Schody dla gości: 9 nowych zasad – nwhistorycourse.org

The BlogSchody muszą być zgodne z normami GOST i Snip: wpływa na bezpieczeństwo i wygodę wejścia i zejściaSchody muszą być zgodne z normami GOST i Snip: wpływa na bezpieczeństwo i wygodę w górę iw dół standardów technicznych i SNIP schody muszą być zgodne z warunkami, w których są zainstalowane. Średnio normy prawa budowlanego są takie same, ale mogą się różnić w zależności od rodzaju. Wiadomym jest, że drabiny są w zupełnie różnych budynkach, w szczególności, szpitalach, restauracjach, fabrykach, a także w centrach handlowych i podobnych instytucji.


Nowe zasady: drabiny

Obecnie istnieją nowe przepisy mające zastosowanie do przenośnych drabin, które są wykorzystywane głównie w budownictwie i pracach wykończeniowych. Zgodnie z wymogami ciach i zaszczepił zachowania muszą być przestrzegane bezwarunkowo, tak aby nie kolidować z wypadku.

Przed użyciem drabiny, trzeba oryginalnych mechanizmów kontrolnych pod kątem usterek, jak wybrać optymalny poziom nachylenia w celu osiągnięcia pożądanego obiektuPrzed użyciem drabiny, trzeba oryginalnych mechanizmów kontrolnych pod kątem usterek, jak wybrać optymalny poziom nachylenia w celu osiągnięcia pożądanego obiektu

a mianowicie:

 1. Nigdy nie przekraczać ciężar ładunku, który jest określony przez producenta.
 2. W trakcie użytkowania, ramiona muszą być umieszczone na tym samym poziomie, a osłona korpus musi być umieszczony pomiędzy częściami bocznymi górnej drabiny. Wspinać się i schodzić tylko trzeba zmierzyć się ze schodów.
 3. Niepożądane jest użycie prefabrykowanych zewnątrz w złych warunkach pogodowych.
 4. Instalacja drabiny przesuwne pobliżu otworu otwarcia drzwi lub okna, należy najpierw zadbać o własne bezpieczeństwo.
 5. Podczas pracy z drabiny, należy stosować specjalne buty, a także wspiąć się jeden schodek intensywniejszej najpierw na dole, a nie kilka, aby uniknąć gwałtownego spadku budowie ciśnieniem.
 6. Te drabiny mają być wykorzystywane wyłącznie przez jedną osobę, a następnego nie można zainstalować ten sam produkt nie jest bliżej niż 1 m.
 7. Jeżeli klatka schodowa znajduje się na wysokości ponad 4 m, a następnie, aby uniknąć poślizgnięcia i upadku powinien być drugą osobą ubezpieczyć.

Jest pożądane, by stanąć na górnej krawędzi drabiny, aby utrzymać równowagę.


stopnie schodowe ciach

Istnieją pewne wskazówki, w którym urządzenie jest wykonane ze schodów, bez względu na to, gdzie zainstalowany jest klatka schodowa.

Na przykład, w pracy, w budynkach użyteczności publicznej lub w budynku mieszkalnym.

Materiał do produkcji drabiny być antypoślizgowe lub pokryte na wierzchu tkaniny, zapobiegając ślizganiuMateriał do produkcji drabiny być antypoślizgowe lub pokryte na wierzchu tkaniny, zapobiegając ślizganiuDla przypisania dowolnej strukturze, następujące oświadczenie:

 • Jeśli chodzi o powłoki antypoślizgowej można stosować maty, paski antypoślizgowe, perforowane pasy na krawędzie stopni;
 • Niezależnie od drabiny, czy jest to metal, szkło, drewno lub beton, muszą być wyposażone według wszelkich norm SNIP;
 • Drabina powinna być płaska;
 • Jeśli drabina jest ustawiony w budynku mieszkalnym ogólnego celu, w szczególności, jeśli na to pójdzie do dzieci, konieczne jest, aby wyposażyć go podstupennikom;
 • Jeśli drabina jest przeznaczony do regularnego i dużym obciążeniu, na przykład, jest w obozie dla dzieci lub teatru, kroki dostosowawcze nie może przekraczać 15 centymetrów;

Podstawową zasadą dla wszystkich wzorów - to jest to, co powinno być naprawione.

Wymagania dotyczące schodów

Poza warunkami stosowania, do schodów są wymagania konstrukcji, która jest potrzebna do szczególnej konstrukcji wybranej konstrukcji.

Na przykład poprzez:

 • typu;
 • myśli;
 • wysokość;
 • Szerokość.

Schody są podzielone na typy zgodnie z ich przeznaczeniem, z których każdy powinien być wniosek komisji eksperckiej na temat zgodności z SNIPSchody są podzielone na typy zgodnie z ich przeznaczeniem, z których każdy powinien być wniosek komisji eksperckiej na temat zgodności z SNIP

Organizacja pracy i podobnych instytucji sprawdzić po schodach do wymagań im. Warto zauważyć, że konstrukcja obiektów architektonicznych, wiele uwagi poświęca się schody, które z reguły muszą być integralną częścią konstrukcji, a nie tylko do normalnej pracy, ale także w sytuacjach kryzysowych, a oni muszą być nezadymlyaemye które wymagają normy ochrony ognia bezpieczeństwo. 

