yazlık ikinci kata rahat merdiven: 3 kriteri – nwhistorycourse.org

The Blogözel bir evde ikinci kata Merdiven sadece güzel değil, aynı zamanda pratik olmak zorundaözel bir evin ikinci kata Merdiven mutlaka sadece güzel olmalı, ama aynı zamanda praktichnoyBlagodarya yapamaz merdiven, güvenli iki ya da üç katlı oluşan apartmanlarda, kat kat hareket ve özel olarak için. özel bir evin inşaatının hesaplama iki kat daha inşa etmek için planlanmış ise, merdiven planlamak, hatta inşaat aşamasında, ihtiyaç ve ev büyüklüğünde oldukça büyük ise, bu, içi bile iki merdiven sağlanabilir, ikinci bir yardımcı rolünü oynamaktır.


ikinci kata Merdiven vermek

Bir tasarım ve merdiven yapılacağı malzeme seçerken, güvenlik ve ergonomi konusunda unutmamak önemlidir.

inşaat çalışmaları öncesinde iyi ikinci katta merdiven nereye yerleştirileceğini düşünmek emin oluninşaat çalışmaları öncesinde iyi ikinci katta merdiven nereye yerleştirileceğini düşünmek emin olun

Yukarıdaki açıklamalara dayanarak bir dizi kriteri tanımlamak mümkündür hangi malzeme ve tasarım seçimi:

 • odasına merdiveni akrabası yanı sıra merdiven boyutlarını ve sonra merdivene ayrılması planlanmaktadır metrekare sayısını yer alacaktır yer;
 • Bütün yapının güvenliği Seviye - Evin ebeveynleri ile yaşayacak olursa küçük çocuklar ve yaşlılar akrabaları, onlar için maksimum güvenlik için bir merdiven tasarlamak gereklidir;
 • merdiven türü ve bir duvara tutturma yöntemleri veya modüler yapı ile monte edilebilir ve aynı zamanda bir merdiven kurulacağı tesislerinde tüm iç.

dikkatlice bir ülkede evde merdiven modelinin seçimi yaklaşım gerekir. Ne şekil ve tasarım, aynı zamanda yapılmış olduğu malzeme olacak ve. yanlış bir tercihin söz konusu olduğunda, bu güvenlik standartlarını yerine getiremiyor ve genel iç Tüm tesislerinde, bir çok ekonomik değil seçeneğini alabilirsiniz.


İkinci katta bir yazlık evde merdiven basamaklarının ölçüleri

Özel bir evde hazır beton levhalar merdiven inşa edebilirsiniz, ancak dikkate boyutları, tasarım ve materyal değil, aynı zamanda genişliği, uzunluğu ve yüksekliği adımların büyüklüğünü de dikkate almalıdır. İdeal olarak, basamaklar 120 cm genişliğine eşit olması, en çok adım genişliği 25-30 cm eşit olmalıdır ve aşamalar arasında yüksekliği 15-18 sm eşit olmalıdır. Ancak her zaman mümkün bu tür ideal bir oranda uymak.

ikinci kata rahat ve güvenli çıkış bir merdiven yap, adımların iyi seçilmiş yükseklik ve genişlik kullanabilirsinizikinci kata rahat ve güvenli çıkış bir merdiven yap, adımların iyi seçilmiş yükseklik ve genişlik kullanabilirsiniz

Buna ek olarak, her bir tasarımda kademelerin boyutları, örneğin, küçük bir farklı olacaktır: 1. Özel bir evde merdiven en yaygın tasarım - bu doğrudan odnomarshevaya merdiven olduğunu, bu tasarım için adımların en uygun genişlik Aynı zamanda 100 cm, orada bina çitler, merdiven olasılık ve böylece fazla yer almaz ..
 2. özel bir ev spiral merdiven varsa, bu durumda, en az bir adım genişliği 80 cm eşit olmalıdır. Ancak, ikinci bir merdiven ve eğer ev ihtiyaçları için çoğunlukla kullanılan, 60 cm'ye kadar aşamaların genişliğinin azaltılması mümkündür.
 3. Bu tür merdivenler 50 cm azaltılmış genişliği aşamaları eğilimi olmayan diğer standart, örneğin merdiven çözeltiler, katlama veya acil durum vardır.

Genel olarak, bu yükseklik, uzunluk ve genişlik adımlar, eğim ve merdiven genişliği olarak merdiven tüm boyutları, zemin alanı bazında hesaplanır, çünkü merdivenin büyük boyutlu, odada bunun için gereken daha fazla alan.

ikinci kata villa merdiven genişliği

özel evlerde yüklü merdivenleri için belli kurallar ve video talimatlar vardır, orada, bu tür yapıların tüm normlara uygun olmalıdır çok katlı konut binaları, aksine SNIP. Özel evlerde çeşitli boyutlarda ve şekillerde kümesi merdivenler bulunmaktadır.

merdiven tasarlarken, böyle odanın boyutları gibi hesap belirli parametrelere almaya değer, yaşayan insanların sayısı, hem de çocukların varlığı ve yaşlı, çok merdiven cihazı. .

