The Blogplastik paneller gerekli kalite profili ve kılavuz vidayı takmak içinplastik paneller gerekli kalite profili ve polivinil klorür samorezyStenovye ve tavan panelleri eklemek için geniş, düşük maliyet ve yüksek performans nedeniyle kullanılmaktadır. Düzgün plastik paneller sandık Paneli sabitlemek amacıyla, bazı kurallara uymak ve sadece yüksek kaliteli tavan profilleri ve vidaları kullanmak gerekir.


tavana PVC paneller nasıl güçlendirilir

Eğer tavana plastik paneli yüklemeden önce tahta parçası monte ve profili başlamak gerekir. Ahşaptan veya alüminyumdan yapılmış profillerden oluşmaktadır. Eğer sandık düzgünlüğü kontrol sonra PVC panellerin kurulumuna geçilebilir.

plastik panelinin düzgünlüğü dikkatlice yerleştirme işlemine başlamadan önce kontrol edilmesi gerektiğini unutmayın ve kaburga ve oluklar deforme olmadığından emin olun. Aksi takdirde bütün yapının deformasyona yol açacaktır düşük kaliteli çubuğu seti riskini çalıştırın.

Dalgalı plastik paneller sonunda tüm yapı deformasyonuna yol açabilirDalgalı plastik paneller sonunda tüm yapı deformasyonuna yol açabilir

Mantolama birkaç aşamada gerçekleşir:

 1. Bir testere ile plastik paneli kesin. armatürleri için delikler kesmek unutmayın.
 2. Başlangıç ​​profilinde birinci paneli elde edin. Bu vidalarla güvence altına alınmalıdır.
 3. Benzer kalan panellerini takın.
 4. Geçen paneli son derece dikkatli bir şekilde tespit edilmelidir. Malzeme ısı etkisi altında genişletmek eğilimi geçen panel boyutu, gerekli biraz daha küçük olması gerektiği unutmayın. Böyle olmazsa, sen macun veya özel tavan pervaz kullanarak boşlukları gizleyebilirsiniz. son panel elemanları vidalar vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir.

Nasıl Profili başlatmadan paneli PVC tavan tamir etmek

İstenirse, web özel bir başlangıç ​​profili kullanılmadan tavana sabitlenebilir. Tesisatın bu yöntem çok daha kolay olduğuna inanılmaktadır. Yalnızca tavandaki ahşap veya metal profiller parçalarını düzeltmek gerekir kurulumu yapmak.


ahşap kirişler veya metal profiller tespit etmek için en iyi metal vidalar kullanılırahşap kirişler veya metal profiller tespit etmek için en iyi metal vidalar kullanılır

teknoloji Tavan montaj PVC paneller:

 • PVC paneller kesin ve ışıkları altında deliklere bunları yapmak.
 • duvara mümkün olduğunca yakın ilk panelini basın. Kullanılması vidaları sabitleyin.
 • Benzer sonraki segmentleri ayarlayın.
 • Yükleme gibi, bitişik bıçaklar büyük boşluklar oluşturmuyor arasındaki özen gösterin. Eğer deforme oluğu veya kaburga fark ederseniz, daha iyi tüm yapıyı anlamak ve kusurlu panelini yerine.
 • Sonra, bitirme profili takın ve son panelini takın. Amacıyla o uygun geniş bir spatula kullanarak son segmenti yüklemeye yapmak.

Eğer başlangıç ​​profili kullanmamaya karar verirseniz, o zaman geniş bir şapka var metal kılavuz vidayı, kullanmak en iyisidir. Bu ürünler en güvenli bir uyum sağlar. Eğer eli böyle kendinden delici vidalar de yoksa, bu basın pulları 10-15 milimetre kullanarak plastik paneller sabitlenebilir.

Tavandaki son paneli nasıl düzeltilir?

Neredeyse bir kuyumcu hassasiyeti gerektirir en önemli süreç - Son sandık plastik paneli ekleme. yanlış son segmenti yüklerseniz, tamamen tüm yapısını parçalamak, böylece büyük bir ciddiyetle bu süreci tedavi etmek gerekir.son plastik paneli düzeltmek için, sadece oluk içine takmak gerekirson plastik paneli düzeltmek için, sadece oluk içine takmak gerekir

Geçen paneli çerçeve üzerinde montaj teknolojisi:

 1. paneller arasında büyük bir boşluk olup olmadığını kontrol edin. Onlar varsa, tasarım çıkarmak daha iyidir.
 2. Geçen paneli boyunun ne olacağını takın. hassas ölçümler için lazer mezura kullanmak mümkündür.
 3. Alınan 5-6 mm uzunluk ve genişlik çıkarılır ve uygun bir paneli kesilmelidir.
 4. oluk segmenti takın ve vidalarla sabitleyin. daha kolay paneli eklemek hale getirmek için, bir spatula kullanın. O kolayca oluk tam segmenti kenarını gönderecek.
 5. Eğer tavan ve duvar arasında büyük bir boşluk oluşturacak şekilde fark ederseniz bunu zashpaklyuyte. Sonra dekoratif tavan kalıp yüklemelisiniz.

istenirse sen, panelin son bağlama vidaları kullanamaz. Sadece önceki panelin oluğunun içine yerleştirin veya kılavuz profilinin oluk olabilir. Malzemenin düşük özgül ağırlığı, panel sıkıca takılır.

Tavan PVC güçlendirmek için ihtiyaç

Seçim sabitleme malzemeleri sandık yapıldığı malzemeye bağlı olacaktır. o metal, en sık kullanılan metal vida yapılırsa. Sabitleme elemanının boyutları çerçeve özelliklerine göre seçilir.

şekil genellikle plastik panellerin montajı için kullanılan en yaygın araçları göstermektedirşekil genellikle plastik panellerin montajı için kullanılan en yaygın araçları göstermektedir

Ayrıca PVC paneller sabitlemek için kullanılır:

 • Zımba. sandık ahşaptan yapılmış olsaydı bu ürünler sadece kullanılmaktadır. Uygunsuz kullanım zımba Kalın PVC paneli yüklemeyi planlıyorsanız unutulmamalıdır.
 • Dübeller. Bu ürünler durumunda kasa taban yüzeyinden kısa bir mesafede inşa edilmektedir kullanılır. dübel kullanırken onlar için delikler yapmak gerekir.
 • Sıvı çiviler. Bu malzeme, seyrek kullanılır. Herhangi bir sebeple, eğer kullanılan Sıvı çiviler, bir sandık inşa edemeyiz.

bu malzeme kendinden kılavuzlu vidalar veya dübel göre daha az güvenilir olarak kabul edilir çünkü sıvı çivi kullanın sadece aşırı durumlarda gereklidir. sıvı plastik çivi tavan kullanıldığında Ayrıca, katlama olmaz.

tavanda PVC panellerin montajı (video)

avantajları büyük bir numarası vardır pratik ve ucuz malzemeden - PVC paneller. Eğer kendine ait tavan panelleri yüklemek istiyorsanız, o zaman uygun bağlantı elemanları sağlam bir çerçeve oluşturmak ve seçmek gerekir. Dahası, montaj tekniği başlangıç ​​profilinin varlığına bağlı olacağını unutmayalım. 


Leave a Comment

Your email address will not be published.

82 − 80 =