Optymalna wysokość stopni schodowych: GOST 6 gatunków – nwhistorycourse.org

The BlogPrzy wyborze drabinę należy zwrócić uwagę na dom w wysokości stopniWybierając się po drabinie do domu należy zwrócić uwagę na wysokość stupeneyEta temat jest ciekawy i warto trochę więcej, aby dowiedzieć się, jaka powinna być optymalna wysokość dla etapów konstrukcji schodów planu. Dlatego przed przystąpieniem do specyfiki, należy zapoznać się z kroków, które mogą być użyte do mocowania przedmiotu drabiny. Wysokość stopni schodów lub, innymi słowy, wysokość stopnia - jest to jeden z najważniejszych parametrów, na podstawie których Cały projekt składa się w szkole, domu lub innej drabiny.


Optymalna wysokość stopni schodów w swoim domu i typów konstrukcji

Przy projektowaniu należy wziąć pod uwagę wymagania.

Co do zasady, wysokość stopni dla schodów jest obliczana z uwzględnieniem zasad GOSTCo do zasady, wysokość stopni dla schodów jest obliczana z uwzględnieniem zasad GOST

Są to:

 • GOST;
 • Zgodność z SNIP
 • Inne cechy projektu.

Budowa trendu następujące typy drabin:


 1. zwykły. Standardowe proste etapy, które są głównym składnikiem każdej drabiny.
 2. zabezhnymi. Konstrukcja z miękkim kolei podczas podnoszenia. Szerokość i kształt nietypowych etapach.
 3. sąd. Tymczasowy standardowy projekt schodów obrotowych. Zalecana wysokość dla nich, jak dla zwykłych czynności.
 4. otwarte. Riser brakuje. Span otwarty, co stwarza wrażenie, schodów, unoszące się w powietrzu.
 5. zamknięte. Między etapami pion jest załączony, co sprawia, że ​​możliwe, aby ukryć miejsce, a do poprawy percepcji wzrokowej podczas wspinania się na górę.
 6. zawiasach. Część projektów budowlanych na całym pionie, co tworzy pozytywny efekt sprawia, że ​​szersze scenę.

kroki dla parametrów obliczonych według zasad ogólnych, ale w niektórych przypadkach mogą istnieć pewne odchylenia od normy SNIP i GOST.

Wysokość stopniach schodów w swoim domu: prawidłowe obliczanie

Zgodnie z GOST standardowej wysokości jest na szczeble drabiny, waha się w zakresie od 12 cm, a maksymalna ilość - 25 cm, na wygodnej wysokości optymalnej dla etapów określone przez obliczenia i powinien korelować z płytą ..

Wysokość krokiem powinno być wygodne i bezpieczne dla wszystkich członków rodzinyWysokość krokiem powinno być wygodne i bezpieczne dla wszystkich członków rodzinyW szczególności odpowiednie stosunki mieszczą się w następujący sposób:

 1. 2: 1,5;
 2. 2: 1;
 3. 1,2: 1 i 1: 1 (w piwnicy i poddasza III).

Na tej podstawie, maksymalny limit wysokości kroku jest ustawiona na 25 cm, głębokość bieżnika 25 cm w tym samym czasie. Aby uczynić go bardziej wygodne, zwykle 15 lub 17 cm dla marszów na ulicy. Na drabinie w swoim miejscu zamieszkania w trakcie budowy musi być zmniejszona, dlatego wymagane jest ustawiony nieco większą wartość, między 17 a 22 cm.

Jeśli standard zostanie zniekształcony przez drabinie będzie bardzo trudne i niewygodne do poruszania się. Nawiasem mówiąc, prawidłowa lokalizacja i instalacja zależy i bezpieczeństwa oraz zużycia energii.

To musi być wyraźnie widoczny na każdym kolejnym etapie schodzenia w dół, lub zwiększyć ryzyko potknięcia i rannych. Co do odzysku, na niższym poziomie zajmie dużo czasu i wysiłku. Przy bardzo wysokiej energii wydać jeszcze więcej. Jeśli sytuacja jest taka, że ​​konieczne jest, aby zorganizować pośrednią platformę, na której można odpocząć.

Szerokość i wysokość stopni schodów: inne standardy

Oczywiście, do obliczenia wysokości kroków, nie wystarczy wiedzieć standard. W każdym konkretnym przypadku mogą być podawane w tym rysunku, i jest obliczona na podstawie związku z innymi podstawowymi parametrami. Wysokość stopni schodowych jest określona przez parametry istotne SNP.

Ponadto, wysokość schodów wpływa na cechy i wnętrze pokoju gdzie drabinaPonadto, wysokość schodów wpływa na cechy i wnętrze pokoju gdzie drabina

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę następujące dane:

 1. Średni kąt nachylenia 30 do 45 stopni.
 2. Standardowy poziom głębokość jest równa szerokości bieżnika. To jest zdeterminowana, aby obliczyć liczbę.
 3. Liczba kroków - to bardzo ważny wskaźnik tej figury zależy ile sztuk zostanie podzielona na bezpieczną wysokość.

