Unikalne koc patchwork z rąk: zasady cięcia, doradztwo w zakresie doboru wzoru – nwhistorycourse.org

The BlogZ kawałków tkaniny, można tworzyć całe dzieło sztuki w stylu patchworkZ kawałków tkaniny, można tworzyć całe dzieło sztuki w stylu pechvorkIskusstvo mozaikę, która ma starożytne pochodzenie, nie traci swoje znaczenie. Produkty patchwork, przynosząc ciepło i wyrazistość, nadal zdobią nowoczesne domy, harmonijnie pasuje do stylowych wnętrz. Rękodzieło, który powstał z potrzeby ratowania i łączą wszelkie dostępne tkaniny do ubrań i bielizny, ewoluował do tego stopnia, mozaiki rzemiosła.


techniką patchwork w nowoczesnym wnętrzu

Przez rozsądny urządzenia patchworku rozumieć związek, przeszczepy tkanek kawałki lub oddzielne składniki do tworzenia nowej kompozycji artystyczny. Metoda patchworku tkaniny, kafle, tapety ozdobić ubranie, uszyć torbę, tworząc wyposażenie wnętrz, meble, obrazy. Szeroki zakres zastosowań, brak granic w produkcji wyrobów wykonanych w stylu patchwork wysokogatunkowego kierunku sztuki.

Najczęstszym sposobem korzystania patchwork - szycie pościeli. To jest moc nawet początkujący, którzy pierwsze spotkanie z tą techniką. Rozwijać się lepiej na dużym produktu patchworku, takich jak welon.

Mnogość pozornie niepotrzebnych poprawek są wspaniałe rzeczy, które sprawiają, że w domu jedyne i niepowtarzalneMnogość pozornie niepotrzebnych poprawek są wspaniałe rzeczy, które sprawiają, że w domu jedyne i niepowtarzalne

patchwork narzuta powinna:


 • Odporne na pranie i suszenie bez odkształcenia;
 • Z przetrwałym wzór;
 • Nie rozciągaj szwy po operacji;
 • Nie powoduje podrażnienia lub inne reakcje skórne.

Dlatego konieczne jest, aby dokładnie przemyśleć i wybrać tkaniny, który jest planowany do szyć rzeczy.

Tkaniny na narzuty:

 1. Tkaniny naturalne: grube płótno, jedwab, wełna - są uważane za najbardziej odpowiedni, ale zgniotu w użyciu.
 2. Tkaniny półsyntetyczne wyglądają świetnie, wytrzymują pranie i nie zgniotu.
 3. Z gruba tkanina tkanina nadaje się na ciepłe koce i narzuty.
 4. Na mozaikę zbliżyć się kombinację różnych typów materiałów: aksamitnej tkaniny dżinsy;
 5. Bielizna z jedwabiu;
 6. tkaniny bawełniane i Calico;
 7. Bawełna i jedwab;
 8. W przypadku części uszczelniających runo;
 9. Do podgrzewania koce - Sintepon.

Podczas tworzenia mozaiki produktów wykorzystywanych przez różnych tkanin - z jedwabiu do gęstej wełna niecodzienne dekoracyjnePodczas tworzenia mozaiki produktów wykorzystywanych przez różnych tkanin - z jedwabiu do gęstej wełna niecodzienne dekoracyjneSzerszy wybór tkanin, skomplikowany wzór można myśleć. Jeśli wcześniej w tym celu specjalnie zebranych odpadków, używane zużyte rzeczy, ale teraz nie będzie trudne, aby przejść do sklepów tkaniny lub w specjalistycznych sklepach dla patchworku, gdzie istnieją już istniejących części, które zostały wstępnie przetworzone i nie nadmuchany skurcz, nie zmienia koloru po ogniu przetwarzanie.

Narzuta patchwork łóżko może ozdobić przedszkole, świetnie wyglądają na kanapie w salonie, albo być pełnym pościel w sypialni.

