Prawidłowe uszczelnienie połączeń płyty gipsowo-kartonowej: naprawy od „A” do „Z” – nwhistorycourse.org

The BlogNieodpowiednio płyty gipsowo-kartonowej mieszanki w czasie na swoim miejscu może być utworzone pęknięciaJeśli niewłaściwie płyty gipsowo-kartonowej wspólny związek z czasem na ich miejscu mogą być utworzone treschinyNesmotrya że płyty gipsowo-kartonowej, materiał jest bardzo wszechstronny, istnieje kilka problemów do czynienia początkujących fachowcom. To już zostało powiedziane więcej niż raz, że płyt kartonowo-gipsowych - materiał niezbędny. Jednym z nich jest mokry praca dla instalacji tego materiału są praktycznie nieobecne, dodaje kilka punktów. A co różne wzory wykonane są z płyt gipsowo-kartonowych. Ale problem jest, po montaż i mocowanie GKL pozostają nieestetyczne szwy. Jak by nie spróbować i stawów nie może uciec. Że ma pomysłowy rzemieślników lakier na jego pracę. Tak, to nie jest takie proste. 


Jak załatać spoin płyt gipsowo-kartonowych: wybierz narzędzie

Pierwszą rzeczą, jaką należy podjąć decyzję przed podłączeniem szwy, to jest, ściśle rzecz biorąc, co jest potrzebne do tego. Obok samych materiałów, które są opisane poniżej, a narzędzia potrzebne do uszczelnienia. Nie jest konieczne, aby je zapisać. Większość z tych urządzeń wielokrotnego użytku, a będą wymagane w przyszłości.

Przy wyborze szpatułki w celu uszczelnienia połączenia płyty gipsowo-kartonowej ważne jest, aby ostrze było elastyczne wybranego narzędziaPrzy wyborze szpatułki w celu uszczelnienia połączenia płyty gipsowo-kartonowej ważne jest, aby ostrze było elastyczne wybranego narzędzia

Tak więc, w celu uszczelnienia stawach GCR, trzeba będzie:

  1. Szpachelka. Nie ma jednego rodzaju pacy, ale praca ta będzie pasować do niemal każdego, kto będzie komfort pracy. 
  2. Naczynia dla wyrabiania kit. Tutaj znowu, nie ma dużej różnicy, ale zaleca się używać plastiku, będzie to łatwiejsze do czyszczenia.
  3. Koryta pod podkładem. Takie rynny plastikowe są sprzedawane w każdym sklepie z narzędziami i są tanie, ale mają wielką pomoc podczas pracy z podkładem.
  4. Roller. Tylko nie z gumy, ma inny cel w ogóle - jakikolwiek puszyste. Ważne jest, że walec ma długą rączkę lub otwór, przez który uchwyt może zostać przedłużony.

Naprawione spoiny płyt gipsowo-kartonowych: Wybierz materiał

Po wszystkich wybranych narzędzi, możemy określić niezbędne materiały do ​​pracy.


Ważne jest, aby ustalić, jakie prace będą prowadzone z GCR w przyszłości, bo to zależy od wyboru materiału.

Aby jakościowo na pokrycie spoin i połączeń nie zostawić, trzeba poprawić nie tylko praca, ale również wybór materiałów.

taśma wzmacniająca znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo pękania spoin płyt gipsowo-kartonowychtaśma wzmacniająca znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo pękania spoin płyt gipsowo-kartonowych

a mianowicie:  1. Kit. Wybór wypełniacza zależy od pracy, aby przeprowadzić z projektu w przyszłości. Najczęściej zastosowanie powszechne, zakończyć kit, i to jest w błędzie. Jeśli przyszłe plany obejmują malowanie GCR, nie jest to zalecane, aby użyć szpachla wykończeniowa. W tym celu istnieje specjalny kit dla stawów. Ale jeśli konstrukcje suchej zabudowy musi być tapetą, dopasowanie i wykończenie kit.
  2. Primer. Do wszystkich prac nie był bezużyteczny przy wyborze podkładu, należy kierować rodzaju powierzchni i rodzaju pracy po jej zastosowaniu. Podczas przetwarzania wzorów garnitur GCR akrylowego podkładu.

