şömine 4 eşleştirme tarzı ile orijinal oturma odası – nwhistorycourse.org

The BlogŞömine oturma odasının sıcaklık ve rahatlığın gözetildiği ödünç yanı sıra rahatlama sağlayanŞömine sıcak bir atmosfer ve oturma odası konforunu, hem de şömineli odası tasarım yapan gevşeme böyle kolaylık, konfor ve kolaylık olarak nitelikleri öncelik vererek, özel ilgi ve katılımı ile izlenen kullanılmasını destekler olarak verir. konfor ortamı ve ev yardımı böyle bir dekor unsuru oluşturma gibi oturma odasında bir şömine olarak, o göze çarpar ve iç vurgulamak haline gelir.


oturma odasında Modern tasarım şömineler

şömine ısı ana kaynağını oldu Bir zaman uzun gaz veya elektrikli ısıtma kullanan evlerde artık geride kaldı ve yerleşik bir şömine yalnızca dekoratif bir unsur olarak kullanılır.

şömine Ne tür sizin hayal bağlıdır verilecektir.

oturma odasında şömine doğal taş, dekoratif tuğla ve kiremit yardımı ile düzenlenebiliroturma odasında şömine doğal taş, dekoratif tuğla ve kiremit yardımı ile düzenlenebilir

İşte stil seçmek için bazı fikirler:

 1. Klasik tarzı bu moda kaprislerine bağlı değildir, her zaman önemlidir. düzenli bir geometrik şekil, asil renk tonları, altın çerçeveli aynalar ile karakterize Stil, pahalı katı mobilya doğal malzemeler, lüks heykeller yapılmıştır. iç Bu tarz olarak, bir şömine için ideal sıva, kalıp, sütunlar eklenmesiyle, doğal taş veya mermerden yapılmış. Üstü şömine aile fotoğraf, resim, heykel veya sanatının diğer nesneleri düzenlenebilir.
 2. Minimalizm ve bir çatı - herhangi dekoratif unsurlar kullanılmadan ayrıntılı olarak işlevsellik ve rasyonellik var. beton, ahşap ve tuğla tasarımı ve diğer seçeneklerin yüzeyi pürüzlü yüzey ile kullanıldığında bu tarz şömine sıkı yürütmeye uygun olacaktır, bu en iyisidir.
 3. Hi-tech "yüksek teknoloji" olarak, bu kez ayak yürüyen insanlar için uygundur çevirir. Stil bir düz duvar, halı eksikliği, mobilya, çok az miktarda berrak geometrik şekiller ile tanımlanır. Tasarımda kullanılan basit renkler: beyaz tabanı, metalik gri ve siyah kenar. Böyle bir tasarım krom detaylarla ısıya dayanıklı cam bir şömine, için mükemmeldir.
 4. Ülke ve ayrıca Provence stilini denir rustik tarzı, rahat bir ev duygusu yaratır.

Böyle bir vahşi hayvanın derisi ile antika mobilyalar gibi unsurların kullanımı ile yerleşik doğal ahşap dolap may sallanan sandalye, dokuma paspaslar, açık renkli duvarlar - burada kaba ile kesilmiş genellikle uyum şömine, masif taş, griler ya da sıcak tonların kereste.


apartmanda bir şömine içeren geniş bir oturma odası: herşey mümkündür

Gone şömine şimdi bile Kruşçev özel evlerin sadece sahiplerini gücü yeten günler, bu nadir değildir. Tabii ki, daire, kolay bir iş değildir şömine kurulumu.

Bu bir inşaat ruhsatı almak için en önemlisi, bir baca yapısı inşa etmek, özel havalandırma varlığını gerektirmez ve edecektir.

oturma odasında şömine karşısında bulunan bir yerde döşemeli mobilya ve küçük bir masa olduğunuoturma odasında şömine karşısında bulunan bir yerde döşemeli mobilya ve küçük bir masa olduğunu

İnatçı irade ve bir gaz Çeşidi şömine kurulumu, ayrıca ilgili yetkililerden izin gerekir ve gaz, en güvenli fikri ile silindir daire tutarak.Onun gibi konuşuyorsunuz, diğer seçenekler arasında, bir elektrik şömineli bir seçenek kalır ve nedenleri bunun için vardır:

 • Ruhsat, lisans ve sertifikalar bir elektrikli şömine yüklemek gerekmez yeniden geliştirmek için;
 • Elektrikli şömine Eğer iç değiştirmek için varsa kolayca yeniden düzenlenebilir, mobil olduğu;
 • Bu şömine hem Resim is ve kir;
 • Güvenlik - bir apartmanda yakıt depolamak için gerek yoktur;
 • Diğer alternatif ile karşılaştırıldığında en ekonomik;
 • merkezi ısıtma, oda ısınmak için mükemmel bir araçtır daireler;
 • Bakımı kolaydır.

sahte şömine - elektrikli ek olarak, başka ucuz bir proje var. elleriyle yapabileceği Böyle yapay şömine, o zaman ve çaba harcamak yoktu. Üretiminin birçok çeşidi vardır: o (konakta, şömine taklit) bir dekoratif unsur eklemek için ön tarafta kartonpiyer yapılmış bir şömine inşa etmek mümkündür, ve mumlar altında ayna seti ve dekor çok boşluğunda bastırılmış bir ışık oluşturun.

