The BlogHemen hemen her sahibi, ellerindeki bir özel oturma sahip, Per sağlamak için çalışıyor Bir merdiven boyamak için, büyük ölçüde onun ömrünü uzatabilirsinizBir merdiven boyamak için, büyük ölçüde onun hayat Oba o kadar rahat, konforlu ve güzel hale uzatabilir. İç zarif ve uyumlu görünüyordu için Hiçbir ayrıntı daire veya ev binadan öne olmamalıdır. oda eğer, boyanmamış ahşap merdiven, önce sıraya koymak gerekir. Sonuçta, ahşap olsa da, ve, en iyi yapı malzemeleri biridir estetik ve performans özelliklerini korumak için ek kaplamaların ihtiyacı var.


ahşap merdiven Boyama: ipuçları bir renklendirici madde seçimi konusunda

Eğer bir merdiven boyamak başlamadan önce, sen almak gerekir sonuçların tam olarak ne tür karar vermelidir. Onun başvurunun boyama malzemesi ve teknoloji seçimi ile bir hata yapmaz.

Yani, boya başlarken akılda tutulması gereken neyse yap:

 • doğal ahşap deseni onu bırakmak istiyorum o kadar güzel olursa - daha iyi yerine boya parlak veya mat lake seçmek için;
 • baz kaplama ve boya kullanımından vazgeçmeli gereken doku kaydetmek için ağaç "nefes" olanak veren "ışık" satın alınmalıdır;
 • evin içinde boya olması durumunda kullanılan kompozisyon hızlı kuruyan özelliği vardı özen ve hiçbir nahoş koku dolgovyvetrivayuschegosya bırakır için.

boya satın alma kalitelerini doğrulayan satıcıyla bir sertifika istemelisinizboya satın alma kalitelerini doğrulayan satıcıyla bir sertifika istemelisiniz

bunları işlemek için adımlar için de aşınmaya karşı mukavemet ve direnç ile karakterize boya seçilmelidir. Aksi takdirde, kısa bir süre sonra, merdiven "deneyim" Yeni yüz germe gerekiyor.


Boya çürüklüğü, toz, mantar odun korumak için koruyucu özelliklere sahip olmalı ve bunun görünümü kaybetmek vermemek.

ahşap merdiven ve türevleri hakkında Boya

Herhangi bir piyasa veya nalburdan olarak, ahşaptan yapılmış boyama merdiven için çok farklı kompozisyonlar bir sürü bulabilirsiniz. Ama tam olarak neye ihtiyacınız seçim için, size boyalar her türlü bilmemiz gerekir.

ahşap merdiven sonraki işlemler için uygun Boyalar ayrılır:

 • alkid - ana avantajı, toksik olmayan, çok hızlı kuruma ve bunların bileşimi antiseptikler ihtiva olduğu düşünülmektedir. Bundan başka, çeşitli mekanik kusurlar koruyan bir koruyucu tabaka ile merdiven kapsamaktadır. Böyle boyalar ekonomik ve renkte çeşitlidir.
 • akrilik - Güçlü bir koku var ve hızla kuru değil, uzun bir servis ömrü (en fazla 20 yıl) var. solmaz etmeyin ve zamanın geçişi ile solmaz, zararlı uçucu maddeler içermez. odun izin "Nefes". Onlar çok geniş bir renk gamı ​​var.
 • yağ - Böyle boyalar yararları düşük fiyat ve tüketim nispeten düşük maliyetli yöntemlerdir. Ama böyle bir kompozisyon ile kaplanmış aynı yüzeyde, sadece "nefes almadığını" ve aşınmaya ve hasara karşı savunmasız. Uzun zaman kurumasını vücuda bazı zararlı maddeler içerir. Bir boya 5 yıl maksimum ömür.

akrilik boya bütün tipleri arasında en iyisidirakrilik boya bütün tipleri arasında en iyisidiralkid boyalar - ahşap merdiven boyama için en iyi seçenek. Onlar sürekli iyi sonuçlar verir ve bir merdiven uzun ve bakımlı ve güzel bir görünüm olacak şekilde sunmak için bunları kullanabilirsiniz.

Belirli marka ve üreticilerin ile ilgili olarak, bu tavsiye edilebilir: Tikkurila İmparatorluğu, Betolux, Dufa Viva Renk, Pesto, Dulux.

Ne evin içinde ahşap merdiven için boya olur

Merdiven ev içinde ve bunun dışında her ikisi de olabilir. o ahşap iç tedavi edilmesi gereken arasındaki farklar vardır.

Bina içinde ahşap merdiven boyama gerçekleştirmek için, kullanabilirsiniz:

 • boya;
 • cilalar;
 • Özel emdirme veya leke.

