tavanda fayans yapıştırıcı için ipuçları – nwhistorycourse.org

The Blogköpükten yapılmış Fayans, özel beceri gerektirmeyen işler iyi dekorasyon malzemeleri olduğunuİyi bir dekorasyon malzemeleri köpük olan karo, bu nedenle dikkate değer tavanlar, yapıştırılan fayans ne özel navykovA gerektirmez çalışır? İlk olarak, bir kaplama altında onlar darbe ve hasar sermaye tavanı rağmen yeni gibi görünecektir. İkincisi, hızlı ve kolay bir tavana fayans yapıştırıcı. Gerek yok, bir bina esnaf özel araçlar ile başa çıkabilmek veya örneğin kum ve beton karışımı ile müdahale. Bu süs çok basit monte edilir.


Tavanlar, yapıştırılan karolar: avantajları

tavan karoları üzerinde yapıştırılan avantajları şunlardır:

 • dayanıklılık;
 • güvenilirlik;
 • Nihai yapının düşük ağırlığı;
 • Kalıp, mantar, liken karşı koruma;
 • neme direnç;
 • (Gürültülü komşuları ile çok aile evlerinde özellikle faydalıdır) ses yalıtımı artırır;
 • Bu ucuzdur.

Üstelik pokleit tavan karosu - dekorasyon ve onarım ucuz varyasyonu.

Tavan karosu ağırlıklı plastik köpük oluşur. Ama bir plastik trim seçenekler vardır. Ve birisi yaptı ve seramik karoları kullanmaya karar verdi. Bu güçlü ve dayanıklı değil sadece, aynı zamanda çok çekici görünüyor.

SLR kalitesi tavan karosu - modern bitirme malzemesiSLR kalitesi tavan karosu - modern bitirme malzemesi

Bununla birlikte, mutfak ve banyo için uygun olan tek. değil en iyi çözüm - Yatak odasında, oturma odası veya salonda kullanmak. Ve daha pahalı köpük, tabii ki, buna değer.


Tavan karosu dengesiz tavana sopa için ipuçları

Tavan plakalarının bir daha avantaj bahsetmek gerekmektedir - bu askıya paneller sanki düzensiz tavan kapatmak için yardımcı olabilir. Prensip olarak, onlar da aynı şekilde kurulacaktır. metal profil bağlı olan bir yonga, sunta, kontrplak, QSB'nin veya alçı, - birinci "kaba" katmanı. Zaten sağ üst çini bir dengede yapıştırılmış olabilir. sermaye tavandan Ofset 5-10 santimetre. Ortaya çıkan gizli niş içinde kablolama, iletişim, "sağır" ışıklar ve her şeyi gizleyebilirsiniz.

Yani yapışkan fayans asma tavana üzerinde yapılacaktır. kendi stil için (öncelik sırasına göre) kullanmak daha iyidir:

 • kaba alçıpan - Ucuz, güvenilir, dayanıklı;
 • Sunta - Özel ev için idealdir;
 • Sunta - Ağaç sert kaplamalı ucuz bir seçenek;
 • strafor - aynı zamanda ısı ve oda ses yalıtımı yapılmış olduğu takdirde kullanılır.

çerçevenin profili doğrudan Karo yapıştırıcı olmamalıdır. İlk olarak, temas noktası oldukça küçük olacak, ve ikinci olarak, zaman içinde yapışkan panel sadece kaybolur.

seramik karo kurarken kalite araçları seçmek önemlidirseramik karo kurarken kalite araçları seçmek önemlidirHepsi aynı metal profil vidalar altında delme için tasarlanmıştır. Yani ihtiyaç kaba bir tavan oluşturmak için nedeni budur.

Nasıl iyi bir tavan döşemesi koymak

Nasıl tavana fayans yerleştirmek için? Tasarımcılar her karo boyutu benzersiz bir mozaik ile biten, yani her zamanki kadar değişen düzgün bir tabaka seçenekleri bir sürü sunuyoruz. Ellerinle şeyi yaparsanız, birinci düzenlemeye tercih vermek daha iyidir. Ama yine de denemek için zaman ve arzu varsa, örneğin, hatta çapraz veya elmas üzerinde karo yatıyordu deneyebilirsiniz. Son seçim sadece evin sahibidir.

bantlar gibi seçeneği seçili ve odanın alanı bilinecektir bile, fayans gerekli olandan 10-15 oranında daha fazla kazandırır. Sonuçta, kumaş kenarı işlemek için gerekli olabilir, ve duvarlar tamamen düz değilse, bir karo ve kesik var. Ve sonra - bu falshstenu ve ayrıca fayans yapıştırmak koymak.

doğru aydınlatma konumunu düşünün ve önemli tavan yapıştırırken zaman tavanın merkez noktasını bulmakdoğru aydınlatma konumunu düşünün ve önemli tavan yapıştırırken zaman tavanın merkez noktasını bulmak

fayans döşerken sadece unutmamak gerek:

 1. Dikiş kaba seviyede (eğer varsa) olan dikiş eşleştirmek için mümkün değildir.
 2. Poliüretan yapıştırıcı daha iyi Yapıştırma. Birçok duvar kağıdı koymak için tavsiye, ama bu çok kötü bir seçenektir edilir. Bu yapışkan şişmiş kısımları görünebilir olan köpük ve ahşap, nüfuz edebilmektedir.
 3. döşeme en güvenilir seçeneği - bir dama tahtası deseni, kafes zemininde bir eğim ile, bir.
 4. Mobilya Baza ve diğer dekoratif unsurlar karo desteklemez. her durumda onları yükleyin yapılmaz.

