Yapmamız hızlı ve verimli ahşaptan yapılmış merdiven için korkuluk: 3 ana parçalar – nwhistorycourse.org

The BlogGüzel ahşap merdiven korkuluk özel olabilir süslemeleriGüzel omuzlarında küpeşte için sağlam bir destek taşıyan, kudretli Atlas gibi korkuluk dikmeleri özel olabilir ahşap merdiven süsleyin. Şaşmamalı, birkaç yüzyıl önce, genel merdiven fantezi süslemeleri ile hayvanların ve insanların şeklinde oyulmuş korkuluk ahşap pahalı ırkların süslenmiş.


ahşap merdiven için korkuluk parametreleri: boyut, yapısı ve çeşitleri

Korkuluk çubuğu - Temel eleman merdiven korkulukları.

Birkaç işlevleri gerçekleştirir:

 • korkuluk merdiven Tespit;
 • Bu hareket güvenliği sağlayan,
 • Dekoratif fonksiyonu.

merdiven hareket ederken dikmeleri hem estetik bir fonksiyonu olarak gerçekleştirmek ve güvenlik sağlamakmerdiven hareket ederken dikmeleri hem estetik bir fonksiyonu olarak gerçekleştirmek ve güvenlik sağlamak

Geleneksel olarak, çubuklar 3 ana bölüme ayrılabilir:


 1. korkuluk ve zemin sabitleyen alt kısmı, bir taban olarak adlandırılır;
 2. Genellikle vücut çubuklar adı oyma ya da uygulanan dekoratif elemanları imal olan orta kısım;
 3. korkuluk destek sorumlu üst kısmı, bir destek parçası olarak adlandırılan - korkuluk genel biçimi simetrik olacağı şekilde, bir kural olarak, temel olarak aynı kılınmasıdır.

Tüm çubuklar bakılmaksızın, yapıldıkları malzeme, yüzey tipi farklıdır. En basit tür - bu düz çubuklar var. Genel olarak, bu korkuluk bağlı oldukları basit bir kereste vardır. Böyle dikmeleri dekoratif bileşeni veya frezeleme var.

Oyma korkuluk elle kesilir karmaşık sanatsal dekor vardır. Bu parmaklıklar montaj ayrı merdiven ya da parçalar dekorasyon için kullanılır. freze ve keskin - freze veya torna makinesi tarafından yapılan dikmeleri, şekil veya tasarım, çağırdı.

Bu teknik manuel diş daha uygun maliyetli kuşkusuz çok güzel öğeleri oluşturmanıza olanak sağlar.

korkuluk ve büyüklüklerine sayısı merdiven yapılandırmasına bağlıdır. dikmeleri uzunluğu korkuluk yüksekliğini aynı olmalıdır. Genellikle 80-100 cm yüksekliğe ayarlanır. Küpeşte öğelerin sayısı merdiven uzunluğu hesaplanır.güvenli bir şekilde merdiveni kullanmak için, korkuluk arasındaki mesafe 30 cm'den büyük olmamalıdır ve bileşimlere perspektif görünüşüdür organik görünüyordu, korkuluk arasındaki mesafe eşit olmalıdır. Hesaba gelecekte bu bir merdiven korkuluk geleceğe eklenecek parçasını destekleyen balusters budamak için nasıl hesaplamak zor değildir açıyı almak gereklidir.

Farklı malzemenin ahşap korkuluk ile Düz merdiven

Evin sonra, elleriyle merdiven inşa etmek için planlanan zaman büyük olasılıkla bu sadece düz bir merdiven olduğunu. Bu tasarım yürütülmesinde karmaşık değildir ve görev hatta bir acemi işleyebilir.

Ama burada korkuluk üretimidir, süreç çok daha karmaşıktır ve posilen herkes için değil. performansın önemli teknik ve estetik özellikleri, seçenekler ve çözümler bir yeri vardır. Kendi elleri gerçek bir başyapıt yaratmak için, tasarımlar balusters, bunlar yapıldıkları malzemeler ve doğrudan üretim sürecini özelliği incelemek gerekir.

onlar ekolojik ve sağlık güvenliği ile karakterizedir olarak ahşap korkuluk daha iyi kullanılması,onlar ekolojik ve sağlık güvenliği ile karakterizedir olarak ahşap korkuluk daha iyi kullanılması,

Merdivenler için korkuluk farklıdır. Onlar malzemelerin çeşitli kullanın: cam, metal, mermer ve hatta beton, ama neden ahşap seçmeliyim?