Zawsze zabawa z dzieckiem, aby koc dziecko na technice patchworku.

Stylowy mozaikę narzuta: projekty dla początkujących

Dla początkujących, technika patchworku wiele informacji w Internecie, istnieją programy, wzory, szablony, produkty fotograficzne. Jest możliwe, aby zobaczyć klasę mistrzowską w wybranej dziedzinie patchworku i szyć swoje własne unikalne rzeczy własnymi rękami.

Kiedy sieciowania łatek jest ważne, aby rozważyć kierunek gwintu, inaczej produkt końcowy nie zachowuje kształtuKiedy sieciowania łatek jest ważne, aby rozważyć kierunek gwintu, inaczej produkt końcowy nie zachowuje kształtu

Główne rodzaje technik patchwork:

 • Tkanina składa się z kawałków materiału, z której mogą być zarówno różne i taki sam kształt;
 • Stworzenie kawałka wzoru tkaniny przy użyciu szwów;
 • Na kawałka tkanki poprzez zastosowanie nałożonych skrawki tkanin.

Historycznie tworzą dwa główne kierunki patchworku, które mogą służyć jako wskazówki dla początkujących.

Kierunki patchwork techniki:


 1. Tradycyjny patchwork. Kompozycja jest tworzony tej samej wielkości i kształtu szablonów. Rysunek w celu powinny mieć wyraźny symetrii.
 2. Kierunek Crazy-Patchwork. Sekwencja nie występuje asymetria, części o różnych kształtach i rozmiarach.

Artykuły crazy-kołdra wygląda skrawki losowo zebrano i szyte - i na tym polega urok „crazy patchwork”Artykuły crazy-kołdra wygląda skrawki losowo zebrano i szyte - i na tym polega urok „crazy patchwork”

Wzory, które zostaną wykorzystane w procesie zależy tylko od wyobraźni pana. Mnogość użyteczny schemat blokowy: szczegółowe szyć bloki, a następnie utworzyć ostateczną kompozycję.

Dla początkujących takie podstawowe systemy:

 • Schemat kwadraty. To stanowi podstawę wszelkich klap wzór w postaci kwadratów.
 • trójkąty systemu. Wzór składa się z trójkątów równoramiennych. Odmianą tego programu jest „kwadrat w kwadrat”: 4 ex-trójkąty szyte kwadraty.
 • zespoły systemu. Dane w postaci pasków są rozmieszczone równolegle do siebie w formie spirali, z przesunięciem w stosunku do sąsiedniej taśmy, itd.
 • Jazda „komórka”. Podstawą części wzoru są sześciokątne.

Po opanowaniu podstawowych schematów w patchworku, można bezpiecznie łączyć schemacie szczegóły i wskazówki. Na przykład, łączenie równobocznych trójkątów, tworzenia elementów „gwiazdę” lub grupa kwadraty z trójkątów.


Jak uszyć patchwork narzuta: Wskazówki i Sekrety wyciąć części

W przypadku wątpliwości, czy nie może otrzymać techniką patchwork koc - bezpiecznie szyć! Pikowanie i robótki tak ceniona, że ​​zawsze jest w tym procesie, można naprawić każdą usterkę i usunąć usterkę. Jedynym minusem: po raz pierwszy do szycia może być czasochłonne, ale lepiej jest być cierpliwym, a następnie wynik jest na pewno należy.

Zasady cięcia narzuty:

