Obowiązkowe badania ucieczek przeciwpożarowych i wymagania – nwhistorycourse.org

The BlogPrzed rozpoczęciem korzystania z ucieczki pożaru, konieczne jest przeprowadzenie serii testów z nimPrzed rozpoczęciem korzystania z ucieczki pożaru, konieczne jest, aby utrzymać swój numer ispytaniyPozharnye schody często instalowane na zewnątrz budynku, a więc, że udało im się przeprowadzić ich funkcje w pół czasu, muszą być okresowo sprawdzane i testowane.


Ogólne wymagania dotyczące prób ucieczek i przepisów przeciwpożarowych

Istnieją pewne wytyczne, które ludzie muszą przestrzegać podczas przeprowadzania audytów zewnętrznych schodów pożarowych.

Co do zasady, test z drabiny pożarnicze prowadzone przez ekspertów w sprawie szczególnej proceduryCo do zasady, test z drabiny pożarnicze prowadzone przez ekspertów w sprawie szczególnej procedury

Zdefiniowane metodologii przeprowadzania takich badań:

 1. Sprawdź zewnętrzne schody przeciwpożarowe powinny być wykonywane tylko w świetle dziennym godzin, zgodnie ze wszystkimi niezbędnymi środkami ostrożności. Obszar wokół drabiny powinien być ogrodzony i należy powiesić znaki ostrzegawcze testów.
 2. statystyczne testy są wykonywane dla każdego obciążenia piątego szczeblu ładunkiem drabinkowego 180 kG, a obciążenie jest stosowany przez kilka minut. Jest również podlegają podobnym ciągiem schodów obciążenie.
 3. Jeśli drabina marsz do terenów, w tym przypadku również sprawdzić loty i lądowania, przy zastosowaniu do niego obciążenia statystycznego. Obciążenie marszu wykonane ściśle z dołu w środku, a na miejscu jest sprawdzana za pomocą rozkładu obciążenia.
 4. Sprawdzany jest jak ogrodzenia schody przez naniesienie na niego obciążeniu 54 kG co 1,5 m na całej wysokości drabiny.

Po usunięciu wszystkich obciążeń są badane całą drabinę, jeśli podczas kontroli ujawnił odkształcenia konstrukcji elementów drabiny lub częściowe zniszczenie, takie Drabina do dalszej eksploatacji nie jest dozwolone, co jest rysowane, niezdolności korzystania z tego projektu.


Jeżeli klatka schodowa po usunięciu obciążenia jest w porządku, protokół o jej przydatności do dalszego użytkowania.

Przykładowe schody przeciwpożarowe certyfikat badania i wymagania

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań, ewakuacyjne, jeśli spełnia wszystkie wymagania GOST (dla Kosgei) dla takich konstrukcji jest sporządzany z pracy wykonywanej na teście zewnętrznych schodów pożarowych.

Po przeprowadzeniu testów na drabinie bez przerwy wisiał specjalny znacznik, który potwierdza projekt obsługę technicznąPo przeprowadzeniu testów na drabinie bez przerwy wisiał specjalny znacznik, który potwierdza projekt obsługę techniczną

W niniejszym dokumencie, następujące elementy powinny zostać wymienione, należy je wypełnić: 1. Ustawa określa kontrakt, w oparciu o którą czek został wykonany ze schodów i muszą być określone położenie i adres, pod którym drabina testu, jego nazwa i typ, a wszystkie jego wymiary, wysokość, szerokość, wysokość ogrodzenia, itp
 2. Ustawa określa, jakie pory dnia badania zostały przeprowadzone, a także niektóre z urządzeń używanych: hamowni, liny, wyciągarki cargo itd., Które zostały przetestowane ze wskazaniem masy ładunku lub napięcia w kg, liczba punktów do który został zabezpieczony lina.
 3. Pod koniec aktu wskazuje, czy schody wymagane obciążenie i czy zrobił oględziny wszystkich części drabinki po rozładunku.

Pod koniec takiego czynu jest umieścić datę testu pieczęć upoważnionej organizacji, która ma prawo do przeprowadzania takich kontroli oraz podpis osoby odpowiedzialnej.

Na tych samych schodach wisi etykietę, która zawiera określony numer inwentarzowy przedmiot, datę walidacji i terminu następnego badania. Te same informacje są powielane w specjalnym dzienniku, który jest przechowywany w organizacji lub w administracji fabryki, fabryki, wioski, itp Próbka ta pomoże wypełnić akt kompetentny, aby dokument osoba, która przeprowadziła kontrolę.

Przykład testu uchodzi zewnętrznego ognia i ogrodzenia dachu

Każdy budownictwo, wysokość ponad 10 m powinny być schody przeciwpożarowe, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a także ogrodzenia dach, który o każdej porze roku powinno być ok, ponieważ wpływa na życie i zdrowie ludzi, aby przetestować prawidłowe i normalne funkcjonowanie. Takie testy zgodnie z rozporządzeniem rządowym powinny być przeprowadzane co 5 lat, a oględziny całej struktury raz w roku.

