Yatak odasında duvarların rengini belirleme: 5 seçim kriterlerini – nwhistorycourse.org

The BlogYatak odası - dinlenmek için bir oda, bir rahat ve dinlendirici bir atmosfer oluşturmak için buraya önemlidir bu yüzdenYatak odası - dinlenmek için bir oda, bir rahat ve dinlendirici atmosferuSpalnya oluşturmak için buraya önemlidir bu yüzden - bireysel oda. Bu odanın tasarım sahipleri dinlenmek ve çalışma sert bir günün ardından dinlenmek için izin veren samimi bir atmosfer yaratır. yatak odası tasarımı, aydınlatma, perde, mobilya ve tekstil gibi tüm ayrıntılar, önemlidir. Odanın içini tasarlarken, ilk şey duvarlar ne renk karar vermelidir. Renk şeması yatak odası duvarları - çok önemli bir faktördür.


Yatak odası duvarları için renkler

Yatak odasında duvarların rengi hesabı birkaç parametreleri dikkate alarak seçilir.

yani:

  • Oda alanı;
  • pencere ve bunların büyüklüğü konum;
  • Oda ana işlevi;
  • tercihin bireysel sahipleri;
  • Seçilmiş mobilya.

Yatak odası sadece uyku ve dinlenme için ise, vizyon yük olmayacak bir parlak ve sıcak renkler tercih karar verdi. Çok uyumlu krem, şeftali tonları. Yatak odası çalışma alanı mevcut ise, en iyi seçenek yeşil ve soluk açık yeşil tonları kullanmak olacaktır. Yeşiller zihinsel beyni uyarır ve konsantrasyonu artırır.

Parlak duvar kağıdı desenleri olmadan sıcak ışık uyku odası için idealdirParlak duvar kağıdı desenleri olmadan sıcak ışık uyku odası için idealdir


Bir çift kişilik yatak odası takım için mor rengi veya herhangi bir parlak vurgular sıcak.

Bu renk şeması yatak odası ve tutku romantik bir atmosfer yaratacaktır. Çocuk yatak odası için dinlenme ve oyunlar için bölgeyi vurgulayacaktır iki tonları seçmek en iyisidir. Bu çocuğun cinsiyeti bağlı olarak mavi veya soluk pembe olabilir. Ayrıca, seçme renkler dikkate odada olacak mobilya almalı zaman. iç genel görüntüde çok önemli bir noktaya - duvarların rengi ile mobilya kombinasyon. yatak odası parlak renklerde yapılırsa, koyu renk ahşap mobilya seçmeyin, bu yükü çok kalabalık odanın görüntüsü büyük ölçüde olmalı ve oda izlenimi verecektir.

Ne küçük bir yatak odasında duvarların renk olmalıdır

Çoğu zaman, duvar olmalı ne renk görsel alanı büyütmek olduğu ilk soru küçük bir alana sahip gelişmeler yatak odası tasarımı. Küçük bir yatak odasına duvarların rengi ile oynamanın çok etkili yöntemler kullanılır Tasarımcılar geniş ve ferah görünüyordu. Örneğin, uzun ve dar bir oda için duvar karşılama kontrast kullanılır.

görsel alanını artırmak için odanın bir duvarına zıt duvar kağıdı kullanılması önerilirgörsel alanını artırmak için odanın bir duvarına zıt duvar kağıdı kullanılması önerilirBuna parlak renklerde koyu zengin renk ve diğer duvarlarda boyalı duvar sonunda.

Bu teknik, duvar çok daha geniş olduğunu kılan yatak odası dinamiklerini ve görüntü derinliği extols. Çoğu zaman, yatak odasının küçük hacimli sıcak pastel renklerle boyanmış, fakat bazen bir fotoğraf duvar kağıdı veya duvar süsü ile seyreltilmiş. Ayrıca beyaz duvarlı çok güzel bir görünüm yatak odası. Parlak parçaları ile bir atım iç. Beyaz bir duvara karşı muhteşem parlak turuncu tekstil, orijinal lambalar ve büyük tablolar bakacağız. Küçük Yatak odası sadece enlemesine değil, aynı zamanda daha yüksek hale duvarların iyi yumuşak bir geçiş rengi bakacağız. Profesyonel tasarımcılar yardımcı olabilecek duvarlarının istenilen rengi seçin.

Yatak odasında duvarların doğru renk şemasının seçimi

Modern tasarımlı duvarların renk şeması yatak odası olacak tarzda bağlıdır. renk eşleştirme kuralı dikte birçok stilleri vardır. Bu klasik tarzda ise, altın ve gümüş döşemeyle tamamlanmaktadır karanlık ve derin renkler, hakimdir. yüksek teknoloji tarzı örneğin gri ölçülü serin gölgeler ile karakterizedir. Doğu tarzı farklı desen ve işlemelerinizle parlak doygun renklerin doludur.

