Özel bir evde merdivenlerden tasarlama: programı otomatik hesaplanması için – nwhistorycourse.org

The BlogDoğru tasarım merdiveni ile faaliyete güvenlik ve konfor düzeyine bağlıdırmerdiven uçuş, rotasyon ve devirme inşaat, boyutsal özelliklerinin açı ve kademe sayısı uzunluğunu ve genişliğini belirlenmesini içeren karmaşık bir süreç - Uygun tasarım özel bir ev onun ekspluatatsiiProektirovanie merdiveni sırasında merdiven güvenliği ve konforu bağlıdır. Bazen matematik, geometri ve mimarlık bilgisi olmadan, kendi başlarına hesaplamaları zor olabilir yapmak. Yardım için, bu durumda, tasarım için online ve offline programlarını gelebilir. biz kesin, görünür sonuçlar üretmek için kullanması gereken hangi hizmetleri - makaleyi okuyun.


Çizim ve hesaplama merdivenler içermelidir neler

Mart genişlik ve uzunluk, yükseklik ve eğim açısı merdiveni, adımlar boyutsal özellikleri: birinci, bir yaprak kağıt ya da gerekli olduğu grafik editörü proje merdiven oluşturmak için hesaplamalar temel tasarım değerleri yapmak için. Bu formüller tarafından hem yapmış ve hesaplamalar yapın ve merdiven hesaplanması için otomatik programlar aracılığıyla yapılabilir. 

Merdivenin her türlü sürüş rahat ve güvenli tırmanış ve iniş sorumludur merdiven uçuş tüm parametrelerin, tayin içermelidirMerdivenin her türlü sürüş rahat ve güvenli tırmanış ve iniş sorumludur merdiven uçuş tüm parametrelerin, tayin içermelidir

merdiven diyagramı içermelidir ikinci kata lider tasarımın Anahtar bileşenleri:

 • tasarım açısından Yer;
 • yapı tipi (açısal, Esirgeyicisi, sarmal, vs.);
 • boy ve merdiven eğim açısı;
 • aşamaların sayısı (primer ve sancı, bunların varlığı, tasarım söz konusu ise);
 • her bir aşamada taban yüzü ve yükseltici yüksekliği genişliği;
 • bir giriş aşamasında boyutları.

Bazı Çizimlerde destekleri ve sütunlar ve Kosour dize, yükseltici türü (doğrudan, Radius, vs.) ifade etmektedir.


(: 100, 1:50 1) Tüm değerler aynı ölçekte kondüsyonlanmalıdır.

tasarım yazılım yardımı ile merdiven hesaplanması: Faydaları

Rahat, güvenilir ve emniyetli olsun tasarım ve zor değildi toplamak için, tüm hesaplamalar doğru olmalıdır. Hatta hafif norm sapmalar ya da (örneğin, bir devre dize genişliği yapmayan) herhangi bir parametre barındırmayan malzemenin maliyetine neden, yapı düzeneği komplike ve yeniden işleme için bir araç içerebilir. profesyonel inşaat programlarına gelince, burada hesaplamada hata olasılığı sıfıra indirgenir: Program bina kodları ve standartlarına uygun mükemmel hesap her şeyi hatta en küçük detaya alır ve. 

Otomatik bilgi işlem mekanizmaları kullanarak hesaplamalar bilgisayar çok daha hızlı uygulanmaktadır, insan-Otomatik bilgi işlem mekanizmaları kullanarak hesaplamalar bilgisayar çok daha hızlı uygulanmaktadır, insan-

Bununla birlikte, yazılım kullanarak hesaplama farklı açılarda görülebilen bir dökme yapı modeli, elde edilmesini sağlar; Bu anlık değişim parametreleri için yeterli fırsat sağlar ve merdiven uzakta standart çizelgeleri ve çizimlerden verir.merdiven tasarımı için Popüler programı

Şu anda, merdiven farklı tasarlamak için hem online ve offline programların büyük bir çeşitlilik vardır. Bunlar çalışma prensibiyle, sonuçları, arayüz dilini sunma yöntemine göre farklılık gösterir. En popüler ve kullanışlı belirli amaçlar için tasarlanmış programları dikkate almak. Örneğin, AutoCAD, merdiven mükemmel bir üç boyutlu modelini çizmek, ancak kendi ayarlarına bağlı peşin ödeme yapmak gerekiyor. O zaman, gibi özel programlar otomatik olarak tüm hesaplamalar ve sadece giriş kaynak veri alanı gerektirir.

merdiven tasarımı için bilgisayar programı herhangi bir tür tasarımını yenidenmerdiven tasarımı için bilgisayar programı herhangi bir tür tasarımını yeniden

Bugüne kadar, aşağıdaki programları en rahat olduğu kabul edilir:

