Poliuretan listwy Sufit: elastyczne rozwiązanie – nwhistorycourse.org

The BlogListwy poliuretanowe - to idealne połączenie ceny i jakości materiałuListwy poliuretanowe - jest idealnym miejscem na połączenie ceny i jakości materialKanuli w niepamięć czasy, kiedy jako listwy sufitowe, które po prostu nie używany: gipsu, drewna, taśmy papierowej z ozdobami ... Oczywiście, gipsu i drewna są z powodzeniem stosowane do tej pory, jednak, rodzaje materiałów do tego bardzo potrzebnego atrybutu wykończeniowego był zauważalnie dłużej: plastik, pianka poliuretanowa ... Nawet podłoga listwy wykorzystywane do tego celu. Jednakże, to kształtki poliuretanowej sufit czasami prawie jedynym rozwiązaniem, dzięki jego wyjątkową elastyczność, co w innych materiałów, w stopniu nie.


Ozdobny cokół w sufit bez nich nie ma scenografia

Ozdobny cokół jest obecnie powszechnie używany, dobry na ich zakup nie jest trudne.

Instalacja listew ozdobnych, można łatwo zabrać szereg wad związanych z krzywizny ścian i sufitów w Twoim domu.

Korzystanie z dekoracyjnych listew z różnymi ozdobami może dać pokój bardziej elegancki wyglądKorzystanie z dekoracyjnych listew z różnymi ozdobami może dać pokój bardziej elegancki wygląd

Co do naklejki (instalacja) listwy wydawało się niemal tragiczne pod względem jakości, po zyski, jeśli nie jest doskonały, to jest przyzwoity wygląd.

Co daje dekoracyjny cokołu:


 • Wyraźnie „czyszczenie” krzywizny ściany i sufity. Wizualnie, oczywiście.
 • To daje pokój rodzaj kompletności, czyli umieścić ostatni punkt w naprawie ścian i sufitów.
 • Korzystanie z listwy o różnych szerokościach, można łatwo sprawiają, że pokój bardziej atrakcyjny, rozszerzone pomieszczenie optycznie lub wizualnie podnieść do pewnego stopnia jego niskie sufity. Jest do tego celu i są szerokie i wąskie cokół.
 • Korzystanie z dekoracyjnych listew z różnymi ozdobami może dać pokój bardziej elegancki, a nawet „drogi” wygląd.

Obecny remont bez listew ozdobnych nie może zrobić, bez względu na to, co twój budżet jest zaangażowany w naprawę domu.

Co można nazwać cokołu na suficie: nazwy są nie tyle

Cokoły sufit zwane inaczej.

To nie byłby nazywany listwy sufitowe, esencja ich cel pozostaje ten sam.

O różnych porach listew sufitowych zwane przez wszystkich.Na listwy sufitowe, istnieje kilka innych nazw - bagietki, fryz lub filetNa listwy sufitowe, istnieje kilka innych nazw - bagietki, fryz lub filet

nazwy:

 1. bagietki;
 2. Freese;
 3. architraw;
 4. filet;
 5. Balustrada.

Można oczywiście argumentować, o poprawnej nazwie, ale z nazwą tego obiektu dekoracji, nie zmieni istotę tematu. Najczęściej przedmiotem dekoracji zwany cokołu lub bagietki.

Listwy z tworzyw sztucznych do sufitu: bardzo popularne

Listwy z tworzyw sztucznych są bardzo powszechne i popularne z kilku powodów.

Powody tego wyboru:

 • Nie boi wilgoci, mogą być stosowane w łazience i kuchni;
 • Używane jeśli sufit ozdobiony plastiku.

Listwy z tworzywa sztucznego nie boją wilgoci, mogą być stosowane w łazienkach i kuchniachListwy z tworzywa sztucznego nie boją wilgoci, mogą być stosowane w łazienkach i kuchniach

Te przypominają profil cokołowy L - tzw „Elk”.


W tym przypadku, cokół posiada również funkcję dekoracyjną, w porównaniu z „Elk” rutyny, który jest używany podczas instalacji „podszewka”.

Zablokować luki, która jest zwykle nieuniknione w przypadku plastikowych wykończeń sufitów, najbardziej skuteczne może być Wytłoczki plastikowe - Decor jest nie tylko nie cierpi, ale również wygrywa.