Ve bir şey birini seçmek için gerekli değildir. Sen onlarla "oynamak" ve farklı boyalar birleştirmeyi deneyebilirsiniz. Örneğin, daha açık bir vernik ile boya işlem.

oda içinde merdiven için ayrıca özel emaye boya kullanabilirsiniz. Bu yüksek hızlı kurutma, bunların yapısı ve mükemmel bariyer özellikleri sergiledikleri toksinlerin olmaması ile ayırt edilir.

Ama emaye, sadece kuru kuyu yağmur alanından korunaklı kullanmak için gerekli olduğunu akılda tutmak gerekir. Aksi takdirde, merdiven neme karşı savunmasız olacaktır.

ahşap merdiven tedavisi için emaye İsveçli şirket Synteko ya da İtalyan üretici Sirca kullanılabilir. Bunlar tabii ki oldukça pahalıdır, ancak bu durumda, kalite fiyat haklı.

renkler çok çeşitli, renk, türü ve fiyat farklı vardırrenkler çok çeşitli, renk, türü ve fiyat farklı vardır


boyalar gelince, o zaman onların görev ahşabın doğal doku, desen ve rengi vurgulamak için esas olan. Onlar uygulamak ve hızlı bir şekilde kurur kolaydır. evde bulunan merdivenin vermek gerekirse bir alkol bazlı seçmek daha iyidir. Harici için, yeterince cesur değil, dış adımlar üzerinde bulunmaktadır.

Önemli! içeride "Yatçılık" vernik merdivenlerden boyama için kullanılmak üzere değil. O çok toksiktir ve hatta kuruduktan sonra öyle kalıyor.

Ayrıca emprenye lekeler Eğer ahşap işleyebilir hangi bir vasıtayı ifade eder. Onlar sadece onu tonda, aynı zamanda biyo olabilir değil - ve alev geciktirici özellikleri. Merdiven, genellikle, bir mum ya da bir araç kullanılmış yağ bazlı.

evde ahşap merdiven boyama ile ilişkili işin sonunda, yüzeyin aşınma direnci sağlar ve ek parlaklık kazandıran bir vernik kullanmak arzu edilir.

Nasıl ikinci kata ahşap bir merdiven boyamak için: küçük ayarlamaların

ikinci kata merdiven, "davet" - ev iç dekorasyon en önemli unsurlarından biri. görünüşüyle ​​ve stil itibaren tüm evin tat ve tutarlılık uyum bağlıdır.


merdiven henüz monte edilmezse, bu montaj öncesinde boyanmış olmalıdırmerdiven henüz monte edilmezse, bu montaj öncesinde boyanmış olmalıdır

Doğru yapmak için ve kısa sürede resim tekrarlamayın, bazı hileler kullanabilirsiniz:

 • o önlenemez boyarken merdiveni işletim ise, tek adımda işlemek mümkündür ve dostochek kuruttuktan sonra, diğerlerini dokrasit. Bu pratik olarak ikinci kata ziyaretlerin rahatsızlık hisseder ve kurutma yüzeyini yağma yoktu sağlayacaktır. Ancak, bu seçenek ne zaman bir tek renkli boyama desenleri olmadan yararlıdır.
 • Evin inşa edilmiştir ve merdiven zaten yüklü değilse, demonte boyamak için daha uygundur.
 • Başlangıçta üst basamağa boyadı. Bununla birlikte, ikinci katta bir başka çıkış durumunda, daha düşük işlem ilk mümkündür.

Rötuşları ağaç yapısı boyunca iyi bir performans gerekir. Daha iyi kuru için bir merdiven, kurumaya yaklaşık 5 saat süre ile yükseltilmelidir.

Seçenekler: Çam ev boyamak için merdiven

Diğer kaplamalar merdiven çam ağacı farklı reçine herhangi bir hareket oluşturmaktadır ve eşit olmayan bir emprenye malzemesinin yerine olmamasıdır. Bu bağlamda, aynı gölgeleme çok zor olacak uygulamaktır.

Bu durumda, minesini kullanmak en iyisidir. (Seyreltilmiş formda) Bununla beraber, tamamen boya merdiven istenirse ahşap ince bir desen gibi tekrar edilebilir. İkinci durumda ise, gerek madde seyreltmek için.

Merdiven boyama başlamadan önce iyice enkaz ve yağ temizlenmelidirMerdiven boyama başlamadan önce iyice enkaz ve yağ temizlenmelidir

boyalar çam yüzeyler için olduğu gibi, tür çeşitleri arasında kullanmak mümkündür:

 • alkid - uygulama ile herhangi bir sorun teslim etmeyeceğini;
 • pigmentli - küçük kusurları ve fiş gizlemek;
 • üretan alkid - Daha önce boyanmış yüzeyler uygulanabilir.

sesi kereste uygun vernik alabilirsiniz ek parlaklık ekleyin. Çam merdiven parlaklık ve dönüştürülebilir.

