The Blogiçeride aydınlatma ile Asma tavanlar - odaya alışılmadık bir görünüm vermek için şık bir çözümdüriçeride aydınlatma ile Asma tavanlar - odaya teknolojisinin modern dünyada ilerleme hangi alışılmadık bir görünüm MAS hızı vermek için şık bir çözümdür. Daha yakın zamanlarda, asma tavanın sözlerinden o ruhun, ama boş cüzdanınıza hoş oldu. Şimdi, Rus pazarında tavanlar şirketleri ve rekabetin her türlü olduğunda çok yüksektir - tavanlar artık kullanılabilir. Bu nedenle, tasarımcılar iç kurdeleyi LED streç tavan ışıkları dahil olmak üzere farklı çözümler sunuyoruz.


asma tavan aydınlatma türleri nelerdir

Odanın yüksekliği ve bir lokma 10 cm olasılığı bağlı. Odanın yüksekliği birkaç asma tavanların türlü ve onlar için vurgulama yapabilirsiniz.

İyi, ama yeterli değil kapsama sağlayacaktır aydınlatma Bazı türleri:

 • Tek seviyeli gerilim tavan çevresinde LED şerit;
 • aydınlatma ile çevre üzerinde FCL kutularının ile iki seviyeli tavan;
 • streç tavan için LED şerit - basit formlar;
 • genel tasarıma uygun ışıkla Tasarım tavan.

tasarımların herhangi kurarken tavandaki ışığın değişikliği, daha doğrusu LED şeritler hakkında sorusunu gündeme getirmektedir.

uzun bir servis ömrü ile LED bandı kullanarak bir gerilim tavan aydınlatma oluşturarak çoğu durumda,uzun bir servis ömrü ile LED bandı kullanarak bir gerilim tavan aydınlatma oluşturarak çoğu durumda,


Ama üretici bantlar kendileri on yıl boyunca aydınlatma ekipmanlarının çalışmasını pürüzsüz söz.

Bu dönemde, hatta tavan gerçekleşmesi şeydir, bu yüzden bir gergi tavan tüm inşaat güvenli ve uzun oynama ayardır için LED montajı şeritler.

Tavandaki LED şeritlerin dayanıklılığı konusunda endişeler vardır Ama eğer, özel bir kaide ile kaplı alçıpan veya sadece gergi tavan altında bir kutu içinde gizlenmiş çevre, bunları yerleştirmek mümkündür.

gerginlik tavan LED şerit - güzellik içinde

gençleri ve çocuk odaları seçiminde LED şeritleri ile Asma tavan.Böyle aydınlatma avantajları eksileri çok daha fazlasıdır:

 1. Şerit LED geleneksel floresan lambalara kıyasla çok daha az enerji harcamak;
 2. Bu aydınlatma lambalarının değiştirilmesi olmadan yıllarca hizmet vermeye hazır;
 3. Onlar düşünülemez ve unutulmaz iç oluşturmasına izin;
 4. Aydınlatma yerine lamba hizmet edebilir;
 5. Bu arka ışık yoğunluğunu ayarlamak için yeteneği vardır;
 6. LED şerit beyaz veya renkli olabilir.

Çok renkli LED'ler sadece çevre üzerine yerleştirilen, ancak streç tavan yüzeyi boyunca edilebilirÇok renkli LED'ler sadece çevre üzerine yerleştirilen, ancak streç tavan yüzeyi boyunca edilebilir

Bunlara karşın sadece tek ve aynı tavan resim uzun süre sıkılıp gerçeği isnat edilebilir.

Gençler onun odasında tavana düşünülemez ışık şekiller yapmak veya ev partileri ve diskolar için hafif müzik oluşturmak için tercih ediyorum.

çocuk odası vazgeçilmez aydınlatıyor. Birçok çocuk bir ışık olmadan uyumaya korkar ancak nokta gece lambası dahil veya üst gün ışığını terk - çok pahalı. Çocuk odasında tavana LED şerit yıldızlı bir gökyüzünün şeklinde yapılabilir veya bir kart sevilen kahraman şeklinde bir şerit olduğunu. çocuk uyuyacak ve enerji tasarrufu ilk ayda görülecektir.

çevre üzerindeki aydınlatma ile Asma tavanlar - kurulum seçenekleri

Rahatlatıcı bir ortam aydınlatması oluşturma çevre üzerindeki yumuşak streç tavan verir. Akşam ben bu nedenle, iyi aydınlatma seçeneği çevre boyunca LED şeritlerin kurulumu için değil, sadece kendini değil, aynı zamanda gözlerini dinlenmek istiyorum. Bu ışık demode asla doyum olmuyor, kaset değiştirmek kolaydır.

