarının her türlü oluşturmak için kullanılan tam bir paket almak için düşük maliyetli bir fırsat gibiydi. Çok daha sonra, teknoloji (sadece 20. yüzyılın başlarında) bir yamalı olarak çağrılacak başladı, ama özünde aynı kalır - benzersiz ve parlak renkli kompozisyonlar oluşturmak için.

Benzersiz renkli ve parlak kompozisyon evinizi süsleyecekBenzersiz renkli ve parlak kompozisyon evinizi süsleyecek

Şimdi kapitone hesap trendleri dikkate alarak, en heyecan verici ve modern biri olarak kabul edilir. art-house olarak Ekili böyle bir şey, el yapımı ve sadece patchwork fantazi ve güzellik kendi vizyonunda - her şeyin üstünde.

patchwork temelidir:

 1. kumaş parçaları renkli bir bileşimin oluşturulması.
 2. iç tarafında kenar kapakları olan çapraz bağlama (ön - bir).
 3. şekil greft düz olmak zorunda değildir. Hatta farklı bir şekle sahip, her biri kullanabilir.
 4. Kumaş malzemesi de farklı olabilir, ancak tercih edilir - düzgün doku.

Geçmiş patchwork, prensipte, arkeolojik kalıntıları ile teyit edilir iplik ve iplik anda, doğduğu gerçeğini bahseder. Geleneksel olarak, bu Çarlık Rusya'da kapitone 17. yüzyılda kullanmaya başladı inanılıyor, zaman krallar için kumaş dikilir etek ucu ve burun birkaç adet. Aynı yöntem daha sonra satın almak veya kendinizi bütün bez yapmaya yetmeyeceğini giyim için köylüleri, kullanıldı ve bunun için onlar kapakları giysiler kesmek sadece eski hisse senedi almak zorunda kaldı.


Ben yorgan dikiş nasıl

Dikiş iç tarafında gerçekleştirilir. zor değil nihai düzenlemesi 1.5 santimetre girinti kenar boyunca birbirine birleştirilir kanadı 2 çapraz bağlı, olacağını tahmin etmek.

Peki, nerede kanat montaj başlamalı? Tabii ki, bir çizim yaparak. özel bilgisayar programını - Birisi basit bir taslak, birisi kullanıyor Bunu yapmak için. Burada, istediğiniz gibi. Numaralandırılmış kareler içine bitmiş krokisini bölmek tavsiye edilir. Benzer bir şekilde, toplanan ve bitmiş kumaş edilecektir.

aslında bir nevresim almak gerektiğini unutmayın. Sen dolguyu değiştirme olasılığı için bir yuva tutabilir? Prensip olarak, gerekli değildir battaniye kendisi toz izin vermez dayanıklı kumaştan dikilmiş olup olmadığını. Bu ilkeye göre artık neredeyse tüm minder yapılır.Aynı için, nihai dikiş orijinal ve renkli olsun, bu önerilir:

 • dikkatli bir şekilde çapraz bağlama önce her kanat kenarları ütülenir;
 • (Hatırı sayılır zaman alacak manuel çalışma ve dikiş olacak mükemmel düz değil) dikiş makinesini keyfini;
 • o çizgili büyük yamalar hazırlamak ve ancak o zaman bütün web bunları dikmek en iyisidir.

Eğer herhangi bir alışkanlıklarına ürün eklemek planlıyorsanız, battaniye merkezinde yerleştirmek en iyisidir.

Eğer temel olarak 140 110 ile santimetre boyutunu (bebek battaniye için klasik sürümünü) alırsak, merkez meydanı yaklaşık 30 ila 40 santimetre 40 ila 30 ya da olduğunu.

Surround yorgan: Seçenekler

Kapitone sıcak battaniye iki şekilde oluşturulabilir. Klasik - kullanım izolasyon kaplaması. Bu en kolay seçenektir. Ağır - Eğer bağlayıcı ve battaniye olacağı için pamuklu astar, kullanmaktır. Bu yorgan evrensel olacak - kışın, yaz aylarında bunun için bir dolgu maddesi ekleyebilirsiniz - temizlemek için.

Hangi dolgu hacmi paket için uygun? Bu amaçla bir kural olarak:

 1. Tabaka;
 2. Sintepon;
 3. hollofayber.

Ayrıca, doku yün ve yün (sentetik) olabilir. her biri kendi tercihlerine göre kendi seçimlerini yapmak dikişçi Orada var.


Dolgu battaniye her dikişçi kendisini seçer çevreleyenDolgu battaniye her dikişçi kendisini seçer çevreleyen

girintili 1.5 cm - Kenar bir klasik. Daha hesap ve dolgu kalınlığı içine alıp koşullu nihai parça eklemek gerekir.

