Proces produkcji płyty gipsowej: szczegóły i specjalny sprzęt – nwhistorycourse.org

The BlogDo tej pory, płyt kartonowo-gipsowych jest dość popularny materiał, który jest często stosowany podczas prac remontowychDziś płyta gipsowa jest dość popularnym materiałem, który jest często używany podczas naprawy rabotEsli Krótko, płyt kartonowo-gipsowych jest materiałem budowlanym. Arkusze tektury są sklejone z zaprawy gipsowej. Są one dodatkowo wzmocnione specjalnymi dodatkami. Taki materiał ma wiele zalet i korzyści. W związku z tym, jest ona wykorzystywana do wielu celów. Jest lekki i odporny, przyjazne dla środowiska i ognioodporne wilgoć. Wytrzymywać różne naprężenia mechaniczne, nie przegap hałas, a co najważniejsze, jest łatwy w użyciu. Płyty gipsowo-kartonowe ma wysokie dane plastyczność. On nie może być porównywane z innymi materiałami, w tym przypadku, ponieważ nie zawierają toksycznych dodatków.


Zasady i funkcje profil produkcji do ścian

Typowo, wytwarzanie profilu gipsu jest wykonany z blachy ocynkowanej o wysokiej jakości. W procesie produkcyjnym wykorzystywane dwa podstawowe technologie. Ten zimny sztancowania metali.

W celu prawidłowego montażu i zamocowania płyt gipsowych, należy kupić tylko wysokiej jakości profile, z których wykonane są ze stali ocynkowanejW celu prawidłowego montażu i zamocowania płyt gipsowych, należy kupić tylko wysokiej jakości profile, z których wykonane są ze stali ocynkowanej

Profil proces produkcyjny zapewnia pewne cechy:

 1. Jako surowiec wystaje cienkie blachy stalowej ocynkowanej. Wszystkie wymagania są kontrolowane przez normy państwowej.
 2. Wykrój grubość jest nie większa niż 0,65 mm. Każdy sprzęt, który jest używany do produkcji profilu współpracuje z ustawionymi parametrami. Nie należy przekraczać, aby nie uszkodzić maszynę roboczą.
 3. Wieszaków na szerokość od 120 do 180 mm. Jest to sprzęt, który może pracować z wyższą wydajność, ale takich jednostek i są droższe.
 4. Produkt końcowy otrzymuje się z 6 m. W zależności od rozmiaru tablicy w urządzeniu, może być więcej. I w tym samym czasie, radykalne dostosowanie linii produkcyjnej nie trzeba zmieniać.

Zazwyczaj, płyty gipsowo-kartonowe stosowane do budowy słupów lub ścian, łuki i budynków, które nie są nośne.


Linia płyt gipsowych - jest to proces ciągły łańcuch.

GCR jest również wykorzystywany do korygowania wad ścian, kończąc komunikację. Występuje podczas montażu sufit, półki lub nisze. Czasami jest ona wykorzystywana do budowy zestawów kina lub meble w postaci niewielkich półek i szafek.

Sprzęt używany do produkcji płyt gipsowo-kartonowych

Sam proces nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. To pozwala na użycie pomysł, aby rozpocząć własną działalność gospodarczą, nie wymaga dużych nakładów finansowych, w porównaniu z innymi obszarami budowlanych.

Zwrócić uwagę! I można zacząć od sprzętu, który jest już w użyciu, co znacząco zmniejszyć rozmiar załączników.

Jednak, aby spędzić jeszcze, jak w każdym innym przedsięwzięciu. Rozważmy szczegóły na temat tego, co to jest i gdzie to jest możliwe, jeśli będzie to zaoszczędzić.Produkcja płyt gipsowo-kartonowych jest prosta, najważniejsze - do zapoznania się z technologią ich wytwarzania i uczyć się zasad bezpieczeństwaProdukcja płyt gipsowo-kartonowych jest prosta, najważniejsze - do zapoznania się z technologią ich wytwarzania i uczyć się zasad bezpieczeństwa

Wymagają specjalnego sprzętu:

 1. Konfiguracja, aby przygotować mieszaninę gipsu.
 2. Sprzęt, który nieustannie dostarcza karton do konstruktora.
 3. Sam kierowca. Na tym etapie, tworzenie arkuszy.
 4. Instalacja - przenośnik. Na niej powstaje grubości i profilu szmatką tynku. Stworzył wszystkie parametry.
 5. Sprzęt dla cięcia GCR pomocą gilotyny.
 6. Przenośnik który przesuwa arkusze do zespołu wspornika.
 7. Przenośnik konsolowe rozkłada arkusze i wysyła je do wyschnięcia.
 8. suszarki taśmowe cal produkt, że są one całkowicie suche.
 9. Ustawienie stół rolkowy, tu przyjść arkusze jeden po drugim, a następnie przekazana do opakowania.
 10. Automatyczny system sterowania pozwala na kontrolę wszystkich tych etapów produkcyjnych. Ilość wody i gipsu jest dokładna, a także ruch.
 11. Arkusze zachodzi suszenie gorącym powietrzem lub stosując olej diatermiczny.

