yapı tipine bağlı olarak, merdiven 4 hesaplama işlemini U-şekilli – nwhistorycourse.org

The BlogU şeklindeki merdiven daireler için ve bir kır evi için idealdirTicari binalarda, kamu kurum ve: U şeklindeki merdiven yüksek haçla yerlerde küresel kullanımını almış daireler için ve bir kır evi "P" merdiven dönüm ağır yükleri, zarif görünümü ve ergonomi karşı koyabilen güçlü inşaat için idealdir kamu kurumları. Bugün, eşit başarı ile tür yapılar güvenli ve rahat bir çıkış için tasarım ve iniş özel bir evde, bir yazlık, iki katlı bir daire olarak kullanılabilir. makaleyi okuyun - Ne sistem hesaplama nasıl merdiven "P" tipi ve vardır.


Hangi özellikle tasarım U şeklinde merdiveni var

merdiven U-şekilli - dar bir geçit veya dal Lobi, örneğin, iki duvar arasında ayarlamak için ergonomik maksimum güvenilirliği, merdivenler elde edilmesine izin vermektedir, 180 derece, adım yönü genişletmek sağlar biri üç sefer merdiven, aşağıdakilerden oluşan bir sistem.

U-şekilli bir merdiven iyi ergonomiye ve çekici bir görünüme sahiptirU-şekilli bir merdiven iyi ergonomiye ve çekici bir görünüme sahiptir

Bir merdiven Kosour - Uzun dökme bir ışın üzerinde sahne seti. Bu yapı sayesinde, kuvvet sistemi ile sınırlandırılmasıyla elde.

Çoğu zaman, tasarım merdiven yükselterek ve hatta eski nesil ve çocuklar için rahat ve güvenli düşürücü yapar ek bir korkuluk ve eskrim vardır.

türleri ve farklılıkları: ikinci kata merdiven U şeklinde

merdiven Temel yapılandırma: zabezhnymi adımlarla platform sistemi ile yapısı. Ayrıca, U-şekilli bir sistem levozahodnoy (sağa döndürülmüş) ve pravozahodnoy (sola döndürülmüş), açık (NO yükseltici) ve (yükselticileri olan) kapalı olabilir.


Ana görevi radyal alanlar - - yaklaşma açısını genişletmek için sık sık merdiven davet tasarım aşaması veya blok adım vardır. Bu tasarım merdiven görünümünü daha eksiksiz ve mükemmel hale getirir. İkinci katta ve montaj yöntemleri U şeklinde bir yapı Differ.

U-şekilli merdiven taşınabilir, adım genişliği değişebilir boy ve yapıldıkları malzemeU-şekilli merdiven taşınabilir, adım genişliği değişebilir boy ve yapıldıkları malzeme

Yani, seçebilirsiniz:  • güvenilirlik ve dayanıklılık sağlar Bir monolitik yapısı;
  • eşsiz dekoratif niteliklere sahiptir ve özel evlerde kurulum için idealdir Eyer merdiven ve bowstrings;
  • Ergonomik tasarım ve raylar.

platforma U şeklindeki merdivenler: faydaları

Pratik bir tasarım, mal transferi dinlenmek için bir yer olarak hizmet edebilir, rahat ve güvenli inişler ve çıkışlardan gerçekleştirmelerini sağlayan - bir platform sistemi U şeklinde.

sancılar boyutlarını hesaplamak için daha kolay kendi başlarına bir platform merdiveni hesaplayın. Ama burada hesaba sitenin boyutlarını almak önemlidir: az olmayan 800 mm'den uzunluğu ve genişliğine siteyi en uygun. Buna ek olarak, tek seviyeli, direkt sitelere tercih vermek daha iyidir. Aksi takdirde, tasarım tam olarak temel işlevlerini uygulamak mümkün olmayacak ve bunun sonucunda da, yaralanmaları denge ve yürüme kaybına yol açabilir bir adım aşağı çekeceğiz.

U şeklindeki merdiven bir hesaplama nasıl yapılır

U-şekilli bir sistem Yansıtma, hesaba yetişkin bir ortalama hatve uzunluğu almak gereklidir (600-650 mm).. Temel hesaplamalar (açısı ve Mart uzunluğu, yükseltici yüksekliği ve taban yüzü uzunluğu) rahatlık ve emniyet değerleri açısından en uygun garanti Blondeylya formüllere inşa edilmelidir.

U şeklindeki merdiven yapımı başlamadan önce buna değer kağıt üzerinde çizim yapmakU şeklindeki merdiven yapımı başlamadan önce buna değer kağıt üzerinde çizim yapmak

Birçok adımlar öncesi ve mil yapısı sonrasında gerekecektir öğrenmek için, ikiye bölünmüş (tavan ve döşeme dayalı katman arasındaki yükseklik) merdiven, gerekli genel uzunluğudur. yükselticinin yüksekliği bölünmesiyle elde edilen değeri (örneğin 15 cm.) '. Bir örnek, 3.5 m yürüyüşü merdiven yüksekliğine biri olarak. Biz 10, 6 derece gerekecektir. Diğer iki davetiye olarak kullanılabilir iken Ama bir mart yarım elemanları, biz, tam 10 adım kullanacak olamaz çünkü.

