Ogrodzenie drabiny: w połowie lotu i spiralne wzory w prywatnym domu – nwhistorycourse.org

The BlogZrób drabina bezpieczny i wygodny, można użyć specjalnej obudowieZrób drabina bezpieczny i wygodny, można użyć specjalnego ograzhdeniyaLestnitsa z metalu lub drewna mogą stać się prawdziwym dziełem sztuki, dzięki eleganckiej i niezwykłej konstrukcji płotów. Nowoczesne obudowy schody i platformy obejmuje elementy, takie jak poręczy części poziomej lub nachylonej części przegrody. Kiedy rosnąco lub malejąco na rejs lub spiralnych schodów mężczyzna odpoczywa i tralki mocujących, ogrodzenie elementy pionowe, które są zainstalowane poręcze, powinna być silna. W zależności od struktury ogrodzenie dodatkowe elementy mogą zostać wykonane w niej lub na odwrót, cała konstrukcja może obejmować jedynie poręcz.


ogrodzenia funkcjonalności dla schodów

Według statystyk, kontuzje i urazy „nabyte” na drabinie, są wynikiem niewłaściwego zachowania. Przez niewłaściwe zachowanie podczas wznoszenia lub opadania, wskaźnik wieku i problemów z obuwia m. P.

Wiele osób woli, aby zainstalować poręcze, ponieważ pomagają chronić przed upadkiemWiele osób woli, aby zainstalować poręcze, ponieważ pomagają chronić przed upadkiem

Ponadto, 20% urazów spowodowanych nieprawidłowym drabinie statusu, obejmują one:

 • Śliskie etapie;
 • Niewłaściwe wymiary: szerokość, wysokość, położenie schodów;
 • Nieprawidłowy obliczanie odległości między balustrad;
 • Brak poręczy;
 • Obecność występów na ogrodzeniu i ostrych naroży;
 • Nie niezawodny spoiny et al.

Aby utworzyć maksymalne bezpieczeństwo, projekt ogrodzenia jest konieczne, aby stworzyć odpowiednie klatki schodowe. Wielką pomoc tutaj będzie normatywne dokumentacja, który reguluje płot drabinie. Budowanie oryginalne balustrady schodów z ich rąk powinien być zgodnie z GOST 25772.


Odpowiednie ogrodzenia schody: GOST 25772 83

Podstawowym dokumentem, który reguluje budowę i eksploatację schodów z metalu, można nazwać State norma 25772 83 act „Ogrodzenia schody, tarasy i dachy ze stali.” Zgodnie z tym dokumentem, każda konstrukcja klatki schodowej, która ma więcej niż 3 kroki, musi mieć balustradę.

Oczywiście, w prywatnym budynku z tych wymagań nie musi spełniać. Ale wszystko jedno nich warte rozważenia. Po ogrodzeniu - zastaw bezpieczeństwa podczas przechodzenia w górę iw dół dla każdej osoby. Norma stan odnosi się do czynników, z których głównym jest przedstawione poniżej.

Co do zasady, każda drabina musi zawierać rzetelną i praktyczną balustradę wsparciaCo do zasady, każda drabina musi zawierać rzetelną i praktyczną balustradę wsparciaAby zaoszczędzić czas, to podstawowe wymagania i standardy:

 • 900 mm - co najmniej szerokości drabiny.
 • Maksymalnie kroki 1 marca - 18 szt. Może sprawić, że przęseł i wyżej.
 • Wysokość stopni - 160-200 mm.
 • 300 mm, - właściwa (optymalna) szerokość stopnia.
 • Prawdziwa szerokość poręcz drabiny - 55-85 mm.
 • 900-1200 mm - prawidłowa wysokość balustrady schodowe w domu.
 • Jest możliwość zorganizowania dodatkowego zaczepienia, jeśli dom jest zamieszkany przez dzieci.
 • 100 mm - zalecana odległość pomiędzy balustrady.
 • 300 mm - ograniczenie do zawieszania końcowy chwyt.
 • 150 mm - maksymalna pomiędzy balustrady.
 • 100 kg - Obliczone obciążenie.

