Özet: çok düzeyli tavanlar – nwhistorycourse.org

The BlogÇok düzeyli tavan odanız şık ve benzersiz yapacak askıyaÇok düzeyli tavan internetin şık ve nepovtorimymMozhno alanlarda tavan yığılmış elleriyle insanlar gerginlik yapılarla monte konusunda hikayeleri çok bulmak için oda yapacak askıya aldı. tavan montajı - değil basit bir olay, süreç eğitim ve tecrübeyi gerektirir, ama belki de öyle.


çok seviyeli tavan tipleri: Seçenekler nelerdir

Seçenekler tasarımın karmaşıklığı, katmanları ve tasarım sayısını değişecektir. Sen Örneğin, gergin tuval tavan temelidir iki katmanda, her zamanki geometriyle çok basit katmanlı tavanlar, yapmak olabilir. Ama vb karmaşık kavisli elemanlar, örgü renkleri ile üç düzeyde yapmak ve tasarım

çok seviyeli tavan Herhangi sürümü ayırt edici özelliklere sahiptir: tasarım, katlı sayısını, tasarım karmaşıklığıçok seviyeli tavan Herhangi sürümü ayırt edici özelliklere sahiptir: tasarım, katlı sayısını, tasarım karmaşıklığı

Modern çok düzeyli tavanlar:

 • Zengin renk paleti öner;
 • Farklı doku;
 • yüksek kaliteli baskı kullanımına izin ver;
 • Bu bir tasarımı ve benzeri yoğun ve yarı saydam dokular kullanımını gerektirir

seviye sayısı teoride sonsuz - ve bu seviyelerin herhangi bir açıda monte edilir ve bu koni, ve kemerler ve kumul edilebilir.


çok seviyeli tavan avantajları nelerdir

Birinci ve en önemli avantajı - mükemmel tasarımı. Bu onlardan biri değil "basit ve mütevazi" kapalı müstakil elemanın tavan olduğunu.

Ve diğer avantajları yeterince:

 • salon, yatak odası, mutfak, banyo, havuz, sauna, balkon, vb - Böyle bir yapı herhangi bir fonksiyonel yük alanlarda inşa edilebilir
 • Çok düzeyli yapı mükemmel taban tavan kusurları gizler.
 • fayans aslında dikkatsiz, eksik bir şekilde görünüyor iç yapım, onlar da göz çekmek iletişim sistemi gizlemek vardır.
 • Tavan çeşitli düzeylerde - her zaman ek bir ısı yalıtım ve ses geçirmezlik var.
 • Böyle bir tavan Yangın güvenlik yönetmeliği de hiçbir şikayetleri, tavan alev alması zordur.
 • Kumaş yapısı yeterince uzun, 15 yıl içinde alçı kaplama yaşam olarak yeterince güçlü.
 • Tasarım minimum noktalarının temiz gerektirir - sadece hafif nemli bir bezle hafifçe silin.

Çok seviyeli streç tavan - Ek ses ve ısı yalıtımıÇok seviyeli streç tavan - Ek ses ve ısı yalıtımıÇok düzeyli tavanlar akıllıca, elbette, renk çizgileri ile oynayan ve aydınlatma konumu seviyelerini dağıtarak, başarıyla uzay zonlu böylece iyi. Bitirdi modeli skeçler internette bulunabilir ve kendini oluşturabilirsiniz.

çok seviyeli tavanlar için profiller: neden ihtiyacımız var

İşte bunu anlamak gereklidir - Eğer daha doğrusu iki profil, profil iki tür gerekir. Bir gerilmeli bıçağın tespit için bir, alçıpan ile kaplanmış olan bir ikinci metal çerçeve oluşturmak için kullanılır.

Için asma tavanlar genellikle kullanılır:

 • Ya da alüminyum profil (Baget). güvenilir ve dayanıklı tutturulmasını sağlayan, yüksek sertlik, bu yapısı çentik açısından mükemmel tutar.
 • Ya plastik kalıp. tavan yüzeyine zıpkın her türlü ile birleştirilir Bu evrensel profil. Bir kale onun alt kısmının geometrik olarak alüminyum varyantını tekrar eder.

çok seviyeli tavanlar kurarken, iki profil türleri gerekir: İlk malzemenin gerginlik, ikincisi sabitlenmesi için gerekli olan - çerçeve yapılar içinçok seviyeli tavanlar kurarken, iki profil türleri gerekir: İlk malzemenin gerginlik, ikincisi sabitlenmesi için gerekli olan - çerçeve yapılar için

gerginlik kumaş ait profillerin Türleri:

 • Evrensel. Kavisli ve üç boyutlu yapıları ile çalışmak üzere tasarlanmıştır.
 • Tavan. duvarlara erişim yok doğru ise tavan yüzeyinin tabanına kadar kenarlarda kumaş kullanılır sabitler.
 • Duvar. duvara odanın etrafında gerginlik kumaş monte etmek için gerekli.

Bazen ayrı profiller kullanabilirsiniz - örneğin odanın alanı 60 kareler daha çok büyükse. Ama konuya yakın köşe profili olarak çok düzeyli tavan yapıları, köşebent ağların oluşturulması katılır.

