The Blogkendi elleriyle yapılan Yorgan patchwork, bir çocuk odası mükemmel bir dekorasyon veya orijinal bir hediye olacakkendi elleriyle yapılan Yorgan patchwork, Çocuk odası veya orijinal podarkomV mükemmel bir dekorasyon olacak Günümüzde dikiş için çok teknikler vardır. Son zamanlarda, daha sık yamalı tekniğinde kullanılan. patchwork tarafından yapılan ürünler, çok olağanüstü görünüyorsun, ama aynı zamanda zarif. Patchwork yorgan Çocuk odası oğlan ya da kız dekorasyon için mükemmeldir. sahibi Bu ürünü olun. Yalnızca belli bir desen kumaş ve biraz sabır gerekir.


Biz elleriyle patchwork bebek battaniye yapmak

Başlamadan önce, kumaşın seçimine karar vermelidir. Malzeme seçimi odanın tarzına bağlı olacaktır. Renk desen ve mobilya aynıydı olması arzu edilir.

Uzmanlar pamuk tercih etmenizi öneririz. Bu malzeme yıkama sonrası küçültmek ve uzun bir süre boyunca rengini korur etmez.

ellerinizle bir yorgan imalatı, bir cetvel, makas, dikiş makinesi ve kesici gerekecektir. O farklı renklerin bir bez almak için gerekli olduğunu belirtmek gerekir. İyi bir kombinasyon beyaz ve sarı malzemeler.

Basit aletler, şemaları ve kumaş bir dizi gerektirecektir bir bebek yorgan oluşturmak için doğal maddelerden en iyisidirBasit aletler, şemaları ve kumaş bir dizi gerektirecektir bir bebek yorgan oluşturmak için doğal maddelerden en iyisidir

Tüm bebek örtüsü üretim yamalı aşağıdaki algoritmaya bağlı:


 1. İlk olarak, kare şeklinde beyaz ve sarı kumaş dilim. iş parçası tarafında 20-25 cm olmalıdır. kumaş kenarı kesin ve simetrik parça takip unutmayın.
 2. Bundan sonra, beyaz ve sarı kumaş küçük kare çekmek birbirlerine yüz ekleyebilirsiniz. ön kalıp işaretçilerini klivaj eder.
 3. Dikiş makinesi kullanılarak elde edilen ürünü Dikiş. Eğer pamuk tercih vermek karar verirseniz, kalın bir iğne kullanın.
 4. Sonra iş parçası alıp çapraz kesti.
 5. Sonuç olarak, 4 üçgenler almalısınız. Her kütük demir demir. Bu, gelecekte büzülme önlemeye yardımcı olur.
 6. Ardından eklem gevşetin ve ödeneklerin renkli tarafı telafi etmek gerekir. "Kulaklar", makasla kesti.
 7. 4 kareler katlayın ve dikebilirsiniz. Durum monitörü önemlidir. Onlar tamamen pürüzsüz olması esastır.
 8. Eğer bir blok battaniye yaptıktan sonra aynı şekilde başkalarına imal.
 9. Bir dikiş makinesi kullanarak tüm blokları dikin.
 10. syntepon döşenmesiyle paket izolasyon yanlış tarafından diker. Bu bir dikiş makinesi kullanarak veya elle yapılabilir.
 11. battaniye kenarları prostrochite elde edilmiştir. Bu bir dikiş makinesi kullanılarak yapılabilir. Eğer yoksa, elle bunu.

Bebek battaniye patchwork kendi elleri (video)

Kendi elleriyle yeni doğmuş için Yorgan: adım kılavuz adım

Evde olabilen bir yenidoğan için bir yorgan diker. Eğer №45 iplik gerekecektir Dikiş patchwork, karton veya plastikten, iğneler, iğneler, tebeşir, ölçme bandı, makas dışarı kare konfigürasyon şablonu.

Kumaş seçimi özellikle dikkat edin. Eğer yeni doğan bebekler, pamuk malzemelerin kullanımı için battaniye dikmek edin. Uygun pamuk, keten ya da basma.

Eğer dikiş başlamadan önce Ayrıca, izolasyon için malzeme üzerinde karar verirler. Uzmanlar vuruş ve vuruş tercih öneriyoruz. Bu malzemeler çocuğun sağlığına zararlı olmayabilir.küçük bir çocuk için patchwork battaniye üretimi için yumuşak, doğal kumaş sığdırmak: calico, keten ya da satenküçük bir çocuk için patchwork battaniye üretimi için yumuşak, doğal kumaş sığdırmak: calico, keten ya da saten

Çocuklar için Battaniye aşağıdaki sırayla dikmek gerekir:

 • İlk olarak, bir şablon vasıtasıyla birbirinden ayrı kapakların kumaşı kesilmesi. kumaşın tüm parçaları, numaralandırmak için arzu edilir.
 • şeritler halinde tüm kütük dikin ve sonra onları bir araya bağlamak. Eğer yamaları dikmek önce onları progladte.
 • pimler vasıtasıyla iki kumaş parçasını parçalamak ve birbirine dikilir.
 • astar yüzeyi yüzü aşağı gelecek şekilde üzerine dökün. ön kalıp boyutlarının parçalara göre en az 5 cm daha büyük olmalıdır.
 • astar ya da dolgu Polyester tabaka halinde pamuk üzerinde bir tabaka yerleştirin. üst yüz materyali (hurda) yerleştirin.
 • Battaniye pimleri ile sabitleyin.
 • yama yapmak için de özel bir ayağını kullanan bir battaniye dikiş yapın.
 • Çocuklar için battaniye üretiminde son aşaması - kenar. Bu işlemi gerçekleştirmek için, 4 şeritler gerekir. şeritlerin uzunluğu ve genişliği battaniye boyutundan daha büyük santimetre bir çift olmalıdır.
 • battaniye kenarlarına Dikişli çizgili.
 • Son olarak, güçlü dişler tarafından manuel dikiş yapmak.