Taśma do połączeń płyt gipsowo-kartonowych

Po zakończeniu uszczelniania połączeń w ich miejsce powinny być design - ta sama firma, jak sam GCR. Jeśli to nie nastąpi, wówczas cała konstrukcja będzie podlegać deformacji. W związku z tym, materiał jest drugim najważniejszym zespołem dla stawów.

papierowa taśma szwy suchej zabudowy ma określoną wytrzymałość, która jest osiągnięty przez przeplatające się wzmocniony włóknem wzdłuż iw poprzekpapierowa taśma szwy suchej zabudowy ma określoną wytrzymałość, która jest osiągnięty przez przeplatające się wzmocniony włóknem wzdłuż iw poprzek

Istnieją dwa rodzaje taśm:

  1. Taśma papierowa. Jest on sprzedawany w rolkach o szerokości 52 mm i długości 2 typu :. 50,76 m i 153 m powierzchni taśma ma pewną chropowatość, która zapewnia lepszą przyczepność. Podczas korzystania kąt trymu, na taśmie wzdłuż całej długości ma niewielką fałdę, co znacznie wygodniejsze w użyciu. Wśród braków za pomocą taśmy papierowej Warto wspomnieć, proces czasochłonny.
  2. Siatka lub serpyanka kleju. Ma długość 20, 45 i 90 m, a szerokość - 45 i 50 mm. Jak i papierowej taśmy samoprzylepne oczka nie jest. Nie self-mesh wygrywa na cenie, ale znacznie gorsze od ilości wysiłku na jej górze.

Ważne jest, aby pamiętać, że podczas pracy z samoprzylepnej siatki, należy go przechowywać w plastikowym worku, który nie będzie warstwa kleju suszy. Istotną wadą przy użyciu sieci jest to, że nie zaleca się do uszczelniania wewnętrznych kątów stawów.

Jak uszczelniania połączeń płyt gipsowo-kartonowych: Prace procedura

Wszystkie materiały i narzędzia są gotowe, nadszedł czas, aby dostać się do pracy. Pracować na wygładzania spoin niezwykle żmudne. Nie warte zamieszania i niedbały stosunek do pracy. Jeśli obserwować Przepisane porady, szwy na GCR jest znikomy.

Tak więc, do uszczelniania połączeń praca składa się z dwóch etapów:

  1. Przygotowawcze. Prace nad przygotowaniem powierzchni.
  2. Uszczelniania złączy.

Jakość obrabianej powierzchni przed stawów inkorporacja suchej zabudowy gwarantuje niewidoczne szwy na powierzchniJakość obrabianej powierzchni przed stawów inkorporacja suchej zabudowy gwarantuje niewidoczne szwy na powierzchni


Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić przed rozpoczęciem pracy z szwów między FCL jest traktowanie powierzchni. Aby to zrobić, należy oczyścić powierzchnię stacjach dokujących. Usunąć ślady GCR z łopatki, do usuwania kurzu, za pomocą odkurzacza. Nie zapomnij o samogwintujących wkrętów. Ich kapelusze trzeba utopić do 1 mm. Po tym, że przeguby dźwiękoszczelnego zagruntować i pozwolić na suchej powierzchni.

Drugi etap pośredni będzie przygotowanie nadzienia. instrukcje gotowania podany na opakowaniu, ale warto pamiętać, że „czas życia” w mieszaninie kit nie jest super, około 20 minut, więc nie gotować mieszaninę zbyt dużo.

Teraz podjąć pacy i równomiernie na stawy szpachli bez brakujących śrub. Chociaż kit nie zdążył wyschnąć na stawy nałożonych taśmy, które chcesz ukryć pacy. Po wysuszeniu pozostałości kit może być czysty, z łopatką, w razie potrzeby, używać ściernego. W końcu cała konstrukcja musi być zagruntowane.

Porady doświadczonych repairmen

Jakakolwiek niedokładność w uszczelnianiu spoin może prowadzić do powstawania pęknięć. Ale nawet kiedy wszystko jest poprawne, aby powiedzieć, że po prostu nie pojawiają się, to nie jest konieczne. W rzeczywistości, najmniejsze zmiany temperatury i ścinania GCR może prowadzić do powstawania pęknięć.

Rozpocznij do uszczelniania szwów wypełniacza suchej zabudowy tylko raz w pokoju Ustanowienie regularnego wilgotności i temperaturyRozpocznij do uszczelniania szwów wypełniacza suchej zabudowy tylko raz w pokoju Ustanowienie regularnego wilgotności i temperatury


Aby tego uniknąć, trzeba tak mocno, jak to możliwe do wypełnienia spoin oraz do przeprowadzenia prac naprawczych powinno być w pomieszczeniu o stałej temperaturze i wilgotności (nie oderwać okno, zamknąć drzwi).

Postępuje słusznie: uszczelniania połączeń płyt gipsowo-kartonowych (wideo)

I wreszcie, jeśli pakiet z wypełniaczem będzie napisane: „uszczelniania spoin płyt gipsowo-kartonowych bez stosowania taśmy zbrojącej” nie jest warta sama zachęcające. Takie szpachlówki nie jest po prostu przeznaczony do uszczelniania. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

4 + 2 =

Adblock
detector