Bir ahşap evin sağ merdivenlerden boyamak için nasıl

çeşit tahta yapılır bir merdiven boyamak için, uzman şirketlerin hizmetlerini kullanabilirsiniz. Ama aynı zamanda çok iyi bir fatura için hazır olmak. Bunu önlemek için, kendi elleriyle işi yapmak ve çok para kaydedebilirsiniz. Özellikle o kadar zor değil çünkü.

Tüm merdiven boyama işlemi aşağıdaki aşamalardan ayrılabilir:

 • Boyama için hazırlanması. Tüm toprak yüzeyinde çıkarıldı ve macun ile dolu bir boşluktur. Ağaç çok yoğun ya da eski ise, o da başka türlü boya üzerine kalmayacak, astarlanmalıdır.
 • çözelti kurutulduktan sonra, dolgu maddesi, düz bir yüzey elde etmek zımpara kesilmiş. En iyi sonuçları elde etmek için size birkaç gün beklemek ve yeniden tüm tekrarlamanız gerekir.
 • Daha sonra, yüzeyi temizlenmiş ve küçük parçacıklar, boya tabakasının altında görünür değildi eşitlemek için tozdan arındırılır.
 • Sonraki adımlar 24 saatlik bir aralık ile iki kez prime.
 • Kuruduktan sonra, astar ikinci tabaka boyama başlayabilir. (- ambalaj üzerinde ayrıntılı olarak) Başlamadan önce, bir boyar madde sallamak veya seyreltilmiş gerekir.

Resimde odadaki hava çok ıslak veya kuru olmamalıResimde odadaki hava çok ıslak veya kuru olmamalı

yerine boya vernik kullanıyorsanız - astar gerekli değildir!

Boyayı uygulamak için silindirleri, fırçalar, sprey tabancaları kullanabilir, püskürtme tabancaları.

Uygulama sırasında size boya dondu damlacıkları akan değildir ve izleri geride bırakmadı emin olmanız gerekir.

kaliteli bir kaplama oluşturmak için 3 ila 5 katmanlardan uygulamak için arzu edilir. Her bir katman, bir önceki kurumasından sonra uygulanması gerekmektedir.

Normal nem ile bir odada evde Kuru mürekkep zorunluluktur. Aksi halde, soğuk veya ısı merdiven faydalı ömrünü etkileyen Yüzeyinde küçük çatlaklar neden olabilir. Uygulanan üst kaplama sonunda.

ne renk varyasyonları ahşap bir evde merdivenlerden boyamak için

ahşap merdiven boyamak için hangi renk hakkında düşünmek, dikkate kendi beğeni ve isteklerini değil, aynı zamanda içinde bulunduğu odanın genel tarzı sadece almak gerekir.

merdiven evde renk şeması karşılık ve onu çelişmemesi gerekir.

Merdiven duvarlarının tonu farklı bir renkte boyamak için daha iyidirMerdiven duvarlarının tonu farklı bir renkte boyamak için daha iyidir

tekrarlar ahşap tonları ve parlak, radyant renkleri gibi - tonları, böylece çok farklı olabilir. Çoğu varyantı meydana gelen - tek tip renklendirme, ancak 3-4 hatta 5 farklı renk birleştirerek özgün bir boya ve bir merdiven, yapabilirsiniz. Ya da, örneğin, sahne bir renk ve korkuluk süslemek - Diğerleri kontrast. Bak özgün ve ilginç.

renk ile deneme yapmak istiyorum olanlar için bir kaç öneri yok:

 • Boyama çeşitli renklerde yapılırsa merdiveni, parçalara ayrıldığı zaman, daha iyi bir iş yapmak, yani montajdan önce;
 • İstenirse, hızla yüzeye içine emilir gibi, bir bitirme vernikle emprenye işlemini uygulayabilir, tasarım daha koyu yapmak ve bir merdiven uzun olan gölge korumak;
 • ahşap yüzey parlak renk pigmentleri içeren önerilen saydam cam malzeme hafifletmek için.

elleri ile ahşap merdiven Boyama (video)

Merdiven - biz doğru şekilde tescil sorunu yaklaşım ise kolayca iç vurgu haline gelebilir ev böyle bir parçasıdır. tonları ile deney yapmak veya bu tasarım kompleksi ve sakatlayıcı iş boyama düşünmek korkma. Her şey mümkündür! Bir tek doğru boyalar tercih ve biraz hayal etmek istiyorum için gelmiştir. İyi şanslar!

ahşap merdiven Boyama (fotoğraf süreci)

2 03 3 6 907-d355ac27621d6987fcd7a3bfd791b111 2030big 5747f05cc9e14eab02daf818272d3002 58256d6abcc69 392.164-68002 10816117

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 15 = 23