The BlogWybór sufitu kończy się w prywatnym domu bogatszy niż w mieszkaniuWybór sufitu kończy się w prywatnym domu bogatszy niż kvartirenutrennyaya dostarczyć prywatnych domów jest prawie najtrudniejsze zadanie w trakcie całej budowy / remontu. Ale wnętrze - to jest zawarte w rzeczywistości projektu. Bardzo często zakończyć zaczyna się od sufitu.


Co zrobić sufit w prywatnym domu: konstrukcja zawieszenia

Urządzenie to jest jednym z najbardziej popularnych. Taka konstrukcja pozwala na sufit nie wyrównać szorstkie sufit, podobnie jak konstrukcja zawieszenia, które zresztą w przestrzeni sufitu można ukryć wszystkie komunikaty.

Sama konstrukcja - to tylko skrzynka, podstawą których potrzeba jest jeszcze optymalna wykończenie. standardowe opcje - tynk / farby lub tapety wklejanie. Nowoczesne sufitowy może łączyć: gips oraz pole rozciągnięte płótna.

Oczywiście, wysokość pomieszczenia cierpi na każdej konstrukcji podwieszanego, zwłaszcza jeśli mówimy o sufitów wielopoziomowych. Ale jak w prywatnych domach zazwyczaj wysokie sufity, istnieje zateivaet instalacja sens.

Połączone sufitowe sufity gipsowe można ukryć wszystkie wady i nieprawidłowości sufityPołączone sufitowe sufity gipsowe można ukryć wszystkie wady i nieprawidłowości sufity 

Etapy mocujące płyty gipsowo-kartonowej, zawieszonych

 • Wytwarzanie sufitu bazowej. Sufit powinien być sprawdzony pod względem wytrzymałości, jeśli bramka nie kruszy się i nie spadnie, to naprawa może być kontynuowane bez zmian. Jeśli boju tynku, na przykład, że pewne niedociągnięcia muszą zostać rozwiązane.
 • Instalacja metalowej ramy. Dotychczas, konstrukcja ramy używane drewniane listwy, dziś budowę ramową żądany profil metalowy. Aby ustawić ramki wykorzystywanej dla profili sufitowych i prowadzących. Prowadnice są zamontowane wzdłuż ściany i sufit bezpośrednio do stropu.
 • Wykańczania płyt kartonowo-gipsowych. Ramy konieczne jest schować. Po pierwsze, cały montaż płyt gipsowo-kartonowych. Przymocowany do ramy za pomocą śrub są czarne.
 • Uszczelniania spoin między arkuszami. Zwykle im (do stawów), stosuje się do taśmy serpyanka, a następnie powierzchnia szpachlowane.
 • Wykończenie. Jak zrobić lepiej - kwestia gustu. Zazwyczaj jest to malowanie lub tapetowanie.

Oto standardowy schemat. I choć Itself suchej zabudowy konstrukcje „zjada” wysokość, może nawet optycznie powiększyć pomieszczenie, a zwłaszcza w następnych sufitów wielopoziomowych.


Rodzaje sufitów w prywatnym domu: drewniane panele

Logiczne jest, że naturalne materiały będą wyglądać bardziej organiczny w prywatnym domu. Oto opcje co do dekoracji dużo.

Drewniany strop wykończenia - jest: • bocznicy pokładzie;
 • Sklejka;
 • bar rack;
 • Zawiesinę konstrukcja drewniana konstrukcja.

Najbardziej popularne - panele ścienne. Jest to tarcica cienka płyta z drewna, co z jednej strony ma rowek, a drugi - grzbiet. Grzebień jest włożona do języka i tak idzie do tarczy.

Okładzina - materiał najbardziej demokratyczną do wykończenia sufituOkładzina - materiał najbardziej demokratyczną do wykończenia sufitu

Ponieważ lite drewno ma zdolność do reagowania na zmiany temperatury i wilgotności skrajnych, szwy pomiędzy deskami też może następnie być sprasowana, a następnie powiększa. Połączenia te często podkreślają zaokrąglone lub fazowane.

panele ścienne mogą być grube i cienkie, wąskie i szerokie. Czasami jest to symulator z okrąglaków.

sufit technologia izolacji w prywatnym domu

Przed zakończeniem wiele etapów, z których jeden - izolacji i paroizolacji. Czy to dobrze, i wykończenie będzie nic w drodze.

Jeżeli pułap nie jest izolowany, a następnie ciepłe powietrze wznoszące się, nie będzie pobyt w pokojuJeżeli pułap nie jest izolowany, a następnie ciepłe powietrze wznoszące się, nie będzie pobyt w pokoju

Cechy izolacji sufitu w prywatnym domu:

 • warstwy izolacyjnej można układać na dwa sposoby - w szafie, a za pomocą konstrukcji i instalacji zszywacza;
 • Idealny materiał do izolacji - wełny mineralnej jest lepsza od bloku betonowego, z włókna szklanego i pianki zachowuje ciepła;
 • Nakładanie siatki na suficie zakłada się, że izolacja powinny być wyrównane z belek;
 • Bardzo ostrożnie trzeba położyć izolację w obszarze komina (jak w prywatnym domu, często przechodzi przez przestrzeń poddasza;
 • Jeśli mówimy o wełny mineralne, umieszczając ją w kilku warstwach, w środkowej części płyty pierwszej warstwy wełny powinna być na styku płyt z wełny mineralnej drugiej warstwy;
 • Warstwa gładkiego papieru izolacyjny jest zwykle zamknięty, a ponadto przymocowane osłony.