Bir ağacın lehine birçok tartışılmaz gerçekler vardır:

 • Çevre dostu malzeme;
 • Üretim kolaylığı (sadece düz korkuluk çubuğu ahşap daima kendiniz yapmak ve cam veya metalden yapılmış olabilir problemlidir);
 • uyumlu (Grafik kolayca iplik veya çizim neden olabilir yeterince yumuşak malzeme,);
 • Görünüş (ahşap herhangi bir iç mekan için büyük).

Tabii ki, bu öyle değil güzelliğini kaybetti ve parazitlerin yok edilmesine maruz kalmayacak şekilde, bir ağaç özel bakıma ihtiyacı olduğunu hatırlamakta yarar var.

Kalıcı temizleme, antiseptik ve antifungal ajanlar - tüm zorunlu önlemleri.

Kendi elleriyle korkuluk imalatı için, yaprak döken ağaç türlerinin kullanılması daha iyidir. Bu çok uygun meşe, kül, kayın ağacı, karaçam ve huş ağacı için. Yukarıda kalan bu ırkların emniyet marjı. Örneğin, çam veya ladin yüksek mukavemetli değildir, ancak bu malzeme çalışmak daha kolaydır. Bu ağacından, oymalı süs yapabilir ya da metal ile tandem olarak kullanın.


metal ile ahşap kombinasyonu oldukça sık görülür. hasar ve nemden koruma işlevlerinin gerçekleştirilmesi için metalik bağlantısı. Bu tür bir tandem yapısı genellikle açık yapılar kullanılır. Metal de dekoratif korkuluk için kullanılır.

bir ürün yok korkuluk üretimi için kullanıldığı takdirde, böyle bir karar önceden dikkate ve çizim yapmak gerekir.

uğraşmadan ahşap merdivene korkuluk yüklemek için nasıl Önerileri

Sabitleme korkuluk yapmak için, kurulum süreçleri ile tanımanız gerekir. Üç klasik yöntemler tipik olarak bir.

Bağımsız olabilir ana şey korkuluk yükleyin - yükleme için malzeme ve araçları hazırlamakBağımsız olabilir ana şey korkuluk yükleyin - yükleme için malzeme ve araçları hazırlamak

yani:


 1. bowstring saplamalar tamir ediyorum. sonrası deliğin alt ucunda ortasında delinir. Korkuluk çubuğu dizisi bir kolona bağlanabilir ve eklenen saç tokası olarak diyafram yapılır bağlıdır bir açıyla kesilmiştir. Pim beyaz yapıştırılacak. Saplama yazının ucu üzerinden yaklaşık 5-7 cm'dir. Bundan başka, dizi deliğin içinde bulunan, bir pim korkuluk sabitlenir olmalıdır. İlk aşırı korkuluk ve sonra gerisini teslim etmelidir. Üst bağlantı elemanları çubuklar, aynı zamanda, sadece bir tasarım ekteki podperilnik veya doğrudan raylar gerçekleştirilir.
 2. dübel üzerine montaj. Sondaj makinası - ahşap dübel. topuklar yanı sıra yapılan korkuluk takılması. Tek fark matkap istiyorum deliğin boyutudur. biraz daha dübel için.
 3. Kendi kesme vidalar. Bu belki de sabitleme en hızlı ve kolay yoludur. Tespit adımlara doğrudan yapılır ve merdiven kosuorah için uygundur. Vida adımına ettim. vidanın ucu yarım dışarı çıkmış. göre onun vida hile alt kesim korkuluk markayı önceden ayarlanmış.

Yöntem: nasıl hiçbir deneyime sahip bir ahşap merdiven üzerinde korkuluk düzeltmek için

Kendi başlarına yürütülen korkuluk Bağlama zaman böyle bunları düzeltmek için ne gibi pek çok soru vardır? Yetenekli ustalar bu mücevher işgal söylüyorlar.

korkuluk güvence altına almak için, bir özel bölüm somunu satın almalıyımkorkuluk güvence altına almak için, bir özel bölüm somunu satın almalıyım

korkuluk ve mesajları nasıl düzeltileceği İki geleneksel yaklaşımlar:

 1. somun bağlama. Bu tespit yönteminin kademeli somun gereklidir.
 2. Capercaillie. sütununda, altta, oldukça büyük oluk testereyle. Bu kenarları (4-6, 6-15 mm, sabitlenmesi için bir makale) vidalanır ve tavuğu edilir.

Ahşap direkler yüklü ve aynı şekilde güvenli edilebilir.

Yükleme talimatları ellerinizle ahşap merdivene dikmeleri

Tüm emek yoğun süreç aşamaya bölünmelidir.

