Praktyczna klatka schodowa do piwnicy: jak zrobić to dobrze – nwhistorycourse.org

The BlogJeśli dom jest podpiwniczony, wtedy warto pomyśleć wcześniej konstrukcję i wygląd schodów piwnicznychJeśli dom jest podpiwniczony, wtedy warto pomyśleć wcześniej konstrukcja i wygląd piwnicach schodów piwnicy i piwnic w każdym domu są wykorzystywane w bardzo różny sposób. Ale jednocześnie dzielą jedno - do ich normalnego działania jest niezbędne, aby zapewnić wygodne wejście do piwnicy, co oznacza obecność drabiny. Wydaje się, że jest to dość łatwe zadanie, ale to nie jest takie proste. Należy pamiętać, że wszelkie drabiny powinny być wzniesiony z określonymi wymaganiami i zgodności z normami bezpieczeństwa.


Idziemy do najciemniejszych kątach: schody do piwnicy

Zaangażowany w montażu schodów należy pamiętać, że powinien on być przede wszystkim bezpieczny, wygodny, harmonijnie dopasować do wnętrza i nie zajmują dużo miejsca.

Wyposażanie po schodach do piwnicy, należy zrobić to bezpieczne, praktyczne i wygodne dla wszystkich członków rodzinyWyposażanie po schodach do piwnicy, należy zrobić to bezpieczne, praktyczne i wygodne dla wszystkich członków rodziny

W celu prawidłowego wyboru materiału do przyszłego projektu, prawo zrobić wszystkie obliczenia, a ostatecznie być zadowolony z wyniku, należy odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Jak często będą korzystać z piwnicy, a zatem i schody;
 • Będą one transportowane dużych, ciężkich przedmiotów;
 • Jak silne drabina jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, a gdzie jest główne wejście do niego - w domu lub poza nim;
 • Czy powierzchnia piwnicy zbudowanej struktury w stosunku do położenia;
 • Pod jakie parametry będą wygodne z niego korzystać;
 • Jak powinien wyglądać drabinie, jeśli prowadzi to do pierwszego, a potem na drugim piętrze, tak aby nie przeszkadzać stylistyczną projekt mieszkania;
 • Ile finansów jest wymagane do pracy.

Jeśli chodzi o wielkość struktury, to jego szerokość powinna wynosić około 90 cm. Jest to konieczne, aby być wygodne na to, aby przejść w dół i może przegapić każde dwie inne osoby, jeśli to konieczne.

Otwór musi być wolny, ale ta szczelina, tak że nogi nie były „pragnienie” na niepowodzenie.


schodek rozmiar szerokość może być 25-35 cm Jeśli są one dłużej. - wszelkie niedogodności podczas wynurzania, a jeśli mniej - to byłoby niebezpieczne, aby przejść w dół. Wysokość etapu może wynosić od 12 do 22 cm.

Nachylenie drogi do piwnicy musi być wybrany w zakresie od 25-75 stopni. Ale ten czynnik wpływa na długość drabiny.

Należy rozumieć, że stopień nachylenia drabiny zależy od wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Im mniejsze odchylenie, tym większa ilość wolnego miejsca i vice versa.Schody do piwnicy domu: zmiany konstrukcyjne

Opcje, które mogą być schody prowadzące do piwnicy lub piwnicy nie jest zbyt wiele. Wynika to z faktu, że instrument ten powinien podlegać rygorystycznym wymogom, które są związane ze specyfiką struktury przestrzeni.

Najbardziej popularne są drewniane schody do piwnicy z platformąNajbardziej popularne są drewniane schody do piwnicy z platformą

Co zatem może być po drabinie? Weźmy pod uwagę trzy podstawowe rodzaje struktur:

 • Marching - najprostsze schody. Są one łatwe do wykonania swoje ręce, jak ten projekt nie zawiera żadnych zakrętów i jest linią prostą. To prawda, że ​​potrzebuje dużo przestrzeni.
 • Na ziemi - na ogół stosuje się, gdy „P” lub „L” - kształtowaną strukturę. Jego zaletą jest możliwość zrobić sobie krótką przerwę podczas podnoszenia. Ale jednocześnie to zajmuje dużo miejsca, więc nie nadaje się do małych pomieszczeń. A duża szerokość przęsła inny jest czasami konieczne.
 • cewka projekt - opcja najbardziej zwarta, ale nie tak wygodne, jak poprzednie. Etap takiej klatki schodowej, zwykle wąskie i strome, co może znacznie utrudnić noszenia dużych przedmiotów.