Warto zauważyć, że jeśli dom posiada poddasze, przestrzeń, która jest w obszarze jego sufitu i podłogi, ciepły nie jest wymagane. I zwiększenia dźwiękoszczelny, pustka jest wypełniona piaskiem i trociny, które są zmieszane z zaprawy.


Pleśń na suficie nowa

Pleśń na suficie - to nie tylko nie estetycznie i nieprzyjemny, jest również szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Do formy nie pojawiają się w ogóle, trzeba kontrolować poziom wilgotności w domu.

Często ten problem wentylacji. Jeśli to nie działa prawidłowo, należy wymienić, zainstalować nowe lub dodatkowe.

Ważne jest również, aby wiedzieć na temat formy:


 • Osuszyć pomieszczenie, otwarte okna i drzwi;
 • Otynkowane na suficie wygładzić powierzchnię zaatakowaną i to miejsce z pewnością traktować z antyseptyczne;
 • Pozbyć się pleśni potrzebne są specjalne narzędzia, które są przeznaczone właśnie do rozwiązania tego problemu;
 • Najpierw traktuje się sekcji formy gąbka z roztworem, a następnie przemywa się go od oczyszczonych i pozostawiono do wyschnięcia;
 • No, to w toku są starter kit i farby ze specjalnymi dodatkami anty-grzybicze.

Pleśń może spowodować znaczne szkody dla zdrowia, szczególnie dla dzieci. Dlatego konieczne jest, aby radzić sobie ze wszystkimi formacjami grzyb na suficie i ścianach we wszystkich możliwych sposobówPleśń może spowodować znaczne szkody dla zdrowia, szczególnie dla dzieci. Dlatego konieczne jest, aby radzić sobie ze wszystkimi formacjami grzyb na suficie i ścianach we wszystkich możliwych sposobów

Jeśli wykonany sufit gipsowo-kartonowej, że nie warto kłopotać z końców i zamyvkoy płyty gipsowej. Wystarczy usunąć dotkniętych liści i zastąpić nową.

Jednak w wilgotnych pomieszczeniach, gdzie nie jest rzadkie i kondensacji i wilgoci, dół do ramy wymagają specjalnego odporne na wilgoć płyty gipsowej.

Drewniane listwy w projektowaniu domu prywatnym sufitu

Nowy sufit, nie można po prostu pokrycie sufitu bazowego, ale również stworzenie praktycznie dowolnego projektu.

Więc w prywatnym domu obciążenie siłowe na powierzchni sufitu - to tylko ich ciężar, są wykorzystywane do wykończenia zarówno materiałów naturalnych i syntetycznych. Ponieważ domy drewniane szczególną uwagę zwrócić na utrzymanie wilgotności i temperatury, najlepsze wykończenie opcyjne są takie same listwy drewniane.

Jeśli listwy są podejmowane, nie najlepszej jakości, z przodu każdej części może być szlifowana. Aby to zrobić, oczywiście, lepiej niż przed podniesienie szyny na suficie i zamocować go tam. Mówiąc najprościej, przyniesie zębatkę w odpowiedniej formie przed zaszyć sufitu.

Ale już skończył rack w zwykły sposób jest przybity do poszycia. Zauważ, że głowice paznokci powinny być widoczne. Urządzone w taki sposób, kontrasty sufitu, następnie lakierowana.

Stropy w prywatnym domu w stylu eko z własnymi rękami

rozwój eko-styl stał się stosunkowo niedawno, pod koniec ubiegłego wieku, ale dziś przeżywa odbywa się nie tylko na aktywny rozwój i każda nowa runda. Coraz bardziej popularne materiały tylko naturalne, w codziennym życiu ludzie odmawiają plastikowe z polietylenu, i obfitość, etc.

Ludzie nawet odmówić pojęć takich jak na przykład kocioł lub gazem i ogrzewa zastosowanie alternatywnych przykładów wykonania. Te generatory wiatrowe i słoneczne, pompy ciepła, etc.

Opcje projektowania sufit w zielonych budynków:

 • Tapety z juty lub bambusa - nie standardowego, ale bardzo ciekawe rozwiązanie;
 • Poszycie podszewka - najprostszy kompromis;
 • Gipsowy sufit - materiał przyjazny dla środowiska, co najważniejsze, nie przesadzaj z wykończeniem. 

W dzisiejszych czasach coraz bardziej we wnętrzu domu wykorzystuje naturalne materiały, z których pierwszy jest drzewoW dzisiejszych czasach coraz bardziej we wnętrzu domu wykorzystuje naturalne materiały, z których pierwszy jest drzewo

Eko-styl w ogóle podkreśla drzewo - do akcesoriów. Dobrze, kolor ma duże znaczenie, wolą zielony i brązowy, będą najbardziej ekologicznymi ten styl.

Wykończenie sufitu w prywatnym domu (wideo)

Sufit w prywatnym domu wymaga nie mniej niż wykończenia sufitu mieszkania. Być może jego konstrukcja powinna być bardziej naturalne, mniej jasne niż widok sufitu mieszkania. Jednakże, należy wybrać opcję, która nie będzie zależeć od ogólnego stylu i koncepcji przestrzeni.

Udane dzieło!

Jak ozdobić sufit w prywatnym domu (zdjęcia)

a7827009034cb3c944d1c3f-2 G4 imgserver-1 image-195094 imgserver-3 imgserver-2 imgserver-4 imgserver-6 imgserver-8 imgserver-9

Leave a Comment

Your email address will not be published.

56 − = 47