Porady jak przykleić płytki na suficie – nwhistorycourse.org

The BlogPłytki wykonane z pianki jest dobrym Materiały wykończeniowe, praca, która nie wymaga specjalnych umiejętnościPłytki wykonane z pianki jest dobre materiały dekoracyjne, praca, która nie wymaga specjalnego navykovA co jest tak niezwykłe sufity, wklejone płytki? Po pierwsze, pod okleiną będą wyglądały jak nowe, mimo wybojów i suficie kapitału uszkodzenie. Po drugie, klejenia płytek na suficie szybko i łatwo. Nie trzeba mieć branżach budowlanych, być w stanie poradzić sobie ze specjalistycznych narzędzi lub, na przykład, kolidować z mieszanki piasku i betonu. To wykończenie jest zamontowany w bardzo prosty sposób.


Sufity, wklejone płytki: Zalety

Zalety wklejone w ciągu płyt sufitowych obejmują:

 • trwałość;
 • niezawodność;
 • Niska waga końcowej struktury;
 • Ochrona przeciwko pleśni, grzybów, porostów;
 • Odporność na wilgoć;
 • Poprawia izolacyjność akustyczną (szczególnie przydatny w domu wielorodzinnym z głośnym sąsiadów);
 • Jest tani.

Ponadto pokleit sufit dachówka - to najtańszy wariant dekoracji i naprawy.

Kaseton wykonany jest głównie z pianki. Ale są też opcje z plastikowym wykończeniem. A ktoś zrobił i postanowił użyć płytek ceramicznych. Jest to nie tylko mocne i trwałe, ale również wygląda bardzo atrakcyjnie.

SLR jakość sufit dachówka - nowoczesny materiał wykończeniowySLR jakość sufit dachówka - nowoczesny materiał wykończeniowy

Jednakże, nadaje się tylko do kuchni i łazienki. nie najlepsze rozwiązanie - w sypialni, w salonie lub w sali, aby go używać. A warto, oczywiście, droższe piany.


Porady jak trzymać się płytek sufitowych nierównym suficie

Konieczne jest, aby wspomnieć o jeszcze jedną zaletę płyt sufitowych - może pomóc, aby zamknąć nierówny sufit, jakby zawieszonych paneli. W zasadzie, zostaną one zainstalowane w taki sam sposób. Pierwszy „szorstkie” warstwa - płyty wiórowej, płyty pilśniowej, sklejki, albo płyt gipsowo-kartonowych okna szybkiego wyszukiwania, który jest dołączony do profilu metalowego. Już górna płytka prawo można przykleić na równej stępce. Odsunięcie od sufitu kapitału wynosi 5-10 cm. W powstałej ukrytej niszy można ukryć okablowanie, komunikację, „głuchych” światła i wszystko inne.

Oznacza to, że przyklejone płytki będą prowadzone na suficie podwieszanym. Ze swojej stylizacji lepiej jest użyć (w kolejności):

 • szorstki płyt kartonowo-gipsowych - tanie, niezawodne, trwałe;
 • wiórowa - idealny do prywatnego domu;
 • Płyta pilśniowa - tańszy od drewna szorstkości;
 • styropian - jeśli stosowany jest prowadzona również izolację cieplną i dźwiękową pomieszczenia.

Płytka klej bezpośrednio na profilu ramy nie powinno być. Po pierwsze, punkt kontaktowy będzie raczej niewielki, a po drugie, panel klej w miarę upływu czasu, po prostu zniknąć.

Podczas instalacji płytek ceramicznych jest ważne, aby wybrać narzędzia jakościowePodczas instalacji płytek ceramicznych jest ważne, aby wybrać narzędzia jakościoweWszystkie takie same profil metalowy przeznaczony jest do wiercenia otworów pod śruby. Dlatego potrzeba, aby stworzyć szorstką sufit.

Jak najlepiej położyć płytki na suficie

Jak umieścić płytki na suficie? Projektanci oferują mnóstwo opcji, począwszy od zwykłych, czyli równą warstwę, kończąc mozaiki, gdzie wielkość Każda płytka jest unikalna. Jeśli zrobisz wszystko z rąk, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do pierwszego wykonania. A jeśli masz czas i chęć eksperymentowania, można spróbować na przykład położyć płytki na przekątnej lub nawet diament. Ostateczny wybór jest wyłącznie właściciel domu.

Nawet jeśli opcja jak taping zostanie wybrany i znany obszar pokoju, płytki powinny kupić 10-15 procent więcej niż to konieczne. Po tym wszystkim, może być konieczne, aby poradzić sobie z krawędzi płótna, a jeśli ściany nie są całkowicie płaskie, masz płytki i cięcie. I wtedy - mówiąc to falshstenu a także do wklejenia płytki.