W celu zminimalizowania rozmiaru schodów piwnicznych może być stosowany szyb.

Co do materiału, z którego wykonane po schodach, mogą być:

 • drewniany - bardzo niepożądane opcja. pokoje w piwnicy, co do zasady, nie są ogrzewane, odpowiednio, wilgotność jest stale wysoka. To, co może być przyczyną pleśni na projektowaniu i później stanie się bezwartościowy.
 • metal - idealny do schodów piwnicznych. Taka struktura jest bardzo prosty w instalacji, nie boi się wody, jest używany przez dłuższy czas, to nie wymaga dużych nakładów finansowych.
 • beton - bezpiecznie odporne na wszelkie warunki pogodowe, więc drabiny można bezpiecznie umieścić nawet na ulicy. Ale ten projekt jest kłopotliwe i zapewni dodatkowe obciążenie na ścianie. Najbardziej powszechnie stosowane w pomieszczeniach technicznych lub garaży.

Schody do piwnicy z jego własnymi rękami: rysunki i że obejmują one

Bez względu na rodzaj, a co produkcja budowy nastąpi przed rozpoczęciem prac konieczne, aby rysunek marsz drabiny. Jest to niezbędne w celu prawidłowego wyliczenia wielkości przyszłego drabiny.

Obowiązkowa krokiem jest sformułowanie przyszłych schodów właściwy do rysowania, które będzie odzwierciedlać główne cechy projektuObowiązkowa krokiem jest sformułowanie przyszłych schodów właściwy do rysowania, które będzie odzwierciedlać główne cechy projektu

Na tym rysunku, to jest ogólnie uznawane:


 • Wysokość stopni schodowych i;
 • Szerokość schodów i w poprzek schodów;
 • SCHODKI wielkości;
 • Wysokość odprawy.

W nawiązaniu do rysunku można obliczyć długość drabiny, gdy nie jest znana.

Aby to zrobić, trzeba papierze milimetrowym narysować kąt prosty, biorąc pod uwagę skalę. Następny kątomierz zauważyć pochylenia drabiny i narysować linię. Linijka obliczania wynikowych długość.

Metalowe schody do piwnicy domu: Charakterystyka instalacji

Schody wykonane z konstrukcji metalowych, zyskał najbardziej trwałe, wygodne i trwałe. Ale jednocześnie jest to trudniejsze w montażu niż drewno i metal jest odporny na korozję.

Jeśli przed rozpoczęciem prac nad materiału widocznych plam rdzy, powinny zostać usunięte, posiadające specjalne sposoby obróbki. Ponadto, po montażu elementów metalowych drabina zbędne stosowane zaprojektować wiele warstw farby lub emalii.

Dosyć łatwo można ręcznie zainstalować schodów do piwnicyDosyć łatwo można ręcznie zainstalować schodów do piwnicy

Budowanie schody w piwnicy metalu za pomocą u-działy. Będzie to wymagać:


 • Kanały metalu;
 • blachy o grubości 1 cm;
 • Roztwór Cement żwiru do betonu zasad;
 • Naroża 5 cm w etapach;
 • Oznacza przed korozją i farby.

Po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych obliczeń i kanały wyciąć kawałki metalu. Następnie za pomocą urządzenia do spawania musi być połączony wytwarzanych elementów, które okazały naroży ramy. Zbędne chropowatości i guzki usunięte szlifierki. Wszystko jest obsługiwane inhibitor rdzy.

Następnie powstały drabina jest załączony do piwnicy. W miejscu, gdzie drabina będzie umieszczona jest mała głębokość fundament betonowy około 15-20 cm. Dolna krawędź schodów jest zainstalowane w uprzednio wykopanym otworu wypełniono żwiru i beton jest zalewany.