Rodzaje listwy sufitowe: wybierz do Twojego gustu i budżetu

Listwy na suficie nowoczesnego rynku budowlanym oferuje wystarczającą różnorodność.

Twój listwy w mieszkaniu - wynika przede wszystkim z wyboru, chociaż, to nie zaprzecza pomocy asystenta projektanta lub sprzedaży.

Jeśli budżet jest bardzo ograniczony, konieczne jest, aby zakupić piankowej listwyJeśli budżet jest bardzo ograniczony, konieczne jest, aby zakupić piankowej listwy

Wybór cokół zależy od wielu czynników.


Jak wybrać cokołu:

 1. Wiele decyduje budżet, który jest dostarczany przez Ciebie do remontu mieszkania. Jeśli budżet jest bardzo ograniczony, konieczne jest, aby zakupić kształtek piankowych. Są one najczęściej listwy z różnych powodów: niski koszt, możliwe malować je w żądanym kolorze, łatwość montażu.
 2. Istnieje zależność od materiału wykończeniowego sufitu i ścian.
 3. W zależności od wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Na przykład, w łazience nie ma potrzeby instalowania drewniany cokół, a zaleca się wybrać cokół wykonany z poliuretanu lub PCV.
 4. Wybór cokół zależy od konfiguracji pokoju. Jeśli pomieszczenie jest nietypowe, zwłaszcza w promieniach lub kolumn, trzeba elastyczne cokołu.

Rodzaje listwy są różne, a każdy rodzaj powołania.

Drewniane listwy do sufitu: drewno jest zawsze w modzie

To nie byłby wszedł postęp naukowy i technologiczny skokowo, dając nam coraz to nowe produkty niemal każdego roku, drzewa jako wykończenie i materiał budowlany nie traci swoje znaczenie.

Zaletą drewnianym cokole jest, że może być lakierowana, podkreślając fakturę drewnaZaletą drewnianym cokole jest, że może być lakierowana, podkreślając fakturę drewna

Zalety drewnianych listew przypodłogowych:

 • Bardzo atrakcyjny, Solid wygląd;
 • Ma piękno naturalnego materiału;
 • Można malować listwy w dowolnym kolorze, a ponadto, listwy mogą być lakierowane, podkreślając fakturę drewna;
 • Z drzewa łatwiej pracować, i to będzie wyglądać bardziej harmonijny jeżeli mówimy, praca jest wykonywana w domu na wsi lub daczy, gdzie ściany są wyłożone drewnem.

Oczywiście, teraz wiele materiałów do wyboru. Jednak wielu miłośników naturalnych materiałów, a także ludzi, szczególnie uważnie obserwując ich zdrowia, i nie chce słuchać innych rodzajów materiału.

Cokolwiek to było, ale drzewo jest zdecydowanie jednym z najdroższych materiałów dekoracyjnych.

Jest to konieczne, aby dodać oczywiste: drzewo - klasyczny, który jest zawsze w modzie! Dodatkowo. należy zauważyć. że pokoje w stylu loftu, zwłaszcza przy użyciu drewnianych paneli. bardzo istotne płaski cokół wykonany z drewna.

Listwy i Tapeta na suficie: kombinacja korzystna

Cokoły i tapeta na suficie - dość powszechne nowoczesne rozwiązanie, i bez końca nie robić.

Cokoły i sufit tapeta może doskonale uzupełniają się wzajemnieCokoły i sufit tapeta może doskonale uzupełniają się wzajemnie

I wszystko byłoby zrobić, ale czasami występuje u tych, którzy robią remonty, jest to uzasadnione pytanie: jak przykleić cokół, bez uszkadzania tapety?

Jednak kwestia ta nie może być tylko jeden. Co trzeba zrobić przed: skleić cokołu, a następnie tapety, lub odwrotnie?

Mistrzowie swoim rzemiośle montowane początkowo cokół, usuwając wszystkie luki wtedy i tylko wtedy klejone tapety, dostosowując je pod cokołem.

