Wybór wodoodpornej płyty gipsowej: 6 Główne cechy – nwhistorycourse.org

The BlogPłyty gipsowe bardzo praktyczny materiał, który charakteryzuje się niezawodnością i uniwersalnośćPłyty gipsowe bardzo praktyczny materiał, który jest niezawodny i umożliwia wysokiej jakości materiały universalnostyuSovremennye wykonać różne temperatury pokojowej. Jedna taka powłoka jest odporna gipsokraton wilgoci. To jest przeznaczone do pokrywania powierzchni w pomieszczeniach z niestabilnych poziomów kontroli temperatury i wilgotności. Materiał z tej formy jest znacznie różni się od prostych płyt kartonowo-gipsowych. Jego główną zaletą jest uniwersalność, która pozwala, aby go zainstalować, nie tylko w salonach, ale w przedpokoju, łazience lub szafie. Przy wyborze materiału ważne jest, aby zwrócić uwagę na jego wielkość.


Wodoodpornej płyty gipsowej korzyści materialne

Wybór materiałów do wykończenia powierzchni w pomieszczeniu w dużym stopniu zależy od klimatu w pomieszczeniu. Czasami trudno jest wybrać materiał, który nie wejdzie w ruinę od ekstremalnych temperatur, wysokiej lub niskiej wilgotności. Jednym z materiałów, które nie boją wody, jest odporna na wilgoć płyt gipsowych.

Hydrofobowa płyty gipsowe specjalnie zaprojektowane do pomieszczeń o wysokiej wilgotności. Zawiera on warstwę impregnowaną środki wodoodporne.

odporne na wilgoć zaleta płyty gipsowo-kartonowe polega na tym, że impregnuje się specjalnych środków hydrofobizującychodporne na wilgoć zaleta płyty gipsowo-kartonowe polega na tym, że impregnuje się specjalnych środków hydrofobizujących

Przy wyborze wodoodporne płyty gipsowej należy zwrócić uwagę, czy certyfikat jakości odpowiadającej wymaganiom GOST. To on zapewnia bezpieczeństwo materiału dla zdrowia ludzkiego. Taka płyta gipsowa musi koniecznie mieć właściwości ogniotrwałe. wodoodporny materiał nadaje się do ścian w pomieszczeniach nieogrzewanych.

Zalety materiału:


 • nietoksyczna;
 • Wszechstronne w użyciu;
 • Wysoka wydajność hydrofobowy;
 • Stosunkowo ciągliwy;
 • Wysokie własności dźwiękochłonne;
 • efektywność;
 • Zdolność do utrzymania mikroklimatu.

Materiał ten jest łatwy w montażu. Wykończenie pomieszczeń może odbywać się niezależnie, po odwołaniu się do instrukcji. Materiał może powlekania różnych materiałów dekoracyjnych nawierzchni.

Odporne na wilgoć płyty gipsowo-kartonowe: opis konkretnego materiału

Arkusze z wodoodpornej płyty gipsowej posiada szereg cech, które odróżniają je od innych materiałów wykończeniowych. Zanim kupisz i początek naprawy należy uważnie przeczytać charakterystykę materiału. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakość matki i świadectwa, który zwiększa zaufanie konsumentów do produktu.

Wodoodporna płyta gipsowa jest podzielone na klasy, których wybór determinuje jakość wykończenia.

Picking up odporny na wilgoć naprawa płyt gipsowo-kartonowych, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość i właściwościPicking up odporny na wilgoć naprawa płyt gipsowo-kartonowych, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość i właściwościPłyty gipsowo-kartonowych tego typu powinny być dobierane w zależności od rodzaju pomieszczenia, w którym nastąpi dekoracja. Ważne jest również, aby ustalić cele, które pomogą Ci wybrać klasę materiału, wielkości i grubości. Płyty mogą mieć standardowe wymiary i mogą być wykonane na zamówienie.