Z tego możemy wywnioskować, że maszyna produkcyjna jest mini-fabryki. Jeżeli produkcja odbywa się w niewielkich ilościach, to będzie wystarczające GCR-0,2 sprzęt. Dzięki niemu można dostarczyć do 200 arkuszy dziennie gotowego materiału.

Maszyna praca dla profilu płyt gipsowo-kartonowych i jego podstawowymi funkcjami

Oprócz wszystkich etapów produkcyjnych w profilu produkcyjnym uczestniczy system sterowania. Jest to warunek pracy. System jest wyposażony wszystkimi innymi urządzeniami. Co do zasady, jej prace są nadzorowane i prowadzone przez oprogramowanie.

Dostać produkty wysokiej jakości w krótkim czasie można uzyskać za pomocą automatyki przemysłowejDostać produkty wysokiej jakości w krótkim czasie można uzyskać za pomocą automatyki przemysłowej

sprzętu budowlanego jest trochę inna, ale istotą pracy pozostaje niezmieniona:

 • Uncoiler. Dzięki niemu wykroju taśmy doprowadza się do przetworzenia. Większość maszyn zapewnia Rozwijarki konsolowe. Ich cechą jest automatyczne podawanie elementów zginać.
 • Główna linia - młyn, gdzie profilowanie detalu. Na tym etapie, profile mogą być wykonane z tych samych lub różnych rozmiarach. Do tego urządzenia nie jest wymagane, aby ponownie ustawić. W przypadku produkcji dużych, następnie druga opcja jest korzystna.
 • Nożyce pneumatyczne działają jako urządzenia do cięcia. Na tym etapie, przycinanie wykroje prowadzące ustawionych parametrów.
 • Ostatnim etapem produkcji - się recepcja, gdzie wszystkie wyroby gotowe.

Zautomatyzowana kontrola pozwala uzyskać największą liczbę produktów wysokiej jakości. To dlatego, że czynnik ludzki jest całkowicie wyeliminowane.


Jak jest produkcja płyt gipsowo-kartonowych w Rosji.

Produkcja działalność w Rosji wytwarzania FCL nieco bardziej skromne pod względem wielkości w porównaniu z firmami zagranicznymi. Biznesplany są rozwinięte, a firmy z małymi wielkości produkcji.

Największy producent płyt gipsowych znajduje się w Wołgograd.

Dzięki aktywnemu budowy w Rosji popyt na produkty gipsowe stale rośnie. Jeśli uważnie rozważyć biznes plan do produkcji płyt gipsowo widzimy oczywistych korzyści.

Płyty gipsowo-kartonowe, zarówno produkcji krajowej i zagranicznej charakteryzuje się wysoką jakością i praktycznościąPłyty gipsowo-kartonowe, zarówno produkcji krajowej i zagranicznej charakteryzuje się wysoką jakością i praktycznością

Wśród nich są dwa:


 1. Po pierwsze, najwyższy rentowność. koszt produkcji będzie taka sama jak w przypadku dużych przedsiębiorstw. Ale liczba pracowników jest mniejsze zużycie energii elektrycznej będzie potrzebował mniej.
 2. Po drugie, za rozsądną cenę, nawet dla małej fabryki, inwestycje, które będą spłacać maksymalnie 18 miesiącach pracy.

Jest to dość mało, aby myśleć o rozwoju swoich firm, a być może konkurować z liderami rynku.

Sposób wytwarzania płyty gipsowej (film)

Zwracając uwagę na wszystkich funkcji procesu produkcji, możemy powiedzieć z pełnym przekonaniem, że produkcja będzie się opłacać, jeśli szybko przejść przez siebie, zakładania własnych firm. Ale do pracy będzie wymagać znacznych inwestycji: sprzęt, materiały biznes plan. Jedynym sposobem, aby dostać się na rynku produkcji i ustabilizowania się przed konsumentem.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

32 − = 31

Adblock
detector