Prawidłowy wybór drabin poddaszu: 3 typy budowy – nwhistorycourse.org

The Blogna klatce schodowej na poddaszu powinny być wygodne i praktyczneSchody na poddaszu powinny być wygodne i praktichnoyLestnitsa prowadzi do tajemniczego pokoju pod dachem, na moście łączącym dwa światy. Co może być most, i jak go wybrać - czytaj dalej!


Podnieść się po schodach na strych w budownictwie

Dostępne są 2 warianty umieszczenia drabinę prowadzącą na strych: albo wewnątrz lub na zewnątrz. Umieszczenie na zewnątrz jest zwykle używany jako opcja czasowego podczas budowy domu. W krajach o zimnym klimacie (epicentrum Syberii, na przykład) będzie najwygodniejszym umieszczenie drabiny (w pomieszczeniu lub izolowane zmienność). Jest to wygodne podczas pracy, a także na poddaszu nie styka się z zimnym powietrzem, co zmniejsza straty ciepła.

Jeśli w domu są inne schody, schody na poddasze najlepiej jest wykonywać w tym samym stylu co reszta. Pomoże to połączyć wszystkie pokoje w tym samym stylu.

Niezależnie od opcji instalacji, wszystkie projekty są podzielone na stałe lub składane.

Opcja najbardziej praktyczny i popularny jest wchodzenie na drabiny strychoweOpcja najbardziej praktyczny i popularny jest wchodzenie na drabiny strychowe

Również różne rodzaje konstrukcji schodów:


 • Monolityczne drabinie (śruby lub napęd);
 • Składane lub składanych schodów;
 • Mobilny (przenośny, z boku, schowek).

Tradycyjne opcje są monolityczne schody z bezpośrednich lotów i poręczy, ale takie projekty wymagają dużo miejsca, a czasem dla takiego umieszczenia jest po prostu nie ma miejsca. W takich przypadkach, gdy przestrzeń dla konwencjonalnego schodów nie jest obecny, idealnym rozwiązaniem byłoby ukryte wysuwana drabina. Struktury te są wysoce niezawodne, kompaktowe i wiele opcji. Wspaniałe rozwiązanie dla małej przestrzeni.

Aby wybrać żądaną opcję, należy przeanalizować, którzy będą korzystać ze schodów. Jeśli dom jest w podeszłym wieku, drabina powinna być wyposażona w solidne balustrady, a jej poziom nie powinien być zbyt wysoki. Jeśli w domu są dzieci, to lepiej, aby ograniczyć dostęp, i na schody i do pokoju na poddaszu, tutaj najważniejsze, bezpieczeństwo.

Schody strychowe tradycyjnie wykonane z drewna i aluminium. Drewno użyte do wytwarzania marsz ciężar konstrukcji jest minimalna, a metal stanowi sztywną konstrukcję mocującą. również wykonane z metalowych sprężyn i mechanizmów mocujących.

Drewno schody wybrany z tartaków. Belka nie powinna być mniejsza niż 2 cm grubości. Jeśli korzystanie z drabiny składanej jest stała, to najlepiej podejść do konstrukcji metalowej. Drzewo pod stałym obciążeniem będzie nosić szybko.Standardowe schody strychowe: rozmiar i kalkulacji

W celu dobrania odpowiedniego drabinę, to lepiej zrobić rysunek i dokonywania pomiarów.

Przed zainstalowaniem schody strychowe, ważne jest, aby wszystkie pomiaryPrzed zainstalowaniem schody strychowe, ważne jest, aby wszystkie pomiary

Pierwsze szacunki wielkości poddasze schody, należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

