Seçme ve yerleştirme: tavan aydınlatma için LED ışık şeridi – nwhistorycourse.org

The Blogönemli ölçüde elektrik maliyetlerini azaltacaktır LED şerit yardımıyla daire Aydınlatma iç özelliklerini vurgularLED şerit yardımıyla Aydınlatma daire anlamlı özellikle intereraSvetodiodnaya vurgulamak veya sadece diyot aydınlatma tavan dekorasyonu ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir, elektrik maliyetlerini azaltacaktır. Böyle ışıklı öğenin iç mekanında özel bir atmosfer yaratır ve örneğin, rezonatör alanı için olabilir.


Çalışma esası tavana şeridi LED

Bu ışığın temeli bant alçıpan kutuya yerleştirilmiş olmasıdır. Bu askıya yapısının ikinci katında yer alan ve ışık kaynağı ile göz teması ortadan kaldırmak çıkıyor edilir.

Bu kurulum kapsama bir ışık dalgası hiçbir yerde ulaşan kendi içinde olduğu izlenimini verecektir. Bu nazikçe ve yayılması tam olarak, tavanın çevresini doz olacak - yolunda.

nemi, renk, kalite yapışkan taban: LED şerit seçerken bir ek özellikler sayısını dikkate alınması gerekmektedirnemi, renk, kalite yapışkan taban: LED şerit seçerken bir ek özellikler sayısını dikkate alınması gerekmektedir

Bazen kullandıkları ve bir köpük tavan kalıplarını sığan kurdeleyi LED. Genellikle sıva taklit eden bir kaide vardır. Bu durumda, dolap alt kısmının duvarına sabitlenir.

kutu germe tavan vurgulamak için yararlıdır.


Neden LED Işık Şeridi

birçok yönden LED şerit aydınlatma tercih edilen moddur.

Bu cihaz:

 • Kolay kurulum;
 • uzun aydınlatma elemanı - yani, kullanmak için uzun bir süre boyunca mümkün olacak;
 • güç tüketiminde Ekonomik;
 • Isı salım hızı çok düşüktür.

olmak görsel taban alanı genişletebilirsiniz LED şerit yardımıyla, İç dekor yürütmek içinolmak görsel taban alanı genişletebilirsiniz LED şerit yardımıyla, İç dekor yürütmek içinTüm bu yararları ve makul fiyat bu tür kümeleriyle tercih edilmektedir. Sonra kartonpiyer ve profili satın artık bir moda kombine iki seviyeli tavan yapacak söylüyorsan, bir kez ve LED arka ışıklandırması satın tuval gergin.

LED şerit seçimi tavan aydınlatmak için

Belirleyin ve böylece, tam olarak ne gerek yak. Tek renkli ve çok renkli - Bu, aşağıdaki türlerini de içerebilir. Tek renk yalnızca mavi veya beyaz, sadece kırmızı parlar. Çok renkli RGB ışıklandırma onlara kontrolör sinyallerinin rengini değiştirir ve siz yönetirsiniz.

Nasıl birkaç kritere bir LED şerit seçmek için:

 • parlaklık. Bu hızla üründe olduğu LED'leri etkiler. hesaplama, boyut daha büyük daha, bu nedenle, daha iyi parlaklık, basittir. Örneğin, SMD5630 lümen raven18 ve SMD3528 5 lümen.
 • LED montaj yoğunluğu. yoğunluk ne kadar yüksek olursa ışıklar yak.
 • İktidara hakkında konuşursak, daha sonra ana aydınlatma en az 14.4 W / m olmalı ve yerel için - en fazla 10 W / m.
 • Güç kaynağı. Burada, güç ve güç kaynağının türünü tahmin. Bu gösterge kasedi almak için, LED'ler tüketilen ve% 20 güç rezervi eklemek ne kadar enerji hesaplayın.
 • inşa kalitesi. Daha yakından bakmak ve tam olarak nasıl lehim LED'ler ve dirençlerini görmek daha iyi olduğu anlamına gelir.
 • Koruma derecesi. ve silikon bezsilikonovaya - bazı seçenekler vardır. Ve ilk seçenek sokakta ve yüksek nemli yerlerde kullanılır.

 Tabii ki, görünüm ve marka - Piyasada birçok üretici, neyi ününü. Bandın tasarım ve para için müsaitlik ve değeri ve değerlendirin.

elleriyle tavana LED şerit takma: Hesaplamalar

Bir çok renkli LED şeritleri yüklemeye karar verirseniz, yani o renk geçer ve çap parlaklığını ayarlayan bir kontrolör olduğunu unutmayın.

devre bağlamak için bir görev aşağı transformatör yerine bir güç ünitesi gerektirir. Cihazın kapasitesini hesaplamak için çok önemlidir.

elektrik şebekesine LED sistemi bağlama özel bir güç kaynağı aracılığıyla gerçekleştirilirelektrik şebekesine LED sistemi bağlama özel bir güç kaynağı aracılığıyla gerçekleştirilir

Örnek: Eğer düzgün bir kapasite 9,6Vt ile 5 metre SMD 3528 kasetleri trafo gücünü aşağı hesaplamak gerekir. Bunu yapmak için, 9.6 watt üzerindeki 5m çarpın ve 48 watt olsun. Ancak bu tür bir durum stok ihtiyacı gibi, yeterli olmayacaktır. o 1,25 faktör olacaktır çünkü. Basit matematik ve, 48 ile çarpın 1.25 olsun güç kaynağı 60 Watt ihtiyacı olduğundan 60. olsun.