çok seviyeli tavan montajı: ne

Hemen hemen tavan yapısı yükleme herhangi bir yöntem biçimlendirme ile başlar. Odanın çevre boyunca düşük katmanın seviyesini işaretlemelisiniz. alt kademe - alçı levhadır. Etiketler su seviyesi / lazer seviyesi yardımıyla yerleştirin.


Yükleme işlemi kesin işaretleme alt sıra seviyesi ile çok katlı germe tavan başlarYükleme işlemi kesin işaretleme alt sıra seviyesi ile çok katlı germe tavan başlar

süreci çok iyi ilerlemektedir:

 • tüm oda çevre UD-profil bağlı birlikte, montaj adımı 300 mm'den fazla değildir.
 • Bundan sonra, sınır odası yan merkezine belirgin kutudur. 300 mm - aynı adım UD profil bağlı amaçlanan çizgisine göre.
 • Daha sonra, kesip kutu dikey mesajların ve yatay çubukların iç tarafında ekleyin. dikey arasındaki aralık malzeme kullanılan en fazla 20 cm -., CD-profili. Mezhplanochnye Tüm bağlantılar metal üzerine özel vidalarla yapılır.

Çerçeve tamamlandı. Genellikle olur asma tavan üst katman empoze bir çok düzeyli tavan, yüklemek için bir plandır.


çok düzeyli tavan montajı: sırada ne var

tellerinin çok tabakalı bir kablo yapısı oluşturma işlemini devam edilmesi. Eğer gerilmiş kanvas ışıkları koyarsanız, bunların altındaki o platformu monte etmek gerekir.

Daha sonra, bitişik levhaların iskelet dikilerek alçı kenarları bir profilinde düşecektir. Tek bir kağıda Yağlı boya 100 kendinden delici vidalar yerde gereklidir.

kendinden yüklenen çok düzeyli tavanlar, size aydınlatma armatürleri ne önceden düşünmek gerektiğinde kullanılmak üzere. ayrıca yana tellerden oluşan bir süreç vardırkendinden yüklenen çok düzeyli tavanlar, size aydınlatma armatürleri ne önceden düşünmek gerektiğinde kullanılmak üzere. ayrıca yana tellerden oluşan bir süreç vardır

İşlem şu şekilde gerçekleşir:

 • Üst işaretli yüzey shpaklyuyut düzensizlikler, dikişler özel bir bant bandazhiruyutsya;
 • Sonra sonra çok ince bir tabaka, iki kez, tüm yüzey macun macunları macun gereken yeniden emişli - yine astar;
 • - (akrilik ya da silikon vodoemulsionkoy daha iyi) Daha sonra tesisat için delikler kesip, alçıpan boyalı
 • Montaj gerilim ağı ilk kutunun iç dikey yüzeyi boyunca, son yapılır Baget tespit edilir;
 • hava, en az 40 derece kadar, film, 60 derece sıcaklığa kadar ısıtmak için, yükleme sırasında bir açı ile bağlı ısıtılır;
 • Mızrak macunu spatula bir baget oturana kadar;
 • Tavan serin sonra, ışık armatürleri için mümkün o zaman bile kesilebilir olan delikler olmak ve doğrudan lambayı kuracaktır.

Aslında, görmemiştir. Alçı katmanları ve kendi elleriyle yapmış ve genellikle tuval gergin tesisat uzmanları için ayarlandığı için, özel ekipman, aynı ısı tabancası gerektirir.

Üç seviyeli germe tavan tasarımı

Çok Düzeyli kendilerini iç süslemeleri tavanları. Bugün, sadece arka ışık üç katmanlı yapısı ile vurgulanabilir - bu renk, moda renkler, ilginç şekillerin kullanımı ve tavan şekillerin kullanımı bir oyun yapmak. Çiçek, güneş, bulutlar, piramit, damla, vb

Üç seviyeli germe tavan, yaratıcı, özgün ve şık görünüyorÜç seviyeli germe tavan, yaratıcı, özgün ve şık görünüyor

Çoğu zaman böyle bir tavan dekoratif pervaz ve alçı elemanları vardır.

Bu örnek, mutfak + oturma odası, üç tavan seviyesi çok yardımcı imar tesislerinde için banyoya, kombine edilirse. vb Bu pişirme bölgesi + yemek odası alanı ve kanepe de seçilmesi

Dairenin tavan yüksek ise, örneğin, podyumun tavan aygıtı imar ile kombine edilebilir.

çok seviyeli tavan montajı (video)

düzeyli tavanlarda boşuna pek çok taraftar değil: onlar iyi iç ünitelerin bağlayan dayanıklı, fırfırlı değil, çağdaş, değilse abartılı tasarım ve çalışır.

tamir İyi şanslar!

çok seviyeli tavanların Tasarımı (Foto İç)

1 dakikalık3 dk2-min4-min5 dk6 dakika7 dakika8-min9 dk10 dakika

Leave a Comment

Your email address will not be published.

2 + 4 =

Adblock
detector