Na końcu jest tylko krok do cięcia i przylutować je do ramy. Po tym, usunąć wszystkie niepotrzebne blizny i guzki. Ponownie, stosuje się związek antykorozyjną. Metalowe schody do piwnicy jest gotowy.

Beton schody do piwnicy z jego własnymi rękami: Wskazówki dotyczące budynku

Schody wykonane z betonu, co prowadzi do piwnicy - jest najbardziej niezawodnym rozwiązaniem. Taka konstrukcja wytrzyma wszelkiego rodzaju obciążenia i zapewnienia bezpieczeństwa ruchu. Taka drabina nie boi korozji oraz jego charakterystyki w bardzo długim okresie użytkowania.

Wśród jego wady są dość drogie koszty gotówkowe dla materiałów i duża ilość czasu potrzebnego do zbudowania takiej struktury.

Wiele osób woli wybrać konkretne schody do piwnicy, ponieważ charakteryzuje je niezawodność i praktycznośćWiele osób woli wybrać konkretne schody do piwnicy, ponieważ charakteryzuje je niezawodność i praktyczność

Ze względu na fakt, że beton schody reprezentuje całą strukturę, aby coś zmienić to będzie praktycznie niemożliwe po instalacji. Konieczne jest zatem jak najdokładniej, aby wszystkie obliczenia i sprawdź wszystkie kilkakrotnie.

Cały proces budowy betonowych schodach do piwnicy, składa się z następujących działań:

 • Wzniesiona drewnianego deskowania. W tym celu części dolnych desek lub belek wzmacnianych wytrzymać obciążenia można użyć małej grubości obwodowo około 2 cm .. Wzniesiony stronę, która nie pozwoli na konkretny „Escape” i umieścić w poprzek izb wyznaczaniu krok. Wytrzymałości strukturalnej narożach użytego metalu.
 • Zbrojenie. Jest stosowany również do przyszłej siły drabiny. Szczególnie należy zwrócić uwagę na krawędziach schodów, aby przedłużyć ich żywotność.
 • Wylewanie betonu. Lepiej zacząć od dołu i dbać o to, że w procesie uniknąć niepotrzebnych pustych.

Po stwardnieniu betonu utwardzeniem (trwa około 7 dniach) jest usunięcie wszelkich zbędnych elementów cięcia. Po tym drabiny SZLIFOWAĆ otynkowane i szpachlowane.

Schody do piwnicy garażu własnymi rękami: konieczne jest rozważenie

Montaż schodów do piwnicy, garażu lub piwnicy nie różni się zasadniczo od konstrukcji schodów piwnicznych z domu na parterze.

Podnieść i zainstalować schody do piwnicy garaż jest to konieczne, biorąc pod uwagę wielkość pomieszczeniaPodnieść i zainstalować schody do piwnicy garaż jest to konieczne, biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia

Nadal muszą być brane pod uwagę:

 • Jaki obszar zajmie przyszłej struktury;
 • Jak to będzie bezpieczne i odporne na wadze;
 • Jaki poziom wilgotności będzie musiała „walczyć”;
 • Jej wygląd.

Szczególnie należy zwrócić uwagę na obliczenia wytrzymałości drabiny, co decyduje o jego bezpieczeństwo. Aby to wykonać, ma średni ciężar osoby dorosłej (80 kg) i dodano małe zużycie (25-30 kg).

Budowa schodów do piwnicy (wideo)

Biorąc pod uwagę wszystkie wskazówki i sztuczki, możemy stwierdzić, że na schodach do piwnicy w domu prywatnym lub inne struktury nie można zapisać. Trzeba się poważnie o tym problemie i wdrożyć zespół ramową ze wszystkimi normami bezpieczeństwa przeciwpożarowych i budowlanych. W tym przypadku, mamy nadzieję, że drabina będzie trwał długo i zadowolić właścicieli domu lub budynku.

Wygodne schody do piwnicy (opcje zdjęcia)

16119155257577900695 503 e14635128437187741174353816665329501459549680oelem3045lestnicavpogreb5basement1338053577734marshevaya-lestnitsa s-originalnoy-podsvetkoy-stup

Leave a Comment

Your email address will not be published.

11 + = 20

Adblock
detector