 1. Materiał musi być najpierw przemyto lub prasować stosując rozpylacz parowej, a wpływ na żelazo. Odbywa się to tak, że po cięciu materiał nie daje większą kurczliwość.
 2. Nie używaj krawędzi tkaniny. To właśnie może być cięty.
 3. Wyciąć wszystkie części powinny być ściśle w kierunku wątku własnego. W większości przypadków, gwint płatowe zgodny z kierunkiem krawędzi. Ponownie sprawdzić samemu, jak to możliwe, pociągnięcie tkaniny w różnych kierunkach: kierunek wzdłużny lub nie rozciągać w ogóle, albo bardzo małe odcinki.
 4. Wycięte wszystkie szczegóły powinny być podane dodatki. Około 1-1,5 cm po każdej stronie.
 5. Przy różnych gęstościach tkanki muszą być uszczelnione lżejsze części, trzymać je na kojarzenia.
 6. Już wcześniej kawałki tkanki powinny być stosowane nakrochmalony.
 7. Przeniesienie wzoru na tkaninie, nie można używać pióra, tylko kredy, mydła lub ołówka.
 8. Każdy nowy wspólny należy prasować po obu stronach przed kolejnymi szczegółami oprawa dla nowej jednostki. Po pierwsze, z tyłu szew jest wygładzona, a następnie prasowania szew na przedniej stronie.

Patchwork narzuta można uszyć jak maszyna do szycia i rąkPatchwork narzuta można uszyć jak maszyna do szycia i rąk

Dojazd do pracy na kocu jest niezbędne do:

 • Przygotuj podstawowe narzędzia: tkanina, żelazo, maszyna do szycia, nożyczki, igły.
 • Pomyśl o idei obrazu, podzielić go na bloki, podnieś schemat wykroić wzory.
 • Przenieś szablony do tkaniny.
 • Bloki do szycia części.
 • Aby połączyć podstawowe jednostki do siebie.

Jeśli dom nie jest maszyną do szycia, szyć patchwork narzuta może być ręcznie. Do użytku ręcznego 2 szwy gilzy. Produkty poprzednio prometyvayut, kreda linia spawu i krótki zarys szwy szyte część. Dla wygody, ciągnąć tkaniny w ramce do haftowania. Jeśli uważnie śledzić szwy, starannie zrealizowane szwy, wynik nie będzie się różnić od linii maszyn.

Wybór składowych koloru na narzucie patchworku

Gotowy, aby pasowały do ​​wnętrza zasłony, a nie patrzeć nalyapisto nie zaślepiony, konieczne jest wypracowanie schematu kolorów. Istnieją przepisy dotyczące kombinacji tonów i półtonów. Początkujący mogą skorzystać z techniki w dwóch kolorach i dwóch wzorów. W tym samym czasie, kontrastowe kolory wyróżniają dynamiki, jeżeli materiał podstawowy wybrany neutralnych kolorów.

Przy wyborze kolorów należy uwzględnić, dla których produkt tworzy mozaikę, gdzie będzie on używany i jakPrzy wyborze kolorów należy uwzględnić, dla których produkt tworzy mozaikę, gdzie będzie on używany i jak

Porady przy wyborze wzoru:

 1. Narysować szkic koce być wizualnym przedstawieniem przyszłego produktu.
 2. Aby nie zakrywać pomarszczonej, cętkowane małe przedmioty nie powinien przeciążać rysunku.
 3. Dla złożonego wzoru lepiej eksperymentować poprzez kolor niż rysunek drobne szczegóły.
 4. Lepiej niech to będzie duże części jasnym kolorem sta niż wiele małych z własnym wzorem.
 5. Umieścić elementy na łóżku i chodzić odległość do części do ponownej oceny wybrany wzór i kolor.

Pomóc znaleźć harmonijne połączenie kolorów pomoże dowolnym kolorze programu w Internecie.

Szachownica 30 minut (wideo)

Przestrzeganie wszystkich zasad dotyczących doboru tkanin, skupiając się na wnętrzu pomieszczenia, wykazujące poczucie proporcji i oddanie ich starań, można stworzyć stylowy i szczególną rzecz, która prawdopodobnie stanie się wartość rodziny. A zasłony szycia można mieć chęć do tworzenia pełnych kompletów pościeli.

Patchwork koc z rękami (zdjęcie)

1min26422d4d684e7659d38be8f733448be7ae96-DSCN166027b1d92844dc42812101066ee3f1446396478odeyalo-IZ-kvadratov08535634

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 2

Adblock
detector