tavana Asma spot: vakıfların seçim ve kurulum – nwhistorycourse.org

The BlogAsma ışıklar asmak yok, tavan destek yapısına gömülü, ve üzerinde doğrudan yüklenmemişAsma ışıklar asmak yok, tavan destek yapısı içinde gömülü, projektörler ve neeNakladnye doğrudan yüklenmemiş - tavanda en iyi seçimdir. aydınlatma ortalama oturma odası için fazlasıyla yeterli iken tüm yüklü ekipman kütlesi, düşük olacak. Ortalama olarak, geleneksel akkor ampullerin kullanılması daha birkaç kat daha az olan yaklaşık 40-50 watt tüketir.


Tavan spot Aydınlatma: faydaları

Tavan Aydınlatma 200 metrekareye kadar odalar için idealdir ve en fazla 3,5 metre yüksekliğinde LED lambalar. Yukarıda ise, sözde LED paneli kullanılması önerilir - onlar sahip dahili bir daha geniş bir alana reflektör ve dağılım ışık.

Downlights, dahil olmak üzere birçok önemli yararları şunlardır:

 • dayanıklılık;
 • Şık görünmek;
 • Onlar odada bireysel bir tasarım oluşturmak için kullanılabilir;
 • sadelik;
 • güvenlik;
 • böylece olumsuz görme etkilemez, yüksek frekanslı titreşimi var;
 • Hızlı ve kolay bir hazırlanan çerçeve üzerine monte edilebilir.

Asma spot herhangi bir yüzeyi üzerine monte edilebilir, bu da bir avantaj gömme armatür üzerindeAsma spot herhangi bir yüzeyi üzerine monte edilebilir, bu da bir avantaj gömme armatür üzerinde

Dahili aydınlatma herhangi bir boyut ve malzeme konut olabilir. plastik ve cam ve kristal ve metal açık bulunmaktadır. Ve, bir kural olarak, bu tür ışıklar denetleyici ve güç kaynağı ünitesi ile entegre edilmiştir.


Bu sorun lamba ek soğutma endişesi olmadan, 220 volt doğrudan ağa bağlanabilir vardır.

led lambalar için çalışma aralığı Santigrat olarak -30 ile +50 derece arasında aralıkta değişir. Ama yine de üreticinin önerdiği çalışma modunu takip etmek önerilir.

Nokta ışık gömme tavan LED nelerdir

En gömülü ve havai spot - LED. Aslında geleneksel akkor, floresan ve diğer aydınlatma elemanları kullananlar daha pahalıdır, ama onun nedenlere bağlı olduğuna dikkat edilmelidir. Her durumda, onları satın - onlar akkor ampul ile lambalara göre aynı floresan daha uzun 4-5 kez ve 40-50 kere sürecek çünkü bu, ekonomik bir seçimdir.

Gömme spot - Aydınlatma tasarımının en zor türünün tek, ama aynı zamanda en ilginç aracı evinizin benzersiz bir görünüm oluşturmak içinGömme spot - Aydınlatma tasarımının en zor türünün tek, ama aynı zamanda en ilginç aracı evinizin benzersiz bir görünüm oluşturmak içinbuz lambaları Faydalar:

 1. Yüksek verim, iyi aydınlatma tasarruf sağlayan.
 2. Düşük TDP. Silikon taşları için kritik sıcaklıktan çok fazla değildir 65 dereceden, ısıtılmış 7 watt'a modelleri (bunlar aydınlatma elemanı olarak etki eder).
 3. Kolayca güçlü titreşimler dayanacak.
 4. sıcaklığa dayanıklı, taban üzerinde su damlacıklarının girişi (akkor lambalarda olarak sızdırmaz değildir).
 5. Sen paralel tüm lambaları bağlayabilirsiniz. bir lamba yanarsa - dinlenme çalışmaya devam edeceğiz.
 6. renkli elemanlar, uzaktan kumanda ile ve benzeri LED lambaları geniş bir yelpazede. Ve kolayca kompakt gövdesinde uyuyor.

Bu tür ışık avize ile birlikte ya da tek bir oda olması olabilir. Ve tabii ki, bunların montaj özellikle zor değildir. hatta elektrikçi yaşanmamaktadır başa çıkabilmek için. Ve orada gerilimi - oldukça düşüktür (arz - 220 volt, ancak verim - sadece 12).

avantaj ve dezavantajları: Kristal tavanlar için projektörler

tavana monte edilmiştir Küçük kristal lambaları de çok yaygındır, ama oldukça pahalıdır. Ama aydınlatma herhangi bir odanın ana dekorasyon olmak için emin! Başlıca avantajı - görsel bir bileşenidir. örneğin, tavan arasında ya da kreş kurulabilir, hatta dönüm lambaları vardır. Çok sayıda - konaklama Varyasyonları.

