Porady ekspertów: Jak szybko usunąć tapety ze ścian – nwhistorycourse.org

The BlogAby dać salonie niepowtarzalny smak, aby pomóc nową tapetę, ale trzeba usunąć starą farbę przed ich klejenieAby dać salonie niepowtarzalny smak, aby pomóc nową tapetę, ale przed trzymać je trzeba usunąć stary Napraw malować mieszkanie lub dom - na dość długi i żmudny ćwiczeń, wymagających znacznych nakładów energii, finansów, czasu i nerwów. Większość zajmuje dużo czasu przygotowuje się do prac remontowych - wymagany, aby usunąć meble, aby przygotować (oczyścić) powierzchnię, aby zdobyć i przynieść wszystkie niezbędne materiały budowlane i wiele innych. Naturalnie, niższy koszt finansowania jest problematyczne w takich sytuacjach, jest również niezwykle trudne do ograniczenia i napięcie nerwowe - ludzie są zawsze nerwowy i naprawa (stres) tylko wzmacnia napięcie. Jednakże, nie można wydać dodatkowego wysiłku w przygotowania do prac remontowych, zwłaszcza jeśli naprawa odbywa się ręcznie.


Usuwanie przełącznik do tapetowania

Jednym ze sposobów, aby zaoszczędzić czas i wysiłek jest zdolność do szybkiego i dokładnego (do gołych ścian) rozebrać tapetę. Jest to ważny krok w wystroju pokoi - stare tapety nie powinny być pozostawione są one widoczne dzięki nowej formie na nowych fałdy warstw powłokowych tapety i zmarszczki, sprawia, że ​​pojawienie się widokiem pokoju nie są atrakcyjne i nie daje możliwość malowania ścian (jeśli takie plany są dostępne) , Dlatego niezwykle ważne jest, aby usunąć stare warstwy całkowicie, nie pozostawiając małe paski, które następnie będzie wyglądać brzydko marszczyć.

Przystąpić do usuwania tapet może być tylko po demontażu przełączników elektrycznych i gniazd, w celu uniknięcia wypadków przy pracyPrzystąpić do usuwania tapet może być tylko po demontażu przełączników elektrycznych i gniazd, w celu uniknięcia wypadków przy pracy

Poniższy spojrzenie na różne sposoby, jak łatwo, tanio i bez poważnego wysiłku można oderwać stare tapety, nie powoduje uszkodzenia ścian i pokoju.

Zawsze należy pamiętać, że trzeba przygotować się do każdej pracy.

Ważne jest „równanie” powierzchni ścian, usuwając je z wszystkich możliwych „nieprawidłowości” w postaci elementów dekoracyjnych i łączników do nich (wkręty / gwoździe do malowania, etc.), jak również do usuwania elementów, takich jak przełączniki i gniazd.


Warto pamiętać, że usunięcie przełącznika lub gniazdo jest trudna, w przeciwieństwie do tych samych obrazów i innych dekoracji. To zwiększa złożoność i fakt, że przełączniki z gniazdami są na żywo, co jest bardzo niebezpieczne dla ludzkiego życia (z powodu nieprawidłowego lub nieostrożnego obchodzenia). Dlatego ważne jest, aby usunąć te potencjalnie niebezpieczne przedmioty i wykonywać szereg warunków, aby zapobiec klęsce robotników porażenia prądem podczas prac budowlanych.

Preparat ściany do tapetowania obejmuje nie tylko usunięcia starej powłoki, ale uszczelnienie pęknięć i poziomowania powierzchniPreparat ściany do tapetowania obejmuje nie tylko usunięcia starej powłoki, ale uszczelnienie pęknięć i poziomowania powierzchni