Birkaç odalarda fayans sopa planlıyorsanız, hepsini tek seferde yapmak gerekir. Bu her şeyden önce, - her yerde (farklı modeli, malzeme ve doku olsa bile) fayans yapıştırıcı sonra bile profil düzeltmek ve daha sonra kaba bir seviyeye oluşturmak ve.

tavan seramik yapıştırıcısı

tavan döşemeleri ambalaj nasıl ele olması, tespit için kullanılan yapıştırıcılar, düşünülmelidir. Poliüretan tutkal - En iyi, ama onun sakıncaları var. Ve birçok üretici ve fayans sabitleme için özel formüller üretmek yok. Örneğin, endişe "An" sözde sıvı çivi üretir. Temel olarak, bu bileşenler yapışkan kurumasını önlemek için ilave edildiği poliüretan temeli vardır. Tüm bunların üzerine boyamak değil (hatta sıva kalın bir tabaka sonra) karolar soyulmuş olduğunu korkmak mümkün olacaktır.

Bunun yerine sıvı eklenme şeffaf yapışkan sıvı kauçuk tabanlı daha iyi kullanılması, tüketimi önemli ölçüde daha düşük olduğuBunun yerine sıvı eklenme şeffaf yapışkan sıvı kauçuk tabanlı daha iyi kullanılması, tüketimi önemli ölçüde daha düşük olduğu


Daha birçok kullanmaları tavsiye edilir:

 • Ekonaset;
 • Tutkal Titan;
 • Silikon Macun montajı (Üretici - bir).

Eğer yapıştırıcı üzerine fayans koymak gerekir önce 10-20 dakika Yapıldı. Bulaşmış olmamalıdır - basitçe (paket üzerinde gösterilir) belli bir süre için ve basılı güçle bekleyen "yılan" uygulanmıştır.

Her plaka üzerinde sadece bir seviyede tutmak için yapıştırıcı aynı miktarda tahsis edilir.

yapıştırma kiremit altında tavan hazırlanması

Eğer fayans ve nasıl tutkal oluşturabiliyorum şekilde Prensip olarak, - her şey açıktır. (Hizalamak gerekli değildir ve fayans sermaye düzeyine sabit ise) Eğer tavan önceden pişirmek gerekiyor mu? Tabii ki, evet. İlk adım tamamen eski bitirmek kaldırılır. , Macun boya veya duvar kağıdı ihtiyacını kaldırın. Bütün bunlar buhar jeneratörlerinin yardımı ile çöp kutusundan tavan çıkarmak ve temizlemek. Onların yardımı ile eski boya kurtulmak mümkündür. Tam ön bakım alın.

tavan yapıştırmadan önce fayans eski boya veya badana kaldırmak gerekirtavan yapıştırmadan önce fayans eski boya veya badana kaldırmak gerekir


Bundan başka, bir düz yüzeyi astar tabakası veya cila tedavisi için tavsiye edilir, ve ancak bundan sonra karoları düzeltmek başlatın.

Onlar planlanmaktadır eğer hala montaj avizeler için bir niş yapabilirsiniz, LED lambalar. Uygun olduğunda rağmen bir asma tavana bunu yapmak için. kiremit hala etiket (parlak film) uygulanacaktır, bu yapıştırıcılar sonra 2-3 gün sonra yapılır.

karo yapıştırılmış ise önce eğitim, gerekli değildir:

 • tuğla;
 • beton levha üzerinde;
 • (Bu astar ayrıca) badana ile saflaştırılmıştır Tavan;
 • Kurulum keresteden asma tavana gerçekleştirilir eğer.

Ne kadar çabuk tavan panosu tutkal (video)

Gördüğünüz gibi, hiçbir şey bulunmayan taş yüklemek için karmaşık. zaman ve çaba Daha o seçim alır ve dekorasyon olarak kullanılacaktır odalarının her alanını hesaplar. o vidalar ( "pire" tipi) üzerine fayans düzeltmek mümkün mü? eklemler sıvalı veya badana ile kaplı lazım çünkü Prensip olarak, böyle bir seçenek izin verilir, ama içinde duygusu. Ve bu - ekstra çalışma ve ek mali maliyetler. basit yöntem, - tavana monte edilmiş ya da süspansiyon haline sermaye falshuroven. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 49 = 50

Adblock
detector