Kristal enfes iç dekorasyon olma potansiyeline projektörlerKristal enfes iç dekorasyon olma potansiyeline projektörler

avantajlı aydınlatma elemanlarını LED kristal spot Tamamlandı. Bunların avantajı - tasarımı, ama bir dezavantajı - bu yapının kırılganlığıdır. mümkün olduğunca ellerinizle bu monte ama çok dikkatli yapmak.

Kristal lambalar fazla ışık vermez, bu yüzden kullanılır:

 • oda ek aydınlatma gibidir;
 • Asma tavan için bir dekoratif element olarak;
 • görsel (- parlak eğer tavan, örneğin) odanın hacmini genişletmek için aydınlatmaları gibi.

Bir odada kaç ihtiyacım? Daha iyi güç tüketimi bekleyin. Örneğin, genel performans, 20 metrekarelik bir oda için 40-60 watt düzeyde olmalıdır.

Plastik bir tavanda spot montajı: Seçenekler

Buz lambalar için bağlantı şeması çok basittir. Geleneksel olarak, tüm seçenekleri iki kategoriye ayrılır: yapı asma tavan malzemesi üzerinde durur ve ne zaman (elektrik iletken değildir malzemelerin yardımıyla, elbette - dielektrikler) tavana veya büyük metal profiline bağlı olduğunda. bağlantı tellerinin için daha düşük (çıkış) bir kaç santimetre yükseklikte olmalıdır. Budama - gerekli değildir.

Tavana spot yüklemek için seçenekTavana spot yüklemek için seçenek


En basit montaj seçenekleri:

 1. bir ön kesme delik alçıpan. Onlar kesilmiş dekoratif bir kayış ile kapalı olacaktır, çünkü tam olarak eşit olmak zorunda değildir.
 2. ahşap tavan. Sabitlenen veya çubuk, ya da küçük bir vida ile.
 3. askı sermaye tavanı.

Bu geleneksel yapılanmalar. Ama nedeniyle düşük ağırlığa tüm tavana ikinci katında monte edilebilir Modern armatürleri bulunmaktadır. İşte talimatlara dikkat etmek önerilir. Doğal olarak, önerilen yöntemlerin her biri ilk kablo gerekli olacaktır. (- hiçbir şey ona ne olacak bunu dokunamazsın rağmen) Onun bağları, metal profil sabitlemek için.

Bütün lambaları takımlar unutmayın ve kiti yapımcı gerekli tüm donanım içerir. İstisna - tavana askı sabitlenmiş olan ucuz modelleri. Ama bunlar çok nadir görülür.

Dahili ayrı bir güç kaynağı ile tavanlarda spot

Yerleşik güç kaynağı olmadan lambalar edinilen varsa, o ayrı bağlanacak gerekecektir. Paralel bağlantı - şeması son derece basittir. Bir kural olarak, üretici genelde basittir bağlantısı için özel bir konnektör, sağlasa - yalnızca doğru bir yöntem olabilir güç kaynağı takın. Çift dahili lambalar iki ayrı hatlara bağlanabilir - bunu göz önüne almalıdır.

 tasarımda maksimum basit Gömme: tüm elemanları sabitleme ve sabitlenmesi için önceden entegre edildiği, tek bir gövde oluşturacaktasarımda maksimum basit Gömme: tüm elemanları sabitleme ve sabitlenmesi için önceden entegre edildiği, tek bir gövde oluşturacak


aşağıdaki gibi seçenekler lambalar:

 • aydınlatma elemanının kendisi;
 • bağlantı elemanları;
 • güç kaynağı;
 • kontrol edici;
 • Bir uzaktan kumanda ünitesi (tasarım ise).

Tüm bu öğeler yerleştirmek için duvarında ayrı niş yapmak için tavsiye veya tüm rijit metal çerçeve (sandık) ve bu, tüm alçı karton kutu kapatma bağlanır. Şekilde, (yerden canlı komşulardan sel durumunda örneğin) neme ve suya karşı doğru bir koruma sağlamak için gereklidir.

LED besinlerle Asma spot DC'den 12 volt çalışır. Standart ağ 220 volt AC verir. Onun hizalama sadece güç kaynağı devreye girer.

yüksek bir performans ve ondan ısının dağılması hakkında daha fazla endişelenmenize gerek zaman unutmayın. Diğer bir deyişle, yakın (ısı iyi iletkenler) alüminyum profil preslenir önerilir.

 spot montajı (video)

bütün ışıklar 150 watt veya daha fazla tüketmek durumunda Zorla soğutma sadece gerçekleştirilir. Ama böyle sistemler - nadir tür güç 100'ün üzerinde metrekarelik odanın aydınlatılması için yeterli olduğundan. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 62 = 65

Adblock
detector