Krok po kroku

 1. Po cokół jest zamontowany i usuwać wszelkie pęknięcia i nieregularności, przykleja się pierwszy arkusz tapety;
 2. Arkusz tapety, oczywiście, nie mogą dokładnie dok z listew sufitowych. Aby przykleić arkusz z zakładką nieco nad podłogą.
 3. Po arkusz tapety jest związane i wyprostowane, to jest konieczne, aby przyciąć nadmiar tapety, co było powyżej podłogi. W tym celu rozpuszcza stalowej łopatki średnią szerokość krawędzi ostrza nanosi się na krawędzi listwy dokująca pod ostrym kątem.
 4. Maskowanie ostrze, zarówno na linii (linii, w tym przypadku, łopatki) starannie przycięte nadmiar tapety.
 5. Obcinanie tapety ponownie wygładzić plastikową szpatułką lub czystą, suchą szmatką.

Jak widać z powyższego, wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób.

W innym wykonaniu, sytuacja jest następująca: po pierwsze, klej do tapet, a następnie, po jego wysuszeniu otrzymuje się bagietkę w kleju do tapet przez ciecz paznokci. Opcja ta jest powszechnie stosowana, a także ma prawo do istnienia.

Płyty z pianki przypodłogowe na suficie: najbardziej wariant bieganie

Tak, dzisiaj listwy sufitowe pianki jest najczęstszym, choć różnice istnieją oprócz wspomnianego cokołu, a wiele z nich.

Listwy z pianki jest również zastosowanie w różnych wzorach sufituListwy z pianki jest również zastosowanie w różnych wzorach sufitu

Powodów, aby wybrać z kształtek piankowych obfitują.

Powód wyboru:

 • Niska cena;
 • Osłonowy może być łatwo pomalowany w dowolnym kolorze;
 • instalacja Nemudreny który nie wymaga specjalnych umiejętności;
 • Możliwość klejenia każdej powierzchni;
 • Możliwość klejenia cokołu na dość tanich materiałów: kleju, kitu;
 • Łatwość cięcia cokoły;
 • Łatwość kąty dokującą.

Oprócz tych cech, płyty bazowej jest łatwo zginać (do pewnego stopnia).

Listwy z pianki jest również zastosowanie w różnych wzorach suficie podwieszanym, na przykład, gipsowych. Jest to korzystne, a sufit dwupoziomowy.

Tak więc, biorąc pod uwagę wszystkie te cechy cokół, to można bezpiecznie zakupić piankę, która pomimo swojej niezbyt reprezentacyjny wygląd początkowo, po malowanie można przekształcić cokole prawdziwie „królewski”. To w dużej mierze zależy od malarstwa, choć wybrać cokół, warto, aby w większym stopniu w oparciu o parametry takie jak szerokość i rodzaj wzoru.

Listwy podłogowe na suficie, jedną z opcji wykończeniowych

Oczywiście, dla niektórych listwy sufitu, podłogi - inne. Ale. w zasadzie. Listwy przypodłogowe jest dość zastosowanie do sufitu.

Cokół podłoga jest dość zastosowanie do sufituCokół podłoga jest dość zastosowanie do sufitu

Być może masz drewniane podłogi listwy, a ty, jako zwolennik naturalnych materiałów, chcemy je zainstalować na suficie. Albo, profile z tworzyw sztucznych, które zostały zakupione przez pomyłkę, lub podłodze, nagle zastąpione przez jakiś inny - to co teraz, dobre zniknąć?

Bądź co bądź, cokół podłoga prawie zawsze może być zainstalowany na suficie.

Weźmy na przykład jak zainstalować plastikowy cokół.

Krok po kroku

 1. Przymocować cokół z kołkami do ściany, w odstępie pół metra. Jednak ze wzrostem krzywizny kotw należy umieścić częściej.
 2. Mocno przymocować listwy do ściany, wywiercić dziurę w ścianie-cokołu.
 3. Kołek listwy udarowe przymocować do ściany.
 4. Podczas pracy, jeśli to konieczne. Używamy elementy łączące: narożniki wewnętrzne i zewnętrzne oraz złącza łączące paski.
 5. Po zakończeniu prac, wykończenia, wykonane na całej długości w cokole zatrzaśnięcia w listwowe, kotew sufitowych i zamykania rowkiem.

Wiercić, jeśli ściany są konkretne, lepiej jest użyć pobeditovye i zamiast wiertła - Hammer.

