Yani merdiven çizimleri dahil – nwhistorycourse.org

The Blogmerdiven çizim İnternet'te bulunan veya kendiniz yapmak olabilirÇizim merdiven İnternet'te bulunan veya tabii o merdiven kendin yap edilebilir - ilk üzerinde bulunan zemin erişmek için mükemmel bir fırsattır ve ek olarak, bu tasarımın bir yetkili simülasyon mükemmel düşünülmüş iç sağlar. Yapıyı monte etmeden önce, montaj ve malzeme alım hataları önlemek amacıyla, bir merdiven çizimleri oluşturulması zorunludur.


elleri ile ikinci kata merdiven Çizimler

bunun kendi ellerini çizim merdiven üretimini gerçekleştirmek mümkün mü? desen gerekli tüm parametreleri gösterecektir eğer vardır.

Bu Autocad® de arzu edilir, SketchUp eklentisinden dwg formatında her bir düğüm, Googlepomozhet bir program bulabilirsiniz.

(Örneğin, tasarım Niwa zaman 6x6 öğelerinin boyutu) her düğüm için parametrenin koşullu max değeri vardır belirtebilir. Başlangıçta, bu yapının bir görüntüsü olarak, ikinci kat için merdiven boyutlarını belirlemektir.

Çizim ikinci kata çıkan merdivenin eğimi hesaplamak için izin verirÇizim ikinci kata çıkan merdivenin eğimi hesaplamak için izin verir

kendine özgü özellikleri vardır, her biri merdivenin iki tür vardır:


 1. Mart. Böyle bir merdiven, genellikle evin ve bölgenin duvara yaslanmış. Bu tür tasarımlar, güvenilir, güçlü ve dayanıklı. Bu modelin oldukça basit ve iki katlı ev için uygundur dikkati çekiyor. Bu merdiven elle yapılması, ancak kural ve GOST standartlarına sadece konu edilebilir.
 2. Spiral. yetkili planlama, aynı zamanda standart verileri kullanamazsınız kendisi için her parametre için kesin hesaplamalar sadece gerektirdiğinden bu tip merdiven, bir profesyonel tarafından monte edilmelidir. Böyle bir yapıda avantajları vardır ve bunlar kompakt bir tasarımda oluşur.

Bu yapının konumu için çok fazla yer almaz ve herhangi bir tasarım çözümü daha ilginç ve sıradışı yapacaktır.

plan üzerinde Şekiller merdivenler

Şekil merdivenleri düzlem eve mevcut ve onun tam boyut olarak olabilir, ama küçültülmüş gerekir. herhangi bir inşaat kısaltmalar, örneğin, Technonikol, sen sadece resimlerini görebilirsiniz, ama bütün devre, tüm parametreleri ve merdiven inşa etmek orijinal iş planı içeren.

Evin düzenini etkileyebilir olduğunca doğru olması gerekir: • genişliği;
 • yüksekliği;
 • Derinlik merdiven.

Draft doğru merdiveni temsil etmek değil, aynı zamanda kurallara göre inşa etmek değil, böyle GOST olarak standartlar tarafından yönlendirilmelidir.

Her merdiven elemanı ve olması gerektiği yerde görülen planın üzerindeHer merdiven elemanı ve olması gerektiği yerde görülen planın üzerinde

eğim optimum açısı 35-40 derece olduğu kabul edilir olarak rahat merdiveni, bir merdiven gibi olmamalıdır.

