schody wejściowe w domu: Opcje popularny projekt – nwhistorycourse.org

The Blogdom drabina wejściowa mogą być wykonane z różnych materiałów: metalu, drewna, kamienia lub betonuschody wejściowe w domu mogą być wykonane z różnych materiałów: metalu, drewna, kamienia lub betonu schodach - wspólny element nowoczesnych domów prywatnych, domków i domów letniskowych. Przy schodach wejściowych, goście zwrócić uwagę przede wszystkim znakowania elegancję poręczy, stan poziomy, połączenie z fasady domu, itd., W oparciu o które wnioski wyciągnięto o smaku i dochodów właściciela.


schody wejściowe w domach prywatnych: popularnych typów i układ

schody wejściowe są podzielone na materiale produkcyjnym.

Podstawowe materiały, z których są zbudowane drabiny:

 1. drewno;
 2. beton;
 3. Metal.

Schody drewniane są od dawna uważane za klasyczne wzory. Teraz są one stopniowo zepchnięte inne, bardziej praktyczne materiały. Innym powodem spadku popularności drabin z drewna - dom stał się duży budynek z cegły i betonu. A nice murowany dom dołączyć drewniane schody - trudne zadanie.

Najbardziej popularny jest wejście metalowe schody poręcze wyposażony elementów kutychNajbardziej popularny jest wejście metalowe schody poręcze wyposażony elementów kutych


Jednakże, jeśli masz dom wykonany z bali lub tradycyjnej saunie, drewnianego ganku - najlepszą opcję.

Również otwiera możliwości drzewo wystrój, które nie są betonu lub metalu. Na przykład, można wydać barierkę pod belką ramy lub etapu starego drewna.

Jeśli chcesz, aby drabina będzie trwał dłużej, możemy traktować go ze szczególnym impregnacji drewnianych. Po tych procedurach drzewo silnie odporne na wilgoć i nagłego oziębiania. Szkodniki również przestaje wkraczać na drabinie.

Piękne schody wykonane z betonu na drugim piętrze

Innym popularnym rozwiązaniem dla domów prywatnych schodów - betonowa konstrukcja. Zwłaszcza w zapotrzebowanie wśród właścicieli domów z cegły i betonu.Zalety betonowych schodów:

 1. siła;
 2. Szerokie możliwości projektowe;
 3. Nie wymagają one szczególnej opieki;
 4. Cichy.

Podczas wznoszenia schody betonowe, to nie będzie skrzypieć, w przeciwieństwie do konstrukcji drewnianych, które ostatecznie narażonych na taki problem.

Ponadto, w przeciwieństwie do drewnianych schodów na betonie nie wymaga szczególnej opieki - na przykład co roku, aby odsłonić jego impregnacji roztworem, aby uniknąć ataku szkodników lub proces gnilny.

Głównym schody z betonu jest dobre dla domu, pokryte czerwoną cegłąGłównym schody z betonu jest dobre dla domu, pokryte czerwoną cegłą

Szerokie możliwości projektowania - kolejna cecha charakterystyczna betonowych schodów. Z należytą fachowością betonu, można tworzyć nie tylko standardowy poziom, ale także dzieł sztuki, hipnotyzujące oczy gości.

Podstawowym warunkiem dobrej betonowych schodów jest materiał z jego produkcją. Powinno być tak jakościowych.

Ponadto, wyroby betonowe - najbardziej popularnym rozwiązaniem dla domowej roboty schodami. Jeśli chcesz uratować budżet i przekonani, że można zrobić mix deskowania materiał put i jakościowo przekazać pozostałe kroki do tworzenia schodów, beton struktura - jest to opcja.

Wejście metalowe schody w domu: plusy i minusy

Projektanci zauważyli, że coraz więcej osób woli zainstalować w swoim prywatnym domu metalowych schodach. I jest to związane nie tylko z ich praktyczność i trwałość, powodem jest to, że możliwości projektowe.


schody metalowe są różne: od prostych, zespawane ze sobą prętów zbrojeniowych, do drobnych prac kowala.

Metal drabiny Zalety:

 1. trwałość;
 2. siła;
 3. Szeroki zakres projektu.

Z przodu schody w domu, wykonane z metalu, mają długą żywotność i niezawodnośćZ przodu schody w domu, wykonane z metalu, mają długą żywotność i niezawodność

Wady metalu drabinkowy:


 1. Jeśli nie są zaznajomieni z umiejętności Kuznetsk, a następnie ręcznie utworzyć porządny drabinie jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces;
 2. Metal odporny na korozję, więc trzeba będzie terminowe urządzenie przetwarzające ze specjalnymi rozwiązaniami.

Jeśli masz budżet na pracę kowala, masz ochoty gościć ich domu elegancką metalową drabinę i gotowy na czas, by go obsłużyć, metalową drabinkę zdecydowanie wart podjęcia.

Jeśli chcesz prostą drabinę i mają doświadczenie w spawaniu będzie można gotować ładny model, wygląd, który jest ograniczony tylko przez wyobraźnię i umiejętności.