 1. Całkowita wysokość konstrukcji. Eksperci nie polecam zainstalować wysokość drabiny więcej niż 3 metry. Na tej wysokości, projekt może stracić wytrzymałość i sztywność, to nie jest bezpieczne, a spadek może być bardzo niebezpieczne.
 2. Optymalna szerokość schodów około 65-80sm.
 3. Optymalna odległość pomiędzy etapami jest uważany 19,2 cm (jeżeli wartość jest mniejsza niż lub więcej - drabina jest niewygodne w użyciu).
 4. Podjęte muszą mieć grubość w zakresie od 18 do 22 cm.
 5. Liczba stopni zazwyczaj gładka - 14 lub 15 sztuk.
 6. Waga które wytrzymują schodach poddasze, nie mniej niż 150 kg.
 7. wartość średnia kąt nachylenia drabina 60 do 75 stopni. Schody o nachyleniu większym niż 75 stopni byłoby niebezpieczne w użyciu. Jeśli dip jest mniej - schody to wielka przestrzeń.
 8. Kroki są usytuowane równolegle do podłogi, a więc nie poślizgu, oni zabezpieczyć naklejki antypoślizgowe.

Przy zakupie standardowych schodów składanych, stojąc środek pokrywy luku. Optymalna wielkość luk - 70 cm, długość drabiny. - 120 cm Gdy wielkość otworu w talii za wzrost będzie niewygodne, a jeśli się otwarcie więcej, z tym wzrostem i utratą ciepła.

Poddasze, coraz częściej, nie ogrzewany, i ważne jest dobra izolacja.

Składane schody pod sufitem na poddaszu: korzyści

Najbardziej kompaktowy wykonaniem jest sufit składane lub chowane drabina - czysty i bezpieczny w użyciu konstrukcję. Składana drabina składa się z kilku części, zazwyczaj 3 lub 4.

Sekcja nakładają się na siebie, a to osiąga swoją maksymalną zwartość. Pierwszy odcinek zamocowane do pokrywy luku. Pozostałe części są rozłożone i tworzą płaskie March. Sekcje mobilność zapewniają specjalne zawiasy i stawów.

Konstrukcja schodów składanych pozwala na dostosowanie jego wysokości, co zwiększa łatwość korzystania z nich dla każdego pomieszczenia.

Zaletą składanych schodów strychowych, że nie zajmują dużo miejsca w pokojuZaletą składanych schodów strychowych, że nie zajmują dużo miejsca w pokoju


Chowane schody są wiele zalet, z których główne to:

 • Wyciągana drabinka składa się tylko z dwóch części, przy czym składanie 3 lub 4, to umożliwia umieszczenie drabiny nawet w małej przestrzeni INTERFLOOR;
 • Niskie koszty;
 • Łatwość i niezawodność konstrukcji.

Ale chyba najważniejszym kryterium przy wyborze chowany drabiny jest to, że jego konstrukcja pozwala, aby nie złamać stylistyczną miejsca, ponieważ klapa jest ukryty w suficie.

Ważne! Wyjście właz na strych konieczności bezpiecznie izolować, gdyż straty ciepła przez bardzo Velenje. Nie będzie źle dbać o bezpiecznym klucza lub zamka, tak, że nikt nie był w stanie przebić się na strychu lub w domu.

Wysuwane drabina ma kilka wariantów. Na przykład, Podnośniki schody lub drabinę - akordeon. Ta konstrukcja jest wykonana w całości z metalu, to jest kompaktowe rozwiązanie o ograniczonej przestrzeni. Ma wadę: ponieważ konstrukcja jest całkowicie wykonane z metalu, a następnie, w przypadku długotrwałego użytkowania, drabinka zaczyna skrzyp. Można tego uniknąć przez traktowanie mechanizm oleju.

drabina teleskopowa - składa się z zestawu szuflad, które są wprowadzane do jednego. Najczęściej takie drabiny wykonane z aluminium, dzięki czemu cała konstrukcja bardzo łatwe. Nowoczesne krajowy rynek oferuje rzadką aluminiowy teleskopowy drabinę i szeroka popularność jeszcze nie korzystają.


Ponadto, producenci oferują nowoczesne automaty, które otwierają się bez pomocy człowieka.

Niezawodny poddasze Schody Oman dla wygody

Oman Spółka dawna sobie niezawodny producent schodów na poddasze. Jedną z głównych cech produkcji Oman jest to, że projekt jest ukryty na strychu luku i nie zajmuje miejsca w pomieszczeniu.

