The BlogÇapraz dikiş hem arasında favori eğlence kullanışlı ve yeni başlayanlar deneyimliÇapraz dikiş ilgili her zaman hem deneyimli kullanışlı ve novichkovVyshitye çapraz setleri arasında favori eğlencedir. Onların yardımı ile, sahiplerinin enfes tadı vurgulamak güzel el yapımı ürünleri iç mekana uygun, evde özel bir konfor oluşturabilir. Sadece bir haç nakış başlıyor değilse, gerekli malzeme ve tekniklerini tanıyacak, hem de teknoloji ve nakış sırlarını sormak yararlıdır.


dikiş türleri: Yeni başlayanlar için Temelleri dikiş çapraz

işin başarısı devresinde bağlıdır. Bunlar renkli veya siyah beyaz gelir. Her karakter iplik belli bir renge neden olmaktadır. Grafik üzerindeki her kare - bir dikiş.

Düzenleri başlayanlar için daha uygun olan, siyah ve beyaz veya renkli olabilirDüzenleri başlayanlar için daha uygun olan, siyah ve beyaz veya renkli olabilir

dikiş başlıca türleri:

 • Kesirli çapraz;
 • Tam çapraz;
 • yarı çapraz;
 • Kompleks çapraz;
 • Fransız düğümü;
 • dikiş saplı;
 • "Ileri iğne" ve "arka iğne" Dikiş.

dikiş her türlü diyagramlar açık ve basit ile gösterilir.


hepsi aynı yönde yer alacak kadar, dikiş uygulanmasına ilişkin kuralları temizleyin sok - düzgün çalışması için bir temel oluşturur.

Yeni başlayanlar için Çapraz Dikiş: Sırlar

Yetenekli nakışçılar basit devreleri ile eğitim başlamanızı öneririz. Bunların asgari parçaların sayısı ve dişin fazla 5 renkler kullanabilirsiniz.

İlk kez nakış yapmaya karar verirseniz, o zaman daha iyi bir basit desenli basit bir devre seçmektirİlk kez nakış yapmaya karar verirseniz, o zaman daha iyi bir basit desenli basit bir devre seçmektir

güzel nakış Sırları: • nakış nodüller ipliği özel bir şekilde sabitlenir, bitmiş değildir;
 • İplik renginin Sınır transferi doğrudan işin kalitesini etkiler;
 • Malzemeler yüksek kaliteli ve dayanıklı olmalıdır.

Bu nüansları dikiş "arka iğne", hem de işin sonunda iplik düzeltmek için aynı şekilde düzeltilebilir.

İdeal güzel nakış ön taraf ve ters tarafı hem düzgün olmalıdır.

başlayanlar için nakış çapraz için standart seti

Eğer bir acemi iseniz, işiniz için gereken tek şey hazır set satın alabilirsiniz. Bu tür kitler iğne veya sipariş online mağaza için bölümlerinde satın almak kolaydır.

dükkanda satılıyor bitirdi nakış kitleri, zaten iş için gereken her şeyi içerirdükkanda satılıyor bitirdi nakış kitleri, zaten iş için gereken her şeyi içerir

Kit nakış için:

 • Tuval. farklı bir yoğunluğa ve renge sahip nakış için ince kumaş. Nedeniyle iğne serbest aralıklar ile oluşturulması özel örgü ayrı hücreye. En çok talep - Aida.
 • İğneler. Geniş göz ve keskin olmayan yuvarlak uçlu nakış için özel iğne. Her nakış olacaktır kumaş yapısına bağlı olarak boyutuna sahiptir.
 • Konu. Daha sık diş ipi bulunan - farklı uzunluklarda% 100 pamuk. Çile 6 ayrı şeritlerin oluşur. diyagramlar her renk veya renk özel numara atanır.
 • Şema. şemada hücre tuval üzerinde işlemeli çapraz tekabül Bahsedilen.
 • Yüksük. O kalın tuval üzerinde çalışması gerekiyor.
 • Hoop. Onlarla birlikte, tuval gerilir ve deforme izin vermez.

Bazı setler dokusu, makas ve ölçüm bandı için bir işaretleyici içerir. bu araçlar değilseniz, bunlar ayrı olarak satın alınabilir.

Başlamadan önce diş döken olmadığını kontrol etmek için emin olun.

Çapraz dikiş başlayanlar için talimatlar ve kurallar

düşey doğrunun yanlış tarafında almak ve yüzünde için - klasik bir haç, kurulduğu kurallara uymak gerekir. Yeni başlayanlar için Talimat bu konuda iyi bir yardımcıdır. Sadece onları gözlemleyerek, güzel ve düzgün nakış alabilirsiniz.