Wygodne szerokość i wysokość prawidłowo Obliczone okazją, aby uzyskać funkcjonalne, wygodne wzornictwo, dla którego będzie to łatwe, aby przejść w górę iw dół bezpiecznie.

Odpowiednie wysokości drabiny i standardowe metody obliczania parametrów

W celu obliczenia wysokości sceny, należy użyć specjalnych formuł i reguł. Metody te umożliwiają wykonywanie obliczeń, biorąc pod uwagę parametry zgodnie z normami GOST. To czasami ułatwia tworzenia projektu i pozwala natychmiast przynieść najbardziej odpowiednie dane.


Warto zauważyć, że w niektórych przypadkach, wysokość etapów zależy od liczbyWarto zauważyć, że w niektórych przypadkach, wysokość etapów zależy od liczby

Tak, idealna wysokość dla każdej drabinie kroku można odliczyć w jeden z następujących sposobów:

 1. Liczba kroków. Jest to najprostsza metoda. On pochodzi głównie z linii startu do projektowania i dane wykorzystane w poniższych obliczeniach i mogą ulec zmianie w trakcie obliczeń. W tym przypadku pochodzą z dwoma parametrami: wysokość March, to jest odległość od powierzchni podłogi na podłodze 1 do 2, a w wymaganej liczbie etapów. Pierwszym z nich jest podzielona na dwie części i tymczasowo parametry. Są one pogodzić się z gośćmi, a następnie można przejść do następnego kroku w rozwoju projektu.
 2. szerokość stepping. Standardowa metoda najbardziej dokładne obliczenia wysokości pionu. Do tego celu w oparciu o obliczonej szerokości bieżnika i wstawiono do równania, w odniesieniu do osoby wzór etapie obliczania. Wzór jest następujący: 2a (szerokość stopnia) + A (wysokość stopni) = 60 ... 65. Oblicza najbardziej wygodną odległość, co człowiek porusza się w 1 kroku. Zazwyczaj średnią liczbę 63 cm. Na tej podstawie odpowiedniej wysokości oblicza kroku. W razie potrzeby dane można regulować, aby osiągnąć idealny wynik, biorąc pod uwagę liczbę kroków.
 3. Bezpieczeństwo. W tym przypadku musi być znane w przybliżeniu szerokości bieżnika. Idealna kwota wynosi - 46. Z tej liczby, konieczne jest podjęcie szerokość sceny, w wyniku czego będą znane do jego wysokości.
 4. Comfort. W tym przypadku konieczne jest obliczenie wartości w równaniu. Optymalna różnica - 12. Na podstawie parametrów, można łatwo znaleźć drugi składnik.

Nie do przeliczenia danych na każdym kolejnym etapie, można zwrócić się do programów internetowych, które będzie obliczyć realny projekt opcja drabinie, biorąc pod uwagę wymagania GOST i SNIP. Jednakże, 100% zaufania takie programy nie może, ponieważ nie można brać pod uwagę najważniejsze momenty.

Jeśli wiesz dokładnie, wysokość i szerokość pierwszego a każdy krok drabiny przyszłość, budować to jest dość proste. Trudności związane z powszechnie montażu obliczone wyniki do wymaganych standardów.

Wysoki poziom: schody do wnętrz

Ekskluzywna konstrukcja schodów do reprezentacyjnych wnętrz są dostępne na poszczególnych rozmiarach. Elite poszczególne projekty mogą być tworzone tylko przez profesjonalistów.


Do tej pory popularne są piękne drewniane schody z kutego żelaza balustrady i wysokich schodachDo tej pory popularne są piękne drewniane schody z kutego żelaza balustrady i wysokich schodach

Obecnie zapotrzebowanie na gotowych drabiny na bazie metalu, C przy użyciu takich materiałów jak:

 • drewno;
 • szkło;
 • marmur;
 • granit;
 • kucie;
 • laminaty;
 • Beton.

Rynek jest dobrze ugruntowana producentem "Wysoki stopień", Zakończone konstrukcje schodów gotowego skóry, futra elementy dekoracyjne i mozaiki i mosiądzu. Połączone drabiny są trend sezonu, a jeśli nie ma umiejętności projektowania i budowy, to lepiej, aby wybrać opcję pamięci.

Średnia wysokość stopni schodowych z GOST (film)

Oczywiście, niektóre w moim domu mają schodach, właściciel domu decyduje się, co najważniejsze, że było piękne, wygodne, funkcjonalne i bezpieczne. Drabina powinna być łatwa w górę iw dół, a wysiłki powinny być minimalne.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

1 + 8 =

Adblock
detector