salon için yer karoları: seçimi için 6 İpuçları – nwhistorycourse.org

The Blogkoridorda yer karoları - bu güzel ve işlevsel varkoridorda yer karoları - daire veya evin içinde bu çok güzel ve funktsionalnoDelaya tamiratlar, özellikle dikkat bitirme kata ödenmesi gerekmektedir. Özellikle biz giriş salonu nasıl en çok kirleten iç mekanlarda, bahsediyoruz eğer. Maddeler ve ayakkabı tabanlarında sokak sunulan çeşitli tuzlar, her kaplamayı dayanamaz edebiliyor. Koridor zemini en yüksek performans ve dolayısıyla büyük talep vardır. Bununla birlikte, kaplama akıllıca seçilmelidir: malzeme, gerekli tüm özelliklere sahip ve oda genel tasarımına uygun olmalıdır.


koridorda yer karoları yapma: kapsamının türleri

koridorda hazırlamak için karonun ne tür sorusuna, önce dururken, ilk olarak görünümlerde karar vermelidir. Taban kaplamasının tipi üretildiği olan malzemeye bağlıdır.

karoların çeşitli türleri vardır:

 • Seramik veya fayans;
 • taş;
 • Kvartsvinilovaya;
 • Mermer.

Karanlık aksine kat koridorunda için daha az pratik Parlak yer karoları,Karanlık aksine kat koridorunda için daha az pratik Parlak yer karoları,

Bu karoların her biri kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Farklı ve renkleri ve boyutları mümkün. Bu nedenle, kaplama odasının özellikleri ve iç çözümlere dayalı olmalıdır seçin.


Bu yer karoları sadece güzel değil, aynı zamanda pratik olmalı akılda tutulmalıdır. Nedenle, çünkü kabartma olmadan kapsama seçmek daha iyidir desen ifade çamur tıkanır. Dışlanan parlak ve ayna yüzeyi.

Renk Çini da pratik hususlar seçim daha iyidir. Yani, bir salon İdeal koyu gölgeler için. Parlak yüzey de uzun bir ömrü vardır, ancak çini eklemler hızla taban kaplamasının genel görünümünü bozulur, hangi kirlenebilir.

kattaki koridorda Fayans: avantajları ve malzeme dezavantajları

Terracotta veya seramik - kırmızı kil yapılır en kolay ve en ucuz seçenek fayans vardır. malzemenin üzerine uygulanan belirli tabaka mukavemet ve nem direncini arttırır.

Çini veya seramik karo koridorda zemin için ucuz ve popüler bir malzemedirÇini veya seramik karo koridorda zemin için ucuz ve popüler bir malzemedirSeramik karo diğer avantajları vardır:

 • Geniş bir renk paleti;
 • (Kabartma düzgün itibaren) yüzey değişik tipleri;
 • elle yapılır, hangi yüklemek kolaydır.

eksiklikler için "soğuk" isnat edilebilir örtmek için. Eğer koridorda bir seramik zemin koymak gerekiyorsa Ancak bu nüans gerekli değildir. Barefoot odasında, bir kural olarak, gitmez.

kusur, karo "sıcak zemin" altında monte edilebilir düzeltin. mutfak ya da banyo için bir seramik kaplama olarak satın Ancak bu iş, genellikle gerçekleştirilir. salon "sıcak zemin" de gerekli değildir.

salonda katta Seramik karo: ne kadar yüksek kaliteli kapsama seçmek için

İnşaat pazarları seçenekleri çini bir sürü sunuyoruz. İlk bakışta, sadece görünüm, boyut ve doku farklıdır. Ancak, katalog üzerinden veya deposunda karo seçerek bakarak, paketin üzerindeki işaretlere özellikle dikkat etmek gerekir.

transkript yazı bilerek, bir kaplamanın teknik performansı hakkında bilgi edinmek ve istediğiniz seçeneği satın alabilirsiniz.

Bir karo satın alırken, dış etkilere karşı direnç oranı dikkat etmelidirBir karo satın alırken, dış etkilere karşı direnç oranı dikkat etmelidir

performans özellikleri kiremit koridor sahip olmak:

 • kimyasal formülasyonlar da direnç (etiketli A ve B, O harfi düşük kaliteli gelir);
 • Antiskid (arzu edilen bileşen - R, 10 ya da 11);
 • kabiliyeti (% 3 oranında) nemi emmek için;
 • Dayanıklılık (şekil 3 veya 4).

Gerilme direnci Bu değer, 10 yıllık ömrünü göstermektedir 3 veya 4 bir kayıt var olmalıdır, 1 ila 5 zemini koridor bir ölçekte belirlenir. 5 endüstriyel binalarda yüksek yükler için dizayn edilmiştir indeksi ile karşı karşıya kalan yerleşim daireler, fayans kullanılmaz.

kattaki koridorda Porselen ve kvartsvinilovaya karolar

Fayans çiniler kvartsvinilovaya ve seramik kaplamanın olağan gücüne çok daha üstün. İlk son madde, kil ilave olarak, kuvars, granit ve oluşmaktadır; İkinci - vinil, kuvars kumu, ve yumuşatıcılar sayılabilir.


