Wskazówki od specjalistów: jak zainstalować schody drewniane z rękami – nwhistorycourse.org

The BlogDrewniana drabina jest możliwe aby zbudować własnymi rękami, stosując się do pewnych zasadDrewniana drabina jest możliwe aby zbudować własnymi rękami, stosując się do pewnej pravilV budynek mieszkalny i poddasze drabina jest niezbędnym atrybutem architekturze dla obiektów komunikacyjnych, znajdujących się na sąsiednich piętrach. Jest także przydatny w dwupiętrowych kamienic i domów jednorodzinnych. Trzeba zapewnić wygodę i bezpieczeństwo, dobrze pasuje do wnętrza domu. Jeśli nie wywiąże się z niezbędnymi regulacjami lub zaniedbania obliczeń matematycznych, schody zostaną zbudowane krzywy, i trzeba będzie wydać dużą sumę pieniędzy, aby wszystko zmienić. Należy kierować wymaganych norm budowlanych.


Instalacja drewnianych schodów w swoim domu

Modułowe schody nie wymaga ogromnych kosztów. Wystarczy tylko zebrać produkt z gotowych elementów, wykonując wszystkie niezbędne dostawcy instrukcje. Są to zestawy, które zapewniają produkcję śruby lub schodów. Dołączony jest komplet łączników i niezbędnych struktur. Jeśli jesteś początkującym lub po raz pierwszy budowniczy zbudować drewnianą drabinę, wtedy nikt nie będzie radzę zrobić opcję śruby.

Z ograniczoną przestrzeń w mieszkaniu jest lepiej powierzyć sprawę do profesjonalnych budowniczych. Instalatorzy robisz wszystko na norm krajowych i przepisów budowlanych.

Prostszym rozwiązaniem jest zbudowanie schodówProstszym rozwiązaniem jest zbudowanie schodów

Lub można wybrać delikatny wygląd. Instalacja łagodnym pojazdy na drugim piętrze będzie wymagało dużo miejsca. W górę iw dół, ale wygodne. Na małej przestrzeni w domu, aby załatwić drabiny pół kroku. Szerokość schodów powinna wynosić co najmniej 1 metr, więc można przynieść do domu duże meble i dużego sprzętu.

Większość nie naprawić nawet najprostsze schody poza mocą początkujących. Jednakże, jeśli masz już jeden lub więcej drabin zgodnie z powyższymi instrukcjami, można spróbować trudniejsze zadanie: tworzenie spiralne schody z rękami.


Instalacja: drewniane schody z rękami

Przede wszystkim, trzeba zaprojektować schody. Błędy na etapie planowania materiałów i wytwarzania, są przyczyną awarii w kolejnych etapach. Proponujemy zrobić po schodach, z ptaszkiem do budowy utrzymywał. Najlepiej jest to zrobić przy użyciu podłużnice drabiny.

Przed budową powinny być zaprojektowane schodyPrzed budową powinny być zaprojektowane schody

Musi mieć odpowiednie wymiary tych elementów:  • drabinka:
  • Kąt nachylenia;
  • Szerokość pionu.

Określić wysokość schodów, płyta ta jest utrzymywana poziomo początku budowy. Regulacja planszę, zmierz wysokość klatki schodowej. Poziom ten nie wisi w powietrzu, konieczne jest, aby zabezpieczyć taśmą do płyty. Odpowiedni przykład wykonania jest, jeśli kąt pochylenia wynosi nie więcej niż 37 stopni. Kąt nachylenia 45 ° będą niewygodne do opadania. A jeśli kąt nachylenia wynosi mniej niż 30 °, a następnie po schodach będzie niebezpieczne chodzić. Szerokość kroków podjętych przez średnią długość stopy ludzkiej. Wysokość jest wybrany spośród prostego etapu obliczania wysokości. Riser mogą być wykonane z dowolnych drzew iglastych.

Odręczne produkcja i montaż schodów drewnianych

Aby produkować podłużnice wziąć deska sosna 40mm szerokości. Podłużnice - główną część klatki schodowej, która podczas spaceru rachunków za dużą część całkowitego obciążenia. Narysować krzywą zaprojektowane zgodnie z krokami. Następnie oznaczenia stosowane do desek i zęby elektryczne są cięte układanki. Wszystkie elementy muszą być symetryczne.

Należy dołożyć starań, aby upewnić się, że wszystkie elementy drabiny są symetryczneNależy dołożyć starań, aby upewnić się, że wszystkie elementy drabiny są symetryczne

Dlatego też, dokonując jednego kosour, użyć go jako wzorów do produkcji innych. Im większa struktur nośnych, tym lepiej. Dlatego wskazane jest, aby mieć cztery kosoura.

Kiedy je wszystkie wyciąć, traktowano przez samolot, trzeba dołączyć podłużnice.

W razie potrzeby dokonać demontażu, co może być przeszkodą do montażu na ścianie lub podłodze. Na samym dole drabiny będą zlokalizowane poprzeczkę. Potrwać kilka wgłębień na podłużnice lub kosour Cut narożniki do montażu. Na suficie jest również niezbędne podłużnice bezpiecznie. kosour pochodzenia przyłączony bezpośrednio do ściany. Pręty nośne na podłodze i na suficie musi być odpowiednio zabezpieczone. Im silniejszy, tym lepiej. Podłużnice muszą być umieszczone równolegle do siebie. Następnie można zająć się po schodach.