 1. Stairdesigner. Bu çeşitli malzemeler (mermer, ahşap, taş, beton, vs.) çeşitli (açısal vida, motor gücü, vs.) yapılarını oluşturmak için çok yönlü bir programdır. Programda Hesaplamalar formüller Blondeylya, mimari normlar ve ilkeler esas alınmıştır. Elde edilen 2 ve 3 boyutlu modeller Tüm oluşturan elemanlar (parmaklıklar, sütunlar, vb adımları) ve ölçülendirme içerir. Şema kolayca yazdırabilir veya AutoCAD dönüştürmek ve değiştirebilirsiniz.
 2. Consultec StairCon - 3D görselleştirme, tahmin, montaj ve üretim aşamalarının kontrolü otomatik yeniden hesaplanması için tasarlanmış bir programdır. CONSULTEC, profesyonel kategorisine giriyor, ama sistem kaynaklarını en az gerektirir ve onun arayüzü sezgisel, aynı zamanda somut bir avantajdır hangi Rus gerçekleştirilen sadece olmasına rağmen. tasarım süreci sonuçlarında elde edilen sonuçlar kendi isteklerine göre ayarlanabilir.
 3. Merdiven pusula - merdiven yapı ve monte edilmesi için mekanizmalar (SNIR sistemi, kaynak, vb) arasında geniş bir kütüphane içeren bir etkili bir araçtır. Ve modellerin çeşitli varyantlar varlığı Eğer kuyunun içine sığacak tasarım seçmenize olanak verir.

Tüm hesaplamalar uluslararası ve ulusal güvenlik standartları, bina kodları ve mühendislik tavsiyesi doğrultusunda programlarda yapılır.

Internet Protokolü Torrent kullanarak, hızlı, yazılım olabilir indirin ve ücretsiz olarak.

Tasarımcı Sema merdivenleri

Sema - özel merdivenler tasarımı ve gelecekteki tasarımlar üç boyutlu modellerini oluşturmak için modifiye edilmiş kullanışlı, çok fonksiyonlu, bina programı.

«Sema» - tüm kalite ve güvenlik standartlarını karşılayan merdiven tasarımı için fırsatlar ve özel dilek açılır profesyonel tasarımcısı,«Sema» - tüm kalite ve güvenlik standartlarını karşılayan merdiven tasarımı için fırsatlar ve özel dilek açılır profesyonel tasarımcısı,

diğer benzer programlardan Sema temel farklar şunlardır:


 • Geniş kitaplığı (Sema kurulum için ahşap merdiven bağlantısı, aynı zamanda plastik bağlantı elemanları, dübel, eklemler, parantez sadece sunabilir);
 • Dış görüntü ve projede binaların planları uygulanması olasılığı;
 • Farklı yapılar kombine etmek mümkündür;
 • Önizleme işlevi;
 • işleme ve montaj merdiven elemanları ekipman ile yazılım entegrasyonu (merdiven oluşturmak için şablonlar, otomatik CNC makinelerine programı aktarabilirsiniz).

merdiven 3d çevrimiçi hesaplanması

tasarlamak ve onun üç boyutlu modelin bir merdiven oluşturmak için internet üzerinden sadece bağlantıyla, programların kurulumu olmadan yapılabilir. Bunu yapmak için, simülasyon için çevrimiçi programı kullanın. 

3D hesaplamalar merdivenleri Hizmetler hızlı rahat ve güvenli merdiven tasarımı yeniden oluşturmak ve onun maliyetini hesaplamak için izin3D hesaplamalar merdivenleri Hizmetler hızlı rahat ve güvenli merdiven tasarımı yeniden oluşturmak ve onun maliyetini hesaplamak için izin

Çoğu zaman, belirtmelidir inşaat için:

 • Merdiven türü (düz ya da eğri);
 • açıklığın boyutsal özellikleri (uzunluk, genişlik);
 • genişlik ve yapı uzunluğu;
 • adımları istenen sayıda (tasarım önermektedir ise sancı ve alt basamak sayısı gibi).

görsel sonuca ek olarak, bazı tasarımcılar çevrimiçi metin referansları metrik sistemdeki tüm boyutlu değerleri gösteren ve bina tasarımı çizimleri (örneğin "Merdiven LS-225 milyon 2,7 2,8 metrelik bir yüksekliğe kaldırılması için uygundur") türetmek, toplam adım sayısı imalat malzemenin adı.


AutoCAD - merdiven (video)

Bugün herkes basitçe, hızlı ve verimli elleriyle merdiven doğru, üç boyutlu modeli oluşturmak için yeteneğine sahiptir. Bu çevrimiçi binanın aracılığıyla gerçekleştirilir ve net bir gelecek projesi merdivenlerden sağlamak değil, aynı zamanda yapının konforlu ve güvenli çalışması için dikkate optimum değerlerini alarak kompleks hesaplamalar sadece çevrimdışı programları edilir. Program hayal sınırlamaz ve çerçeveler size maksimum konfor ve merdivenin muhteşem tipini elde etmek için tasarımlar farklı türde birleştirmek için izin koymayın. Geriye kalan tek şey - kendi tercihlerine karar vermektir!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

27 + = 28

Adblock
detector