Rosnąć w domu: bonsai ficus, 4 Rada – nwhistorycourse.org

The BlogFicus - termofilowa kultura dekoracyjny, który często można znaleźć w naszych szerokościach geograficznych, szczególnie w budynkachFicus - termofilowa kultura dekoracyjny, który często można znaleźć w naszych szerokościach geograficznych, głównie w zdaniyahBonsay ficus - rosnąca małe kopie większych drzew. Jest to sztuka, pochodzący swoje korzenie z krajów wschodnich. Z niektórych roślin, aby łatwiej pracować z innymi cięższy. Są one uprawiane zgodnie z pewnymi zasadami i kanonów. Karzeł wersja drzew można nie tylko kupić, ale także do tworzenia własnych rąk.


Style i główne odmiany japońskiej sztuce bonsai

Bonsai sztuka dzieli się na kilka rodzajów roślin.

Różnią się one na pewnych podstawach, z których główne to:

 • Ciągłe kwitnienia;
 • Ujawnienie sprężyny;
 • Sezonowe lato piękno;
 • Rośliny o nietypowym kształcie pni i gałęzi.

Każdy styl jest wyposażony przez naturę. Dlatego każde drzewo w miniaturze powtarza kształt i wygląd oryginałuKażdy styl jest wyposażony przez naturę. Dlatego każde drzewo w miniaturze powtarza kształt i wygląd oryginału

Pick up styl opiera się na wybranych gatunków ficus.


Pierwsza i najprostsza forma - prawo wyprostowany, nazywa tekkan. Ten styl charakteryzuje się prostymi, a więc jest to najłatwiejszy dla tych, którzy dopiero zaczynają uczyć się sztuki japońskiej. Charakteryzuje się stożkowatym pniu rosnącego prosto i masywnych korzeni rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach.

Następna w kolejce jest niewłaściwy rodzaj wyprostowany (Moyogi). Ten typ różni się od poprzedniego typu, zginać bagażnik. Krzywizny może być kilka, ale są one zredukowane do góry. Korzenie tego stylu nie jest widoczne na powierzchni, a korona nie grać na krawędzi garnka.

Pień wiatru lub Fukinagasi ukształtowana tak, rozgałęzia i tułowia pochylona w tym samym kierunku. Ta forma przypomina trwałą windswept drzewo stojące na brzeguPień wiatru lub Fukinagasi ukształtowana tak, rozgałęzia i tułowia pochylona w tym samym kierunku. Ta forma przypomina trwałą windswept drzewo stojące na brzegu

Sokan nie wymaga specjalnego opisu. Jego wyróżnikiem dwa pnie wyrastające z tego samego korzenia. Jednym z nich jest wyższa i grubsza niż inne. Tylko w tej formie może być więcej oddziałów całego systemu korzeniowego.Grove (Esueue) różni się od innych wersjach na fakt, że w tym przypadku w jednym naczyniu uprawianych wiele roślin tego samego gatunku. Często dozwolone sadzenia różne rodzaje bonsai, nie powinny one być mniejsza niż pięć.

Ficus Benjamina bonsai: Informacje ogólne

Ficus jest dobrym wyborem dla tych, którzy chcą zacząć angażować się w sztuce japońskiej. On jest skromny w opiece i ułatwiają uzyskanie niezbędnych umiejętności i doświadczenie, by przejść do bardziej złożonych i tradycyjnych rodzajów drzew.

Musisz zacząć z tworzeniem Ficus Benjamina, jest konieczne do osiągnięcia dużej średnicy pnia. Najważniejsze, aby mieć stopniowo rozszerzającą podstawy pnia drzewaMusisz zacząć z tworzeniem Ficus Benjamina, jest konieczne do osiągnięcia dużej średnicy pnia. Najważniejsze, aby mieć stopniowo rozszerzającą podstawy pnia drzewa

Gałęzie powinny być umieszczone równo i obracają, a koroną zwężać. Ficus benjamina różni się od innych tym, że jest bardzo kruchy i nie może tolerować nawijania drutu. Chociaż można spróbować skontaktować się młode pędy w niektórych przypadkach. Jednocześnie on przynosi wspaniałe plony i łatwo daje pędy.