Istnieje szeroka gama modeli: składane drewniane i metalowe. Zakup produktów Oman rozwiązuje problemu wygodnego i bezpiecznego podnoszenia, zachowując przestrzeń. Schody strychowe z firmy Oman jest dobre dla domu, przestrzeń, która nie ustanowienia stałej struktury.

Dzisiaj, wielu woli wykorzystać poddasze schody Omanu, które charakteryzują się łatwościąDzisiaj, wielu woli wykorzystać poddasze schody Omanu, które charakteryzują się łatwością

Podczas pracy, urządzenie nie wymaga dodatkowych regulacji i bogatej gamy schodów oferuje szeroki wybór wymiarów i rozmiarów.

Niektóre z popularnych modeli strych schody Oman:

 1. Termo. Standardowy rozmiar 2800x1200x600 struktura. Izolowaną przestrzeń luku. Luc z drzewa sosnowego i całej konstrukcji jest wykonany wyłącznie z materiałów przyjaznych środowisku. Maksymalna waga załadunku 150-160 kg i ciężar samej struktury od 25 do 35 kg. Schody są łatwe do zainstalowania siebie.
 2. Mini. Średnia wielkość 50x60, 60x80, 60x90. Quad projekt. Izolowany właz. Wszystkie poręcze metalowe, drewniane schody. Zestaw składa się z pręta do otworu, wykonane z drewna. Kompaktowa wersja po schodach na strych. Nadaje się do pomieszczeń o niskich sufitów, nawet przy maksymalnej wysokości całej konstrukcji, która jest tylko 265 cm.
 3. Prima. Standardowe wymiary 60x120x280. Konfiguracja trzy części. Materiał sosna. Luc zagęszczony, wysokość uszczelnienia 140 cm. Maksymalne obciążenie waga 150-160 kg. Zestaw uzupełniony drewnianą laskę.

Produkty z polskiej firmy Omanimeet różne konfiguracje, trwały i bezpieczny w użyciu. Prestige, w połączeniu z niskim kosztem, spodoba się wielu.

Popularne poddasze Schody standardowa Oman Beauty

Należy zwrócić uwagę na najbardziej popularnego modelu z Omanu.

Schody Oman są nie tylko praktyczne i wygodne, ale również piękneSchody Oman są nie tylko praktyczne i wygodne, ale również piękne

Drewniane schody standardowe:

 • Składany Triplex, tradycyjnie wykonane z drewna sosnowego.
 • Pokrywa włazu 30 mm izolacją termiczną izolacją z obu stron.
 • W polu uszczelnienia włazów, 140 mm wysokości.
 • wielkość klapa 120x60, 120x70.
 • Kroki są wyposażone nacięciami antypoślizgowymi.
 • Maksymalna waga załadunku 150 kg.
 • Zestaw uzupełniony drewnianą laskę.

Wydaje się, że wszystkie te cechy są także nieodłączne w innych modelach (np Velta, Bronz, Nozycowe, Pionowy, Dolle, Dolly, Velux). Jaka jest popularność tego szczególnego? To proste - to jest w cenie. Model ten jest bardzo różne kategorie cenowe od swoich krewnych. Mając standardowy zestaw funkcji i akcesoriów Roto (Roto), cena dla tego modelu jest niższa niż na innych.

Opłata poddasze Schody Dwójki na wentylatorze

Poddasze schody LWT Super Thermo - model polskiej firmy Fakro. Firma prezentuje swoje produkty na rynek, produkcja, która spełnia najwyższe standardy jakości. Szerokość struktury 600 lub 700 mm, wysokość 1200 a 1300 mm. Jest to najcieplejszy model linii Spółki Farko i najbardziej odpowiedni dla kraju o zimnym klimacie. Dobre trzymanie ciepła uzyskuje się przez grubość włazu sufitu - 80 mm. Do wylęgu stałe drabinę składaną, 3 lub 4 części. Drewniane schody wykonane są z litego drewna świerkowego.

