Prosty podział na strefy kuchnia i pokój dzienny: 5 elementarne zasady projektowania – nwhistorycourse.org

The BlogZazwyczaj zagospodarowania kuchnia i salon odbywa się w małych pomieszczeniach lub apartamentyZazwyczaj zagospodarowania kuchnią i salonem odbywa się w małych pomieszczeniach lub studio apartamentów zagospodarowania przestrzennego kuchnią i salonem - wygodne i praktyczne rozwiązanie. Ale, jak przeprowadzić taki plan, który będzie tworzyć atmosferę komfortu i przytulności bez utraty funkcjonalności? Taki podział na strefy - to idealne rozwiązanie dla małych mieszkań i tzw studiach.


Opcje dla kuchni, salonu bez utraty obszar zabudowy

Niekoniecznie wykonać kuchnię warunkach zabudowy i pokój dzienny z pomocą pełnej ściany. Można go zastąpić konwencjonalne opakowanie przycinania płyty gipsowo-kartonowej o tej samej lub poliwęglanu. Te materiały są stosunkowo tanie, są zamontowane na profilach prowadzących. Oczywiście, można udostępniać i przy użyciu konwencjonalnego przesuwane drzwi, ścianki działowe, ale jest uważany za niefunkcjonalne. Ponadto przejście z salonu do kuchni iz powrotem, zawsze będzie musiał otworzyć duże drzwi, obejmuje obszar od sufitu do podłogi.

Z właściwego zagospodarowania przestrzennego kuchnią i salonem dostać funkcjonalne i praktyczne układowych opcja mieszkańZ właściwego zagospodarowania przestrzennego kuchnią i salonem dostać funkcjonalne i praktyczne układowych opcja mieszkań

Całkowite oddzielenie przestrzeni lepsze wyniki:

 • Dzięki ozdobnym gipsowo fałszywych ścian;
 • Wkładka Translucent (nie można ich kłaść na całej szerokości pokoju);
 • Zróżnicowanie koloru;
 • Światło zróżnicowanie;
 • Oddzielenie od poziomu sufitu.

Która opcja jest najlepsza do konkretnego przypadku? To już zależy od powierzchni pomieszczenia, a od projektowania wnętrz i życzenia właściciela domu. Projektanci wolą dzielić projekt z pomocą oświetlenia i dekoracji, tworząc złudzenie ścianach. Fizycznie, to jest tylko jeden pokój.


Jak podzielić kuchnię i oświetlenia salonu

Najprostsza wersja oddzielenia pokoju do kuchni i salonie - to jest wykorzystanie oświetlenia. Jedna część może być wykonana z błyszczącej rozpinanego sufitu, która będzie znajdować się na obrzeżu wiązki światła ze skierowanymi do góry, zaś druga część - konwencjonalnej płyty gipsowej (może być warstwowa) z konwencjonalnym sufitowa - połysk. Jest to tylko przykład. Wariacje wyrównania - dużo. Ale co do zasady, część kuchni jest oświetlony przez Latarki (diody emitującej światło i może być), pokój dzienny - jaśniej. Jeśli nie jest też sypialnia, światła powinny robić konfigurowalny, z możliwością dostosowania kolorów, jasności i innych parametrów.

Z pomocą światła może być poprawnie i pięknie podzielić pokój do pokoju dziennego i kuchniZ pomocą światła może być poprawnie i pięknie podzielić pokój do pokoju dziennego i kuchni

W separacji oświetlenia w pomieszczeniu należy stosować się do następujących zasad: • Nie należy używać świateł, który jednocześnie wpływa zarówno stref;
 • Jeśli salon jest też sypialnia, jest to oddzielny światło do reszty, a do normalnej działalności;
 • jadalnia i stół samo można wyróżnić pojedynczych opraw;
 • W przypadku korzystania z barem - za to lepiej też przeznaczyć osobny oświetlenie (na ogół stosowane świateł kierunkowych).