Istotne cechy:

 • Płyty są jasnozielone lub różowy.
 • Oznakowanie umieszczone na tylnej stronie arkusza z wykorzystaniem niebieski kolor.
 • Podczas wytwarzania blach za pomocą specjalnego impregnacji, która ma funkcję ochronną przed wnikaniem wilgoci do materiału i grzyby.

Masters profesjonalnych wybrany odporne na wilgoć płytę gipsową, ponieważ posiada wysoką wydajność i niezawodnych właściwości. Ponieważ jest wygodny w obsłudze, ponieważ materiał ma wystarczającą plastyczność. W tym przypadku, jego wartość jest uważane za niskie.

Odporne na wilgoć lub płyty gipsowo-kartonowe zwykłe

Przy zakupie do wykańczania konsumentów kartonowo-gipsowych często spotykają się z problemem doboru cech i właściwości materiału. Prosta i hydrofobowa suchej zabudowy mają różne właściwości techniczne i operacyjne, które są istotnie różne. Aby zbadać różnice lepiej przed dokonaniem zakupu.

Przy wyborze płyt gipsowych również zwrócić uwagę na kolor materiału, jak prosty płyt kartonowo-gipsowych pomalowane na szaro i wodoodporne innym odcieniem zielonkawymPrzy wyborze płyt gipsowych również zwrócić uwagę na kolor materiału, jak prosty płyt kartonowo-gipsowych pomalowane na szaro i wodoodporne innym odcieniem zielonkawym

Główną różnicą, ale nie jest to najbardziej istotne jest etykietowanie wodoodpornych i konwencjonalnych płyt gipsowych.

Pierwsza różnica, co pozwoli zidentyfikować wodoodporne płyty gipsowo-kartonowej jest barwa materiału. Proste płyty gipsowo-kartonowej ma szarawy kolor. W rzeczywistości, gdy płyta jest odporna na wilgoć zielonkawy odcień.

Różnice między GCR i płyt gipsowo-kartonowych:


 • kolor;
 • oznakowanie;
 • masa;
 • Tworzenie warstwy kartonowej;
 • wielkość;
 • Cena.

Odporne na wilgoć płyta gipsowa ma większą wagę. Spowodowane jest to dodatkowym impregnacji warstwy, które nadają mu właściwości wodoszczelne. przetwarzanie dodatkowych materiałów wpływa również wyższych kosztów płyt gipsowo-kartonowych.

Płyta gipsowo-kartonowa wodoodporna: Arkusze rozmiar

Wszelkie prace remontowe rozpoczyna się od zdefiniowania wielkości pomieszczenia. Jest ważne, aby zrobić wszystko prawidłowo obliczeń, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby kupić niewystarczające lub nadmierne ilości materiałów, które pociągałoby za sobą niepotrzebną stratę czasu i pieniędzy. Przy zakupie wodoodporne płyty gipsowo-kartonowej ważne jest, aby pamiętać, że nie są standardowe i niestandardowe arkusze rozmiar.

Wybierz rozmiar wodoodpornej płyty gipsowej należy spełnić charakterystykę i wymiary pomieszczenia, w którym będzie ustanalivatsyaWybierz rozmiar wodoodpornej płyty gipsowej należy spełnić charakterystykę i wymiary pomieszczenia, w którym będzie ustanalivatsya

Różni producenci mogą mieć różne standardy dotyczące szerokości, długości i grubości płyt gipsowych.

Długość i szerokość płyt gipsowo-kartonowych gips zazwyczaj wahają który pozwala wybrać odpowiednią rozdzielczość kwalifikacyjny. Obliczenia wykonać lepiej wcześniej. Kiedy samoinstalującego ważne jest, aby wziąć pod uwagę możliwość uszkodzenia płyty podczas instalacji.


Standardowe rozmiary:

 • Długość - 2,5 - 4 m,.
 • Szerokość - 0,6 - 1,2 M;.
 • Grubość - 6,5 - 9,5 - 12,5 mm, a 16 mm.