Yatak odasında bir klasik tarzda dekore edilirse, o zaman duvar kağıdı karanlık ve derin renkler seçmek daha iyidirYatak odasında bir klasik tarzda dekore edilirse, o zaman duvar kağıdı karanlık ve derin renkler seçmek daha iyidir

Bugünlerde Popüler art deco tarzı açık tonlar ve renklerin kullanımı ve kombinasyonunu belirler.

Renklerin kendi tarzı ile karakterize Her bir yatak odası iç tam bir görüntü oluşturmak için izlenecek. Belirli koşullar altında, pek çok tasarımcı sırasıyla, kontrast için farklı renkler birleştirmek mümkündür, çeşitli stilleri birleştirir. Ayrıca hatırlamaya değer ve duvarların rengi günün farklı saatlerinde nasıl görüneceğini de önemsiz bir rol değil oynar aydınlatma, hakkındadır. Deneme ve odanın atmosferi daha neşeli ve pembe hale parlak renkler iç yapmaya korkmak önemlidir.

Yatak odasında duvarların renginin seçimi için pratik ipuçları

duvar rengi seçimi kolay bir iş değil olduysanız, bu alandaki en iyi uzmanları tavsiye pratik ipuçları bir dizi kullanabilirsiniz.

tercihlerini dikkate yatak odası için bir renk düzeni seçintercihlerini dikkate yatak odası için bir renk düzeni seçin

İpuçları:


  1. Eğer bir renk az sayıda ihtiyaç renkleri seçin. Sahibi temel renge karar verdiğinde bu çalışır. boya için mağazaya geliyor, sen renklerin bir katalog bu renk göstermek için satıcı sormak gerekir.
  2. Bir duvar rengini seçerken, kesinlikle akılda odanın doğrudan randevu tutmalı. Bir yatak odası varsa, o ruh halini etkileyen çok ağır çiçekler önlemek için gereklidir.
  3. Komşular ve arkadaşlarının tavsiyelerini dinlemek gerekmez. Yatak odası - sadece renk ayrı ayrı seçildiği anlamına gelir sahibine, rahat ve konforlu olması için hangi özel alandır.
  4. Bir test boya yaptıramaz renk kullanmak istediğini tam olarak anlamak için. mağazasında farklı renklerde boya ile küçük kavanoz satın alabilirsiniz ve en tarafsız duvar seçilen tüm renklerin geniş bant yapmak. Bir kaç gündür, uymaz renkler can sıkıcı hale gelecektir. Ve net sıcak duygular neden olanlar kullanmak.

Yatak odasında duvarlar için malzeme seçimi

Günümüzde inşaat sektörü sadece yatak odasında değil, aynı zamanda ev boyunca sadece duvarları dekore edebilirsiniz malzemelerin çeşitli boğulmuş durumda. Binaların malzeme de renkleri seçiminde önemli bir rol oynar. duvarları Boyama renkler aynı olacaktır olsa duvar kağıdı ile duvar bitirmek önemli ölçüde farklıdır. Her malzeme rengi ve tonu iletme kapasitesine sahiptir.

Ek döşeme panelleri yatak iç oda süslemeleri ve daha lüks haleEk döşeme panelleri yatak iç oda süslemeleri ve daha lüks hale

Odada duvar kağıdı kullanımı boyalı duvarın daha büyük rahatlık ve sıcaklık yaratır.

Bir başka döşeme panelleri zengin bir dekorasyon ve lüks yatak odaları yapabilirsiniz. Her malzeme seçiminde renkler duvardan alacağı ne malzeme dikkate almalı, bu nedenle zaman onun atmosferini yansıtacak şekilde yapabiliyor. Tasarımcılar pencereden dışarı çıkmak partisi, rehberlik etmeleri önerilir. güney tarafı, sen boya ile duvarları süslemek varsa, o oda biraz serin verecektir. kuzey yan duvar kağıdı kullanmak daha iyidir, bunlar sıcak bir atmosfer yaratacak ve konfor verecektir. Tabii ki, renk, stil ve taban malzemesinin seçimi iç tasarım alanında uzman pratik öneriler hakkında unutmamak gerekir hala sahibinin tercihleri ​​ve zevkleri bağlıdır, ancak.

yatak odası iç Renk (video)


İç Tasarım - bir bilim dalıdır. herhangi bir oda planlarken, dikkatlice düşünün ve tavsiye ve popüler tasarımcıların tavsiyelerine dikkat edilmelidir. Onların kişisel isteklerine dinlemek için de gereklidir. Bir tasarım sorunu odaları büyük bir sorumluluk gelirseniz, oda ilginç ve özgün olsun emin. Oyunun renkte itibaren rahat bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ve en önemlisi yatak odası daha sahipleri için olduğu gibi konforlu ve rahat olmalıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

5 + 4 =

Adblock
detector