profilde tavana bir sabitleme kartonpiyer nasıl gerçekleştirilir – nwhistorycourse.org

The Blogmümkün olduğu ve bu işlem sırasında çok zorluğa tavana alçıpan takın mevcut değildirmümkün olduğunca ve bu sürecin hızla profilde tavana sabitleme kartonpiyer nasıl gerçekleştirileceği anlamak netuDlya amacıyla kadar zorluğa tavana alçıpan takın, ilk şey, dikkatle bu konuda öneriler incelemek gerekir. Bu çalışmada zorluklar özel var, ama bir kişinin bu iş profesyonel değilse, yine de yeni bir beceri öğrenmek zahmetine gerek.


Tavan yüklemesinde alçıpan altında Sandık

ortak bir standart üzerinde, tavanda alt kaplamalar, 60 santimetre sabit. Bir bağlama (tercihen hoparlörler için 20-30 oranında bir marjla) statik bir ağırlığa karşı dayanıklı olmalıdır olarak Şart değil, bu seviyede uygundur. Doğrudan vidalar profiline içeriden bağlanır. Montaj mümkün ve dışarıdan, ama sözde "pire" kullanmak gerekir - Tek seviyede kapaklar ile vidaları. Tabii ki, bu seçenek alçıpan üst ayrıca sıva, harç ve hatta badana işlenecektir ve tüm bağlantı noktaları sadece gizli yalnızca uygundur.

tavan tornalama alçı sabitleme levhalar için hizmet profillerden oluşurtavan tornalama alçı sabitleme levhalar için hizmet profillerden oluşur

Sandık oluşur:

 • duvara, bir çevre, üzerine monte edilir profiller;
 • kirişler veya yengeç bağlı olan çapraz ve boyuna profilleri;
 • süspansiyonlar;
 • güç, ışın.

Bu basit düzenleme alçı tavan tek kat tarif. Saha çok daha küçük olduğu daha karmaşık yapılar da vardır.


Bu yüzden alçıpan tavan için bir profile ihtiyacım

Alçıpan yaprak sağlamak amacıyla metal profili gerekli. Yapı azami ağırlığını azaltmak için alüminyumdur. Metal profili, adaptör kullanabilirsiniz, birbirleriyle bağlamak için, ancak bu önerilmez.

(- 3 metre maksimum profil uzunluğu) Mümkünse, oda bir tarafında kapsama yerine böyle bir uzunluğun profili seçin.

kirişler (tabii ki, ama yuvalara olmadan) çevre üzerine monte edilen profilleri, edilene benzer bir şema vardır. Ama sandık biraz daha azdır.

güvenilir ve dayanıklı olduğu için, alçıpan sabitlenmesi için bir metal çerçeve kullanmak en iyisidirgüvenilir ve dayanıklı olduğu için, alçıpan sabitlenmesi için bir metal çerçeve kullanmak en iyisidirOnun yüzünden ana işlevi:

 • süspansiyonlar destek yaprak;
 • çökme yekpare levhalar önlenmesi;
 • (Bu profil üzerinden yatırılır gibi) kablo koruma.

Alçı levha tavan için gerekli profili nedir: seçim

alçı profili sorunlarının alternatiflerine sahip çıkan olmamalıdır. Onların çeşitli türleri vardır, ama genellikle kümeler halinde satılmaktadır. Bunların hepsi genişliği, hem de sadece bükme şeklinde farklıdır.

profillerin başlıca türleri:

 • EOR (standart boyut - 28 ila 27 milimetre);
 • PP-profili (60 ila 27 milimetre);
 • PS profilli - Bir standardı vardır;
 • Mo-profili;
 • PU-profili (31 ila 31 milimetre).

