Profil olmayan duvara alçıpan Sabitleme: 4 kurallarını – nwhistorycourse.org

The BlogBir profil oldukça mümkündür olmadan duvara alçıpan takınprofili olmayan bir duvara alçıpan takın tamamen vozmozhnoGipsokarton mukavemeti arttırmak özel dolgu maddeleri, bir alçı ve bunların arasında da özel sert karton ya da özel bir kağıdın iki katmandan oluşan bir kaplama malzemesidir. Kalınlık, hem de alçıpan tabakalarının farklı boyutlarda, genellikle 9.5 mm ve 12.5 mm yapımında kullanılan en yaygın kalınlığı. Bu materyalin avantajları, neme karşı belirli bir direnç ve yüksek sıcaklıklara belirli bir direnci elektrik akımı, hem de alçı levhanın belirli türde taşımayan, keskin bir koku yok olmasıdır.


profil ve kaplama olmadan duvara kartonpiyer nasıl düzeltilir?

Geleneksel vida alçıpan levhalar ile bağlandığı bir metalik ya da ahşap profil çubuklar, yüzeyine alçıpan sabitleme levhalar için. Ancak alçı levha metal veya ahşap çerçeve kullanılmadan yüzeyine tespit için kullanılabilecek araçlar vardır. Adezyon karışımlar vasıtasıyla bu durumda asma yaprak bağlantısı, yaprak bağlı olmak olan yüzey hizalanır ve saflığını bozan çeşitli maddeler ari olmalıdır.

Bir profil çıtasının olmadan ve muhtemelen adezyon karışımları ile duvara alçıpan takınBir profil çıtasının olmadan ve muhtemelen adezyon karışımları ile duvara alçıpan takın

kurallar:

 1. vb montaj yuvaları, anahtarlar, lambalar, planlanan tebeşir işaretlerini kullanarak yapılabilir yüzey üzerinde yapışkan karışımlar uygulamadan önce, bir önceki elektrik işleri yapmak için gereklidir.
 2. yapışkan karışım daha sonra aşamalı bir şekilde markalama uygun olarak alçıpan yüzeyine veya bir duvara uygulandığında talimat göre seyreltildi. 40 cm ve yaklaşık 10 arasında bir çapa - - her bir "pastil" arasındaki mesafe 35 olmalıdır kenarları karışım kesintisiz ince şerit uygulandı 15 cm ..
 3. tabakanın yüzeyine yapıştırıcı karışımının uygulanması basıldıktan sonra, yaklaşık 30 dakika sıkıca basılı tutmalıdır. daha eşit bir şekilde dağıtılan yapıştırıcı madde karışımı için, geniş bir asma kartındaki geçirmek için daha fazla zaman gerekir.
 4. Ne zaman duvara GKL yükleme zemini ve tavanı arasında bir boşluk bırakmak gerekir. 1 cm - tavan 5 mm, 2 cm - yerden: 1 olmalıdır.

Öneriler: duvarlar hizalı değilse, nasıl profili olmayan bir duvara alçıpan tutturmak için

Bazı durumlarda, ince işleri farklı nedenlerle duvar hizalamak mümkün değildir ve durumda hizalanmamış duvarlara yaprak GCR'ye düzeltmek için gereklidir.


Aşağıdaki şekilde tüm düzgünce ve doğru bir tespit edilmelidir kartonpiyer almak için:

 1. GCR levha, levha içinde birkaç delik yapmak ince bir matkapla duvara uygulanır böylece duvarda sol işaretleri olduğunu.
 2. göçük bağlanmış köpük veya penofol 15 cm - açılan delikler ve işaretler dübel yerinde duvarında bölgede alçı levhanın aynı levha üzerine 10 yerleştirilir. Bu çıkartmalar ne zaman sabitleme levha GKL orijinal yayların rol oynayacaktır.
 3. GCR tabaka, delinmiş deliklere, daha sonra duvara uygulanır GCR yüzeyinde tabaka düzeltmek vida vidalanır.
 4. Hizalama alçı levhalar sıkma veya vida gevşeterek düzeyi kullanılarak yapılır.

duvara alçıpan takın kendinden diş açan vida yardımı ile muhtemelen hizalanmamıştırduvara alçıpan takın kendinden diş açan vida yardımı ile muhtemelen hizalanmamıştır

Tüm Alçıpan yaprak ahşap 3-5 mm alçı kullanılarak bir matkap mesafede vidanın her yanında olmak ya da yaklaşık 5 milimetre çaplı delikler delmek için özel tatbikatlar alçıpan uzandıklarında.