Yeni doğmuş için Yorgan (video)

Çocuklar için Yorgan: Dikiş makineleri

En sık düzeni dikiş yorgan - "Petek", "Ekilebilir arazi", "Amerikan kutu" ve "Dama tahtası". Tipik olarak, bir bebek örtüsü "hücre" tekniği kullanılarak dikilmiş. Ürün bu teknolojinin yardımı ile yapılır, oldukça çekici görünüyor ve bir çocuğun odasında iç mekan ile uyum karıştırır. Bu teknik, farklı renklere sahip 7 altıgenler dekoratif bir eleman yapılışını kapsar.

Tekniği "Ekilebilir arazi" çok basit ve yeni başlayanlar için idealdir. Tek tek şeritler halinde kesilir bez parçalarını, gerekir bu tekniği kullanarak battaniye üretimi için.

Dikiş ekipman yorganlarDikiş ekipman yorganlar "dama tahtası" Needlewomen arasında en yaygın olarak kabul edilir

Dikiş şeması "Ekilebilir arazi" türü aşağıdaki:

 1. Konu yorgan 3 aynı kısım ayrılır, her sınırları birbirine göre dik açı ile yerleştirilmelidir.
 2. Daha sonra, her bölüm, paralel şeritler halinde ayrılmıştır.
 3. Tüm bantlar numaralandırılmıştır.
 4. Aynı sayının Şeritleri aynı renk olmalıdır.

"Amerikan kutu" şeması olan küçük meydanın etrafında bir sarmal içinde dikili tüm renkli çizgiler göre, dikiş tekniği sağlar. Normal olarak, bu teknoloji, kontrast ürünlerinin üretiminde kullanılmaktadır. "Dama tahtası" da yaygın bir tekniktir. Farklı renk kareler kumaşın dikiş şeritleri içerir.


Bakım yorgan

yorgan iyi bir görünüm korumak için bazı kurallara uymak gerekir. Her şeyden önce, yorgan patchwork düzgün yıkanmalıdır. Uzmanlar çok sık yıkama yapmamaya öneriyoruz. Ilık sabunlu suda elle bu öğeleri yıkamanız tavsiye edilir.

dokuya zarar vermemek için düzgün battaniyeyi ütülemek için önemlidir. Eğer üreten bir dolgu dolgu polyester olarak kullandıysanız ütüleme yasak. Aksi takdirde battaniye dokusunu kaybeder.

çekici bir görünüm tutmak için uzun bir süre için yorgan için, onlar için düzgün bakım gereklidir: sentetik dolgu ile demir ürünleri yasakçekici bir görünüm tutmak için uzun bir süre için yorgan için, onlar için düzgün bakım gereklidir: sentetik dolgu ile demir ürünleri yasak

Ayrıca aşağıdaki yönergelere uygun olması gerekir:

 • Eğer bir süre bir battaniye gizlemek gerekiyorsa, bunu bükmeyin. Bir rulo haline ürünü açmak için daha iyidir.
 • Makinedeki kapakları yıkamak karar verirseniz, en nazik tedavi koydu. yıkama için en uygun su sıcaklığı 35-40 dereceye yorgan. Spin açmak için emin olun.
 • yorgan yıkamak için çamaşır suyu kullanın kesinlikle yasaktır.

Çocuklar için patchwork yorgan (video)


bir çocuk için yorgan kolaydır yapmak için. Bunu yapmak için, bazı usta-derse gitmek gerekmez. Sadece patchwork temel kurallara sadık. Kareler simetrisini korumak için çok önemlidir. Aksi takdirde, bir battaniye çirkin ve bebeği tadını pek mümkün olsun. kumaşları seçerken, kumaş dikkat edin. Onlar toksik olmayan, çünkü doğal pamuk kumaş tercih ediniz ve çocuğun sağlığına zarar mümkün değildir.

Bebek battaniye patchwork (fotoğraf)

0fc27b08a3bc3a907bfdfb2ecdja - raboty-dlya-detej-Detskoe-loskutnoe-odeyalo-v 9ef1e99b62c078cd35de5ab044hu - dlya-doma-interera-Detskoe-odeyalo-pechvork 13d584c0d953b977b90e2cb2deck - raboty-dlya-detej-Detskoe-odeyalo-podushka 182f559e435ea639cf88c635c9ro - dlya-doma-interera-pokryvalo-pechvork 729ee471a43fa128e51637670arb - dlya-doma-interera-homyachek 1920x1080resizeportfolio5741501352367956 63717bc4abf1916dab5f17b34a7z - dlya-doma-interera-pled-na-progulku-pechvork 91082d8f9f4d4aa0ea4a13e472dc3d4f 959210cea1a4a293f6857898c5ey - dlya-doma-interera-Detskoe-loskutnoe-odeyalo 76330417a47eada8ca5045fe47hx - dlya-doma-interera-Detskoe-odeyalo-pechvork-so

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 69 = 77