Kiedy samoinstalującego ważne jest, aby uważnie kolejność działań. Konieczne jest, aby prawidłowo obliczyć wielkość ramki, należy sprawdzić, czy paroizolacja układa się prawidłowo. Przed zainstalowaniem na arkuszach płyt kartonowo-gipsowych z okazji ważnych przyszłej lokalizacji przełączników i gniazd.

Grubość płyty gipsowej odpornej na wilgoć

Istnieje kilka rodzajów grubości blachy płyty gipsowo-kartonowe. W zależności od celu, do którego wytwarzane dekoracji płyt gipsowo-kartonowych wybrany mniejszej lub większej grubości blachy. Grubość blach zależy od liczby warstw impregnacji ochronnej.

Najczęstszym wodoodporne płyty gipsowo-kartonowej jest zainstalowany w łazienceNajczęstszym wodoodporne płyty gipsowo-kartonowej jest zainstalowany w łazience

odporne na wilgoć płyt kartonowo-gipsowych często montowane w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności: łazienki, kuchnie, piwnice.

Przed rozpoczęciem naprawy jest ważne, aby określić ilość i rodzaj wykończenia powierzchni. Gipsowo-kartonowych może być zainstalowany na obwodzie w całym pomieszczeniu, w tym ścian i sufitu. Ważne jest, aby pamiętać, że gipsowo-kartonowe zostało przetworzone ze specjalnym antybakteryjnym całej grubości materiałów.

Grubość blachy:

 • Sufit - 9,5 mm;
 • Wall - 12,5 mm;
 • Łukowe - 6,5 mm.

Wodoodporna powierzchni płyty gipsowej zapewnia niezawodne powłokę, która nie boi zmian wilgotności i temperatury. Ten materiał pozwoli mieć pewność co do jakości materiału i jego bezpieczeństwo. Przy wyborze grubości arkusza jest ważne, aby pamiętać, że będą one miały trochę miejsca w pomieszczeniu.

Płyt gipsowo-kartonowych Klej wodoodporny: co wybrać

Zakup klej należy wykonać podczas zakupu płyt kartonowo-gipsowych. kierowników sklepów pomoże Ci wybrać wysokiej jakości kleju, które zapewniają dobre powierzchnie trakcyjnych. Ważne jest, aby zwracać uwagę na markę, a koszt kleju.

Klej do płyt gipsowo-kartonowych można kupić w specjalistycznych sklepach lub gotować samemuKlej do płyt gipsowo-kartonowych można kupić w specjalistycznych sklepach lub gotować samemu

Użyj kleju jest najlepiej, gdy wykończenie powierzchni jest płaska.

Jeżeli powierzchnia jest gładka, klej jest najlepiej stosować do grubości warstwy podłoża. Klej nakłada się na tylnej stronie płyt gipsowo-kartonowych, a ściana lub sufit traktować wodą. Po podłączeniu stałych powierzchni kołków.

Rodzaje klejów:

 • Volma instalacja;
 • Unifiks;
 • Perlgip;
 • Kuild Myural;
 • Perfliks.

Płyty gipsowo-kartonowe do klejenia można przygotować samemu. Aby to zrobić w prosty kleju, aby dodać pewną ilość gipsu. Gotowanie w domu będzie znacznie obniżyć koszty.

Cechy wodoodporne płyty gipsowo-kartonowej (wideo)

Charakterystyczny odporne na wilgoć płyty gipsowo-kartonowej jest znacząco różny od prostego GCR. Zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych jest charakterystyczna dla obszarów o dużej wilgotności. Odróżnić prostej i odpornej na wilgoć płyty gipsowej jest dosyć proste. Różnią się one od rodzaju znakowania, koloru, wagi i sposób obróbki materiału. Płyta gipsowa o hydrofobowej impregnacji pomocą ochrony pomieszczeń wilgotnych z formy i powstawania pleśni. Takie rozwiązanie będzie kosztować więcej niż zwykłą wykańczania płyt kartonowo-gipsowych, ale to potrwa znacznie dłużej i wykańczania bardziej wiarygodne.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

53 − = 48

Adblock
detector