İlk nakış ürünleri de yeni başlayanlar için talimatları kullandığınızdan emin olunİlk nakış ürünleri de yeni başlayanlar için talimatları kullandığınızdan emin olun


başlayanlar için sayılan çapraz temel kuralları:

 • Doğada, sadece üç yönde dikişler vardır;
 • Dikiş çalışmalar yalnızca tuvale dik pozisyonda bir iğne ihtiyaç;
 • Üst dikiş bir yönde gerçekleştirilmesi;
 • alt dikiş oyalamak hattından ve sonra haçlar üst dikiş bitirmek;: Dikişler iki aşamada dikili
 • Ayrı bir dizi nakış, her bir çapraz tam hemen uygulanmalıdır.

iplik düzeltmek ve sessizce nakış üzerinde düğümleri bırakmak deneyiniplik düzeltmek ve sessizce nakış üzerinde düğümleri bırakmak deneyin

Eğer birkaç hücre atlamak istiyorsanız, iplik sağa hücrenin içinden çekti ve nakış devam edilmelidir.

Hiçbir zaman çabuk iplik düzeltmek için birçok yol vardır, nakış knot olun.

Usta sınıfı: başlayanlar needlewomen için kanaviçe

Adım adım size ana sınıfı kullanabilirsiniz, dikiş geçmeye öğrenmek için.

Yeni başlayanlar için Usta sınıfı:


 • İlk dikiş yapın. Ön tarafta yanlış tarafı ile iğne gerin ve sağ alt delik yerinin içinden yerleştirin. Çıktı karenin sağ üst kısmından iğne ve diyagonal üzerinde sol alt köşeye tanıtmak. Bizim dikiş hazır.
 • Zaman kazanmak için, bir haç gerçekleştirirken başka yöntemi kullanabilirsiniz. Nakış sola dayalı olmalıdır. Biz sağ alt kısma ve arka taşıdıktan sonra sol üstten eğimli dikiş bir dizi gerçekleştirin.
 • 1 dikiş güvence önce tuval yanlış tarafında iplik düzeltmek için gereklidir. Bunu yapmak için, ilik dizisindeki kuyruk koymak ve sıkın.

nakış üzerinde Usta sınıfı - güzel ve orijinal ürünler nakış öğrenmek için harika bir yoldurnakış üzerinde Usta sınıfı - güzel ve orijinal ürünler nakış öğrenmek için harika bir yoldur

dikiş yerine getirirken, iplik çok sıkı çekmeyin.

Yeni başlayanlar için, 2 veya 3 konuları nakış önerilir. Böylece filamentler birbirine sıkıca gidecek ve görsel desen daha hacimli olacaktır.

Yeni başlayanlar için basit nakış teknolojisi çapraz

Çapraz dikiş vermek üzere faaliyete geçen zorluklar korkmayın. nakış teknolojisi çalışma aşırı karmaşık değildir ve hatta acemi için oldukça rahat. Her zamankinden nakış güzel ve derli toplu yapmak için olsun olmadan, dikiş yürütmek için nasıl öğrenmeye başlamak için.

Çapraz dikiş şöyle:

 • Yukarıdan aşağıya doğru;
 • Aşağıdan yukarıya doğru;
 • Sıralar yatay ve dikey, çapraz gerçekleştirilir.

bir haç oyalamak ve güzel bir resim bile bir acemi, ana şey sabırlı olmaya olabilir oluşturmak ve basit dikiş teknolojisini öğrenmekbir haç oyalamak ve güzel bir resim bile bir acemi, ana şey sabırlı olmaya olabilir oluşturmak ve basit dikiş teknolojisini öğrenmek

Çapraz dikiş iki dikiş - üst ve alt. Öncelikle, tüm alt dikişler istenilen renklerde dikilir. Bu aşağıdan yukarıya veya yukarıdan aşağıya yapılabilir. Bazen sadece tamamen onları nakış, bu durumda, bireysel haçlar bir veya birkaç satır gerçekleştirmek gerekir.

Birkaç hücreleri iplik atlamak gerektiğinde yanlış tarafında yapılmalıdır.

artan adımlar: Nasıl çapraz dikiş başlatmak için

Orada bir şey nakış etme isteğini, ancak bunu nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

adım adım olmalıdır nakış başlatın:

 • basit bir devre ile başlayanlar için uygun bir bulmak. Bu set tüm ihtiyaç vardır.
 • çalışmak için bir yer hazırlayın. Iyi aydınlatılmış bir alanda kalmak tavsiye edilir.
 • Nakış kumaş hazırlayın. Bu, bir ön yıkama olabilir ve bir tül içinden demir demir gerekir.
 • yapıştırıcı ile tuval kenarı işlenir ve kuruyana kadar bekleyin.
 • İlk haç için tuval üzerinde bir nokta seçin. Ve buna göre, bu şemada yapılmalıdır. Bu süreçte, ana şey hata yaparlar ve hassas aynı yerde onları tanımlamak değildir. Bu nokta da nakış için başlangıç ​​olacaktır.

nakış ile devam etmek için, basit bir devre seçmek ve işyeri hazırlamak emin olunnakış ile devam etmek için, basit bir devre seçmek ve işyeri hazırlamak emin olun

Zamandan tasarruf ve diş ipi haçları ipliği kesmeden birbirine yakın bulunan bir gölge, nakış açabilirsiniz.