Po wklejeniu sufit ważne, aby rozważyć pozycję oświetlenia i dokładnie znaleźć punkt środkowy sufituPo wklejeniu sufit ważne, aby rozważyć pozycję oświetlenia i dokładnie znaleźć punkt środkowy sufitu

Podczas układania płytek trzeba tylko pamiętać, że:

 1. Jest to niemożliwe, aby dopasować szwu ze szwem poziomie nieobrobionego (jeśli występują).
 2. Klejenie lepiej na kleju poliuretanowego. Wiele z nich zaleca się umieścić na tapecie, ale jest to bardzo złe rozwiązanie. Klej może przenikać do pianki i drewna, z których mogą pojawić się obrzęk porcje.
 3. Najbardziej niezawodne opcja układania - szachownicę, to znaczy, ze skosem na podłodze klatki.
 4. Cokoły i inne elementy dekoracyjne nie obsługuje płytki. Załadować je w każdym razie nie jest wykonywana.

Jeśli planujesz trzymać płytki w kilku pokojach, konieczne jest, aby zrobić je wszystkie naraz. Oznacza to, że przede wszystkim - w dowolnym miejscu, aby rozwiązać ten profil, a następnie utworzyć szorstką poziom i nawet wtedy przykleić płytki (nawet jeśli jest to inny wzór, materiał i faktura).

Klej płyta sufitowa

Mając do czynienia z, jak to zrobić pakowanie płyt sufitowych, należy rozważyć kleje, które są używane do mocowania. Poliuretanowy klej - najlepiej, ale ma swoje wady. I wielu producentów i ma produkować specjalne preparaty do mocowania płytek. Na przykład troska „Moment” produkuje tzw płynne paznokcie. Zasadniczo, jest to bardzo bazie poliuretanu, w której dodawane są składniki, aby zapobiec wysychaniu kleju. Na szczycie tego wszystkiego będzie można malować i nie bój się, że płytki były odkleić (nawet po grubą warstwą tynku).

Lepsze wykorzystanie samoprzylepną przezroczystą ciecz bazy gumy, a nie cieczy paznokci, jak jej zużycie jest znacznie mniejszeLepsze wykorzystanie samoprzylepną przezroczystą ciecz bazy gumy, a nie cieczy paznokci, jak jej zużycie jest znacznie mniejsze


Wiele więcej, zaleca się stosowanie:

 • Ekonaset;
 • Klej Tytan;
 • montaż silikonowego (producent - każdy).

Sporządzono 10-20 minut przed musisz położyć płytki na kleju. To nie powinno być rozmazany - wystarczy zastosować „wąż”, czekając na pewien czas (wskazanej na opakowaniu) i siłą wciśnięty.

Na każdej płytce jest alokowana taką samą ilość kleju, aby utrzymać tylko jeden poziom.

Preparat sufit pod płytkami spajania

W zasadzie tak, jak można ułożyć płytki i jak klej - wszystko jest jasne. Czy trzeba pre-gotować sufitu (jeśli nie jest to konieczne, aby wyrównać i płytki przymocowane do poziomu kapitału)? Oczywiście, że tak. Pierwszy etap jest całkowicie usunąć starą wykończenie. Usuń potrzebę farby lub tapety, kit. Wszystko to, aby usunąć i oczyścić sufit śmieci przy pomocy generatorów parowych. Z ich pomocą możliwe jest, aby pozbyć się starej farby. Uzyskać pełną pre-konserwacyjnych.

Przed wklejeniem sufitu płytki trzeba usunąć starą farbę lub wybielićPrzed wklejeniem sufitu płytki trzeba usunąć starą farbę lub wybielić


Ponadto, płaska powierzchnia jest zalecany w leczeniu warstwę podkładu lub lakier, a dopiero potem zacząć naprawić płytek.

Nadal można zrobić niszę dla żyrandole montażowych, lampy LED, jeżeli są one planowane. Choć jest to wygodne, aby to zrobić na suficie podwieszanym. Jeżeli płytka będzie nadal stosowana do naklejki (błyszczący film), że odbywa się to po 2-3 dniach po utwardzeniu kleju.

Przed szkolenie nie jest wymagane, jeśli płytka jest przyklejona:

 • cegieł;
 • na płycie betonowej;
 • Sufit oczyszczono za pomocą wapna (to jest podkład);
 • Jeśli instalacja jest przeprowadzana w suficie podwieszanym z drewna.

Jak szybko przykleić płytki na suficie (wideo)

Jak widać, nic skomplikowanego do zainstalowania płytki nie. Więcej czasu i wysiłku trzeba wybrać i obliczyć powierzchnię każdego z pomieszczeń, w których będzie używane jako ozdoba. Czy możliwe jest przyklejanie płytek na śrubach ( „pchła” typ)? W zasadzie taka opcja jest możliwa, ale sensu, bo stawy muszą być otynkowane lub pokryte wapnem. A to - dodatkowa praca i dodatkowe koszty finansowe. Najprostszy sposób - jest zamontowany na suficie lub zawieszone kapitał falshuroven. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

34 + = 36

Adblock
detector