oda düzeni yaşayan Özellikler: orijinal fikirler ve 5 bölge – nwhistorycourse.org

The BlogDoğru planlama ve oturma odasından iyi seçilmiş tarzı tüm aile üyeleri geri kalanı için rahat ve konforlu hale getirecekDoğru planlama ve oturma odasından iyi seçilmiş tarzı rahat ve konforlu bir tatil semiSegodnya özgün tasarım fikirleri tasarımı ile bir dizi tüm üyeler yapacak, herhangi bir oda değiştirmek mümkündür. Bu binanın olasılığı dikkate almak, yanı sıra seçilen üslup temalar uymak için yeterli. tasarım etkileri yardımıyla, gerekli olacak görsel efektler oluşturabilirsiniz.


küçük bir oturma odası Planlama: Bilmeniz gereken

Eğer küçük bir oturma odası planlama başlamadan önce, dikkate Kayıt bazı kurallar alınması tavsiye edilir. Hatta küçük bir yaşam içinde mutlaka boş alan yeterli miktarda olmalıdır. Sonuçta bu ev aile toplantılar ve sadece rahatlamak devam edecektir yerdir. Küçük bir odaya kolayca monte edilir bir mobilya-transformatörler, tercih tercih edilir için bu vardır.

küçük bir konuk odası ile döşenmiş, kolayca dönüştürülebilir kompakt modüler mobilya seçmek daha iyidirküçük bir konuk odası ile döşenmiş, kolayca dönüştürülebilir kompakt modüler mobilya seçmek daha iyidir

tasarım yönergelerini gözlemlemek önemlidir Kruşçev bir oda yaparken:

 • profesyoneller ile istişare sonra sık sık yeniden modelleme ve ilginç iç tasarım stüdyosu oluşturmak yapılır;
 • bilgisayar çevreleyen içine uyum sığacak için, daha iyi barış içinde çalışmak mümkün olacak salon, en uzak bölümü seçmek için;
 • Modern oturma odası TV önemli bir rolü vardır, doğru şekilde konumlandırmak için önemlidir;
 • Evde çocuk varsa, bir çocuk alanı eklemek odası alanı tahsis tavsiye edilir.

Odalar gelince, dikdörtgen şeklin dışında, mobilya parçaları, çok sayıda olması gerektiğini, yeterince en gerekli mobilya olacaktır.


geniş odalar yapma: oda düzeni evinde

Büyük odalarda mobilya odanın tasarımına mükemmel uyum, hem de çevredeki iç lezzet eklemek önemlidir.

mobilya seçerken onun kalitesine dikkat etmek önerilir. Tüm ürünler iyi işlevsellik ve güvenilirlik sahip olmalıdır.

Geniş bir oturma odası için mobilya satın almadan önce, kalite ve mobilya seti üreticisi dikkat edinGeniş bir oturma odası için mobilya satın almadan önce, kalite ve mobilya seti üreticisi dikkat edin

başarılı olmuştur geniş bir oturma odası planlamak için, seçme mobilya ipuçları dikkate alınması gerekmektedir: 1. Döşeme (süet, deri veya süet) vermiştir ısıtma tercih edilir;
 2. dolapları seçerken başarıyla dekoratif ürünler dekore edebilirsiniz açık raf tasarımları tercih edilmelidir;
 3. Bir resim seçerken, minimalizm tarzında kalmayı veya birkaç orijinal paneller el yapımı duvar süslemeleri daha iyidir, böylece göz seviyesinde ürünler yerleştirilmesi gerekirken evde mekanın görsel bozulma hiçbir etkisi yoktu;
 4. balkona girişinde oturma odasında hesaba serbest geçit alarak, mobilya düzenlemek gerekir;
 5. oturma odası dekore etmek için harika bir yoldur bu tasarım yüklemek gerekmez şömine, bunun yerine bir elektronik yerine satın alabilirsiniz olduğunu.

Profesyonel Planlayıcısı herhangi bir stil fikirleri gerçekleştirmek için herhangi bir sorun olmadan büyük odalarda yapabiliyor.

Özel düzen salon: Tasarım fikirleri

Nedeniyle (geçen ya bir kare oda veya birden çok pencereli bir oda) Herhangi yaşayan süslemek için yönetir ve deneyimli bir tasarımcı yardımıyla mobilya Ikea geniş yelpazede. kapsamında evleri Kolomna sokakta bulunmaktadır Moskova sakinleri için, eski tarzda konut harici tasarımına ek olarak, kapalı antik alışılmadık bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Standart olmayan bir konuk odası rahat ve güzel bir düzen yardım kaliteli aydınlatma olunStandart olmayan bir konuk odası rahat ve güzel bir düzen yardım kaliteli aydınlatma olun

katmanlı dekorasyon evler için mükemmel planlama çözümü - merdiven altında boşluk kullanımı.