Z przodu schody w prywatnym domu własnymi rękami: konkretny wzór

Pierwszym krokiem w tworzeniu konkretnego schody, czego potrzeba, aby wszystkie obliczenia o jego wielkości, liczby stopni i określić wygląd konstrukcji. Po tym, obliczyć, ile trzeba betonu.

Na schodach stoi betonu mogą być stosowane płytki lub kamień dekoracyjnyNa schodach stoi betonu mogą być stosowane płytki lub kamień dekoracyjny

Etapy tworzenia betonowych schodów:

 1. Określanie wyglądu schodów;
 2. Grafika niezbędne obliczenia;
 3. Określenie szacunkowych kosztów;
 4. Zakup materiałów, osprzętu i narzędzi;
 5. Tworzenie drewnianego deskowania;
 6. Stworzenie ram zbrojenia;
 7. Wyrabiania zaprawy betonowej;
 8. Wylewanie betonu.

Zauważ, że zawór w procesie wznoszenia ramy może być zastąpiona przez specjalną konstrukcję siatki, a nawet zwykłym drutem, w zależności od wielkości konstrukcji.

Schody rozwiązanie beton przed wejściem do domu

Trzeba też wspomnieć wymaganych konkretnych rozwiązań. Istnieje specjalny wzór, który może być przylegający do osiągnięcia maksymalnej wytrzymałości i trwałości przyszłego produktu.

Do mieszania cementu, piasku i żwiru musi być zgodny z wzorem: 1: 3: 3, odpowiednio.

Upewnij silniejszy beton drabina może być ze względu na konstrukcji metalowej lub zbrojeniaUpewnij silniejszy beton drabina może być ze względu na konstrukcji metalowej lub zbrojenia

Można również skorzystać z gotowych rozwiązań i że zawsze są dołączone do instrukcji obsługi.

Jeżeli nie jesteś pewny, że można ugniatać jakości mieszanki betonowej, a następnie wlać go - można wynająć z usług firm budowlanych. Po tym wszystkim, nie każdy jest w stanie stworzyć schodach poziomu Hermitage i Pałac Zimowy i uciekania się do usług firm budowlanych, których oferty zostały już ustawione w Internecie, możesz być pewien, że dostarczy Ci odpowiedni poziom rozwoju.

Budowę schodów wejściowych: na własną rękę lub z pomocą wypełniaczy

Czy aby nie korzystać z usług firm budowlanych? Wielu, których autorem jest wykończenie z zewnątrz, pomyśl o tym mowa.

W rzeczywistości, to wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości. Jeśli jesteś dobrym spawaczem, a chcesz zrobić prosty, ale piękne schody - lepiej jest to zrobić samemu. W przypadku, jeśli chcesz kompleksową drewnianą konstrukcję, ale nigdy nie miałem sprawy z umiejętności stolarskich - wtedy poprosić o pomoc z grupy budowniczych.

Należy mieć na uwadze, że nowoczesna technologia pozwala na zainstalowanie systemu ogrzewania i oświetlania schodów, tak że cały obszar ganek będzie bezpieczna i komfortowa podróż.

W przypadku braku doświadczenia i narzędzi budowlanych do budowy schodów lepiej jest zwrócić się do specjalistówW przypadku braku doświadczenia i narzędzi budowlanych do budowy schodów lepiej jest zwrócić się do specjalistów

Plusy odwołać się do firm budowlanych:

 1. Nie musisz tracić czasu na obliczenia, budowa szalunków i rzeczywistej budowy;
 2. Budowa Brigade - specjalistów, co oznacza, że ​​w każdym przypadku będzie wykonać zadanie lepiej niż ty;
 3. Budowa pójdzie szybciej, jak ludzie w zespole kilka, a każdy już wie, jak robić rzeczy poprawnie.

Wady odwołać się do firm budowlanych:

 1. Usługi brygad budowlanych może trzepnąć na budżet;
 2. Zespół może złapać w złej wierze, a następnie prace będą wykonane źle.

W celu zabezpieczenia się przed niską wydajność, zalecamy, aby szukać i czytać opinie na temat wybranych firm.

Jak zbudować drabinę do wejścia domu (wideo)

Jak widać, schody wejściowe mogą być różnego typu, zarówno pod względem złożoności i w materiale. Ponadto, upewnij się po drabinie Ci umyć się i korzystania z usług firm budowlanych lub wezwać do pomocy przyjaciół, którzy mają doświadczenie w budowie.

Eleganckie schody wejściowe w domach prywatnych (przykłady zdjęcia)

122f462b27e81d3b627e4ffdc11aabff9e00001027-03-537986631530c887feb2200b1e218decce92f8383752a908bb2a08a9f986a722843ae9dc83307-Stroeher ------- 6626f63a26fdc776708ecf86121a65ae7

Leave a Comment

Your email address will not be published.

45 − 39 =

Adblock
detector