Wnętrze gruntu: kuchnia, pokój dzienny

Jeśli używasz wewnętrzny podział na strefy, to stosuje się następujące opcje: separacja za pomocą tapety, gamy barw wnętrza. bariera fizyczna nie jest pomiędzy pomieszczeniami. Jednakże, jeśli jedna strefa będzie zlokalizowane na tym samym poziomie, drugi - z drugiej strony, taki podział na strefy będzie bardziej efektywne i wygodne. A zamiast kroku może być, na przykład, aby utworzyć pokój łóżko, aby przez cały obszar. Jeżeli wcześniej kuchnia i pokój dzienny, a więc były oddzielne pokoje, ale mają one być połączone poprzez wyburzenie ściany, zaleca się, że jedna część jej opuścić. Z jego pomocą można wizualnie strefowego pokoju. Sam kawałek ściany, można ozdobić różnorodnych rozwiązań konstrukcyjnych. Najlepszym z nich jest prawdopodobnie układ akwarium bezpośrednio na ścianie.

Wnętrze zagospodarowania kuchnia i salon mogą być wykonane przez podzielenie gamy barw projektuWnętrze zagospodarowania kuchnia i salon mogą być wykonane przez podzielenie gamy barw projektu

Główne zalety

 • Możliwość realizacji wielu rozwiązań projektowych;
 • Nie muszą spełniać tych samych kolorów i gamma;
 • Nie trzeba kupić osobny telewizor do kuchni - będzie łączyć i fizyczne działowe pomiędzy pomieszczeniami nie jest.

Wadami są skomplikowane projektu. Na szczęście nie musi to zrobić własny - można powierzyć go do stworzenia specjalisty. I na forach dyskusyjnych, można przejść, aby zobaczyć zdjęcia takie projekty, jak wyglądają w rzeczywistości.

kuchnia z pokojem dziennym: jak zapobiec dyskomfort

Pomysł oddzielenia hali do kuchni i salonie mają znaczący wadę - jest przesunięcie zapachów. Na szczęście problem ten można rozwiązać teraz za pomocą specjalnych szybów wentylacyjnych przymusowej wymiany (montaż chłodnicy). Ale oświetlenie może być trudne. Najprostszym rozwiązaniem problemu wszystkich możliwych niedogodności - ekrany instalacyjne. W efekcie może to prowadzić automatycznie lub za pomocą pilota. metody instalacji może być zmieniana.

Aby zaoszczędzić więcej miejsca w pokoju z kuchni, salonu nie warto zagramozhdat Półki ścienne, sprzęt, sofy niezdarnyAby zaoszczędzić więcej miejsca w pokoju z kuchni, salonu nie warto zagramozhdat Półki ścienne, sprzęt, sofy niezdarny

Ale jeśli mieszkanie ma tylko jeden duży pokój, który również będzie służył jako sypialnia i miejsce do pracy, zaleca się, aby nie tworzyć oddzielne strefy w ogóle. Z jadalni musiałby być ekranowane tylko pasek lub zestaw aneks kuchenny. Ten sam podział na strefy będzie trwał dłużej przy pomocy mebli.

Aby zachować maksymalną możliwą ilość wolnego miejsca powinno być:


 • Porzucić półek ściennych;
 • Aby dać pierwszeństwo do urządzeń wbudowanych;
 • Użyj składane łóżko, które mogą być w każdej chwili schować w szafie;
 • Przekształcony balkonem Obszar dzienny (jeśli występują).

Opcje oddzielające pokój dzienny i kuchnia (wideo)

Należy położyć nacisk na fakt, że kuchnia i pokój dzienny powinien zachować swoją podstawową funkcjonalność w pełni. W związku z tym najważniejsze - jest to ilość wolnego miejsca na ruch. Wizualnie jest to możliwe, aby zwiększyć ze względu na przezroczystych zasłon w oknach i błyszczącego sufitu i podłogi. Odbicie, dają, tylko tworzy iluzję bardziej otwartej przestrzeni.

Zagospodarowania przestrzennego kuchnia i pokój dzienny (foto)

1-3--4--5--8--36--1920x1080resizeinterior16141351369588730--1920x1080resizeinterior30683521392661105--1920x1080resizeinterior41955631410410345--1920x1080resizeinterior41955901410410340--14756original--

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 4 = 3

Adblock
detector