Ujawnia swoją władzę wykonawczą, która reguluje działalność miejskich. Główny artykuł SNIP 14.04.84, 21-01-97 SNIP, ciach 31/02/2001, GOST 23120-78, GOST 25772-83, które powinny być prowadzone, nawet jeśli chcesz wypełnić rampach.

warunki ciach na schodach w budynkach użyteczności publicznej

Odpowiednie kroki w budynku użyteczności publicznej o nazwie nadaje się do wszystkich wymagań, które są daleko od łatwe do wykonania. Kiedy jego budowa, konieczne jest, aby złożyć projekt w instytucji wskazać cel zlecenia i uzyskać pozwolenie na budowę.


Jeżeli jeden z elementów bocznych drabiny nie ogranicza się do ściany, trzeba zainstalować poręczeJeżeli jeden z elementów bocznych drabiny nie ogranicza się do ściany, trzeba zainstalować poręcze

Jedynym sposobem, aby zbudować struktury, które nie mogą być zdemontowane:

 1. Konstrukcja musi być tak bezpieczne, jak to możliwe, a także wygodne. Odległość pomiędzy poszczególnymi etapami nie może przekraczać 35 cm.
 2. Najbardziej czuć mniej traumatyczne projekt marszową. Zabrania się stosowania w budynkach użyteczności publicznej w użyciu schody spiralne, które szyb.
 3. Niezależnie od branży lub konwencjonalnym drabinie, w budynku, muszą być bezpieczne nie tylko w wyglądzie, ale również w stanie wytrzymać duże obciążenie i powinny one być wyposażone w specjalne poręcze i strażników w celu poprawy bezpieczeństwa.
 4. Stosowane w ogrodzenia balustrady przy maksymalnym obciążeniu bocznej jest mniejsza niż 100 kg.
 5. Budowa balustrad powinny być zgodne z normami GOST i powstała w 2001 roku.
 6. Jednakże, jeżeli ściana musi być zamontowany poręczy dla ułatwienia ruchu.
 7. Jeśli schody są wyposażone w przedszkolach, szkołach i podobnych instytucji, konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych poręczy na niższym poziomie, dla wygody poruszających się dzieci.

Jeśli szerokość schodów na 2,5 metra, w środku trzeba zainstalować dodatkową liczbę poręczy.

Standardy i wymiana awaryjnego dla schodów

Każde przedsiębiorstwo, szczególnie w pracy, powinno być wyznaczenie osoby odpowiedzialnej, która będzie monitorować po schodach ewakuacyjnych i regularnie zapisywać parametry pomieszczenia do katastrofy.


Głównym celem wolnym drabiny - utworzenie izby przyjęć dla osób do opuszczenia budynku szybko i bezpiecznieGłównym celem wolnym drabiny - utworzenie izby przyjęć dla osób do opuszczenia budynku szybko i bezpiecznie

Muszą one spełniać pewne wymagania w taki sam sposób jak konwencjonalne drabiny:

 1. Schody ewakuacyjne nie powinien być zakrzywiony, ze stopniami śrubę zabezhnymi, które mogą być niebezpieczne dla życia ludzkiego.
 2. Powyższa zasada ma zastosowanie, oraz podstawami ochrony przeciwpożarowej oraz zasad ochrony pracy.
 3. Schody muszą być wykonane z ognioodpornego materiału, a ścianki są pokryte niepalnych barwników.

Ogólnie, drabiny są wykonane z betonu albo metalu. Wymagania opisane powyżej - jest to minimalna liczba reguł, ponieważ istnieją wytyczne co powinno być parametry kroków, rozmiar platformy, nachylenie i nawet poziomach oświetlenia.

Niuanse zasad produkcji i stosowania drabin

Należy zauważyć, że położenie geograficzne strefy budynku i klimatu zależy od wyboru miejsca, w którym zostanie zainstalowany schody awaryjne. Jeśli jest to obszar o zimnym klimacie, dopuszczalne jest zainstalowanie drabinie na zewnątrz. Jednak te drabiny nie przekracza poziomu drugiego piętra i jest surowo zabronione wykorzystać je do opieki nad dziećmi.

Zabrania się korzystania z materiałów wykończeniowych, które mogą uwalniać substancje żrące podczas spalania lub tlenia, które mogą stanowić zagrożenie dla życia ludzkiegoZabrania się korzystania z materiałów wykończeniowych, które mogą uwalniać substancje żrące podczas spalania lub tlenia, które mogą stanowić zagrożenie dla życia ludzkiego

Ustawianie drabinie na zewnątrz, trzeba stale monitorować brak lodu i gruzu na schodach, które mogą wyniknąć w sytuacji awaryjnej podczas ewakuacji. Wymóg ten jest konieczny, ponieważ spanikowany człowiek nie ma kontroli nad ich działaniami, aw szczególności może potknąć, zrazy i inaczej ryzykują życie.

Materiał takich drabin muszą być odporne na ścieranie i antykorozyjne metalu, w szczególności ze stali nierdzewnej lub innego wytrzymałego metalowej ramy, ale powleczona inhibitora korozji.

Jeżeli klatka schodowa znajduje się w pomieszczeniu, może być wykonana z metalu i betonu, ale zawsze ogień odporny. 

Wyposażenie standardowe i drabiny (wideo)

Warto zwrócić uwagę na fakt, że projekt musi być zgodny z normami i standardami GOST w regeneracji po schodach, ponieważ nie tylko mogą powodować urazów i innych problemów, ale również doprowadzić do nałożenia surowych kar na specjalnych organów, które prowadzą ścisłą kontrolę zgodności z wymaganiami. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

39 − = 31

Adblock
detector