Orada tavan alçıpan bir kare oluşturmak için profiller farklı türleri vardır, böylece onların seçimi ile zorluklar olmamalıOrada tavan alçıpan bir kare oluşturmak için profiller farklı türleri vardır, böylece onların seçimi ile zorluklar olmamalı

Onlar Alçıpan veya alçı (kabaca aynı ağırlığa sahip) olarak, bu profiller tavan için araçlar kullanılır. yapılabilir belirtilen boyutları ve her oda için metal tabakaların gerekli sayıda hesaplama dayanmaktadır. Bir tek yaprak sabitleyen vidaları karton son tabakasının yırtılmasını önlemek için kenarından 10-15 mm bir mesafede yerleştirilmesini unutmamak gerekir.

sandık bir alçıpan tavan yapmak için ipuçları

60 santimetre - profiller arasında standart mesafe. İdeal seçenek - Hatta ek yükü ile, alçıpan tavan içindir. Gelecekte bu ikinci ve ek seviyelerini yüklemek planlanmaktadır, daha iyi adım 40-50 santimetre kadar azaltmak için.

kiriş odanın ortasına yerleştirilir (bu mümkün - çapraz doğrultuda). 1m2 profil çıtasının altında 4 metre ihtiyaç ait Yani ortalama olarak vardır.

Alçıpan levhalar yer alacak nasıl fark eder mi? Prensip olarak, şema aynı kasalar kalacaktır. Sadece hesaba sabitleme sayfaların gerçekleşmelidir.


Çıtalar takarken profiller arasındaki optimum mesafe 60-70 cm arasında olacaktırÇıtalar takarken profiller arasındaki optimum mesafe 60-70 cm arasında olacaktır

Örneğin:

 1. Kenar (örneğin bir arka ışık) 2-5 cm niyet edilir ise, aynı mesafede kasalar başlamasını taşımak zorunda.
 2. 10 ila 15 milimetre arasında - profil vidaların "ekleme" derinliği. Tabii ki, kartonpiyer takılarak ve levha zaman delikten olmadı şekilde profili seçmek gerekir.
 3. kılavuz profillerinin derinliği - 40 milimetre. Ona göre, ve temel düzeyde kurdu.

alçıpan tavan için bir profil nasıl hesaplanır

genellikle ev geliştirme mağazaları web siteleri veya onarım konuya adamış olanlar mevcuttur özel hesap makineleri kullanılarak en uygun oran hesaplayın. Orada giderilmesi planlanmıştır odanın, alçıpan tipi, parametreleri girmek için yeterli ve çıkış metal tüketimi, aynı zamanda kendi maliyeti hakkında sadece elde edilebilir.

elle hesaplama yaparsanız, bir hesap makinesi ve önceden oluşturulmuş taslağını alacaktı.


Bu hesaba aşağıdaki verileri alır:

 • profilleri tarafından işgal edilen alanın toplam genişliği;
 • oda çevre;
 • tornalama adım.

alçıpan tavana gerekli malzemeyi hesaplamak için bir taslak yapmak için öneriliralçıpan tavana gerekli malzemeyi hesaplamak için bir taslak yapmak için önerilir

Nasıl tavana alçıpan altında profilin kurulumunu gerçekleştirmek için

profilinde alçıpan son kat sabitlenmesi için 15 mm'ye kadar bir delme derinliği vida kullanmak daha iyidir. Daha - Çok. Eklenti içeride yapılır. Bu mümkündür ve dışında, tüm şapkalar örneğin, sıva için, vasıtasıyla kapatılmalıdır.

Ve tutkal kullanabilirsiniz olur? Bir kural olarak, uzun beri bu teknolojiyi çünkü terkedilmiş:

 • Poliüretan substrat nem nedeniyle hasar görebilir;
 • Nihai statik yük önemli ölçüde daha düşük olacaktır;
 • sel üzerine veya ıslak alçıpan tabakalar sadece viraj alma;
 • Nihai tasarım - stabil değildir.

Tesisatın geleneksel yöntemi kullanmak daha iyidir. Yani, vidalarla profiline bağlanır her levhasıdır. bağlantı noktaları arasındaki mesafe 20 ila 40 milimetre aralığında ayarlanabilir. daha sonra o sadece zamanla bükebilir eğer çatlak ve edecektir alçıpan kenarında olduğu gibi daha az olmamalıdır.

tavan profilleri ve alçıpan montajı (video)

Ve evet, açıklanan yöntem elleriyle alçıpan montajı için uygundur. Ama itme halat altında örneğin bağlantı elemanları daha modern varyasyonları, de vardır. Bu seçeneğin en büyük avantajı - sabit bir gerilim, böylece hatta biraz gerilmiş levha hala düzgün ve sarkmadan olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

2 + 7 =

Adblock
detector