Bu delikler birinci kilitleme elemanı olacak köpük çekirdek yüklemek gerekir. köpük büyük miktarlarda sayfasını bükebilir gibi, dikkatli pompa. Aynı zamanda bir su terazisi ile plaka seviyesini kontrol edilmelidir. Köpük tamamen sertleştiğinde, bunu bazen vidaları bırakabilir, ancak sonradan başlarını ve macun seviyesini vidalı ve gerektiği, vidaları sökün ve delikleri macun mümkündür.I Ek malzemeler kullanılmaksızın doğrudan duvara bağlandığı Alçıpan Can

dekorasyon yaygın sık alçıpan olarak adlandırılır alçı panoları, kullanıldığı zaman. dekorasyon bir oda olduğunda, bu tür plakalar, ek yapı tasarımları yükü olmadan, doğrudan duvara monte edilebilir. Duvarlar silikat bloklardan yapılır Bazı durumlarda, doğrudan duvara bağlanması, örneğin, sadece muhtemel düzenlemesidir.

Duvarda kurulum tebeşir ile düzeni, hem de bir su terazisi yardımı ile yapabilir ve çekül için önce duvarlara veya diğer yüzeylerin düzensizliklerini belirler.

Çok engebeli duvarlar, sen duvara çiviler çakılmış üzerine gerilmiş ince sicim özel işaretleri yapabilirsiniz. gerilmiş kordların seviyesinde duvar tutkal karışımı uygulanır, bazı durumlarda, duvarlara yapıştırılmış alçıpan duvar, kesme kullanılabilir. Kurutma işleminden sonra, yapışkan karışım yükleme girişimi olabilir.

duvara alçıpan monte, sen yapışkan kitle kullanabilirsinizduvara alçıpan monte, sen yapışkan kitle kullanabilirsiniz

Kurulum adımları:

 1. her bir plaka olması gerektiği yerde duvara bağlı olmalıdır sonra levhalar, istenen boyutlara kesilmesi gerekmektedir. Bu, doğru kesim panoları belirleyecek ve ister onlar yüzeye düzgün oturmalıdır edecektir.
 2. Duvarda veya alçı yapışkan kütle tabakasının bir dişli zımba ile tatbik edilir, "kek" yapışkan ağırlığı arasındaki mesafenin 10-15 cm;
 3. tabaka duvara uygulanır ve yarım saat boyunca tutuldu sonra, lastik bir tokmak dokunarak yavaşça olmalıdır birbiriyle plakaları hizalamak.

duvarlarda Uygulanan plakalar tavan levhaları ve yaklaşık 5 mm arasındaki aralıktan ve zemin levha arasında ve yaklaşık bir santimetre olmalıdır. Son kurutma macun sonra levhalar arasındaki eklem uygulanır.

Yolları tahta yapının bir profili olmayan duvara alçıpan tutturmak için

Bazen duvarları hizalamak veya ahşap bir evde odanın daha tamamlanmış bir görünüm vermek gerekir, ama sen hemen ev veya günlükleri veya bursa diğer binaların yapımında sonra alçıpan sıkın olamayacağını bilmelidir. Evin küçülür ve yana iç kılıf ahşap yapı inşaat sonrası en az bir yıl için önerilir.

Eğer ahşap bir yapıda duvara alçıpan sıkın önce, tam olarak oda hazırlamalısınızEğer ahşap bir yapıda duvara alçıpan sıkın önce, tam olarak oda hazırlamalısınız


Eğer alçıpan duvar ya da tavan kınına başlamadan önce, o ince işlerin bir dizi gerçekleştirmek için gereklidir:

 1. , Priz ve anahtarların kurulum için yeri işaretlemek, kablolama yapın ağacından tüm sinterleri reçine çıkarmak. katran lekeleri çıkarılmazsa, bunlar içi boş olmalıdır.
 2. Bir uçak ya da testere sostrogat düzensizlikler ağacını çıkarın.
 3. Duvarın bir eğrilik varsa, o zaman daha da ahşap astar sabitlenir.
 4. Daha sonra gömme kapaklar daha sonra vidaları delik zashpaklovyvayut ahşap vida kullanılarak ahşap yüzeylere tespit alçı levhaların.

Doğru olanı yapmak: duvara alçıpan kurulumunu profili olmayan (video)

Tüm alçıpan yükleme işlemi düzeyine göre izlenmesi gerekir. hafif bir sapma varsa, o dolgu ile ayarlanabilir. Ayrıca daha sonra dekoratif süpürgelik tamir edilebilir zemin ve tavan arasında bir boşluk bırakmak gerekir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 6

Adblock
detector