U şeklindeki sistemin hesaplanması doğru değerler elde etmek ve gelecek adımların bir çizim oluşturmak sağlayacak çevrimiçi hesap makinesi veya inşaat programları kullanılarak yapılabilir.

180 derece Merdiven: döner aşamalarının hesaplama

Döner aşamaları ile Tasarım mümkün bölge faydalıdır kurtarmak için yapar. Buna ek olarak, sancılar (hesaplamalar devlet standartları, bina kodları ve düzenlemelerine göre yapılır ise) siteleri kardeş daha aşağı değil zarif ve şık ve emniyet bak.

Sarma kullanılarak hesaplanabilir:


  1. kaldırma yöntemi. yöntemin en koordinat eksenlerinin kullanılmasıdır. adım genişliği - y, x-ekseni üzerinde yükselticinin yüksekliği yerleştirilir. ALANI döner adım bu durumda, bir daire eşit dilimlere ayrılan ayakları ve devrenin optimum değerlere ve özelliklere sahip çıkıntı aktarılır.
  2. Yöntem oranlar. Bu fırıldak üzerinde önemli adımların adil dağılımına göre. Döner aşama, bu durumda, (dönme merkezine kaydırılır) ortalama Mart hattı ve döner platformun orta eksenine dayanmaktadır. Hesaplamalar Mart ortalama bir çizgi ile aşamalarının iki kesişme bölgesinde en dar noktasında sırt genişliğinin en uygun değerlere dayanır.

U şeklindeki merdivenlerde özel bir alan daha pratik ve işlevsel hale getirmekU şeklindeki merdivenlerde özel bir alan daha pratik ve işlevsel hale getirmek

Her iki yöntem de kesin hesaplamalar ve dönen adımlarla gelecek tasarımının çizimlerini sağlarlar.

merdiven U şeklinde: Kendi ellerini yapma

Bitmiş merdiven vb ihtiyaçlarınızı, binanın özelliklerini, uygun değilse, o zaman her zaman kendi elleriyle bir tasarım yapmak için fırsat var.

ilk etapta bir merdiven yapmak için, malzemenin seçimini belirlemek gerekir. Binaların U-şekilli bir tasarım taş, karo, metal vb (metal, örneğin merdiven "Yalnız") sağlar kayın, çam, kül: Ancak, çoğu zaman, merdivenler imalatı için, katı ahşap türü seçilmiştir. Bu malzemeler, tasarım dayanıklılık ve güvenilirlik sağlamak merdivenlerden bir ev, rahat bir görünüm vermek ve etkili herhangi içine girmesine izin verir.


çalışmadan önce, ağaç zorunlu kurutuldu ve nem ahşap, mantar ve küf karşı koruma ile tedavi edilmelidir.

Montajdan önce U şeklinde merdiven uzman tavsiyesi incelemek veya eğitici videoları izlemek için önerilirMontajdan önce U şeklinde merdiven uzman tavsiyesi incelemek veya eğitici videoları izlemek için önerilir

ahşap merdiven imalatı gerekecektir İçin:

  • kirişler ya kirişler için Süspansiyon çubuğu;
  • Üretim aşamaları için kenarlı panoları, çitler (birçok donanım mağazaları hazır korkuluk, korkuluklar ve merdiven korkuluk sunuyoruz);
  • yapısında çatlak ve derzleri doldurmak için rmazl.

İşçi bir yumruk aracı, elektrikli matkap, dekupaj, tornavida, balta, çekiç montaj elemanları (vidalar, çapa, vs.) seviyesi gerekir.

Tüm öğeler hesaplanan kalıp şablona göre kesilir. En zor anı - Prodüksiyon kosoura. çubuk uzunluğu taşıyan merdiven uzunluğuna eşit olması gereken bir yürüyüş kosoura. Basamaklara temel adımları aynı boyutta olması gerekmektedir. vidalar üzerinde gerçekleştirilen adımları Montaj. Ek elemanlar son Buna karşılık monte edilmiştir: vb parmaklıklar, balusters, tasarım vernik açılır.

bağımsız merdiveni üretimi ve montajı konusunda ayrıntılı video talimat videoda görülebilir.

U-şekilli bir merdiven (video)

tasarım U şeklinde - rahat iniş ve tırmanış pozvolyaetosuschestvit en yaygın sistem. Nedeniyle yapısı ve üretim malzemelerine, bu tür merdiven - sağlam ve güvenilir olan bu etkileyici görünüyor ve herhangi bir iç lüks bir ek olabilir! Bir hesapla ve bir merdiven kendi elleri olabilir olun!

U-şekilli bir merdiven tasarımı (iç verilmedi)

2411397Obd2u38ym0dhgG544630e300b536b1bdf9656994c78de513f265501882610853911241829032w640h640sssss46800211w640h640023977512060

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 2

Adblock
detector