Właściwie złożoność dzieła i jego przyczyn może być podzielony na kilka etapów:  1. Ostrożnie zdjąć zewnętrzną część przełącznika / wylotu. W nowych (nowoczesny) przełącza zewnętrznej części dołączone łączniki z tworzywa sztucznego i nakłady na tyle. Aby je usunąć. Analizować przełączniki radzieckie mogą potrzebować pomocy śrubokręta - śruba mocowania jest nie używany.
  2. Ostrożnie odłączyć kabli / przewodów. Kontakt z przełączników / stały gniazda zwykle złącze śrubowe, w związku z czym jest konieczne stosowanie śrubokręta Rączka wykonana z materiału izolacyjnego. Odłączyć przewody powinny być jeden po odłączeniu ich muszą być natychmiast zamknięte taśmą izolacyjną lub specjalnej rury termokurczliwej.
  3. Po odłączeniu kontaktów, usunąć przełącznik / wylot rozety. Trzeba będzie również użyć śrubokręta.
  4. Końcowy etap - do cięcia z gumy lub innego materiału izolacyjnego koła o średnicy równej średnicy rozety. Następnie materiał ten jest pokryty otwór (zmywać ściany).

W wyniku tego etapu przygotowawczego może przejść bezpośrednio do usuwania tapety.

Jak szybko usunąć stare tapety ze ścian

Wiele osób często zastanawiam się, i czy w ogóle usunąć tapetę. Odpowiedź jest prosta - należy to zrobić. W przeciwnym razie możliwe opcje, gdy stare tapety zepsuje wygląd pokoju, jak opisano powyżej, lub istnieją inne, bardziej poważne konsekwencje.

Aby usunąć z powierzchni zmywalnych tapet, trzeba traktować zębnik tkaninyAby usunąć z powierzchni zmywalnych tapet, trzeba traktować zębnik tkaniny

Na przykład, wiele nowoczesnych tapety napięty suszenie mieszaniny klejącej w ten sposób życia, nowych warstw może pęknąć lub zaczynają tworzyć się pęcherzyki, które ostatecznie prowadzą do opóźnienia tapety.

Dlatego, aby wykonać naprawy jakości powinny być przeprowadzane czyszczenie ścian z ich dalszego przygotowania do klejenia nową tapetę. W tym przypadku, tapetowanie proces przebiegać szybko i sprawnie.

nowoczesne środki

Ostatnio rozpowszechniony ma nóż do „zeskrobać” tapety. Zewnętrznie wynosi 3 - 5 gwiazda promieniowanie w każdej wiązki wprowadza się do noża stroną roboczą, a tylna strona jest wygodny uchwyt. Zazwyczaj te narzędzia są wyposażone w specjalne naklejki, które wskazują na ich przeznaczenie. Takie noże pozostają głębokie rysy na tapecie, poprzez pocięcie ich na małe kawałki, które następnie są łatwo oderwać.

Cała procedura usuwania tapety trwa kilka godzin w pomieszczeniu w około 15-20 metrów kwadratowych. Jedyną wadą tego produktu - tupyatsya noże szybko, zwłaszcza jeśli pracują na ścianach betonowych lub ceglanych. Wada ta jest kompensowana przez niski koszt samego instrumentu i wymiennych ostrzy, które mogą być zakupione oddzielnie.

Bez problemu usuwania tapety ze ścian mogą pomóc specjalny płyn do całkowitego rozpuszczenia się i przemywa się starą farbęBez problemu usuwania tapety ze ścian mogą pomóc specjalny płyn do całkowitego rozpuszczenia się i przemywa się starą farbę


Przemysł krajowy, po europejski, zaczął produkować swoje wyroby, która posiada takie same funkcje jak nóż opisany powyżej. Najczęstszym wersja krajowa narzędzie, które ułatwia usuwanie tapet - rolki głowicy z „igły”. To pozwala szybko usunąć tapetę na tej samej zasadzie jak ten z nożem, ale igła nie jest tak szybki sama tupyatsya dysza jest tańsze ostrza zamienne i usunąć tapety nie jest to trudniejsze niż nóż. Dodatkowe zalety to możliwość stania łatwiej oczyścić tapetę w odległych miejscach (w porównaniu z nożem).

Inna opcja - kupić i stosować specjalne narzędzie, które jest przeznaczone do usuwania starych tapet. W tym przypadku, tapety skórka sprawia specjalną substancję, która rozpuszcza klej, w wyniku - wtedy łatwo zerwać tapetę.

Środki do usuwania tapety ze ścian: opinie

Większość pozytywne opinie są chemikalia. Jest to zrozumiałe - nie ma potrzeby, aby umieścić znaczny wysiłek do cięcia tapet, zanim je wyczyścić. W związku z tym, że fundusze powinny być lepiej wykorzystywane - są znacznie zaoszczędzić czas i energię.