Instalacja drewnianych schodach na drugie piętro

Można kupić gotową scenę (lub bieżnika to samo) i pionów w supermarkecie budowlanym. Weź cennika, wybrać produkt o wysokiej jakości i niedrogich materiałów. Jest to możliwe, ponieważ opcja widział się lub zaufanych instalatorów.

Standardowe krokiem powinno mieć pewien standard i różni się od szerokości schodów powstaje między dwiema podłużnicami. Oznacza to, że szerokość być 30cm, długość wynoszącą 80-120sm i grubości 3-4 cm.

I wysokiej jakości drewniane schody mają pewne standardyI wysokiej jakości drewniane schody mają pewne standardy


Teraz można zbierać po schodach. Konieczne jest, że piony mają dobrą wytrzymałość, aby być chronione przed wilgocią. Blanks muszą być przymocowane do słupków za pomocą śrub i gwoździ. Wszyscy oni muszą naprawić. Następnie można dołączyć paznokcie bieżnika i śruby tak, że czapki były w głąb drewna i nie mówić.

Jak naprawić w słupek drabiny i tralki

Aby zapewnić wytrzymałość drabiny i ogrodzenia konstrukcji do podtrzymywania kolumn są umieszczone. Często drzewo nie gwarantuje pęknięć filaru, czasem ulec deformacji. Więc jeśli tworzyć własne ręce bieguny drabiny, trzeba dwóch prostych desek, które muszą być przyklejone do siebie. Zazwyczaj używany jako standardowego elementu w kolumnie, która jest wykonana na maszynie.

Kolumna Podłoże powinno być tak dobrane, że tak zwane kwadratowy utrwalano poręczy. Kolumna do nośnika powinny mieć takie normy: Wzrost wymiarów 1000 - 13000mm wielkość przekroju 70 x 120 x 70 mm do 120 mm. Pożądane jest w sklepie zakupu słupy i poręcze.

Ostatnim etapem budowy schodów drewnianych jest jego malowanie lub lakierowanieOstatnim etapem budowy schodów drewnianych jest jego malowanie lub lakierowanie

W skrajnych częściach etapów jest wykonywane liczenie, które zostaną zainstalowane tralki i słupki do wsparcia. Następny wywierconego otworu. Po tym, dodaje się kołek, który wystaje w przybliżeniu 15 mm. Ponadto, otwory tralka są wykonane. Słupy są ustawione na początku i na końcu schodów. Boisko tralki są smarowane klejem i nasunąć na kołek. Balustrady są umieszczone w położeniu pionowym, równolegle do siebie. Czekamy do wyschnięcia kleju.


Po tym, poręcze. Musisz złożyć w dół kąt krawędzi. tralki balustrady trzymać, to konieczne jest, aby zamocować dolną cienką śrubę. Zainstalowany na dole ostatni biegun wsparcie. Pod koniec drzewa nakłada lakier. Możemy użyć farby w celu klatka schodowa był ciemnobrązowy.

Szybka naprawa drewnianej drabinie: Zawarcie

Po raz kolejny obejrzeć film z regułami remontowych. Zawsze można zaufać budowniczych biznesowych. Pomogą Ci naprawić gdyby coś poszło nie tak. Błędy nie mogą być tolerowane, ponieważ jest źle odnowiona klatka schodowa może przynieść szkody. Czy można iść do sądu w produkcji schodów z pomocą budowniczych was w traumie z powodu załamania się struktury.

Naprawa schodów drewnianych czasami wymaga całkowitej wymiany schodachNaprawa schodów drewnianych czasami wymaga całkowitej wymiany schodach

Nawet jeśli nie wszystko w porządku, a pomożesz budowniczych, każda sprawa wymaga naprawy. Drewniane schody, jak również. Potrzeba, aby pozbyć się starego lakieru przyniesie trochę kłopotów. Ale czasami jest to konieczne, aby całkowicie wyremontować scenę. Jest możliwe, aby je zdemontować i położyć nowe. Jeśli zdecydujesz się naprawić po drabinie, to należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak stopień zużycia i możliwości materialnych.

Chants aluminium przychodzą przydaje się pozbyć nierównych krokach.

Niedwojonych profile trudne do wykorzystania, co ty sam tego nie robią. Odłączany profil sprawia, że ​​montaż jest łatwy.

Montaż schodów drewnianych (wideo)

Jeśli kroki zaczęły skrzypieć, prawdopodobnie ruchomych części współpracujących. Może to być spowodowane zwiększoną wilgoci w budynku. Są to zjawiska, takie jak przecieku dachu domu i nie tylko. Między obiema powierzchniami ciernymi należy wprowadzić elastyczny masy do wewnętrznej strony schodów. W każdym razie, robisz z siebie lub pomocy, poproś o pomoc dla instalatorów.

Udane naprawić!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 7

Adblock
detector