Składane drabinie na strych, które są wykonane z drewna, nie mniej popularne i popytu na domy sąSkładane drabinie na strych, które są wykonane z drewna, nie mniej popularne i popytu na domy są

Główne cechy struktury:

 • Uszczelniający potrójnej pętli (dostarczone przez wysokiej przepuszczalności);
 • Zawiera poręcze metalowe;
 • Bity plastycznego LXS, która pomaga chronić podłogę przed porysowaniem;
 • Galwanizowane metalowe łączniki;
 • Dodatkowo instalacja zawiera: rogi LTK do montażu gazu bliżej.

Polska firma Fakro posiada szeroką gamę Plus: LWS SMART; LWK Komfort. Wszystkie konstrukcje odznaczają się wysoką wytrzymałość, dobrą izolację termiczną i nośności.

Różne schody poddaszy metal, drewno

W prywatnym domu będzie dobrze wyglądać stacjonarną drewniane schody na poddasze. Zwłaszcza, jeśli poddasze jest nie tylko repozytorium zapomnianych rzeczy, a inny pokój.

Zalety konstrukcji drewnianych:

 • materiałów naturalnych;
 • Wysoka wytrzymałość;
 • Użytkowa składnika.

Metal składany charakteryzujący wytrzymałość i trwałośćMetal składany charakteryzujący wytrzymałość i trwałość

Ale nie mniej popularne metalowa śruba schodów strychu.

schody metalowe:

 • Spełniają wszystkie wymagania ognia;
 • Niezawodny w eksploatacji;
 • Piękna w projektowaniu;
 • Kręte schody zawsze zdradza fabulousness pokoju.

Ale to, co nie byłoby model nieruchomych schodów, zawsze potrzebuje przestrzeni. Ale co wybrać, jeśli nie jest? Należy wybrać poddaszu schodów. Na rynku jest dzisiaj takie struktury w arsenale każdego producenta: Minka (Mink), Oman, Fakro.

Optymalne schody strychowe 120h70 cm

Na przykład, metal poddasze Schody LMS FAKRO, wyprodukowane w Polsce, z wielką funkcjonalnością, jest niewielkich rozmiarów. Model ten otrzymał dobrą opinię klientów na całym świecie. zaprojektować schody solidne, niezawodne i estetyczne. Zamontować schody proste i nie zajmuje dużo czasu. Minimalizm drabina konstrukcja pozwala zaoszczędzić miejsce znacznie.

Podobnie jak reszta gamy modeli tej firmy, schody wyposażone są w klapę termoizolacyjną, zintegrowanym zamkiem i nacięciami antypoślizgowymi.

Podnieść strych po drabinie należy uwzględnieniem wewnętrznych pomieszczeń, gdzie zostanie zainstalowanyPodnieść strych po drabinie należy uwzględnieniem wewnętrznych pomieszczeń, gdzie zostanie zainstalowany

Ale, jeśli nie ustanawia przestrzeń nawet kompaktową drabinę można zainstalować na zewnątrz konstrukcji metalowych. Daczy, jedna z tych opcji, gdzie można ustawić drabinę. Projekt może być montowany bezpośrednio na ulicach lub w garażu, aneksu gospodarczego. Zima, aby uniknąć poślizgnięcia się na schodach, schody powinny być wyposażone w stabilnej poręczy lub poręczy. Taka struktura zewnętrzna nie będzie zajmować miejsca w domu, a nie do przełamania stylistyczną kompozycję.

Schody strychowe (wideo)

Ważne jest, aby pamiętać, że ten projekt jest na ulicy, a zatem w domenie publicznej. Należy dbać o bezpieczeństwo wejście, i ograniczyć dostęp do schodów, a potem powiedzieć, że nie, nie jesteś winien.

Projekt schody na poddasze (zdjęcie we wnętrzu)

13331402401510122086859292big1438684288foto-raskladnyh-lestnic-v-interere03cherdachnaja-lestnisa-nozhnichnaja

Leave a Comment

Your email address will not be published.

88 + = 91

Adblock
detector