Sokak beton merdivenler: imalat ve bitirme özellikleri – nwhistorycourse.org

The BlogBeton merdivenler nedeniyle güç ve dayanıklılık özel bir evde giriş ekipmanı için idealdirBeton merdivenler nedeniyle evde dayanıklılığı ve dolgovechnostiLestnitsy özel evin içine ekipmanın giriş için mükemmeldir ve yanındaki fonksiyonel takviyesi, ama dekor da şık, özgün eleman değil sadece. imalat binalar için bir baz malzemesi olarak beton, özellikle dış mekan merdiven gereken yüksek güvenilirlik ve dayanıklılık, garantiler. Nedenle, en sık hava ve sıcaklık değişimlerine yatkın olan yapılar yapmak için kullanılır. Sokak beton merdivenler uzun süren inşaat kurmak isteyenler için mükemmel bir çözümdür.


betondan açık merdiven Avantajları

evler, evler, ofisler ya da yaz aylarında merdivenler imalatı için beton daha sık kullanılır evler. Züccaciye dış koşullar için idealdir ve sıkıca birçok olumsuz faktörleri karşı dayanıklıdır. Bu tür popülerlik inşaatın kalitesini etkileyen belli avantajlar varlığı nedeniyle.

dış etkilere karşı artan direnci - merdiven imalatı için bir anne olarak beton temel avantajıdış etkilere karşı artan direnci - merdiven imalatı için bir anne olarak beton temel avantajı

beton merdiven ana avantajları:

 • özel tasarım üretme yeteneği;
 • hava koşulları ve mekanik hasarlara karşı dayanıklılık ve kararlılık;
 • dayanıklılık;
 • Sessiz;          
 • neme direnç;
 • alevler ve yüksek sıcaklıklara karşı direnç;
 • Seçilebilir bitirme yöntemi;
 • Farklı şekillerdeki yapıları elde olasılığı.

yapının tabanında yer alan metal bağlantı parçaları, beton tabakasının altında gizli ve dolayısıyla güvenli bir şekilde, nem ve diğer yan etkilerinden korunur.

Beton Merdiven sadece pratik değil, aynı zamanda şık bir görünüm etkiler. Eğer arzu var ve eğer nedeniyle inşaat malzemelerinin üretimi ve her kişinin mevcudiyeti basitliği, belirli beceriler elleriyle bir merdiven yükleyebilirsiniz.


beton merdiven yapımı Türleri

yapı tipini uygulanacak ve üretim metodunu belirlemek gereklidir beton merdiven üretimi başlamadan önce.

çok yer işgal etmez, kompakt bir tasarıma gerektiğinde Spiral beton merdiven mükemmelçok yer işgal etmez, kompakt bir tasarıma gerektiğinde Spiral beton merdiven mükemmel

beton merdiven yapımı Türleri: • yekpare - prekast beton yürüyüşleri, tasarımlarına merkezinde yer alır. imalat için, istenen yamaç yapıyı sağlayacak belli bir arazi, sahip olmalıdır. Bir üçgen, dikdörtgen veya bir köşe: Bir merdiven basamağının kurulum için bir çeşit gerekiyordu. Montaj zemin, sıkıştırılmış çakıl üzerinde bileşenleri istifleme tarafından yapılır. Bu önceden kesilmiş kürek yükseltici ve taban yüzü boyutu plakaları için. İlk adım, gevşek kum ve çakıl sıkıştırılır, bunların her birinin bir tabaka 5 cm arasında bir boyuta sahip olmalıdır. beton levha için temel olan kalınlığı 2-3 cm olmalıdır harç alınır.
 • vida - Bu merdivenler nedeniyle taşınabilirlik ve kullanım kolaylığı için çok popülerdir. merkezi bir sütun yüklemeye gerek yoktur gibi, uzay tasarrufu dayanacak gerekli olduğu Onlar, küçük evler için idealdir. Sarmal merdivenler mükemmel bu tasarım evin görünümünü tamamlayacak alışılmadık bir tasarıma sahiptir.
 • Bando - güvenlik seviyesinin arttığını ve oldukça kolay üretimi var, ama çok yer gerektirir.

Çoğu zaman, beton yüklü çelik ya da ahşap korkuluk yapılmış merdivenler için. Ama merdiven isteyenler için zarif ve rafine bir görünüm oldu, ayrıca cam unsurları ile dekore çitler, metalik, dikkat edin.

 Dış beton merdivenler farklı şekil ve desenlere sahip olabilir. Bina sahipleri bireyin kurulum, ancak karmaşık tasarım merdiven için orijinal bir fikir varsa, bu fikir gerçeğe dönüştürmek bir uzmana çevirecektir.

betondan yapılmış bir evde ön merdiven: imalat özellikleri

beton merdiven takma - spesifik bilgi ve beceriye huzurunda başlamalı oldukça zaman alıcı bir süreç. sağ ile büyük fiziksel ve finansal maliyetler olmadan bir yapı inşa etmek mümkündür yaklaşır. bir sokakta bulunan merdiven kurulumu sırasında, bazı nüansları dikkate almalıdır, onlardan sapma bazı problemlere yol açabilir.

merdiven belirlenmesinde en önemli adımlardan biri, gerekli hesaplamalar aşamasında yüksekliğini, zemin döşeme ve diğer önemli detaylar kalınlığını belirlemek yardımcı olmaktır.

