profesyonellerden ipuçları: nasıl elleriyle ahşap merdiven yüklemeye – nwhistorycourse.org

The BlogAhşap merdiven belirli kurallara bağlı kalarak, kendi elleriyle inşa etmek mümkündürAhşap merdiven belli pravilV bir apartman kalarak, kendi elleriyle inşa etmek mümkündür ve çatı merdiveni bitişik katlarında bulunan iletişim tesisleri için mimari gerekli bir vasfıdır. Ayrıca iki katlı şehir evlerine ve evler yararlıdır. Bu kolaylık ve güvenlik sağlaması gerekir, iyi evin içine sığar. Gerekli düzenlemeler veya ihmal matematiksel hesaplamalar uymadığınız takdirde, merdiven çarpık inşa edilecek ve her şeyi değiştirmek için para büyük bir meblağ harcamak gerekecektir. Gerekli inşaat standartlarına göre yönlendirilmelidir.


Evinizde ahşap merdiven montajı

Modüler merdiven büyük maliyetlere sizi gerektirmez. Sadece gerekli tüm talimatlar sağlayıcı gerçekleştirerek, bitmiş parça ürünü toplamak gerekir. vida veya merdiven üretimini sağlamak kitleri vardır. bağlantı elemanları ve gerekli yapıların bütünüdür ektedir. Eğer bir acemi ya da ilk kez oluşturucu bir ahşap merdiven inşa varsa, o zaman kimse bir vida seçeneği yapmanız gerektiğini bildirecektir.

bir apartmanda sınırlı alan ile profesyonel inşaatçılar konuyu emanet etmek daha iyidir. Yükleyenler Eğer devlet standartları ve yapı mevzuatına her şeyi yapmak.

Daha basit bir seçenek bir merdiven inşa etmekDaha basit bir seçenek bir merdiven inşa etmek

Yoksa yumuşak bir görünüm seçebilirsiniz. İkinci katta hafif bir araç yükleme çok yer gerektirecektir. Ama aşağı yukarı uygun. merdiven yarım ayak yapmak evinizdeki küçük bir alan için. Eve büyük mobilya ve büyük ekipman getirebilir böylece merdiven genişliği en az 1 metre olmalıdır.

Çoğu acemi gücünün de ötesinde bile en basit merdiven onarım yok. Zaten yukarıdaki talimatlara uygun olarak bir veya birden fazla merdiven yaptıysanız Ancak, daha zor bir görev deneyebilirsiniz: elleriyle bir spiral merdiven oluştururken.


Kurulum: elleriyle ahşap merdivenler

Her şeyden önce, merdivenlerden tasarlamanız gerekir. planlama ve hazırlık malzemeleri aşamasında hatalar daha sonraki fazlarında yetmezliği nedenidir. inşaat yükseltici sabit tutulan ile Biz merdivenlerden yapmak sunuyoruz. Bu en iyi bir merdiven stringers kullanılarak yapılır.

inşaat dizayn edilmelidir merdiven Önceinşaat dizayn edilmelidir merdiven Önce

Bu unsurların doğru boyutlara sahip olmalıdır:  • merdiven:
  • eğim açısı;
  • yükselticinin genişliği.

merdiven yüksekliğini belirleyin, bu tahta inşaatın başlangıcı olarak yatay tutulur. tahta ayarlanması, merdiven yüksekliğini ölçün. Yani seviye havada asılı edilmez, kurulu bant sabitlemek için gereklidir. eğim açısı fazla 37 derece değilse bir uygun düzenleme vardır. 45 ° dikliği iniş için uygunsuz olur. eğim açısı az 30 ° ise, o zaman merdiven yürümek tehlikeli olacaktır. insan ayağının ortalama uzunluğu ile gerçekleştirilen adımları genişliği. Yükseklik basit yükseklik ölçüm aşamasında seçilir. Yükseltici bir yapraklı ağaçlar yapılabilir.

Handwritten imalatı ve ahşap merdiven montajı

stringerler geniş çam tahtası 40mm almak üretmek. Stringers - toplam yükün büyük bir kısmı için hesapları yürüyen merdiven, ana bölümü. aşamalara uygun olarak tasarlanmış eğrisini çizin. Daha sonra, işaretler plakalara uygulanabilir ve elektrik uçlarının dekupaj kesilir. Tüm öğeler simetrik olmalıdır.

Bakım merdiveninin tüm unsurları simetrik olmasını sağlamak için alınması gerekenBakım merdiveninin tüm unsurları simetrik olmasını sağlamak için alınması gereken

Bu nedenle, tek Kosour yaparak, başkalarına üretimi için desen olarak kullanın. Daha iyi, yük taşıyan yapılar büyük olur. Nedenle, dört kosoura olması arzu edilir.

hepsini kesip zaman, uçakla tedavi edildi, sen stringers takmak gerekir.