Genel tarzı altında Seç şömine

Bugün itibarıyla, bunu taş, ahşap, cam veya metalden yapılmış bir şömine olsun, her zevke ve renk uygun bir şömine satın alabilirsiniz. Bu satın almanın önemli bir faktör oturma odası ve şömine genel tarzına uyması etmektir.

Şömine, ülkenin tarzında yapılmış oturma odası için uygundur doğal taş, çevriliŞömine, ülkenin tarzında yapılmış oturma odası için uygundur doğal taş, çevrili

Böyle bir oturma odası ve yemek odası olarak fonksiyonel alanlar, özellikle, birleştirerek modern bir fikir. Bu düzen alanının daha verimli kullanılması, başka bir odada inşa edebilirsiniz ek metrekare, serbest bırakılır sağlayacaktır.

Bu durumda Şömine fonksiyonel parçaları ayırmak için, imar olarak dizayn edilebilir:

 • oturma alanı;
 • yemek alanı.

birleştirildiğinde, fırın sadece yangın zevk olmaz, ancak aynı zamanda bir açık ateşte küçük bir yemek hazırlamak.

En banliyö yerleşim evlerin birkaç kata sahiptir ve bu nedenle orijinal bir fikir merdiven altında ateş yerleştirmek. Bu çözüm, küçük bir alana sahip odalar için idealdir. Her iki element aynı malzemeden yapılırsa etkili ve avantajlı, büyük fırın tuğla ve ahşap merdiven, bak ya olacak. Ancak bu durumda, tüm yangın güvenlik yönetmeliklerine hiçbir merdiveni yangın tehdit bulunmadığını söyledi korunmalıdır.


Böyle bir düzenleme orantılı mobilya ve konfor müdahale etmeyecek geniş bir alana sahip tesislerinde imtiyazındayken - oturma odasının ortasında şömine. Ama, bu fırın, etmeyecek şekilde kaybolan ve odanın boyutları olan olsun.

oturma odası Fikirler Şömineler: Fotoğraflar ve örnekler

Bu çeşitlilik içinde kaybolmak olmayacak şekilde şömine pek çok modelleri beri, fırınların bir sınıflandırma yoktur.

Orijinal bir fikir Nouveau veya hi-tech yapılan oturma uzun elektrik şömine konumudurOrijinal bir fikir Nouveau veya hi-tech yapılan oturma uzun elektrik şömine konumudur

odası, şömine farklı ana tiplerinin yere bağlı olarak:


 • duvar ile temas halinde, odak her yönden görülebilir oda değil, merkezinde yer alan;
 • duvarda kendisinde bacalı düzenlenen, ev yapımı sırasında oluşturulur.

Pristennye şömineler evin çok tasarıma sahip değildir, herhangi bir evde kurulabilir.

Türe göre fırın alev olabilir:

 1. Veya açık, hiçbir yangın çitle çevrili. Nedeniyle açık alev romantizm, bir rahat ve güzel bir ortam yaratır. Bu şömine dezavantajı, özellikleri bir dizi kapalı alevli fırınlar kaybetmesidir.
 2. Ya kapalı bir ateşle. Bu tür bir yangın girinti içinde gizli ısıya dayanıklı bir cam duvar yakıtın yanmasını yalıtır.

fırınını yakıtlı Ne, onlar odun yanan şömine veya kömür, gaz, elektrik ve çevre dostu şömine ayrılır.

şömineli oturma odasında İç dekorasyon

oturma odasında mobilya temel ilkeleri vardır.

Son zamanlarda bu şömine üzerinde asmak moda oldu, düz ekran TVSon zamanlarda bu şömine üzerinde asmak moda oldu, düz ekran TV

Bunlar:

 • şömine bir veya her iki tarafla da rahat olmasını sandalyeler düzenlemek ve sıcak yangın uzun ve soğuk akşamların keyfini tavsiye edilir;
 • şömine önü, küçük sehpa koyabilirsiniz;
 • Koltuk döşeme renk paleti benzer döşemeli sandalyeler kullanmak en iyisidir;
 • Şömine mobilya gibi aynı tarzda yapılmalıdır.

o darmadağın yaşam veya bir meskun görünmüyordu yüzden mobilya Yerleştirme önceden düşünülmüş.

şömineli oturma odası Yapımı (video)

İç (resimler, fotoğraflar, sevimli biblolar) içinde küçük şeyler çeşitli hayat oda verin. Şömine örneğin kürek, tırmık, dökme demir çit olarak özellikleri ile takviye edilebilir.

şömine tasarımı (iç fotoğraf) oturma odası

0aa56d1c6047c39aeca0bb1bfa8f013a1ecf373eff5cd4c4ae8609a27fe738a113201516ef47f95b9fa71872a8afadbce4f345039f0ac74676262a16Belyj-kamin-V-gostinojd542a251efb17e95a8246461bada86aetasarımları-salon-yeni-ev-tasarım-dekorasyon

Leave a Comment

Your email address will not be published.

61 − = 60

Adblock
detector