Tavana LED şerit nasıl yüklenir

Kayışı takmak için adım adım talimatları izleyin.

Nasıl bir kaset monte etmek:

 • Istenen değere şeritler kesikler gerektiğinde İlk olarak, LED şerit uzunluğunu belirler;
 • Gerekirse, kişileri zarar vermemek için, özel hazır işaretlemek için kurdele kesti;
 • renkli bant halinde, ilk önce konektörleri denetleyicisine bağlamak metochki renk teller sahiptir;
 • R - yeşil, - B -, G, kırmızı anlamına gelir terminali belirlenmiş veya 24V veya 12V mavi siyah tel;
 • Bundan sonra, başka şekilde bant cihazı sadece darbeler, önemli olan kutup değişimi ile hata yapmak değil, bir indirici transformatörün kontrol bağlayın;
 • birleştirilmiş devre, bir ağ 220 bağlanmak doğru montaj kontrol etmek;
 • tamam bunu başardı takdirde, nihayet, tavana kurdeleyi tutkal ilk kontrolörün çıkartabilirsiniz.

Şema şekillendirme düzeneği ve bir yön arka tavanKontrolör kalitesi çok fazla yaprak Kurulum şeması kontur ve asma potolokSluchaetsya yönlü aydınlatma Bandı gömmek önce, bu lehimli olabilir, bu durumda, istenen. konnektörlerindençıkarın Burada uyum kabloları.

Nerede takmak veya tutkal Strip LED için

çok katmanlı bir yapıda tavan korniş beton tavan veya niş - Montaj bandı için üç yer vardır.


Bu bant yapışkan tabanına sahip olduğundan, o zaman çok basit montaj, sadece koruyucu tabakayı çıkarın ve doğru yere bandı gidermenin tek kalır.

Bandın yüzeyi sıkıca mükemmel uzandı hazırlamak için emin olun ve sonra hareket olamazdı. Örneğin, bilinen bir beton tavan, yeterli hizalama, dolgu maddeleri ve primerler olacaktır. Tavan niş de hazırladı.

Metal ve alçıpan özel bir madde veya film ile izole edilmesi gerekir.

tavanlar için LED kurdele montajı (video)

LED'ler "yıldızlı gökyüzü"

Ama şimdi popüler aydınlatma için "yıldızlı gökyüzü" kaset çalışmayacaktır. vicdansız satıcı sizi ikna çıkarabilirler. Hayır, bireysel LED'ler ihtiyacı vardır.

Ve önemli operasyonel sorunlar vardır:

 • Bir çok LED diyot 3 yanlış 6B ışıklı olup, burada el feneri, ile mantık karşılaştırma, bir ağ 220 içerir gerek;
 • LED'ler, sadece arıtma 310 olacak sonra, sadece verilen ve kısa devre edilmiş olur ters voltajı, dayanma değildir;
 • Güç kaynağı kapasitesi 100 W LED LED 10 sayısına, ve güç kaynağı zarar vermez fazla güç hesaplanabilir;
 • Genellikle "yıldızlı gökyüzü" yeteri kadar 20 diyodlarına;
 • hemen güç kaynağı ile ve bir kontrolör-kesiciyi gerçek yanıp sönen yıldız işareti olsun bu durumda 5-8 bölümler diyotlar, satın alın.

mümkün olan LED aydınlatma sistemleri kullanarak sahte tavana yıldızlı gökyüzü simülasyonu içinmümkün olan LED aydınlatma sistemleri kullanarak sahte tavana yıldızlı gökyüzü simülasyonu için

Bireysel diyotlar lehim sürecinde Kutupların unutma. Çıktı artı her zaman daha uzun diyot, yanında, o bir anahtar vardır. kolay kırılan Sonuçlar, dikkatli olun.

Ve her bir pim üzerine yalıtım tüpü olarak adlandırılan boru çekme için gereklidir. Aksi takdirde, kurulumdan sonra hep kısa devrelerin yüksek riskli olacaktır.

"Yıldızlı gökyüzü" montajı çok basittir - sadece silikon tavan yapımı sopa. ışık tarafına gelmiyor ki Ve sonra onları çimdik. asma tavanlarda gelince öyle.

LED'lerin Kurulum Talimatları "yıldızlı gökyüzü" (video)

alçıpan olarak tavan niş altında ek bir plaka kesmek zorunda kalacak. Bu diyot sayısına tam olarak delik açılmış, ve her ön yüzü saydam plaka kapatıldı. elektrikli parçalar Atlı ve bütün yapı tavan niş içine inşa edilmiştir. LED Işık Şeridi - güzel, modern ve sıradışı ve uygun fiyatlı. Hızlı ve ucuz, etkisi çarpıcı ve odaya atmosfer yumuşak ve rahat ama.

Başarılı bir çalışma!

tavan aydınlatmak için LED şeritleri (fotoğraf)

0upload77f9154ee40032ae6e8153b95df32db3e29162c163bce00001247185563cf495bbfd61141901221171362165084image13

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 84 = 86

Adblock
detector