Kvartsvinilovaya zemini yüksek aşınma dayanımı vardırKvartsvinilovaya zemini yüksek aşınma dayanımı vardır

yüksek performans özellikleri özel bir üretim yöntemi ile elde edilir:

 • Büyük ateşleme sıcaklığı;
 • Bütün karo (sadece üst tabaka bir seramik kaplama yapılır) boyanması;
 • özel bir bileşik ile Tedavisi.

kaplamaların Bu tür mekanik stres ve kimyasal maddelerin yanı sıra, düşük nem emilimi karşı dirençlidir. Buna ek olarak, halkaların nedeni bu tip tüm zararlı maddeleri kaldırıldı malzemenin yüksek sıcaklık ateş de, çevre dostudur.

tek dezavantajı oldukça yüksek maliyetidir. Zemin Cilası kvartsvinilom anlamlı bütçesini etkilemektedir. Neredeyse eşit özelliklere olmanın tüm diğer şeyler, seramik malzeme daha uygun fiyatlı. Bu nedenle, tasarruf amacıyla, sen bitirmek bu tür kullanabilirsiniz.

Bütçe seçeneği - Kombine kurulum. Bu durumda, eşik daha dayanıklı ve pahalı çini ve salonun dinlenme alanı yapılabilir - daha az dirençli ve ucuz den.


Bir kişi de lüks ve dayanıklılık: mermer fayans koridor döşeli

saraylar ve asalet zengin evlerini süslemek için kullanılan eski günlerde Mermer geri. Bugün, bu malzeme bu ve kendi durumunu vurgulayan lüks daire vermeyi isteyen sahipleri, ince işleri için kullanılır.

Koridorda Mermer fayans - zenginlerin tercihiKoridorda Mermer fayans - zenginlerin tercihi

görünümüne ek olarak, mermer fayans potansiyel alıcılar diğer bir çok avantaj vardır:

 • Nem direnci;
 • Çevre dostu;
 • hijyen;
 • sıcaklık değişimlerine karşı direnç;
 • yangın güvenliği;
 • Dayanıklılık.

Daha iyi salon için fayans seçerken kaymayan kaplamadır matt marble, üzerinde kalmak. Parlak tabaka nedeniyle kademeli tekrarlanan mekanik darbeye giyer. Ayrıca keskin ayakkabı topukları veya hareketli ev nesneler tarafından çizik ve yontma olabilir.

Tüm avantajları ve faydaları, mermer zemin değil bir daire veya evin her sahibini gelemez. Sonuçta, doğal taş düzeni nispeten yüksek bir maliyeti vardır. Sen yapay analogları bakabilirsiniz - mramorlitu. Böyle bir kaplamanın fiyat iyi görünüyor, ancak kaliteli doğal malzemeler aşağı kalır değil. Buna ek olarak, mramorlit nedeniyle plastisite, hem de çok sayıda renk aralığına geniş bir kullanım alanı vardır.

koridorda bir karo tasarımını nasıl seçilir

yer karoları seçerken, ilk odanın yanı sıra salon ve daire tasarımının boyutları odaklanmalıdır. koridorda Kapsama yan odada zemin ile uyum içinde olmalıdır. Bu iki şekilde elde edilebilir: renkler veya kontrast bir arada kullanarak. kahverengi laminat - İlk durumda, örneğin, giriş salonu bej çini ve banyo yapılmıştır, benzer tonları kullanmak. yan odada koridor zemin ve hafif siyah bir kaplama ikinci bir düzenlemesi, uygun kombinasyonda.

koridorda için en pratik çözüm - beyaz fayans. Karanlık veya pastel tonlar kullanmak daha iyidir. Parlak renkler görsel küçük bir boşluk geliştirmek.

Geniş bir koridor ilginç seçeneğin sahipleri için çini ve panellerin desenlerinin bazı koyuyorGeniş bir koridor ilginç seçeneğin sahipleri için çini ve panellerin desenlerinin bazı koyuyor

Geniş salonun Mutlu sahipleri zemin deseni veya tüm panelde yayılabilir. Daha büyük elemanları ile birlikte daha iyi bir kullanacağım küçük bir zemin oluşturmak için, orijinal dekoratif boyama alın. Ancak, asfalt yüzey iç tesislerde uyum baktım önemlidir. Uygun duvar kağıdı, ışık armatürleri veya halı seçmek gereklidir.

mermer fayans döşeme için seçildi ise özel önem koridorda ayrıntılarına ödenmesi gerekmektedir. Tipik olarak, bu tür bir kaplama, klasik bir iç kısmı olan bir odada monte edilir. Bu tarz bütün atmosferini dekoratif elemanlar vasıtasıyla iletilecek etmektir. giriş holü mermer vazo veya cam heykelcikleri ile dekore edilebilir. Zemin kaplamaları ve dekoratif unsurlar doğru kombinasyonu (örneğin bir koridor gibi) hatta küçük oda gerçekten lüks olun.

girişinde yer karoları (video)

Koridor - dairenin işlek parçası, bu nedenle size en dayanıklı malzemeler kullanmalıdır bitirir. Bu durumda Taban karoları mükemmel kaplama olacaktır. Yüksek performans nedeniyle, asfalt yüzey bile en kirli alanda uzun bir süre sürecek. Dekorasyon tahtaları salonu sadece pratik değil, aynı zamanda güzel. kaplamaların ve renk tiplerinin çeşitli ile, her zevkinize ve bütçenize seçebilirsiniz.

Örnekler koridor yer karoları (fotoğraf iç)

1257891031112

Leave a Comment

Your email address will not be published.

90 − = 89

Adblock
detector