Doğru adımlar genişliğini dikkate almak gerekir. ideal bir çözüm 30-35 santimetrelik bir genişliğe oluşturmaktır. Bir minimum tutar 25 santimetre olarak kabul edilir. doğru merdiven monte edileceği bölgeyi tanımlamak için daha az önemli.

rejenerasyon devresi, belirli değerlerin bir atama olarak, belirli karakterleri kullanmalıdır:

 1. görüntü katlar arasındaki mesafeyi içermelidir. Bu mektup mesafe belirlenmelidir edilir. örneğin, ikinci kat ve her bir aşamanın yüksekliği yaklaşık 20 cm birinci yüksekliği temel gereğini hesaplamak için. Ortalama olarak, gerek 14.5 derece olmak için. Doğal olarak, sayısı, sırasıyla, bu büyük bir şekilde yuvarlatılmış olması gereken bir tam sayı olmalıdır. Her aşamanın boyutu aynı olmalıdır.
 2. merdiven uçuş genişliği 700 mm 'den olmamalıdır. En iyi seçenek 1 m olarak kabul edilir, konutlar, ama kamu binaları için bir oda ve amacına bağlı olarak 1.5-2 m yürüyüşe yapabilirsiniz.

Her bir merdiven platformu açısından hem birinci ve ikinci kat, görüntülenir. Daha önce söylendiği gibi, yeterli ön, tüm yapının boyutlarını belirlemek için kolay bir çizim yapmak.

Plan Merdiven

Düzenli bir plan çizin veya binanın ayrıntılı bir plan bir bina veya dışında tesisin tam yerini göstermek için gereklidir. Kalem merdiven yapımında gerçek zamanlı olarak ayarlanacak detaylar her türlü göstermek gerekir.

Plan merdivenin tüm unsurların boyutlarını dile AçıkPlan merdivenin tüm unsurların boyutlarını dile Açık


Ve bu dikkate almak gerekir:

 1. merdivenlerin genişliğini belirlemek için, dikkate özgün tasarım kapasitesini almak gerekir. insanların ortalama sayısı her gün geçmek ne dikkat etmek, daha kesin olmak gerekirse.
 2. Buna ek olarak, alan inşaatı için ayrılan yanı sıra dikkate binanın düzeni almak da etkilenecektir merdiven uçuş genişliği.
 3. Bu tamamen inşaat korumak için ek önlemler gerektirecek gibi Uzmanlar, çok geniş merdiven set özel evlerde yaşayan önermiyoruz.
 4. buna ikinci kat ve tavan onarmak için mobilya ve inşaat malzemeleri yukarı gidecek oldukça mümkündür Ancak, özel bir evde merdiven gibi güçlü ve istikrarlı olmalıdır.

o iç ve iç stil etkiler çünkü Genelde, merdivenin tipi, binanın sahiplerinin kişisel tercihlerine bağlıdır. güvenliğe ek olarak, merdiven hiçbir engel ve diğer zorluklarla insanları atlamak için özgür olmalıdır. merdiven için yeterli iki kişi geçmek serbest olsaydı, genişlik fazla 1.2 m yapmamalı.

kesi merdiven

Kendi elleriyle özel evine merdiven dizaynı, çocuklarda veya banyo ile oda üstünde olsun, neden olursa olsun, onun şartlarda bir kesim yapmak için gerekli olduğunu ve. Bölünmüş şemasının oluşumu ile son anda olabildiğince dikkatli ve tercihen şekilde ele alınmalıdır.

bölümün şekil işaretlenmesi gerekir:


 • eksen;
 • duvar;
 • Paul;
 • tavan;
 • merdiven elemanları;
 • yapının boyutları.

Çizimde tüm boyutlar milimetre belirtilmelidirÇizimde tüm boyutlar milimetre belirtilmelidir

Merdiven parçası çizim aşamalarında yapılmalıdır. İlk olarak, standart genişlikte arzu merdiven çizilir.

o zaman:

 1. Bu zemin katta ped uzunluğu belirtiyor.
 2. ters platformu Kahretsin.
 3. merdiven uçuş yatay projeksiyon çizin.
 4. duvara doğru suç genişliğinin sitenin serbest kenarından itibaren.

Desenlendirme yukarıdan ancak bir kesit görünüşüdür tarafında değil gerçekleştirilir.

elleriyle merdiven imalatı: Çizimler

çizim, tasarım ve inşaat çizim yukarı kendi elleriyle tam yapılacaktır bile, kesinlikle, elbette talimatları, GOST standartları ve ihlal tasarım öğeleri dışlamak yasaktır.

