Projenin alçıpan bölmeler 4 nasıl yapılır – nwhistorycourse.org

The BlogEllerinizle Drywall bölümü yapma, zaman ve paradan tasarruf edecekEllerinizle Drywall bölümü yapma, zamandan tasarruf edecek ve Dengin bugün büyük oda veya açık plan dairelerde çok uygundur iki veya daha fazla parçaya oda zon olabilir alçıpan bölmeler kullanıyor. Alçıpan bölümleri yüklemek için tavan bitirme için, bu tür duvar kaplamaları gibi amaçlar, çeşitli kullanılır. yapısı gibi herhangi bir odada sen dekorasyon için farklı tasarım teknikleri kullanan, özellikle şık ve modern görünüyor.


Elleri Alçıpan bölme duvarı - taslak

kendi elleriyle alçıpan bölmeler yapımını gerçekleştirmeden önce, proje oluşumunu gerektirir ve kendisi için iş yapılacaktır.

Proje içeriği:

 • çizimi;
 • kesin boyutlara uygulanması;
 • bağlantı elemanı malzemesinin tam sayısının hesaplanması;
 • Vyschityvanie profilleri ve alçıpan.

alçıpan bölme hazırlanması kaliteli sağlayacaktıralçıpan bölme hazırlanması kaliteli sağlayacaktır

Aynı anda birkaç bölümleri kurulumunu planlıyorsanız, o zaman bölme kalanını destekleyecek ana yapıya, çizim başlamak gerekir.

Yük taşıyıcı bir yapı, atlama kabloları ve hatta açık satış betimleyen ön çizim oluşturmak için gereklidir. Neden sordun? Yani bu bir ilerleme başka yere taşınması için malzeme hazırlamak olabilir. kaplama dizayn yaprak çerçevenin farklı bölümlerinde kenarları tespit gerçekleştirmek için gereken zaman.


Böylece, yük dengeleme aşırı yüklemeden çerçevenin tüm alanı üzerinde gerçekleştirilir. o bölme kurulumundan sonra oluşacak görüntü sırayla çizim Şekilde olmak. Buna ek olarak, işin her aşamasını belirleyecek bir tablo, ihtiyacı. 

Alçıpan bölmeler elleriyle yapın: adım kılavuz adım

Bazen her nüans profili, onun astar ve benzeri kurmak, örneğin, onları hatırlamak hatırlamak mümkün değildir, adım kılavuz bir adım ne ihtiyaç vardır.

Adım talimatları Düzgün planlanmış adım - bu bir fırsattır: • değişiklik yapmak için tasarım aşamasında;
 • kusurların oluşmasını önleme;
 • iyi söndürmeye planını izleyin.

Duvarın tasarımında hatalarını önlemek için, bir lazer seviyesini kullanmak gerekirDuvarın tasarımında hatalarını önlemek için, bir lazer seviyesini kullanmak gerekir

Çizim yapımı için yapılan ve sonra tesislerde onarım işleri duvarlarda ve zeminde işaretleme başlamalıdır. Çizgi hatları doğru için, bir mezura ve arzu lazer seviyesini kullanmalıdır. 

işaretleme uygulandıktan sonra kılavuz profili hazırlamak için gereklidir. Yani taraflardan birisi boşluklar olmadan sıkıca ve sağlam bir şekilde maksimum profil sağlayacak sızdırmazlık bandı, başvurmuştur. dübel ve vidaları kullanmak için gerekli profilleri montaj için.

Raf profili duvardan bir mesafede monte edilmektedir, ancak ilk şart mutlaka buna uygun. Üst ve alt raylar kullanarak rafları montaj için. yapının özellikleri yalıtım ses geliştirmek için bir ihtiyaç varsa, her profil yüklemeden önce, sızdırmazlık bandı uygulamak gereklidir. Bir kez son raf profili yüklü, daha fazla çalışmaya devam edebilirsiniz.

bölümleri ile alçıpan nasıl

Eğer tuvaller GCR'ye hazırlamak için gereken profillerin çerçevesini kaplamak önce.

Bu gerektirecektir:

 • Çizimde, Alçıpan kaplama elemanlarının bölünmüş;
 • Mark tuval üzerine her öğe;
 • Dikkatle ayrıntıları kesip.

tabaka malzemesi monte edilirken profilin orta kısımların sert kenarlara uygulanması gereken. Daha önce belirtildiği gibi sabitleme, bu vidalarla gerçekleştirilir.

Her tuval bir popo köşeleri oluşturacak şekilde kurulum önce, tüm alçıpan levhalar, inceltme kesilmeliHer tuval bir popo köşeleri oluşturacak şekilde kurulum önce, tüm alçıpan levhalar, inceltme kesilmeli


vidalar arasında Aşama 3-5 cm ve her zaman aynı olması gerekir. Birinci tabaka bir kez ayarlandığında en dikkatli şekilde ağlar eklem arasında oluşturulmuş olup, burada, ikinci montaj hareket ettirmek mümkündür.