Eğer kurulum başlamadan önce, tüm süreç işler planlamak gerekirEğer kurulum başlamadan önce, tüm süreç işler planlamak gerekir

adım adım Yürütülen:

 1. Aşırı korkuluk takılması. tutturma herhangi bir yöntem: saplamalar, vidalar ve dübeller ile.
 2. Şimdi gelecek desteğin düzenini uygulamak zorundadır. İşte böyle sicim olarak yardım düzeyleri veya kalın iplik, gel. tüm fazla çalışma katip hattının doğruluğu bağlıdır unutmayın.
 3. Tebeşir, markör kalem korkuluk ortalamasını göstermektedir.
 4. Hazırlık üst destek bölümleri - tüm merdiven düzenlemenin açısı ile aynı açıda kapalı testereyle.

Acele tahammül etmez ahşap çitler merdiven yükleme işlemi. Dikkatlice dikkatlice ve özenle düzenini yapıyor, ölçümlerini gerçekleştirmek için gereklidir. Aksi takdirde, çalışma yeniden yapmanız gerekecek. Sonuçta, hiç kimse farklı yönlere korkuluk ve kavisli küpeşte dışarı çıkmış bir merdiven sever.

merdiven için dekoratif korkuluk: ahşap şaheserleri

birincil işlevi (merdivenin güvenli hareket) ek olarak, çubuklar, aynı zamanda dekor ana unsurlarından biridir. Güzel oyma motifli demirler, tabii ki, basit bir ahşap merdiven parlaklık ve lüks ekleyin. Hala dekoratif usta elektrikli aletler ve araçlar yardımıyla unsurları, ancak modern üretiminde hiçbir makine el oyması ahşap antik sanat ile karşılaştırılamaz. Sabır, sanatsal yetenek ve çalışkanlık gerçek bir usta olsun, gerçek bir ustanın gerektiriyordu.

merdiven korkuluk üzerinde Rölyef oyma bir incelik ve şıklık katacakmerdiven korkuluk üzerinde Rölyef oyma bir incelik ve şıklık katacak

parçacığı temel tipi vardır:

 1. Delikli oyma ya da sıralı olarak uygulanabilir. Bu şekilde bir arka plan olmadan tasarımlar ya da şekiller biliyoruz. Bireysel süs elemanlarının üretimi ve bağımsız makalelerin oluşturulmasında kullanın. Bu yöntem, ahşap bir dantel desenli düz korkuluk imalatı için uygundur. en basit ve acemi gücünü oyma yöntemi ajur. üretim pahalı ekipman gerekmez için: Bir bıçak ve keski, el testeresi ve dekupaj.
 2. Sağır iplik. İplik tamamen eksik yarık olan bu teknikte,. iplik Bu tür farklı bir uygulama teknikleri vardır. Örneğin, iplik kontur desen modelinin konturu boyunca kesilir oluklar ve olukları oluşur. Tüm skobchatoy iplik çekme oluklar ve parantez oluşturdu. Üye ilk şey farklı geometrik şekillerin girinti modelinden oluşur geometrik iplik, eğitimli. Ve belki de dişin en görkemli görünümü - siyah lake. lake veya leke ile kaplıdır karanlık bir arka plana sahip bir ağaç üzerinde üretilmiştir.
 3. Kabartma veya iplik şeklinde şekillendirilebileceğini göstermektedir. Bu iş parçacığı uygulamak en zor olarak kabul edilir, bu ustadan ciddi beceri gerektirir.

Bu iş parçacığı gerçek başyapıtlarından oluşturur: ahşap şekiller, süslü meşe ağaçları, ahşap hayvanlar ve insanlar çeşitli. Çoğu zaman iş parçacığı bu tip ilk (ön) merdiven mesajları süslemek için kullandık.

Bir ahşap merdiven üzerinde korkuluk nasıl yüklenir (video)

merdiven korkuluk farklı olabilir - kendi elleri, ajur ile yapılır meşe yapılmıştır ahşap korkuluk, usta bir cam sütunları veya tablolar sahte - ana işlevi hareketinin güvenlik olduğunu hatırlamak her zaman değer.

Örnekler ahşap merdiven (fotoğraf) dikmeleri

0317517187781537502be3a97baa005ffd99aa3fa807cf769c4-e1445852665297cvetoviewariaciiperilDSCN0573rnmfoto-derevyannogo-ograzhdeniyaderevo --- eto-derevo-kommentarii-izlishnikrasotischa-sozdannaya-rukami-professionala - Vsego-vostorga-NE-o

Leave a Comment

Your email address will not be published.

82 − 79 =

Adblock
detector