yatak odası için uygun lambalar – nwhistorycourse.org

The BlogYatak odasında Aydınlatma - genel atmosfer ve işlevsellik binayı etkileyen önemli bir yönüYatak odasında Aydınlatma - genel atmosfer ve işlevselliği pomescheniyaOtdyh etkileyen önemli bir yönü - Bir ses uyku, aynı zamanda geceleri kitaplar, dergiler, tarama, film okuma ve sadece rahat bir atmosferde konuşmak ibaret değildir. Ve bu salonda değil, aynı zamanda yatak odasında sadece yapılabilir. Aydınlatma bir üs ve yerel olarak sağlandığı için. Temel aydınlatma yerel olarak, davayı sökmeye uygun olduğunda - okumak veya giyinme tablodaki makyaj yapmayı.


Yatak odası için temel aydınlatma: merkezinde bir avize

tavanda Odanın ortasına avize - Bu taban aydınlatma zamanki konumudur. Bu işlem iç organik olmuştur önemlidir, odanın simetri ayarlamak alanı düzenlemek için kullanılabilir. Ama aynı zamanda dikkate bazı nüansları alır.

Tavanın ortasındaki avize:

 • gözüne vuracak bir avize ışığı bakarken avize içinde Ampul mutlaka tavana kapalı ya;
 • ışık saçılımı için daha elverişli Mat plafones;
 • Işık aniden devreye girmez, böylece avizeler, ilerici modu donatmak geçin;
 • kristal veya cam parçaları dolu avizeler - zamanla onlar ters ters olarak değil en iyi seçenek ve yansımaları tahriş başlayacaktır.

Tavan avize - sadece oda aydınlatır, aynı zamanda yatak odası içini süslemek için geleneksel bir aksesuarTavan avize - sadece oda aydınlatır, aynı zamanda yatak odası içini süslemek için geleneksel bir aksesuar

Bu arada, titizlikle ortada avize konumunu kadar verebilirsiniz. Bu, herhangi bir bölgeye kaydırılabilir. örneğin, ekran, bir yatak, kanepe veya raf ayrılmıştır, o zaman avize bölgelerinden biri merkezinde asılı.


Başucu komodinde yatak odası için lambalar

yatağının Klasik düzenleme lambaları - onlar her iki tarafta olduğunda yatak kuşatır. Özdeş lambalar böylece çekici bir simetri oluşturmak, kabinesindeki her yerleştirilir.

Masa lambaları birçok avantajı vardır:

 • Sen duvar, matkap vb zarar vermek gerekmez.;
 • Bunlar gerekirse aydınlatma, transfer edilebilir, mobil vardır;
 • Onlar yatak odasında belli bir stil oluşturmak.

ortağı dağıtmadan, sevdiğiniz şeyleri yapmak izin, komodin üzerinde bulunan lamba, başucuortağı dağıtmadan, sevdiğiniz şeyleri yapmak izin, komodin üzerinde bulunan lamba, başucuBuna ek olarak, yatak iç değiştirmek için yararlı olacaktır orijinal, güzel modeller seçebilirsiniz. Onları olun ve eski lambaya dayalı sahibi olabilir, ancak ona yeni tabanı ve abajur yapımında. Çoğu zaman, bu gölge perdeleri veya diğer tekstil accentual altında yapılır.

Duvar yatak odası için lambalar: saksı

aplikler Aydınlatma - duvara özel parantez ile birlikte yüklenir ışıklandırmadır. Onlar özel bakım gerektirmez, kolayca yüklenir ve bunlar bir ışık kaynağı olarak değil, aynı zamanda dekoratif bir unsur olarak da kullanılmaktadır.

Duvar mükemmel dekorasyon bir nesne altını aplikler. Onlar sanatsal vazo, figürinler, tablolar ya da herhangi bir koleksiyon öğeleri vurgulayabilirsiniz. moda bugün yeraltı ışıklar, doğrudan duvara bağlı tonları ile bu model içinde.

Yatak odasında kolye ışıklar: ilginç fikirler

Giderek, asılı lamba yerine başucu lambası alanının kullanılır. Bu seçim odanın estetik vurgulayan belli keskinlik için de geçerlidir. Aynı zamanda, duvarlar, zemin ve tabloları boş alan bırakın.

Duvar aplikler, okuma kitap veya iğne için ideal yumuşak, bastırılmış ışık oluşturmaya yardımcıDuvar aplikler, okuma kitap veya iğne için ideal yumuşak, bastırılmış ışık oluşturmaya yardımcı

Sen Japon tarzı bu kolye lamba tasarımını seçebilir ve yatak odası bir gölge ağırbaşlılık ve derinlik verecektir. Sonra odanın tarzı bunu hafifleten çıkıyor. İyi bir fırsat tevazu durumdan başka yöne çekmek.