Tüm bu nedenlerden dolayı, merdiven tasarımı yapmak gereklidir ve belirli parametrelerin devam eden imalatı.

merdiveni güvenli için, genişliği en az 90 cm olmalıdır.merdiveni güvenli için, genişliği en az 90 cm olmalıdır.

yani:

 1. özel bir ev merdiven minimum genişliği en az 90 cm olmamalıdır ve ideal olarak merdiven genişliği 120 cm olmalıdır. Bu tahliye sırasında sıkıştırmayacaktır bir yangın merdiveni durumunda, yangın güvenliği en başta gelen nedeni.
 2. Her Mart'ta Adım (eğer yarım hızda ve merdiven fazla) aynı genişlik ve aynı yükseklik ve uzunlukta olması gerekmektedir.

Merdiven ve daha az genişliğini yapmak kesinlikle mümkündür, ama üzerinde hareket etmek oldukça rahat değildir.

Buna ek olarak, dar merdivenler herhangi hantal öğeleri taşımak zor olacaktır. nadiren bodruma inmek veya tavan kaldırmaya, örneğin, kullanıldığı takdirde merdivenin küçük genişliği yapılabilir.

Ülkenin tasarlama elleri ile ikinci kata merdiven

Özel evlerin inşaatı duvarlar, zemin ve çatı inşa vakıf, bırakmaya değil, aynı zamanda merdiven imalatı yerden yere gitmek için değil sadece. Eğer bir merdiven yapmak Ama hepsinden önce bir oturma odası ve giriş holü yeni bir nesne yerleştirmek için izin verilip düşünmelisiniz.


İlk kez bir tasarım projesi yaparsanız, ellerinizle can ikinci kata merdiven yapınİlk kez bir tasarım projesi yaparsanız, ellerinizle can ikinci kata merdiven yapın

Gerekli tüm parametreleri ile merdivenlerden tasarlamak gereklidir ve bunu yüklemek için plan dikkate alarak:

 1. Kat ikinci kat seviyesine birinci katta zemininden yüksekliğini ölçmek için gerekli olan aşamaların sayısını belirlemek için. Sonra genellikle 150 mm'ye eşit yapılır, adımların yüksekliğini belirlemek, yazının yüksekliği adımlarının yüksekliğine gelecekteki tüm merdiven paylaşacak.
 2. Açı gelecek merdiven eğimi 37 derece eğim optimum açı olarak kabul edilir 22-40 derece arasında olmalıdır. eğim optimum açısı, bir çizim yapmak ve görsel olarak nasıl görüneceğini olmalıdır olan belirlemek.
 3. çit ve duvarlar tasarımında, yükseklik en az 90 cm olmalıdır devlet belirli kurallara haberdar olmak için, ve sarmal merdiven ise, en az 110 cm den vardır. çit temelini oluşturur korkuluk, arasındaki mesafe olmalıdır yaklaşık 120 aa, çocuk olması özellikle.

Şimdi gerekli parametreleri bilerek, ev için hemen her merdiven tasarlayabilir ve tüm yasal güvenlik şartlarına uygun olarak, herhangi bir sorun olmadan bile elleriyle yapılabilir.

Sadece uygun şekilde tasarlanmış ve imal edilmiş merdiven yıllarca sürecektir.

merdiven Katlar pencere ifade vermek üzere

merdiveni hareket edebilmek amacıyla tamamen güvenlidir, karanlıkta etkili olduğu arka ışığını ayarlamak gerekir. Ama boşuna enerji harcamak değil sırayla, doğal ışık özen ve pencere yapmak gerekir ve hatta küçük olursa, daha mümkünse öğleden sonra merdivenlerden aydınlatmak için.


Buna ek olarak, merdiven yakınında, güzelce Evinizin dekorunu tamamlayacak bir pencere yükleyebilirsinizBuna ek olarak, merdiven yakınında, güzelce Evinizin dekorunu tamamlayacak bir pencere yükleyebilirsiniz

Ancak, ne zaman cihazın, aşağıdaki noktalar dikkate alınmalıdır:

 1. Pencerenin şekli evin genel tarzı ile tutarlı olmalıdır, bu nedenle böyle bir pencere planı önce, en iyi seçenek seçmek için fotoğraf pencere desenleri görmelisiniz.
 2. pencere yeterli ışık geçmelidir kalmaz, aynı zamanda sıcak tutmak için tamam olduğunda. Büyük resmi pencereler güzel görünüyorsun, ama Rusya topraklarında çoğunluğu için uygun değildir. Birkaç küçük boyutlu pencereler yapmak daha iyidir.

yazlık ikinci kata Merdiven (video)

Sonuç olarak, büyük bir resim penceresi veya birkaç büyük pencereler, onlar merdiven yakınında düzenlenecek olmasına rağmen, peep merak izin verebilir dikkati çekiyor. Bunu önlemek için, bir renkli cam veya ayna yapmalıdır.

yazlık ikinci kata merdiven Tasarım (fotoğraf örnekler)

001513726-7157197519x500xfoto-vintovoy-lestnitsy-iz-derevajpgpagespeedicO1NP9Ln1887185921935784429446ghauod39W665

Leave a Comment

Your email address will not be published.

31 − = 22

Adblock
detector