Jest bardzo ważne, aby obliczyć literat - depozyt. Jest to wspólny wymóg. Poniższy artykuł powinien być nieco bliżej przyjrzeć się części i materiałów drabiny.

balustrady ze szkła do klatek schodowych i innych rodzajów: instrukcje użytkowania

Urządzenie drabina - ważny proces ten ma zastosowanie do gotowych struktur w instytucjach przedszkolnych i drabin przemysłowych i innych. Każdy projekt jest wyposażony w co najmniej jednej poręczy. Zobacz poręczy do określenia miejsca, w którym instalacja jest wykonana.

Wybór formy zależy od poręczy z komfortem użytkowania, złożoności i ceny, jak również na poziomie instalacji, estetyki, stylistyki kierunku drabiny, które mogą być wykonane w nowoczesnym stylu, classic, różnych opcji.

Ogrodzenia metalowe drabiny mogą być ozdobione żadne obrazy. Zalecenia dotyczące stosowania każdego z odpowiednimi dokumentami i GOST Snipie. Najbardziej popularne wśród materiałów do produkcji poręczy metalu i drewna.

Stylowy i niezwykły będzie wyglądać ogrodzeń wykonanych ze szkłaStylowy i niezwykły będzie wyglądać ogrodzeń wykonanych ze szkła

Gotowe elementy okładziny metalowe, które zawiera konstrukcję można podzielić na następujące kategorie:

 1. kute. Kute balustrady i tralki dać możliwość balustrady schodowe w każdym kierunku stylistycznego. Jednak najbardziej dobrze wyglądać w dużych przestrzeniach utworzonych w stylu klasycznym. Schody, ogrodzenia kucia, wysoka niezawodność, odporność na działanie cieczy. Świetnym rozwiązaniem do zainstalowania na ulicy. Istotną wadą takich barier faktycznie nazwać ich cenę. Montaż kuta balustrada przemyślane na etapie tworzenia projektu i kiedy oszacowanie jest wykonana, ponieważ mają stałą wagę i koszt. Do wrażeń dotykowych na kontakt z kucia były przyjemne, produkcji poręcz jest wykonana z drewna. W skrajnych przypadkach mogą one być łączone. W willowej i szkolnych budynków, inne budynki, wszystkie części, akcesoria, design, styl są ważne. Ponadto, przed uruchomieniem ważne jest, aby przetestować. Sprawdzanie zapewnienia bezpieczeństwa.
 2. stal, jako materiał do budowy ogrodzeń, jest dobre, ponieważ nie tracą swój pierwotny wygląd, nie podlega rdzy, trwałe. Exclusive konstrukt zawierający poręczy ze stali nierdzewnej, odpowiednie budynkach użyteczności publicznej lub mieszkalnych w stylu art deco i nowoczesny. W tym przypadku nie są one trudne do zainstalowania, a ich konfiguracja może być łatwo zmieniona.
 3. chrom również idealny do poręczy. Ta stal, pokryte wyłącznie ze szczególnym związku. Struktura chrom wygląda dobrze, można użyć do wykończenia dachu, balkonów i innych.
 4. anodowane aluminium. Piękne poręcze metalowe często zamknięte drewna.
 5. aplikacja szkło jako materiał do budowy ogrodzenia, zapewnia możliwość projektowania, który zamyka ramkę drabiny, nie ukrywać otwór. Wizualna lekkość - to jest to, co sprawia, że ​​można wziąć szklankę jednej z pierwszych pozycji na drabinie wykończeniowej. Szkło trwałe, odporne na wilgoć i rdzę, mało wymagające w opiece. Wymień szklane balustrady mogą być pleksi, świetny pomysł na domu, w którym są dzieci. Takie projekty są bezpieczne.
 6. Budowa na drugim piętrze z drewna. Barierki na schody z drewna pozwala zneutralizować zimnego metalu i uczynić go bardziej komfortowe. Drewniana balustrada uniwersalny i organicznie wyglądać w pokoju z każdym stylu, czy to apartament lub dom prywatny. Drewniana konstrukcja jest zawsze bardziej wygodne i harmonijne.
 7. PVC nierzadko wykorzystywane do produkcji poręczy. Instalacja niedrogie. Barierki Lekkie i łatwe do mycia.