Zaten yapılan haçlar kurşun kalemle üzerinde çarpı düzeni karışıklığı önlemek için.

başlayanlar çocuklar için Çapraz dikiş: ebeveynler için ipuçları

İlk başta, hiç kimse kanaviçe, şimdi bir hobi haline büyüyebilir bütün aile birleştirmek düşünüyor. Böyle tutku eşit derecede iyi yetişkinler hem de çocuklar için uygundur.

Çocukların nakış başlayanların ebeveynler için ipuçları:

 • çocukla başlamak için gitmek ve nakış için gereken her şeyi satın;
 • dumanları favori görüntü seçmek için izin ver;
 • Bir yer, materyal ve araçları hazırlamak katılmadan önce;
 • Birlikte çalışmayı Nakış, çocuk, çabuk sıkıldı almaz süreci ve nakış hayran edilecektir.

Çocuğun yaşı ve tercihleri ​​göz önüne alındığında, araç ve nakış için çizelgeleri seçinÇocuğun yaşı ve tercihleri ​​göz önüne alındığında, araç ve nakış için çizelgeleri seçin

tek tek veya malzemeler hazır nakış seti satın alarak, çocuğun yaşına uygun olarak düzeni önerisi olduğunu da, satıcı ile başvurun.

Yakından izlenmesi ve bu süreçte çocuk zarar vermez olduğunu da görmek gerekir, ve bir iğne kaybetmedi.

Çocuk nakış evdeki herhangi bir oda için güzel bir dekorasyon olduğunu.

Yeni başlayanlar için Çapraz Dikiş: çalışmalarında hataların düzeltilmesi

Doğru hataları önlemek aracı işlemeli. hatalar yapılırsa, bunu düzeltmek için emin olmalıdır. Aksi takdirde nakış görsel yaygın türü şımarık ve düzeltme gereklidir edilecektir.

Hatalar iki kategoriye ayrılabilir:

 1. Gereksiz. doğrudan nakış görünümünü bozan değil bu ince kusurları. Genellikle karıştı, çarpı işareti farklı tonlarının iplikleri taşıma sürecinde. Bu durumda, herhangi bir şey düzeltmek için gereksizdir.
 2. Esansiyel. Bunlar görsel olarak fark edilir hatalardır. Bu durumda, çıkış tek yön - erimesi ve tekrar nakış çalışmaya başlamak için. Bazı durumlarda, bu durumda: üst çapraz dikişin farklı yönlerde a) konum; Böyle insanların yüzlerine gibi öğeler nakış işlemek için gösterişli olması gerekiyor iplik renklerinin b) başarısız seçimi.

Güzel işlemeli kanaviçe ve hatasız resim mükemmellik dikişçi bir işaretidirGüzel işlemeli kanaviçe ve hatasız resim mükemmellik dikişçi bir işaretidir

Bazen zaman tuval üzerinde çalışmasını tamamlayabilmesi olur. durumda doku ilave bir bölümü kesin ve temel 5 haç uygulamak için gereklidir. Sonra onu müşterek "arka iğne" keskin bir iğne kullanılarak yağlamak.

tuvalin bağlama parçalar, tesadüf kareler takip etmek önemlidir. nakış üstüne bindirilmiş dikiş yeri gizler.

Çapraz Dikiş İpuçları iğne kadınları acemi

nakış başlangıç ​​seti gibi olmalı ve kesinlikle bu gibi, o zaman işler daha hızlı ve daha eğlenceli hareket edecektir.

başlayanlar Nakış için ipuçları:

 • Bir başlangıç ​​renkleri minimum sayıda yeteri kadar basit tasarım olacak, büyük bir kompleks nakış almayın.
 • Eğer bir seçim yapmak zor bazı devrelerin sevdiyseniz, malzemenin bileşimi ve dişin rengini karşılaştırın.
 • onlar daha kolay okunur ve daha kolay çalışılabilir, basit ve anlaşılır şemaları tercih edin.
 • tuvalin renk ve yoğunluğuna dikkat ediniz. Yeni başlayanlar için en iyi seçenek №14 özetleyecek.
 • Kullanım kolaylığı açısından, çember kullanmak, farklı boyutlarda ve şekillerde gelir. daha rahat olacak olanları seçin.

Nakış işlemi, size sadece zevk getirmek güzel bir desen ile basit bir düzen seçinNakış işlemi, size sadece zevk getirmek güzel bir desen ile basit bir düzen seçin

Ayrıca mükemmel yardımcıları keskin makas nitkovdevatel ve iğneler olacaktır. Aynı zamanda t birkaç iğne kullanın. Belirleyin. Sen konuyu her seferinde değiştiremez.

İlk nakış işleri için en iyi seçenek bir boyut 25x25 cm değil.

Yeni başlayanlar için Çapraz Dikiş adım adım (video)

Sadece bir haç nakış öğreniyorlar, yavaş yavaş sürecini ustalaşmak için çok önemlidir. Dostu usta-sınıfı başlayanlar için kılavuzun bir türüdür. Yeni başlayanlar için Talimat Rusça çapraz dikiş üzerine bir dergi veya kitap olarak hizmet verebilir.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

83 − = 81