Ama çok az şeylere dikkat edilmelidir:

 • Burada daha kullanışlı alan oluşturmak için, iyi aydınlatma özen;
 • merdiven altında yer bir çocuk alanı olarak kullanılabilir, ancak bu korkuluk genel tarzı ile uyumlu yanı sıra, halı önemlidir.

Bazı sahipleri ofis olarak merdiven altında ek alan kullanmayı tercih, ama burada bütün mobilya kompakt ve uyumlu olmalıdır.

oturma odası alanı denemeler izin veriyorsa, tasarım planlama ipuçları yararlanmak için gereklidir:

 • kanepe ve sandalye arasındaki mesafe çok büyük olmaması gerekir;
 • bu tema odasında konfor oluşturulmasını önlediğinden Stil minimalizm, geniş bir alana sahip iç salonlarında hoş geldiniz değildir.

Birleştirilen alanı dışında başka bir standart düzen - perde, raf, veya eksiksiz sağlayacak herhangi bir başka dekoratif elemanları şeklinde engeller oluşturulması.


Planlama çözümü kare şeklindeki oturma odası

Bugün sıklıkla dairede iki oda birleştirerek uygulanan. Bu gelişme sonucu bir büyük kare oturma odası haline gelir. Ancak bazı evlerde aslen küçük kare oda için sağladı.

tasarımcılar, bitişik mutfak-oturma odası yapmak tavsiye küçük tesislerde yer kazanmak içintasarımcılar, bitişik mutfak-oturma odası yapmak tavsiye küçük tesislerde yer kazanmak için

Tavsiye bazı tasarım kuralları küçük kare şeklindeki oturma odası için dikkate alınması gereken:

 1. Bunun yerine geleneksel kapıların, depolama alanından tasarruf edecek sürgülü tasarımı yüklemek için daha iyidir;
 2. küçük bir oda mobilya çok hoş geldiniz değil, bu iç kalabalık etkisini önlemeye yardımcı olur;
 3. yerine masif Küçük yapılara odaya Daha kompakt mobilya (köşe dolap, çekmeceli küçük bir göğüs) döşenmiş;
 4. İlave yatağın büyük kanepe almak daha iyidir varsa kapitone mobilya, pratik noktalar bağlı olarak seçilir.

Büyük bir kare oda planlamaya tabi ise, dikkat, doğru imar dikkat edilmelidir.


Odanın standart düzeni mutlaka alanını içerir:

 • Bir yer (yatak odası) dinlenmek için;
 • Eğlence bölgesi;
 • Çocuklar için Köşe;
 • kabine çalışın;
 • yemek alanında yerleştirin.

Bu oda için o bütünlüğü ve mükemmel oran bölgelerini saygı önemlidir. Odanın tasarımı renk ve doku seçiminde dikkat etmeden bırakmazlar o zaman vardır.

Odanın büyük bir alan, oturma odasında gerekli tüm mobilya ve ek dekoratif öğeler koymak için izin verir.

İki pencereli salonun Doğru planlama

Birçok ev sahibi iki pencere yüklü yaşayan planlama, meydan karşı karşıya kalmışlardır. Ancak, herkes çevreleyen güzel ve uyumlu iç yapmak bilir. Odada pencere bulunması durumunda, bölgeleri bölmek kolaydır.

misafir odasında iki pencere - küçük bir oda yapmak için harika bir yoldur bir aydınlık ve ferahmisafir odasında iki pencere - küçük bir oda yapmak için harika bir yoldur bir aydınlık ve ferah

İki pencereli odada dikkate konumlarını almalıdır:

 1. Paralel düzenleme. Dar mekanlarda bir yemek odası ve yatak odası alanına bölünebilir. Bir kare açık oda ise, bölümleri kullanabilirsiniz.
 2. bir duvarında. Böyle bir salon planlamak için birçok seçenek vardır, çünkü bu düzenleme, en başarılı olarak kabul edilir. Güzel tasarım ve uygun tasarım mükemmel bir sonuç sağlayabilir.
 3. bitişik duvarlarda. oturma odası planlarken, pencereli duvarlar yakınsama hangi yerde merkezi olarak kabul ve en avantajlı parçasıdır ki hatırlanmalıdır.

Akıllı plan oturma odası (video)

dekorlu bir oturma odası yakalamak, önemli bir rol uygun mobilya seçimi, hem de profesyonel planlama verilir unutulmamalıdır. Herhangi bir oda değiştirmek mümkün olduğu bir özel çevrimiçi zamanlayıcı asistanı veya deneyimli tasarımcıları olacaktır.

Tasarım ve oturma odası düzeni (iç fotoğraf)

1min672733-1200x68230418171920x1080resizeinterior9200371346495234Dizajn-dvuhkomnatnoy-kvartity-0220-Gostinaya-s-kuxneydizajn-gostinoj-17-kv m

Leave a Comment

Your email address will not be published.

84 + = 85

Adblock
detector