Doğal olarak, dolgu bloklar halinde yayınlandı olabilir, bu nedenle sürekli düzeltmek zorunda değildir. Ancak bu durumda dolgu maddesi yerine kesik Mutlaka gerekli değildir, bu nedenle kumaşın yüz kenarı boyunca dikilmiş.

hacim battaniye beri - çift taraflı, daha sonra küçük resimler olacak, tabii ki, iki. İki ayrı tuval - Birkaç parça ve birinci kanat hazırlamak onları setleri içine ürünü bölmek için daha iyidir.


tüm parçalar daha yüksek bir ön tarafı (hasat kenar) ile başlanmalıdır bir bileşik. Dikkatle kıvrımlar dikkat ederek sert bir yüzeye şeyi bırakmaya arzu edilir. varsa - tuval yeniden pürüzsüz olmasını.

Sonra dolguyu ezer ve kılavuz pimleri üzerinde sabitlendi. pamuk astar dikişli - Gerekirse. Son aşama - arka kanadın kenarı boyunca bir çizgi. ilk adımlar doğru gerçekleştirilmiş varsa burada, her şey kolaydır.

patchwork için desenler Fikirler

150'den fazla varyasyon desen yama işi vardır. Örneğin, her bir kanatçık düzensiz bir şekle sahip olan bir teknik, geleneksel olarak "deli" olarak adlandırılır. (Titreşim bantları var dallanma ise) Bir karo, ekilebilir arazi kullanın. Bu birincil katman kareler oluşacak, ve üst şerit kalıpları yürüttü.

Klasik varyasyonlar hala "uçan kazlar" belirtmeliyiz itibaren "iyi", "çerçeve" (bunlar ortalarında 60'lı yıllarda Rusya'da ortaya çıkmıştır). Bu arada, Amerika'da "ananas" olarak anılır patchwork desenleri oluşturmak için bir tekniği vardır. Aslında - Bu dekorasyon battaniye düzlemi boyunca bir geometrik şekiller (ve yalnızca bir tarafta olabilir) formda bir dikilmiş iki zıt bant kullanılan tek için, aynı çerçevedir. Ve tabii ki, kumaş aynı doku olmak zorunda değildir. "Parlak" - temeli genellikle sert ve kurdele dikiş olduğunu.

Bu battaniyenin için kullanabileceğiniz birkaç tasarımları biridirBu battaniyenin için kullanabileceğiniz birkaç tasarımları biridir

kalıpları için en iyi fikirler nelerdir? En yaygın Of:

 • dama tahtası;
 • Amerikan karesi;
 • ekilebilir arazi;
 • labirent.

Aslen batıda icat, ancak daha sonra onlar Rus ve craftswomen için "hareket" vardır. Ama bunlar - Eğer kesim dergilerde yayımlandı ve dikmek olan fotoğraflardan görebileceğiniz gibi bu kullanılan tüm teknikler sadece yüzde 2-3 olduğunu.

Ve kimse benzersiz desen abstraktsionny oluşturmak için yasaklar! Bu yamalı temel avantajı olduğunu - hiçbir kısıtlama prensip kullanılmaktadır.

Nihai ürün - yazarın hayal gücü ve onun yalnız somut halidir. Bir dikiş kareler veya daire şeritler - başlayanlar için, basit bir model kullanmak için tercih edilir. Zaten dikiş makinesi ile ilgili bazı deneyime sahip olanlar için ideal bir seçenek - bu patchwork tarzında "deli" dir. Ama profesyoneller zaten birkaç kalıp birleştirerek en karmaşık kompozisyon oluşturabilir. Ama kendine biraz beceri gerektirir oldukça ağır makine gerçekten bu.

Desen Yorgan: Hazırlık kapakları

ille dikiş zaten yorgan hazırlanan yamalar için kullanılmaz. bunlar imal edilir ve bağımsız bir şekilde, örneğin, eski bir giysi ile ilgili olabilir çünkü. Bu amaçla Orijinal kot, pamuklu ve keten olacaktır. Onlarla birlikte, tesadüfen, oldukça basit.

Eğer, yorgan oyalamak çalışmasını özetlemek hazırlamak başlamadan önce yapılacakEğer, yorgan oyalamak çalışmasını özetlemek hazırlamak başlamadan önce yapılacak

Basit geometrik şekillerin yapılmış bir yorgan için planlar. düzenin en iyi skeç üzerinde yapılır. Tek bir yamalı kırıntıları kullanabilirsiniz. Bu boşlukları mağazalarda bile tekstil satılmaktadır.

Dikkate almak gereklidir:

 1. Son form düz yüzleri olmalıdır;
 2. kırpma bıçak veya makas, aynı bir terzi yapmak daha iyidir;
 3. eklemler için - yamalar planlanan boyuta mezura genişliğini eklemek daha iyidir.

Yorgan (video)

dikiş Varyasyonları dekoratif dikiş bitirme basit zımbalama fayans veya mozaik, değişen, en cesur kullanılabilir.

Yorgan (fotoğraf)

1bc24140ea5ac9e1c263ee9c45eb3d741102-975250000124aaacb00003343e99a93819ea4da2257413b0d883ee087589246detskoe-loskutnoe-odeyalo-s3534683

Leave a Comment

Your email address will not be published.

28 − = 18

Adblock
detector