Özel bir bazalı LED şerit maskesi çevre arka ışık streç tavan montajı sırasındaÖzel bir bazalı LED şerit maskesi çevre arka ışık streç tavan montajı sırasında

ilkesini Montaj sadece tavana altında duvara LED şeritleri yüklemektir. Bu onun yakın özel dekoratif kalıp yapımını gördük olmaz. Bir çok düzeyli tavan, GCR yapılır ve bant içinde gizlenir çevre hangi yapabilirsiniz. Bu durumda, kartonpiyer şeridi bütün yapı olarak, parlak streç tavan yapmaması gereken ve bir ayna gibi parlak yansıtılacaktır. Bu resim çok iç tasarım yağma ve evde kötü olacaktır.


LED'ler tam kapsama sağlamadığını bilmek önemlidir ve avize de odaya ihtiyaç vardır.

Bir streç tavan çevresi ile aydınlatılan Seçenek oturma odası veya yemek odası için iyidir. Ben dinlenmek ve videoları veya TV izlemek istediğinizde Akşam, odanın çevresinde ise yalnızca LED'ler bırakarak ana ışığı kapatabilirsiniz. Böyle kapsama TV seyrederken ışık gözlükçüler önermiyoruz çünkü gerekli olduğunu ve güpegündüz bir avize ile gözlerini dinlenmek yok.

Buna ek olarak, LED aydınlatma şiddeti azalır ve kendiniz için rahat bir ortam yaratmak edilebilir.

asma tavan altında LED kurdele montajı

Tabii ki, herkes elleriyle asma tavan yüklemek mümkün olacak, ama unutulmaz ışık deseni birçok kullanılabilir hale getirmek için. bir eylem alanı ve kağıt boş bir levha - tavana monte olduğundan, sadece oda aralarında boşluk değil, bütün kaba tavanın çevresine kılavuzları için sabittir.

ilk etapta özel bir ışık deseni yapmak için tavana bantların yerini çizmek için. Tavan malzemesinin desen ve renk bağlı LED şerit seçin. Beyaz veya renkli LED'ler olabilir.

Kendi rakam bandın kendisi görüntüleri ölçülecek olarak, beklenmedik değişiklik veya eklemeler biraz ekleyin ve odanın elektrik şebekesi bağlantısı için malzeme bant parçalarını ayrı ayrı bağlamak için yani çok LED şerit bağlantıları, teller satın almak ve renk yoğunluğunu değiştirmek geçin.


onarım gerektirmeden, uzun bir süre hizmet etmek kurdele LED, bu yüzeye sabitlenmiş temizlenir ve yağdan arındırılıronarım gerektirmeden, uzun bir süre hizmet etmek kurdele LED, bu yüzeye sabitlenmiş temizlenir ve yağdan arındırılır

Nasıl bir kaset monte etmek:

 • bant yapışkan tabanına sahip olduğundan, daha sonra tavana tutturmak, kolayca, tek sorun tavan bu etkinin tam anlamıyla hazırlıklı olmalıdır ki. Yani, yüzey, yağı alınmış astarlanmış, kumlu ve doldurulmalıdır.
 • Yapışkan tabaka çok iyi yapışır ve bu nedenle yüksek hassasiyet ve dikkatle yavaş yavaş ilerlemek gerekir.
 • Kesim bant özel olarak işaretlenmiş yerlerde sadece olabilir ve özel konnektörleri ile bağlanabilir. Güçlü kırışıklıklar yanı bir görüntü oluştururken, LED'lerin süresini etkileyen, bu gerçeği dikkate değer.
 • tam bağ ve bileşenleri tavana olan tüm bağlantı kurulduktan sonra, ağ kapsama bağlanmalıdır. Ama kurdele teller sadece genel ağ veya çıkış dahil edilebileceğini sanmıyorum. Bu güç kaynağı ünitesi çağrılan özel dönüştürücü, aracılığıyla yapılır.
 • Farklı uzunluklarda bant için kendi güç kaynakları ve kapasite bandın uzunluğu bunların miktarlanna bağlı olarak hesaplanmalıdır sahiptir. bir metreyi satın alırken güç tüketimi bağlı sertifikada belirtilen şeridi yanı sıra bile verilir kılavuzda, LED.

Yükleme bir metrelik Lena gücünün uzunluğu ile çarpmak gerekir böylece güç tüketimi, uzunluk 1 metre üzerinde belirtilir.

asma tavanda LED kurdele montajı (video)

sonucunu görünce, kendisine en yakın güç kaynağını seçmek gereklidir. Bağlantı talimatları okudu ve son olarak ağa Çizimin tamamını bağlayan olması - aydınlatma çalışmasını kontrol ediniz. asma tavanın tamamen birleştirilmesinin ardından montaj ve sonuç tadını çıkarın. 

içeride Arka Işık streç tavan LED şerit (fotoğraf)

6 18trans 44 mg9584 kopya 367bfc057797852fc4f4afd0a633e138 14340173618 arhitekturnoe-osveshhenie5 csc0104 dvuhurovnevye-natyazhnye-potolki-s-podsvetkoy-1 desktopwallpapersorgua-26661

Leave a Comment

Your email address will not be published.

8 + 2 =