Szpatułka jest najbardziej skutecznym narzędziem, aby usunąć stare tapety ze ścian betonowychSzpatułka jest najbardziej skutecznym narzędziem, aby usunąć stare tapety ze ścian betonowych

Noże lub rolki poleca się w każdym przypadku - mogą one potrzebować do wykonywania cięć przed usunięciem (konieczne jest coś, żeby trzymać!). Uwagi na temat tych urządzeń są sprzeczne - w rzeczywistości, można użyć i kielnia lub zaostrzony nóż budowlanych.


Jednak wiele osób sceptycznie takich nowości, wolą stare „przestarzałego” metody usuwania tapet.

Jak czyścić ściany starej tapety

Najbardziej znanym sposobem, jak szybko usunąć stare tapety - dobrze jest zwilżyć je wodą. Woda, w tym przypadku odgrywa rolę kleju do zmiękczania, powodując jej pęcznienie i staje się łatwe do zdzierać tapety. Zwilżenia tapety należy użyć gąbki lub sprayu. Cały obszar ściany traktuje się kilka razy wodą, następnie pozostawiono na 15-20 minut. Następnie powinniśmy podjąć łopatką (najlepiej zaostrzony) i zaczynają zdzierać tapety, uszkadzając je wcześniej w kilku miejscach (wymaganych do cięcia).

Sposób ten jest uważany za jedną z najbardziej higienicznych, ponieważ usunięto tapetę, pomieszczenie nie warto cząstki pyłu oraz klej nie dostały się do układu oddechowego.

Jak usunąć tapety ze ścian betonowych

Często ludzie muszą usunąć stare tapety ze ścian betonowych, ponieważ te ostatnie są przygotowane do malowania. W tym przypadku konieczne jest, aby usunąć nie tylko tapetę, ale także resztek kleju ze ściany.

Proces usuwania tapety sam w sobie nie różni się w zasadzie od opisanych powyżej, a jedyna różnica polega na tym, że po usunięciu ściennymi traktuje się specjalnych rozwiązań, które rozkładają się klej.

Jak szybko usunąć zmywalne tapety ze ściany

Zmywalna tapeta strip off znacznie bardziej problematyczne - nie boją się wilgoci i nie pozwalają na płyny przeniknąć do kleju. W rzeczywistości mają dwie warstwy - górna (wzorzyste) i dolny wodoodporny.

Należy dokonać bardzo głębokich cięć, które umożliwiają dostęp do powierzchni ściany, aby je usunąć. W tych miejscach powinno być kilka minut, aby dołączyć mokrą gąbką z wodą lub specjalnym narzędziem. Dalsza procedura jest podobna do poprzedniej.

Najlepszym środkiem do usuwania starego papieru tapety - czysta woda, ogrzewa się do żądanej temperaturyNajlepszym środkiem do usuwania starego papieru tapety - czysta woda, ogrzewa się do żądanej temperatury

Nie myśl, że te tapety nie powieść się tak łatwo jak zwykle - będą musieli pracować.

Warto pamiętać, że płyn musi przenikać także Zrealizowane cięć. Najlepsza woda podgrzewa się i nawilżona tapeta już ciepła woda. Istotne jest również, aby przyspieszyć proces usuwania tych tapet będą pary specjalnych urządzeń, które pozwalają na przetwarzanie powierzchnię gorącą parą.

Jak usunąć tapetę do malowania ścian

Ludzie często zastanawiają się, dlaczego ściany są pomalowane brzydkie plamy? Odpowiedź jest dość prosta - resztki kleju z tapety zepsuć całą pracę. Dlatego konieczne jest, aby ją usunąć. W tym celu ściany muszą być traktowane specjalnego roztworu, po czym muszą one być umyte. W tym przypadku, klej na pewno usunąć.

Jak łatwo usunąć stare tapety (wideo)

Warto pamiętać, że każdy producent ma inny skład chemikaliów, a więc zasady stosowania mogą być różne (należy dokładnie zapoznać się z instrukcją). Należy pamiętać, że niektóre z tych środków może być niebezpieczne dla osoby z otwartym kontakcie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

34 − = 26

Adblock
detector