Yeni başlayanlar için Patchwork: patchwork ve örgü temelleri – nwhistorycourse.org

The Blogeski çağlardan beri bilinen patchwork tekniği, eşit derecede iyi giysi veya iç aksesuar için de kullanılabiliryerlerinde, bir patchwork - eski çağlardan beri bilinen patchwork tekniği, eşit derecede iyi giysi veya iç aksessuarovOsnova patchwork için kullanılabilir. Bir bütün kumaş son analizde, birbirine bağlı çok sayıda oluşacaktır (değil, çapraz bağlı, belirtilmelidir). Bu yüzden en basit yöntemdir - bu kanatları geometrik şekiller tarafından seçilir yatak takımları, bu. meydanları ile, örneğin, başlamalıdır.


Yeni başlayanlar için ana patchwork tekniği: adım adım

Ana "hile" patchwork döngü set hakkıdır. Bunu yapmak için, sadece bile iki yüzleri anlamına gelmediğini yazdınız. Geçiş çok konuştu bir de kalır. kanat, bir sınır (kenar) ise, bu ek yazılı döngü üzerinde bir başka eğme (sıkılır döngü) ifa edilir.

dikiş ve örgü patchwork için Desenler yerde bulunabilir. Hatta kitleri kısa ve tığ oluşur, bu tekniğin, üreme için sattı. Bu durumda en önemli şey - aynı kalınlıkta ipliklerini uyulması. Deneyimli ustalar farklı kullanabilirler, ancak rağmen onlar aynı uzunlukta oluşturmak, böylece düğüm doğru hesaplama yürütmek için ihtiyaç yoktur. Kural olarak, sadece grafik kağıdı veya özel kağıt kullanmak uygun olur.

patchwork daha az popüler Bağlama patchworkpatchwork daha az popüler Bağlama patchwork

Peki, nasıl yama başlayacak? yukarıda tarif edildiği gibi halkalar, bir dizi bulunmaktadır.


Ama aklında bu bulundurun:

 1. Web'in Her iki taraf yüz vardır.
 2. hava döngüler kanadın kenarını karşılamak için kullanılır.
 3. Diğer bir kanadın eğimli geçiş çapraz menteşeleri solunması ile gerçekleştirilir. Bu ilk (kenar) alınır, ve halka birleşme düz bir çizgi çekilir, olduğu.

Ne kumaş yorgan altında seçilmelidir? başlayanlar yere ipek, keten ve yün için. Sentetikler genellikle hatta kalın, dayanıklı iplik kullanılmaz. sildim - kullanımından kaynaklanan Sonuçta doku, döngü küçüleceğini olarak, tasarım üzerine çizilmiş ne uymuyor. Bir olağan bir şey.

Yeni başlayanlar için Patchwork: dikiş üzerine bir ana sınıfı

Zor Değil desen durumunda, bağlayıcı tabaka orada kullanılan tahmin etmek. kolay oluşturmak ve desen ve modeller için Açık. durumla biraz daha karmaşıktır nakış iştir. Ancak, söz patchwork başlıca avantajlarından yapılmalıdır - takdirine kesti. Hiçbir kıvırcık puflar veya bilateral düğümler verilmemektedir. Bu teknoloji o kadar kolay başlayanlar verilir yüzden.

yamalı tarzında eşyaların baz arzu edilen kesme parçaları üretmek özel düzenlemeler vardıryamalı tarzında eşyaların baz arzu edilen kesme parçaları üretmek özel düzenlemeler vardırNerede dikiş yama başlatmak için? taslak hazırlanması bulunmaktadır. Birisi bir kitaptan götüren, birisi bağımsız oluşturmak için tercih ediyor. Neyse ki, şimdi sadece birkaç fare tıklaması küçük resimleri oluşturmak için izin verse özel bilgisayar programları vardır. tarzı dikişçi için herhangi tercih seçilmiş. başlayanlar için, basit geometrik şekillere dayalı ilk karalama hazırlamak için en iyisidir. Örneğin, dikiş dikdörtgenler veya üçgenler, rhombuses. Bu durumda, herhangi bir sorun olmadan kaba bir desen hazırlamak. Buna ek olarak, başka şeyler dikmeye alınan eski doku kalıntıları kullanabilirsiniz. Onların kalite ve miktar neredeyse hiçbir şekilde nihai sonucu etkileyecektir olduğunu.

Gelecekte nasıl görüneceğini şey olarak genişletilmiş keyfi bir dizi hazırlanmıştır. tuval boyutu çok büyükse, o 2-4 bölüme ayrılabilir. Sadece iç yüzlerini olanlar hiçbir kenarı ile dikilir olacağını unutmayın.

Aşağıdaki tekniği çok basittir - görünmez iç kontur üzerinde dikili yamalar. Böylece başkalarının gözlerinden ürünün arka gizleme, birbiri üzerinde dikmek kumaş engellemez. Böylece, örneğin, yastık üzerinde nevresim veya battaniye, yastık kılıfları bulunmaktadır. Doğal olarak, bu ve can bir dikiş makinesi kullanır. Standart kesim kullanılarak Düzenleri.

Toplam, dikili patchwork tüm işlemdir:

 • bir ön kroki oluşturulması;
 • bulma veya sağ kanat yaratmak;
 • Zımba iç kontur.

Birçok tahmin ettiğiniz gibi örgü aksine, yüzün sadece bir parçası olacaktır.

