Onarım kuralları: nasıl boya tavan macun için – nwhistorycourse.org

The BlogOnarım - para ve yatırımları ve emek gerektiren hem zor bir görevOnarım - Maalesef para ve yatırımları ve trudaK hem gerektiren zor bir görev, bir dizi onarım bir sürü "hızlı, basit ve kendi elleriyle," sonradan düzeltilmesi gerekmektedir kusurları, varır. Ve tüm onarım kırık teknolojisinin çünkü. Örneğin, biraz dikkat hazırlık yüzey ödenen ya da bazı kere atlanır.


Boyama için sıvalı tavanlar: ne

Doğru cevap ise, macun zorunda tavan kaplamaları, her türlü görmelisiniz.

Aşağıdaki yüzeyler yapıştırıcı:

  • Eski sıva. Uzun süre tavan sıvalı, bu kusurlar kaçınılmazdır. Sıcaklık ve nem salıncaklar, mekanik yaralanma - ve sıva pullanma, çatlaklar ve çukurlar. yüzeye Çünkü boyamadan önce kesinlikle otshpaklevat gerekir. Bazı durumlarda, alçı tamamen çıkarılır. Tavan çok pürüzlü ise Ama, hepsi boyama asılı tasarımını değiştirmek için mantıklı.
  • Yeni sıva. Ve yeni tavan kusurlu bulunmaktadır. Birincisi, ev küçülür - bu süreçler çatlaklara yol açar. Yeni sıva yanında sıradan nehir kumu dayanmaktadır çok kaba boyadır. touch için o kaba. gerekli olduğunu, aynı ince taneli kalafatlama yüzeyi düzgün olmasını sağlamak için.
  • Alçıpan. sıkıca aralarında yapıştırılmış da levhalar yine macun doldurmalıdır boşluklar kalır. Tavan şekillendirilir Ayrıca, eğer, eğimli satır kırık kalır ve sıva ve boya daha esnek ve yumuşak hale getirecektir.

Tavan hizalama - boyamadan önce gerekli bir prosedürTavan hizalama - boyamadan önce gerekli bir prosedür

Kısacası, Shpatlevanie gerekli hemen hemen her tavan boyama önce. Eğer duvar kağıdı yeniden boyamak bile iyi kalitede, bu adım atlanabilir bu yani.


ne malzeme seçmek için: macun önce tavan boyama

Macun, farklı bir bazda yapılan onların özellikleri farklıdır. Odanın özeliklerine göre uygun olacaktır macun, seçim yapmak zorunda. yenilenmiş oda yüksek nem gibi Örneğin, banyo ve mutfak, suya dayanıklı macun seçin. Ve tavan aynı su itici kompozisyona sahip boyamak için iyidir boya.

Bir alçı esaslı alçı veya çimento olarak satın alınabilir. Ama çimento kompozisyonu sert giyen. Seçim macun suya dayanıklı LR +, ancak sıradan KR belirlenmiş, işaretleme olabilir.

Alçı - boyama işlemeden önce tavanın temel malzemelerden biriAlçı - boyama işlemeden önce tavanın temel malzemelerden biri

onarım başlatma ve bitirme ikisinin bir karışımını gerektirir. (Bitmiş veya kuru) karışıma tipine ilişkin olarak, uzmanlar kompozisyon hızla katılaşmış, çünkü kuru satın henüz öneriyoruz.Alçı tavanları boyalı duvarlar: tedavi öncesi

Çalışma tavan temizliği ile başlar. Eski boya, pul pul sıva mutlaka ateş gerekir.

iki aşamada tavan Temizlenmiş:

  • Tavan iki veya üç kat daha iyi su ile ıslatılır. Bunun için, bir boya silindiri ya da geleneksel sprey yapmak. Aynı zamanda mobilya ve diğer iç unsurları korumak.
  • Sonra, bir çelik spatula almak yüzeyinden tüm Nabeul'u kaldırmak ve sıva kırık. mantar etkilenen alanlar varsa, bunlar kaplamalar kaldırılmalıdır.