Oczywiście, istnieją wyjątki od tej reguły - drewniane i metalowe drabinki bez ogrodzenia. To nie jest bezpieczne dla modeli wewnętrznych, schodów zewnętrznych.


Akcesoria do drabin ogrodzeń

Pionowe, prefabrykowane schody obejmują metalowe ogrodzenie.

Zainstalować ogrodzenie może być niezależnie, co najważniejsze - z wyprzedzeniem, aby przygotować niezbędne materiały i narzędziaZainstalować ogrodzenie może być niezależnie, co najważniejsze - z wyprzedzeniem, aby przygotować niezbędne materiały i narzędzia

Składa się z:

 • Elementy sprzęgające i rurowe;
 • Poręcze drewna;
 • Elementy łączące są odporne na etapie;
 • utrzymujące bariery;
 • Zapinanie napełniania;
 • statyw;
 • Króciec;
 • łączniki;
 • Mocowanie szkła;
 • Zakotwiczyć łączników i klejów.

Elementy mogą być różne, wszystko zależy od rodzaju elementów konstrukcyjnych mogą obejmować liny i inne.


A balustrady schodowe

W jednym z warunków drabinach SNP wskazują, że wysokość ogrodzenia budowy domu musi być - 900 mm. Jeśli wśród gospodarstw domowych mają dzieci, to liczba ta będzie - 1200 mm. luzy montażowe nie powinna dać dziecku się o balustradę. W tym celu odstęp pomiędzy balustrady może być mniejsza niż 10 cm, a między nimi nie powinny być częściami poziomych. Dokumentacja nakłada szereg ograniczeń i drabin w robotników budowlanych. Tutaj, wysokość poręczy jest nie mniejsza niż 1000 mm.

Ponadto, metalowe ogrodzenia mogą być ozdobione pięknymi ornamentamiPonadto, metalowe ogrodzenia mogą być ozdobione pięknymi ornamentami

Według typu konstrukcji projektu dzielą się na:

 1. Ciało stałe. Typowy ochronna, solidna konstrukcja jest idealna dla domów z dziećmi.
 2. Ozdobnych.
 3. Z tralkami.

Najciekawszym - fantazyjne. Drabina może być również oparty o drabiny, drabiny, na podłużnice, dach dach, gdy jest to konieczne, aby dostać się do rury. Ten ostatni może działać jako ogranicznik śniegu, a w każdym przypadku wysokość jest określona przez przepisy lub poszczególnych obliczeń. Ponadto sprzedaż widać dużą liczbę przyjazny dla użytkownika konstrukcji modułowej. Wybór zależy od smaku, celów i budżetu. Wstępna rysunek jest lepiej zrobić w formacie dwg.

Jak zrobić poręcz schodów

Kolejność działań jest bardzo ważne.

Przed zainstalowaniem szyny, najpierw musi dokonać prawidłowych i dokładnych obliczeńPrzed zainstalowaniem szyny, najpierw musi dokonać prawidłowych i dokładnych obliczeń

I to w sposób następujący:

 1. Aby obliczyć liczbę tralki, poręcze, długość liczby elementów złącznych. Jeśli Kręte schody do Wieczernika, konieczne jest uwzględnienie zaokrągleń na ziemię do poręczy.
 2. Zainstalować tralki na schodach lub sznurkiem.
 3. Przyłączony przez balustrady zgrabiarka, który jest zamknięty poręczy. Poręcz może być zamontowane na szynie.
 4. Czyszczenie odbywa się.
 5. Held projektowanie, dekoracje i oświetlenie.

Jakie są zabezpieczenia drabin (wideo)

Zatem, montaż ogrodzeń dla drabin z drewna i metalu jest ważnym elementem, który pozwala zwiększyć niezawodność, bezpieczeństwo i estetyczny wygląd.

Szczegóły: Ogrodzenia i schody (przykłady zdjęcia)

111lestn1 steklyannyie-ograzhdeniya-i perila-dlya-lestnits10lestn5213150212111645473426457

Leave a Comment

Your email address will not be published.

57 + = 65

Adblock
detector