Po posadzeniu, bonsai można monitorować zarówno dla zwykłego kwiatka pokojowej. Kilka miesięcy później, konieczne jest jedynie, aby odsłonić korzenie i zrobić przycinanie korony drzewa.
Ficus bonsai microcarpa: Technika uprawy

Ficus microcarpa w swojej strukturze przypomina drzewo Benjamin. Różni się on od swojego kongeneru postaci liści. Ten rodzaj rośliny szybko tworzy system korzeniowy i jest idealny do wyrastają z jego bonsai. Ten Ficus nieodłącznym cienka i gładka kora, która jest łatwo zranić. Nie jest konieczne, aby często woda, ważne jest, aby zadbać o dobre oświetlenie.

Przy prawidłowej opieki, Ficus microcarpa jest odporna na choroby i pasożytyPrzy prawidłowej opieki, Ficus microcarpa jest odporna na choroby i pasożyty

W przypadku braku odpowiedniego leczenia, mogą wystąpić następujące problemy:

 • Liście spadają i ciemnieją, są plamy lub liści. Jest to znak, że dużo wilgoci i korzenie zaczynają gnić w ziemi;
 • Jeśli drzewo rzucić liści przeciwnie, jest to oznaką niedoboru wody;
 • Twisted i ciemne listowie, znak spalanie roślin;
 • Brak wilgotności w pomieszczeniu może prowadzić do przędziorki.

W przypadku wystąpienia takich problemów, mogą być dość łatwe do rozwiązania. Zidentyfikować odchylenia od normy, pomoc zdjęć i Internetu. Obecnie istnieje wiele literatury, jako alternatywa, można odwiedzić klasę mistrzowską.


Podstawowe zasady pielęgnacji: bonsai ficus

Istnieją różne rodzaje i formy bonsai. Prawie każde drzewo może być uprawiana w miniaturze i jest to dość łatwe do wykonania w domu.

Aby to zrobić, należy wybrać jeden z prezentowanych gatunków roślin:

 • Bengal;
 • Ginseng lub żeń-szeń
 • Mikrokarpa;
 • Benjamin;
 • Carica lub figi;
 • tępe;
 • Rdzawo-czerwony;

Każde drzewo z tej listy jest świetny do tworzenia miniaturową kopię stylu japońskim. Konieczne jest jedynie, aby dbać i postępować krok po kroku wszystkie instrukcje w celu utworzenia mini kopię drzewa. Istnieje wiele odmian bonsai i każdy wymaga cierpliwości i odpowiedniej opieki, czy bonsai ficus Tajwan.

Drzewko uprawiane przez dwa lata, a dopiero potem zaczynają się przekształcić go w miniaturzeDrzewko uprawiane przez dwa lata, a dopiero potem zaczynają się przekształcić go w miniaturze


Formacja rozpoczyna się przycinanie korony, która jest najlepiej wykonać w okresie zimowym, aż roślina jest w stanie spoczynku. W tym przypadku bonsai uratuje minimalną ilość soku. Latem i wiosną można przycinać tylko duże liście i młode pędy, pomaga dostosować rozmiar i liści wzrostu. Z pomocą drutu mogą być wykonane z dowolnego bonsai jako Ficus do starości zachowuje swoją elastyczność.

Przeszczepienie młode rośliny powinny być wykonywane raz w roku. Dla dorosłej rośliny powinny być wykonywane co kilka lat. Wszystko to musi być przestrzegane dla prawidłowego wzrostu drzewa.

Niebezpieczny dla roślin może być nadmiar wilgoci, lub jego brak. W pierwszym przypadku, korona ciemności drzewa, pokryte plamami i ewentualnej zgnilizny korzeni. Jeśli roślina nie ma wystarczającej ilości wody, może stracić liście. Ale wszystko to naprawić, jeśli nagle bonsai wyrzucił wszystkie swoje liście, musi być podlewane i obejrzeć go dokładniej.

Jak rosną ficus bonsai (wideo)

Ficus nie dość kapryśny, i tak samo łatwe w pielęgnacji. Przestrzegając wszystkich zasad i wytycznych, można rozwijać wspaniałe bonsai, które będą ozdobą domu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 3

Adblock
detector