seçim ve tavanda laminat sabitleme Özellikler: malzemeyle çalışma aşamalarını – nwhistorycourse.org

The Blogmoda trendleri göre, laminat başarıyla döşeme olarak ve duvarlar ve tavanlar için bitirme malzemesi olarak hem de kullanılabilirtrendlere göre, laminat başarılı bir şekilde döşeme gibi ve duvarlar ve kumaş yapılarının potolkovBolshoe miktarı için bir kaplama malzemesi dekoratif kaplama tavan için özel olarak tasarlanmış olarak hem de kullanılabilir. Ancak onarım çalışmaları - yeni fikirler oldukça beklenmedik bir yolu kaplamalar bitirme geçtiği yaratıcı süreci bir tür. Örneğin, bir döşeme kaplaması yönelik bu gibi bir laminat olarak bir malzeme nedeniyle yeni eğilimleri, onun işlevselliğini genişletilmiş. Şimdi, etkili duvarlar, tavan ve kapılar için kullanılır.


iç tasarım tavan laminat parke, yeni trendleri kapsayan

Ağaç lifleri, özel reçinelerle yapıştırılmış bir laminat ile sonuçlanan istenen boyutta paneller Presten geçirilen ve şekillendirilen - sağlam bir zemin kaplaması. malzemenin uygulama daha geniş bir alanı niteliksel özelliklerini ve sahip olduğu avantajlı özelliklere açıklanmıştır.

Lamine bittikten bariz avantajları şunlardır:

 1. Yüksek aşınma direnci;
 2. Çevre dostu;
 3. Yangın direnci (kendinden kapalı);
 4. Yüksek yoğunluklu;
 5. Ses geçirmez;
 6. malzemenin sertliği;
 7. Kullanım ve temizlik kolaylığı.

nitel avantajlara ek olarak bu tür iç döşeme tavan ve duvarlarda laminat parke kullanırsanız, göz ardı edilemez sınırlamaları vardır.

bir laminat olumsuz özellikleri bir dizi olmasına rağmen, bunun çevre dostu ve kullanım kolaylığı tavan kaplama malzemesi kullanımını şartbir laminat olumsuz özellikleri bir dizi olmasına rağmen, bunun çevre dostu ve kullanım kolaylığı tavan kaplama malzemesi kullanımını şart


malzeme sakıncaları şunlardır:

 • Yüksek neme Kararsızlık. Bu nedenle banyoda kapsamının bu tür özellikle tavan dekorasyon için, kullanılmamalıdır. Tk maksimum nem tavana yakın birikir.
 • nedeniyle katmanlar ahşap malzemeye bağlandığı bileşimin, ilk olarak serbest bırakılır buharının küçük bir miktar. Banyo laminat kullanımı, yalnızca döşeme ve odanın yalnızca bir kısmı içindir. Bu durumda, küvet diğer tarafta yerleştirilmelidir.

yapı malzemelerinin piyasasında bu amaçla geleneksel laminat zemin kullanılarak özel tavan veya duvar laminat vardır.

Lamine Şık tavan: dekorasyon sanatsal olanaklar

döşeme ağırlıklı olarak mobilya ve halı zoruyla edilirse, tavan tasarımı tamamen açık gözleri. Bu nedenle, dekoratif şartlar tavan kaplamaları yüksek. Bu gereksinimler, laminat malzeme çeşitli ile karşılanmaktadır.Tasarım gereği, malzeme taklit şeklinde sunulmuştur:

 1. Klasik ahşap;
 2. Deri kaplamalar;
 3. Bir metal yüzeyi;
 4. Taş kaplaması;
 5. Çeşitli desenler ile Seramik karo.

Yüzeyin dokusu bağlı ayırt edilir:

 • Opak panel;
 • Parlak panel;
 • açık desenli yaşlı ağaç şeklinde laminat;
 • kabartmalar panel;
 • Kaba paneli.

Çağdaş bir tarzda tavandaki küçük odalarda eski tahta yapılan taklit laminat iyi out görünüyorÇağdaş bir tarzda tavandaki küçük odalarda eski tahta yapılan taklit laminat iyi out görünüyor

Beyaz parlak laminat tavan doğal ışık eksikliği ile küçük bir odaya uygun.

Laminant iki ana formda sunulmuştur:

 1. (Uzunluk olarak iki metreye kadar paneller formunda) dikdörtgen şekilli;
 2. Şekli fayans.

kolay karo şeklinde Laminant tavan yüzeyine monte etmekkolay karo şeklinde Laminant tavan yüzeyine monte etmek

Uzun panelleri Döşeme açık yüzey için uygundur, ancak bu formu zor olacaktır Kendine tavan koydu. Bu amaç için, karo şeklinde bir laminat.

laminat tasarımı ve şekli Modern çeşitliliği bize tasarımın bütün varyantlar dikkate sağlar.