Nasıl seçmek için yatak odası için modern aydınlatma

Eğer yatak odasında gerçekten şık lambalar almak olasılığı daha yüksektir dikkate alarak birkaç kriter vardır. Bu ipuçları da çocuk odası ya da oturma odasında ışık kaynaklarının seçimi için geçerli olacaktır.


demirbaşlar seçerken göz önünde bulundurmanız gerekenler:

 • Oda büyüklüğü ve tavan yüksekliği - daha fazla oda daha büyük avize olabilir;
 • Odanın tasarımı iç;
 • Güç cihaz aynı zamanda odanın büyüklüğüne bağlıdır;
 • Odanın renk paleti çok önemlidir - bazen hafif Odanın rengini vurgular ve bazen nötr bir arka plan üzerinde ana parçası haline gelir.

Bu önemlidir ve Vurgulamak istediğim - bir duvar veya yerleşik mobilya herhangi bir alanı. Malzeme abajurlar ya abajur da yatak odası tasarımının unsurları ile çakışmaması gerekir. polimerin Şık aydınlatma kumaş abajur ile klasik lambalara yol verilmez.

Nokta yatak odasında ışıkları: dekoratif bir eleman ve ışıklandırmayı

Ancak böyle dekoratif spot, tam tersine, gözleri tahriş sinir sistemini yatıştırıcı katkıda bulunmamaktadırlar yatak yumuşak ve pürüzsüz aydınlatma, içinde oluşturabilir. Bu seçenek hızla pürüzsüz titrek veya titreme ya vardır etrafında renkli ışıklar spot oluşturmanıza olanak sağlar.

Yatak odaları dikkate taban alanı, tavan yüksekliği ve oda genel tarzı almalı için armatürleri seçerkenYatak odaları dikkate taban alanı, tavan yüksekliği ve oda genel tarzı almalı için armatürleri seçerken


İdeal bir varyant gözüne ışık akısı girmeyecektir yumuşak ışıklar olarak kabul edilir. dekorasyon sadece LED şerit açısından spot tartışıyorum. şerit LED Ancak özel bir niş veya korniş ya, saklanmak için bir yere sahiptir. Eh, mobilya bir ışık gibi görünüyor.

yatak odası için lambalar dokunun: Gerçek büyü

Ve bu lamba yeni gelenler için harika bir hediye olacaktır. Eğer bir masa lambası satın alırsanız, bu özel bir dokunuş sensörü, sönük ve anahtarı ile olacaktır. Lamba gövdesine bağlanmış Sensör lamba.

kapasitans sensörünü değiştirmek ve kilitlemek için lamba konut temas anda özel bir cihaza sinyaller gönderir. Bu özel cihaz, sırayla, regülatör veya parlaklık anahtarının fonksiyonunu devreye sokar. Yani lambanın parlaklığını ayarlayarak edilir olduğunu ve ışığın optimal düzeyini bulmak mümkündür - böylece gözlerinin ilgileneceğim.

Yatak odasında demirbaşlar düzenlemek için nasıl: çok kolaydır

Tabii ki, en iyi yolu permütasyon tarafından bulunacak. Ama bütün sen yatak vb tüm asılı veya asılı lambaları ihtiyaç olup olmadığını belirlemek için, önceden düşünebildiğim

yatak tüm bölgenin tek tip aydınlatma sağlamak için, fenerler yatağın her iki tarafında yerleştirilmesi gerekiryatak tüm bölgenin tek tip aydınlatma sağlamak için, fenerler yatağın her iki tarafında yerleştirilmesi gerekir

Standart lambalar düzenlemesi:

 • Lambalar başucu tablolar yerleştirilir;
 • Değil, bir düzenlenmiş bazda bir model satın almak için daha uygundur - Aplik duvarda asılı
 • yatakta ve üzerlerinde bir avize üzerinde Tavan süspansiyonları;
 • Yerleşik spot ışıkları ile baş sahasında Niş.

Özel aydınlatma tuvalet masası yapabilirsiniz. oda bir Çekmeceli varsa, vurgulayın ve edebilirsiniz. Ve bazen hem iyi atmosferik dekor olabilir mum herhangi ışık telaşsız bir ışıltı, daha iyi olduğunu unutmayın.

Orijinal yatak odası aydınlatma (video)

Seçme fikstürler - fiyat ve kalite bir uzlaşma, hem de tasarımın bir soru. Kaliteli kapsama pahasına size oldukça normal olan yatak odası, bir çekici ve özgün odası yaparak sorunu çözebilir edin.

Güzel bir seçim var!

Yatak odasında lamba örnekleri (fotoğraf iç)

10min3813926-101234da97924d2ee62b126aff13b571a76070ed864c9af2e1c0766b5db0-1200x813481e110b8fa6ef3f9afca8f6c6b488c6389491cam1004146118624000967157-sessiz-boz-gölgeler-ile-şaşırtıcı dokulu-wall1440x900daire-by-matteo-nunziati-07

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 2

Adblock
detector