Bir sonraki adım, yüzeyi astarlayan edilir. Bu beton ve kalan alçı, sıvı polimerler nüfuz yüzey güçlendirir. katılaşma gibi, tavan kalın ve güçlü bir tabaka, ve sıcaklık değişimleri, hem de "ruh" nem oluşturulur, bu çöküş olmaz.

Tüm malzeme, daha önce tevdi onun tavandan dolgu önce temizlenmelidirTüm malzeme, daha önce tevdi onun tavandan dolgu önce temizlenmelidir

primer delici macun bileşimi ile bir yapışma yüzeyi arttırır. Ama gözenekli kaplama, dahası, ciddi boya tüketimini azaltır.

tavan boyama önce macun nasıl işin başlangıcını

Her şeyden önce bunu daha iyi spatula orta genişliğini yapmak, macun başlayan girintileri koydu. Kalafat biraz büzülme vermek için gereklidir. Çünkü prosedürün derinliklerindeki üç kez tekrarlandı. Takip eden her dolgu maddesi önce kuru birinci katmanı sağlar.

Bundan sonra, tavan genellikle parlatılır. Bu elle veya özel zımpara yapılabilir. tüm görünür kusurları çıkarın. o dikişler sayfaları Alçıpan gelince kağıt bandı tutkal gereklidir.

Eh, ardından nihai veya bitirme macun geçin.

Tavan başlangıç ​​dolgu hizalanması (video)


Boyama için alçı tavan kaplama: nasıl yapıldığını

Her şeyden önce solunum hazırlamak unutmayın, herhangi bir iş solunum sistemi için gerekli koruma ile gerçekleştirilmelidir.

Zımpara yüzeyi sıva yüzeyi ile daha iyi temas temiz olmalıdır. Bir ya da iki kat uygulanır, her bir katman yaklaşık olarak 1 mm kadardır. Geniş spatula daha kolay yapma.

Çoğu zaman macun bitirmek sadece kusurlu yerleri ile mühürlenmiş, ancak uzmanlar tüm kat için tüm tavan macun aynı pürüzsüz ve düzgün oldu öneriyoruz.

Tavan öğütme ve yeniden kaplama boyama için hazırlama sürecini tamamlar. Yüzey kuru olduğunda, boya düşmek korkusu olmadan boyayabilirsiniz.

Macunlar hızlı tatbik edildi ve ince tabaka olmalıdırMacunlar hızlı tatbik edildi ve ince tabaka olmalıdır


alçı levhaların eklemleri mühür nasıl

orta ve geniş: İki spatula ile silahlı Bu görevi gerçekleştirmek için. Birçok kişi mala ve şamandıra ile çalışmayı tercih, ancak alçıpan açısından bu çok uygun olmadığını söylenebilir.

şöyle shpaklyuyut eklemler şunlardır:

  • İlk olarak, eklemler kaba ve düzensiz sola sayfaları pekiştirilir;
  • Daha sonra, haç şeklinde bir şekilde shpaklyuyut vida - karışım yüzeyine uygulanır ve enine daha yivler doldurmak için tamamen başları gizlemek, vida kapaklar;
  • Bundan başka shpaklyuyut açıları, kuru yarı dikiş ikinci yarı açısı macun açısı macun standart ilk bir tarafı.

araç ve malzemelerin yanı sıra sabır ile kol ve onarım mükemmel olacaktır.

Macun tavan yeni kaplama dayanıklılık ve uzun ömür sağlayacak zorunlu bir prosedür, boya öncesi.

Boyama altına elleriyle Alçı tavan (video)

Bir markanın malzemelerini seçerseniz İdeal olarak, onların uyumluluk sorgulamaya zorunda değil.

İyi onarım!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

57 − = 55

Adblock
detector