Gerekirse, duvara veya zemine monte etmek için bir engel ne olabilir sökülmesi olun. Merdivenin en alt kısmında bir bar yer alacak. Bu stringers için birçok yuva almak veya monte etmek için köşeleri kesin Kosour. Tavanda da güvenli gerekli stringerler olduğunu. Kökeni Kosour duvarına doğrudan bağlanmış. katta ve tavana destek çubukları düzgün güvence altına alınmalıdır. iyi, daha güçlü. Kirişler birbirlerine paralel yerleştirilmiş olması gerekir. Sonra merdivenlerden başa çıkabilirim.

ikinci kata ahşap merdiven montajı

Sen hazır sahne satın (veya aynı şeyi basmak) bina süpermarket ve yükselticiler olabilir. , Fiyat listesi al kaliteli ve ucuz malzeme ürünü seçin. Bir seçenek kendisini veya güvenilir montajcılar gördüğümüz üzere mümkündür.

Merdivenin genişliği iki kirişi arasında inşa edilen Standart adım belirli bir standart ve farklı olması gerekir. Yani, genişliği 30 cm, uzunluk kadar 80-120sm ve 3-4cm kalınlığı için.

Ben yüksek kaliteli ahşap merdivenler belli standartlara sahipBen yüksek kaliteli ahşap merdivenler belli standartlara sahip


Şimdi merdivenlerden toplayabilirsiniz. Yükselticiler iyi mukavemet nemden korunması gerekir gereklidir. Boşluklar vida ve çivi ile stringers eklenmelidir. Hepsi düzeltmek gerekir. şapkalar ahşap derinliklerinde ve konuşmadılar, böylece daha sonra lastik çivi ve vida ekleyebilirsiniz.

merdiven yazı ve korkuluk Nasıl düzeltilir

sütunları desteklemek için merdiven ve çit yapıların mukavemet sağlamak için yerleştirilir. Genellikle ağaç deformasyonuna bazen konu, ayağı çatlaklardan garanti etmez. Eğer merdiven direkleri kendi ellerini yapıyoruz Yani, birbirine yapıştırılmış gereken iki düz panoları gerekecektir. Genellikle makinede yapılan sütun, standart ürünün, olarak da kullanılır.

Sözde kare korkuluk sabit kalacak şekilde taban sütunu boyutlandırılmalıdır. - 13000mm, 120mm için 70 x 120 x 70 mm arasında bir enine bölümün boyutu yükseklik boyutu: 1000 destek için bir sütun gibi standartlara sahip olmalıdır. Bu direkleri ve korkulukları satın deposunda arzu edilir.

ahşap merdiven yapımı son aşaması olan boya ya da vernik olduğuahşap merdiven yapımı son aşaması olan boya ya da vernik olduğu

Destek için korkuluk ve mesajları kurulacak sayma yapılır aşamaların aşırı parça, At. Sonraki delik açılmış. Bundan sonra, yaklaşık olarak 15 mm çıkıntı dübel yerleştirilir. Ayrıca, korkuluk çubuğu matkap delikleri yapılır. sütunlar merdiven başında ve sonunda ayarlanır. Yol çubuklar yapıştırıcı ile yağlanmış ve dübel üzerine itilir. Tırabzan birbirlerine dikey konumda paralel olarak düzenlenmiştir. Biz yapıştırıcı kurur bekliyor.


Bundan sonra, korkuluk yaptı. Sen kenar açısını aşağı bildiriminde bulunması gerekir. Korkuluk çubuklar daha sonra ince bir vida ile alt tutturmak için gerekli olan, sopa. Geçen dibinde kurulu destek direği. Bir ağacın sonunda vernik uygulanır. Biz koyu kahverengi oldu merdiven için boya kullanabilirsiniz.

Ahşap bir merdivenin Hızlı onarım: Sonuç

Bir kez daha, onarım kurallarına videoyu izleyin. Her zaman iş inşaatçılar güvenebilirsiniz. bir şeyler ters giderse onarmak için yardımcı olacaktır. Yanlış yaralanma getirebilir merdiven yenilenmiş çünkü hatalar tolere edilemez. Yoksa nedeniyle yapının çökmesi travma inşaatçılar size yardımı ile merdiven üretiminde mahkemeye gidebilir.

ahşap merdiven tamiri bazen adımların tam değiştirilmesini gerektirirahşap merdiven tamiri bazen adımların tam değiştirilmesini gerektirir

Eğer her şeyi doğru yaptım ve inşaatçılar yardımcı olacaktır bile, her şey onarım gerektirir. Bir ahşap merdiven yanı. Gerek küçük güçlük getirecek eski vernik kurtulmak için. Ama bazen bütünüyle sahne yenilemek gerekiyor. Bunları ortadan kaldırmak ve yenilerini koymak mümkündür. Eğer merdiveni onarmaya karar verirseniz, o zaman aşınma ve malzeme olanakları derecesi gibi faktörleri göz önüne almalıdır.

kullanışlı alüminyum Tezahüratları dengesiz adımlarla kurtulmak için.

kendinde değilsin ne kullanmak zor bölünmemiş profiller,. Ayrılabilir profil kurulumu kolaylaştırır.

ahşap merdiven montajı (video)

adımlar gıcırtı başladı, büyük ihtimalle çiftleşme hareketli parçalar. Bu binada artan nem nedeniyle olabilir. Böyle kaçak evin çatı ve tek olarak değil fenomenler vardır. iki sürtünme yüzeyi arasındaki merdiven iç tarafı ile elastik kütle döşemek için gereklidir. Her durumda, kendinizi veya yardımla yapıyoruz, montajcılar için yardım isteyin.

Başarılı Onarmak!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 76 = 80

Adblock
detector