Szerokie listwy sufitowe: nominacja

Szerokość cokołu na suficie dużej mierze zależy od wyglądu pomieszczenia. Szerokie lub wąskie cokół całkiem w stanie przekształcić pokój wizualnie. Wąska cokół można dokonać pokój optycznie powyżej, a szerokie, wręcz przeciwnie w celu zmniejszenia jego wielkości.

Szeroki cokół całkiem stanie wizualnie przekształcić pokójSzeroki cokół całkiem stanie wizualnie przekształcić pokój

Dzięki szerokiej planszy mały pokój będzie wydawał się jeszcze mniejszy i niższy

Szerokość listwy zazwyczaj waha się od 10mm do 200mm.

Zalety szerokiej cokołu:

 • Optycznie wygładza kątów;
 • Lepiej pomóc wygładzić wady ścian i sufitów;
 • Bardzo dobry wygląd w pokojach z wysokimi sufitami.

W normalnej wysokości sufitu, najbardziej racjonalny cokół szerokość - wysokość 4-6 cm w przypadku więcej niż 3 m, szerokość cokołu jest odpowiedni do 7 cm ..

Tak więc, mając tę ​​informację, możesz sam zdecydować, bez żadnych problemów, których wymiary listwy sufitowe dla Twojego mieszkania będą dostosowane lepiej. Jeszcze lepiej będzie, jeśli, przed wybraniem cokół, przejrzeć odpowiednie zdjęcie.

Listwy sufitowe Elastyczność: niestandardowy kształt pomieszczenia nie bał

W domach prywatnych, co do zasady, jak i złożonych przestrzeni konfiguracji, sufity lub ściany listwy wykończeniowe mogą przekształcić się w prawdziwy problem. Na szczęście, do tego celu nie jest elastyczna kształtki poliuretanowej.

Elastyczne listwy łatwo zginać, pozwalając, aby poradzić sobie z najbardziej skomplikowanych formach ścian i sufitówElastyczne listwy łatwo zginać, pozwalając, aby poradzić sobie z najbardziej skomplikowanych formach ścian i sufitów

W celu zapewnienia wysokiej jakości kolumny oprawy, na przykład, nie trzeba „rzeźbić” cokół wykonany z gipsu, gdyż jest bardzo czasochłonny proces. Niemniej jednak. gotowi kształtować swój własny, unikalny cokół, nadal są.

Zalety cokołu poliuretanowej:

 1. Łatwo wyginać, dzięki czemu można łatwo sobie z najbardziej skomplikowanych form ścian i sufitu;
 2. Nie boi się wody, co pozwala na jego stosowanie w łazienkach i basenach, a nawet kąpieli;
 3. Cokoły stabilnie odporna na szkodliwe zjawiska, takie jak zmiany temperatury.

Cokół oczywiście bardziej kosztowne niż w tej samej pianki, ale jest korzystne cechy cena nie jest zbyt prosty, zwłaszcza wtedy, gdy w pewnych warunkach, jako alternatywa dla planszy poliuretanowego, nie ma po prostu.

Instalacja poliuretannovogo gzyms / cokół (wideo)

I na zakończenie, chciałbym zwrócić uwagę na następujące. Wybór cokół, ostatecznie, zależy tylko od ciebie. Jednak warto zastanowić się przed zakupem, o celach i powołania cokole dla różnych pomieszczeń. Jeśli trzeba wydać zakrzywioną powierzchnię, jest niewątpliwie lepszym rozwiązaniem niż cokole wykonanym z poliuretanu po prostu nie znaleźć. Jeżeli pomieszczenie ma kształt prostokątny lub kwadratowy, bez skomplikowanej sufitu, a także nie ma wpływu na działanie wilgoci, to najlepszym rozwiązaniem będzie listwy pianki. Oczywiście, przed zakupem, na pewno warto skonsultować się z tuczników, którzy robią remont w swoim mieszkaniu lub ekspedientka w sklepie z narzędziami. Należy trzymać się jedynej reguły: wybierz swój „złoty” środek! Powodzenia!

Listwy poliuretanowe do sufitu (foto)

220eb82096289821XL40141126b550842e8b3f4d768c794c77bded790b82e105966d4fdb17d81fc7eced3d9f08f80c33538745587261771uhmlfrkqk

Leave a Comment

Your email address will not be published.

98 − = 97

Adblock
detector