Dikiş patchwork üzerinde Usta sınıfı (video)

patchwork tekniği: Yeni başlayanlar için şablonlar ve desenler

İğne - kişisel kroki üzerinde şeyler oluşturmak için her zaman değil. Buna göre, desen ve patchwork desen uzman kitaplar biten tematik forumlar, kadar pek çok kaynakta bulunabilir. Ama yine çizimler oluşturmak - zor değildir. Gerçekten de, bu teknikte "kaotik" desen belirli bir oranda verilir. Önemli olan - Sonuçta onu kullanan kişiye sevilir.

en basit ve desen varyasyonu olarak temel - sağlam temeller yapılmış çoraplar ve suluk örüyor. kanat birbirine döngüler hava aynı kare aynı parçaları örülmektedir. nakış ile - ve bu daha kolaydır. Aksine keyfi kanadı toplamak ve iç kenarında dik. İlk olarak, sadece virajlarla olmadan yatak veya sıradan kilim üzerinde çalışabilirler.


şekiller tutturma parçalarının öncelik sırasını gösteren bir şablon kullanabilir bir desen yamalı yöntemi oluşturmak içinşekiller tutturma parçalarının öncelik sırasını gösteren bir şablon kullanabilir bir desen yamalı yöntemi oluşturmak için

Daha karmaşık bir teknik, - bir daire şeklinde olmaktadır. Temel fark:

 1. Doğru döngü sayısını saymak ve (son ürün boyutuna bağlı olarak) 1-5, her seviye eklemek gerekmektedir.
 2. bileşik kenarı (böylece ilave yapısal model oluşturma) ile hava değil, aynı zamanda basit döngüler sadece yapılabilir.
 3. Renkler kapak üzerinde birleştirilir. Çok renkli kumaş kullanılması tavsiye edilmez (bazı durumlarda hala izin verilebilir rağmen, örneğin, zinde ve dikili bez ise).

Her zaman olduğu gibi, eğitim sadece kanat üzerinde mal olur. İç kenar düz dikiş tekniğini kullanmak bile yapılabilir. Ama bu bir dikiş makinesi gerektirmiştir.

son şey Bahsetmemiz - Sözde patchwork yorgan bloklar için kullanılmayacaktır. Evet, onları dikiş çok daha rahat olacak, ama yeni başlayanlar için herhangi bir deneyim getirmeyecek. iğne herhangi bir beceri olmadan olabilir iki kumaş parçasını diker ve bütün bir kompozisyon oluşturmak - tamamen farklı bir düzeydir.

yamaları sabitleme Yönetmelikler patchwork tekniğindeki ürünler oluşturmak içinyamaları sabitleme Yönetmelikler patchwork tekniğindeki ürünler oluşturmak için


Yeni başlayanlar için patchwork için bir plan geliştirmek için nasıl

Birkaç şemalarının uygulanması sürebilir yamalı temellerini inceledikten sonra. İlk ürün bir ana sınıfı olacağını varsaymak gerekmez. Olasılıkla tam bir sayfayı olsun. Hatta bir grafik kağıdı gerekmez.

Yani, ev eski bir kesimden yamalar küçük bir sayı değil diyelim. O kadar hangi boyutta her önemli değildir. Önemli olan - düz yüz (ya da yeterince budama yapmak). Sonraki bir taslak oluşturmak ve nihai ürün üzerinde yer alacak şekilde onlar dışarı serilir. Bir substrat kullanın gerekli değildir. Herşeyi adım adım yapmak daha iyidir ve sonuçta inanıyorsanız - hemen kanatlara bağlayabilirsiniz. Bunun için herhangi bir ders tam olarak ihtiyaç yoktur.

şemada daha sonra tek bir birim halinde birbirine dikilir parçaların gerekli sayıda, keser olarakşemada daha sonra tek bir birim halinde birbirine dikilir parçaların gerekli sayıda, keser olarak

Yani oluşturabilirsiniz:

 • yatak;
 • resimlerinde abstraktsionnye;
 • örme, örneğin bir atkı (ya da çiçek uçları veya kenarları oluşturulur);
 • peçeteler;
 • Mobilya veya masa için dekorasyon olarak (blok yorgan.

Önceden hazırlayın desen gerekli değildir. O anda birden fazla öğe birleştirecek karmaşık şeyin oluşturduğu desen takip etmek gereklidir.

Birkaç yamaları bağlamak değil, aynı zamanda her köşe tuval herhangi desen eklemek sadece planlıyorsanız Yani, örneğin, olduğunu. Doğal olarak, kumaş bir tip veya en azından benzer seçilir. Eğer bacak kısaltmak gerekiyorsa, o sadece uzun kenarı boyunca makasla kesti. Bu seçenek sadece döngü var eridiği takdirde, örgü için uygun değildir.

Yeni başlayanlar için Dikiş patchwork (video)

gerçi 20. yüzyılın başlarında icat edildi patchwork, aktif dolayısıyla dokuyu tasarruf çok daha erken kullanıldığı ve. İlk dikiş bu yöntem İngiltere'de icat olduğuna inanıyordu ve Avrupa, Rusya göç etmiş bugünkü şekliyle orada yamalı dan almaktadır. 

 Yeni başlayanlar için patchwork (fotoğraf)

1-DSCN32981-DSCN35939f82b4c270c3ce8f6af76c3110zy - dlya-doma-interera-Bolshoe-loskutnoe-pokryvalo97e3796330f96b756f6017e046a4a0d56382143611039442388bcfe8a91436014192wpid-f808afe1e97f8bf36028d65b4c114db71501140924389422920936381049113512187

Leave a Comment

Your email address will not be published.

17 − 8 =

Adblock
detector