Laminant duvarlar ve tavan: çıkar ve verimlilik

Laminant panoları özellikle cinsiyet altında üretilmektedir. Bir döşeme örtüsü için önemli olan kendi özellikleri olanlar, tavan veya duvarlar işe yaramaz ve hatta işi karmaşık hale getirir. Örneğin, bir laminat mukavemeti ve aşınma direnci, aynı zamanda malzemenin sertliği takdir. Dekoratif tavan katında gibi yükleri yaşandığı ve tavan döşemeleri üzerinde ikinci sabitleme değildir bitirme çünkü sertliğinin zordur. Bu nedenle, duvarlar ve tavan için laminat en hafif sürümünü tercih ediyor.


ince laminat, o kadar iyi tavanda bakacağızince laminat, o kadar iyi tavanda bakacağız

kalınlık ve dayanıklılık aşağıdaki sınıfları vardır bağlı:

 • (23 kadar) iç kullanım içindir. Böyle bir laminat üretimi için dışarı alınır Bu katta yükleri dayanamaz, ancak tavana kolaylığından en iyi şekilde uyabilecek.
 • Geleneksel olarak, ofis kullanımı için:
  1. 31. Piyasada en kolay kullanılabilir;
  2. 32. beş yıla kadar ve operasyonun 15 yaşından küçük evde ofislerde kat Dayanma;
  3. 33. Tavana güçlendirmek için zor olan çok sert madde;
  4. 34. spor laminat denilen ve en şiddetli ve kalıcı olduğunu.

Rasyonel karar - Mevcut sınıfların en hafif ve ince laminat seçin. Değilse, tavana dekorasyon uygunluğunu dikkate almalıdır. malzeme maliyeti, kalınlığı ve kuvveti ile orantılı olduğu için, tavan kaynak israfı olacaktır.

Nasıl tavana laminat parke güçlendirmek için: temel kuralları

laminat headliner çeşitli yollar olabilir. Montaj şekil, boyut, kalınlık ve ağırlık panelleri bağlı olarak yapılır.


İki ana yollarla olabilir malzemeyi ekleyin:

 • Hazırlanan yüzey üzerinde lamine panelin Tutkal;
 • laminat hazırlanmış ahşap veya metal profil sabitleyin.

Kendi elleriyle kendiniz yapabilirsiniz bir yolu. fotoğraf ve video değerlendirmeleri ek olarak Yapı Forumu yüklemesinde ipuçları bırakmak profesyonellerdir.

süreç uzundur, ama aynı zamanda uzun bir servis ömrü garanti - laminat vida ve klyaymerov tavana montesüreç uzundur, ama aynı zamanda uzun bir servis ömrü garanti - laminat vida ve klyaymerov tavana monte

Özel bir yapıştırıcı ile laminat paneller tutturma Faz işlem:

 1. Tavan yüzeyinde özel bir astar derin penetrasyon uygulamak;
 2. güvenlik yapışan bazı işlenmiş kısım vinil bazlı yapıştırıcı, çünkü Yapıştırıcı yanıcı ve zehirlidir;
 3. Paneller odanın köşesine başlayarak tavanda bir laminat ve bir hava geçirmez kilidi ile birbirine bağlanmış ve monte edilir;
 4. tutkal tamamen kuruyana kadar eklemler veya bant yedekleme düzeltildi.

Alternatif olarak, panellerin her katta birbirine birleştirilmiş ve tabana yapışmasını kaplama hazırlanabilir.

karkas profili üzerinden Faz işlem sabitleme laminat paneller:

 • Tavan taban plakasının altında işaretlenir;
 • Profil uyar;
 • kılavuz profilinin dikey lamine levhaları Yığılmış;
 • paneller, klyaymerov kullanarak vida veya çivi bitirme monte edilir çerçeveye.

Bir duvar veya süpürgelik laminat paneller ortak plastik başlangıç ​​plastik bant kapalı. Tek sorun renk tutarsızlık olabilir.

Ahşap bir evde tavana Laminant: çatı için bitirmek bu tür uygunluğu

liderlik konumlarını doğal ülke evler ve villalar teslim etmeyin. ahşap evde özellikle çatı açısından, kendi kurallarını ve yapım ve onarım çalışmaları inceliklerini sahiptir.

Ahşap evlerde dekoratif tavan için aşağıdaki malzemelerin kullanılmasını önermektedir:

 1. Gergi kaplaması;
 2. Laminat panel;
 3. Masif kaplaması;
 4. Kaplamalı paneller.

Laminat zemin neme dayanıklı bir malzeme değildir, bu nedenle Asma tavan ilave su yalıtımı ile korunmaktadır halinde bırakılır ahşap bir evde bitirir üzerine monte edin.

kır evi laminat tavan sadece çatı su yalıtım kaliteli durumunda monte edilebilirkır evi laminat tavan sadece çatı su yalıtım kaliteli durumunda monte edilebilir

ahşap çatı yapısı oluşur:

 • İç dekoratif bitirir;
 • filmin izole edilmesi;
 • Katman izolasyonu;
 • Su yalıtımı;
 • Çatı malzemesi.

laminat kullanırken böylece onları görmemizi kirişler üzerine sandık yapılmalıdır. İstenirse, kirişler, dekoratif tavan kaplamaları olarak malzemenin özelliklerine göre komplike laminat kullanımını bırakın.

tavana laminat döşeme (video)

Çatı kaplama için laminat kullanırken sadece bu işler için tasarlanmış alternatif malzemeler ile finansal maliyetleri ve işçilik çabalarını karşılaştırmak gerekir. İnce tabaka dolayı uzun uygun olmama ve taban kaplamasının kırılganlık ve güvenli bir şekilde tavan kaplamaları için takmak için çok ağır bir fiyat önemli ölçüde daha yüksek olan bir kalınlıkta laminat için, kullanımdan kaldırıldı.

tavanda Laminant (fotoğraf)

0159349b35649bbXXL2ec4c8c84ac2d7ce0081813d7c9965fe03858f9a10001124082beb8a54cc9cfd4a34b0612e86c07b010c403d49100023deti3331510097112987490731441290597balki4

Leave a Comment

Your email address will not be published.

75 + = 76

Adblock
detector