Alçıpan kenar profili dışarı doğru kayacaktır, bu daha sonra buna uygun olarak tablolar yanlış hizalanmasına ve inşaat aynı tür kaybına neden olabilir. alçıpan duvar iletişimin döşeme gerekirse, sadece yatay olarak ve özel bir antipozharnoy dalgalanma içinde gerçekleştirilmelidir. Bir yangını önlemek mümkün olur zaman kapatma ve yangın doğal olarak riski.

alçıpan takarken genellikle bir ısıtıcı kullanımını gerektirir. bu senin kişisel tercihleri, yanı sıra odada gereken ne kadar ısı korunumu güçlü bir seviye üzerinde elbette bağlıdır seçimi. Özellikle mineral yün ve polistiren kullanılmaktadır. Strafor Modern teknolojilere uygun olarak imal modern ürünüdür. Bu mükemmel performans özellikleri vardır ve hatta on yıllar boyunca onları kaybetmez.

Yükleme için alçıpan İpuçları bir bölümü nasıl yapılır

Eğer kapı çerçevesi yüklemek istiyorsanız, özellikle, kendinizi alçıpan bölümleri yapmak kolay değil. tasarlamak için ses ve istikrarını kaybetmedi, yetkin montaj çerçevesine yaklaşmasına gereklidir. Kapının montajı yaprak şekillendirecek alçı önce gerçekleştirilir ve septum sonra güven monte edilir.

Başka bir deyişle, en kısa sürede profillerin tüm monte edilebilir olarak:


 • kapı açma kurulumu gerçekleştirin;
 • kapı çerçevesini yükleme;
 • tuval takın.

 kapı olabilir, standart ve düzensiz şekiller. Seçilen tasarımına bağlı olarak hatta bazen planlama sahnede yapılmalıdır projeye değişiklikler gerektirir.

Kapı açılması için Montaj muhafazaları alçı levhaların bittikten sonra yapılırKapı açılması için Montaj muhafazaları alçı levhaların bittikten sonra yapılır

Bu malzeme ve bağlantı elemanları satın etkileyebilir. Burada kapak takviye omurgaları ile donatılmış, bu raf profili olmalıdır yüklenir.

Kapı açılış kuvvetlendirilmesi kılavuz profillerinin pahasına olabilir. Ne olursa olsun sertleştirme işleminin tercih edilen, kapı çerçevesi olarak kararlı olmalıdır. Sıva duvarlar özellikle ayırt edici özelliği var olduğunu belirtmek gerekir. Onların yardımı ile, iletişimin önemli miktarda gizleyebilirsiniz.

Çerçeve Alçıpan genellikle sıhhi tesisat sistemleri, elektrik şebekeleri koydu içinde. Her şey kolay ve basittir gibi, çok fazla aksiyon ve özel ekipman gerekmez. muhafazasına conta ve çerçeve takarken Doğal olarak, bir iletişim meydana gelir. Su boruları ek su yalıtımı gerektiren döşerken, alçıpan kademeli yok olmasına neden olacaktır çürüme ve küf oluşumunu önlemek için.

materyal Avantajları: alçıpan bölmeler yapmak

bölümü için bir malzeme seçmeden önce, o alçıpan avantajları, diğer bitirme bez üstün birçok pozisyonda hakkında bilgi almak için değer.

Alçıpan uzun inşaat ve onarım işleri yeterince kullanılmış olan çok yönlü bir malzeme olduğunuAlçıpan uzun inşaat ve onarım işleri yeterince kullanılmış olan çok yönlü bir malzeme olduğunu

avantajları:

 1. tasarım sütunların inşasını gerektiren veya takviye kuşağı ile profillerin çok sayıda kullanmaz böylece Alçıpan kumaş, fazla değil ağırlığındadır.
 2. Alçıpan kumaş çok iyi yük taşıma kapasitesine sahiptir. Bir maddenin duvarında raflar, çiçek ve diğer öğeleri düzeltilebilir.
 3. Yetkin yapılan alçıpan yıllarca duracak ve onun uygun türler kaybetmezsiniz.

Sırasıyla bölümleri oturma odasında değil, aynı zamanda banyo ya da tuvalet sadece inşa edilebilir, neme dayanıklı alçıpan satın almak artık mümkün.

Talimatlar: nasıl alçıpan bir bölümü (video) yapmak

İç alçıpan bölme Eğer daire veya özel ev iç kısmında en inanılmaz tasarım oluşturmak için izin şekil ve formda çok farklı olabilir. maliyetle mal olacak sıva gelen bölmeler büyük ve önemli bir avantaj olduğu, çok pahalı değil.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

8 + 2 =

Adblock
detector