Takviye gerekli katılık yapımı için gereklidirTakviye gerekli katılık yapımı için gereklidir

Kurulum evde betonun giriş merdivenleri Adımlar:

 1. merdiven tipi ve şeklinin seçimi - tasarım seviyesinin karmaşıklığı yüklemek için işçilerin becerilerini aynı olmalıdır. iş bir uzman gerçekleştirmez ise, örneğin daha basit bir tasarım seçmek için iki duvar arasında yazılı bir düz merdiven odnomarshevuyu daha iyidir.
 2. tasarım tasarımlar - aşağıdaki bileşenleri içeren tüm parçalar ve çalışma çizimlere dikkatli bir hesaplama: açı adım boyutu, merdivenin genişliği Kaldırma. Proje SNIP (bina kodu) gereklerine uymak zorundadır.
 3. kalıp üretimi - Bu aşamada dikkate projede tanımlanan tüm boyutları alarak gelecekteki merdiven vurgulamak gereklidir. Kalıp yapı kendisi daha sonra beton ile doldurulur ahşap elemanları imal edilir. Bu tasarımın tüm ayrıntıları doğru boyutlara sahip olmalıdır. merdivenin düzgün bir yüzey elde etmek için, kalıp parçaları düz ve bir cips önemlidir. Bu nedenle, aparat muhafazası kullanılan tüm panoları, daha önce cilalı. düz kontrplak hizalama halinde gerekli değildir.
 4. hasırlı veya çerçeve montajı - Küçük bir merdiven 10-12 mm 'lik bir çapa sahip olan, bunun bir ağ parçaları kullanabilir. Büyük bir merdiven planlıyorsanız 15 ve 20 cm aralıkla İnşaat demiri kablolama., o zaman 2-3 cm mesafeden birbirine bağlı iki veya daha fazla ağlar oluşan bir çerçeveyi almak gerekir. Çerçeve veya delikli yapı taşları veya koydu temel olarak hizmet vermektedir kalıp altına tuğlalar.
 5. dökme beton - aşamada altını oluşturur ve tamped beton elemanları merdivenin son şeklini vermek gerekir. Sonraki üzerinde düzenlenir aşamasını dökün. Bitmiş tasarım hızla katılaşmasına ve çatlakların gelişmesini önlemek için filmi kapsayacak şekilde gereklidir. Su ile uygun muşamba değil, olabildiğince zaman zaman serpin beton edin.
 6. Çıkarma kalıp - Üst ahşap çerçeve çıkarıldı ve merdiven uçları ve özel öğütme araçları ile hizalanır edilir. tahta istinat kaldırıldı 20-30 gün sonunda ve kalıp dibinde. destek erken çekme yok edilmesini ya da bütün yapı çöküşüne neden olabilir. Alt kalıbın kurtuluş sonra merdivenin gelen kısmını öğütmek için gereklidir.
 7. bitirme - dış yapı tasarımı uygun olarak çeşitli düzenlemelerde gerçekleştirilebilir.

sokak somut merdiven bitirmek için adımlar: bitirme Özellikleri

Caddenin son aşaması betonun kurulumu bitiriyor merdivenleri. performansı doğruluğu sonuçlarının kalitesine bağlıdır, çünkü bu süreç, tüm diğerleri gibi, doğruluk ve dikkat gerektirir.

Merdivenin uç kısımları parlatma ve kaplama yapılmıştır ve daha sonra belirli bir sahne materyalleri kullanılarak işlenir bitirmek için.

Seramik karolar - en popüler malzemelerinden biri beton merdiven girişi bitirme içinSeramik karolar - en popüler malzemelerinden biri beton merdiven girişi bitirme için

Beton merdiven bitmiş olabilir geçtiği Temel malzemeler:


 • Seramik;
 • laminat;
 • halı;
 • granit fayans;
 • Ahşap kaplama;
 • Akrilik Taş;
 • Boyama.
 • Bir evde ön merdiven betondan yapılmış.

düz, önceden sıvanmış bir yüzeye yapılmalıdır döşeme, .. dayanıklılık, mukavemet ve maliyet, tasarım, yalıtım vs. bağımsız malzemenin seçimi: kaplama yöntemi gerekli nitelikleri merdiven göre seçilir.

elleriyle açık beton merdivenlerden (video) nasıl yapılır

bu nedenle onun cihazın çabalarına mümkün olduğunca verilmesi gereken için giriş merdiven, evin bir "yüz" dir. tüm kural ve imalat tasarım nüansları uygunluk istenen sonucu verecektir - bakılmaksızın hava koşulları ve mekanik stres, uzun bir süre sürecek betondan yapılmış güçlü ve yüksek kaliteli merdiven.

açık beton merdiven çeşitleri (fotoğraf örnekler)

120160623118618357221515-stupeni-Kamen182756e7d291e9f0856e7d3932ee2456375b1e288da


 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

68 − = 58

Adblock
detector