Bu mevcut olması gerekir:

 • sırt;
 • yükselticiler;
 • Marsh;
 • oyun alanı;
 • çubuklar;
 • Korkulukları.

bilgisayarda çalıştırıldığında Çizim, bir yazıcıda yazdırabilirsinizbilgisayarda çalıştırıldığında Çizim, bir yazıcıda yazdırabilirsiniz

Korkuluk aynı zamanda, genişlik, yükseklik ve hatta boyutları lümen içinde kesin boyutlara sahip, çizim girilir. Her merdiven üzerinde ve daha kesin olmak gerekirse, tipi ve konumu, bağlı kalmalıdır bazı kurallar ve kurallar vardır. Yani çocukların büyük konsantrasyonlarda olduğu bölgelerde, korkuluk yüksek olmalı ve onların yüksekliğinin ortasında ek korkuluk gitmek zorunda.

korkuluk arasındaki boşluklar çok büyük iseler, acil durumlarda güvenlik ve ortadan kaldırılması artırmak için ekranlar kadar kapalıdır.

parmaklıklara ortalama yüksekliği 0.9 m, ama tamamen her alanda, 1,20 m seçmek için tercih, ve hatta özel ev sahipliği yapmaktadır.

evde merdiven çıkarması

Çoğu zaman özel evlerin sahipleri merdiven yapılanmalar gibi bir süre ilgilenen ve buna göre, ikinci kat, hem de işinin ehli profesyonel yardımı olmadan neler yapabileceğini olarak. evet - cevap nettir. Ama yerleşmek, bir arzusu ihtiyacı olarak, yeterince geometrinin en azından asgari temel bilgi değildir ve eğitim mühendisi arzu edilir. Buna ek olarak, bulmak çok zor değil modern bilgisayar teknolojisi kullanabilirsiniz.

merdiven parametrelerinin doğru hesaplama yönlendirilir:

 • Odanın parametreler;
 • binanın sahibinin tercihleri;
 • SNIP standartları.

merdiveni Planlama, genişliği birkaç kişi kaçırmak serbestçe ona bu yapmaması gerekenmerdiveni Planlama, genişliği birkaç kişi kaçırmak serbestçe ona bu yapmaması gereken

Bu kriterlerin her biri, düz ya da bükülmüş olup, özellikle, montaj ve hatta görünüş, merdiven konumu, hem de büyüklüğüne seçimini etkileyebilir.

Tipik olarak, örneğin parametreler kullanılarak orijinal merdiven hesaplaması için:

 • katlar arasında yüksekliği;
 • oda toplam alanı;
 • duvarları ve iç yatak yeri;
 • Kapı ve pencere açıklıkları varlığı ve konumu.

Bu nedenle, doğru bir merdiven en büyük boyutu, aynı zamanda inşaat sitesi belirlemek mümkündür.

Odaya, tip korkuluk dikmeleri, bitirme malzemesi ve hatta dekor korkuluk bu aşamada seçilen stilde de olduğu için tasarım modelleme, çok önemlidir. Bu ev münhasıran estetik ve zarif bir iç mekan donatmak için tercih edenler için özellikle önemlidir.

Oluştur çizimler merdivenler (video)

En önemli şey - bu hesaplamalarda bir hata yapmak değil, ve uzmanların tavsiyelerini ihlal etmez. Sadece bir ev ya da kullanım için yüksek kaliteli merdiveni, güvenlik ve uygunluk olacak kamu binasında bu şekilde. Böyle bir tesis inşa etmek kolay değildir, ama mümkün. Ürün kendi görünüm ve üstün performans memnun etmek uzun süre olacaktır.

Detayları: merdiven ve çizim (fotoğraf örnekler)

1-11-21-3115f441cbf1ea18c7d8d25783677864a81103-110101a01lestnicastranica01-1298.157-VMS-121277810346.082-VMS-4balus3b

Leave a Comment

Your email address will not be published.

77 − = 74

Adblock
detector