Badania muszą być przeprowadzone odpowiednie organizacje, jak na testach, potrzebna jest licencja.

Jeśli trzeba przetestować na drabinę, to lepiej zwrócić się o pomoc do odpowiednich organizacjiJeśli trzeba przetestować na drabinę, to lepiej zwrócić się o pomoc do odpowiednich organizacji

Istnieją pewne wymogi dotyczące badania i próby drabin pożarowych:

 1. Wszystkie drabiny muszą być badane tylko w ciągu dnia, gdy prędkość wiatru nie jest większa niż 10 m / s, C. Miejsce w pobliżu schodów, który przechodzi test musi być ogrodzony. Uczestnicy, którzy testują z obciążeniem na drabinie, musi być w trosce o bezpieczeństwo poza strefą.
 2. W konstrukcji stacjonarnej drabin pożarowych zawieszonego ładunku pewnej masy lub siły są przykładane do konstrukcji za pomocą kabli i wciągarek, w celu określenia, czy drabina może wytrzymać obciążenia statyczne w określonym czasie. Ponadto, przed i po oględzin całej konstrukcji.
 3. Ponadto powłoka podkładowa jest zaznaczone schody i specjalną farbą, która musi być zgodna z powłoką klasy 5. Po wykonaniu wszystkich testów, powinna być sporządzona, jeśli drabina przeszedł wszystkie testy. Jeśli nie, informacje są przekazywane do najbliższej remizy o nieprzydatności schodów do dalszego wykorzystania.

Wymagania GOST i ucieka prób ogniowych i ogrodzenia dachowe

Wszystkie te drabiny muszą być wykonane zgodnie z GOST, norma ta ma zastosowanie nie tylko do ucieczek metalu przeciwpożarowych oraz napędu i pionowe, które są stacjonarne, ale również do innych typów schodów pożarowych. To działa również GOST obudowy dachów i ustawia procedurę testową i procedury przeprowadzania oceny jakości schody i dachy.

Ponadto drabiny powinny być oceniane pod kątem projektu okładki specjalną farbąPonadto drabiny powinny być oceniane pod kątem projektu okładki specjalną farbą

Sposób ich wydajność odpowiada konkretnej gość:


 1. Test wytrzymałości konstrukcja wykonaniu obciążenia statycznego, wartość obciążenia jest wybrany z możliwym maksymalnym obciążeniu na strukturze z pewnym marginesem bezpieczeństwa, który zazwyczaj wynosi około 1,5.
 2. Testy przeprowadzane są przy użyciu specjalistycznego sprzętu, w tym samym czasie, w obszarze testowym testerów budowlanych jest zabronione, tak aby nie spowodować szkody w przypadku awarii konstrukcyjnej.
 3. Są badane schodów i innych struktur przed badaniem i po użyciu ręcznego pomiaru oznacza ruletki, poziomy, itp jak również przy użyciu bardziej wyrafinowanych sposobów, takich jak zastosowanie do takich celów, dalmierza laserowego.

Również przeprowadzona kontrola jakości do lakierowania schodów specjalną farbą, a także pozwala na pomiar jej grubość za pomocą specjalnych narzędzi. Podczas tego testu określa przydatność drabiny do dalszego wykorzystania.

Częstotliwość kontroli schodów jest również regulowane przez GOST, oględziny drabin powinny być przeprowadzane co najmniej raz w roku, a także z wykorzystaniem sprzętu - raz na 5 lat.

Terminy i częstotliwość badań ognia ucieka w działach

Badania drabiny pożarnicze powinny być normalnie prowadzone przez odpowiednie wydziały, ale mogą prowadzić te badania i organizacji prywatnych, które posiadają wszystkie niezbędne dokumenty.

Drabina pożarnicza muszą być kontrolowane co 5 lat lub po naprawieDrabina pożarnicza muszą być kontrolowane co 5 lat lub po naprawie

Dość tych organizacji do podpisania umowy, a przedstawiciele tych organizacji można zacząć:


 1. Testy przeprowadzane są przy użyciu niezbędnego sprzętu, który pozwala załadować pewnej załadować drabinę, która pozwala na określenie przydatności schodach, lub odwrotnie, że nie nadaje się do dalszego użytku. Po wypełnieniu wymaganych dokumentów sporządzonych, pokazując wszystkie właściwości wydajności schodów.
 2. Dla wszystkich prac skompilowanych szacunki wskazujące, co dokładnie miała zostać dokonana płatność. terminie przewidzianym również kolejne testy schody, schody testu co 5 lat, a także przeprowadzić test po naprawie.

Jak jest test ucieczek pożarowych (wideo)

Oprócz stałych straży ucieczek, są schody i inne. Na przykład testuje drabiny szturmowe i chowany trzy kolano powinno być sprawdzane raz w roku. Również są sprawdzane raz w roku i różnych innych przenośnych konstrukcji, które są niezbędne dla pracy strażaków, na przykład, te typy drabin jak JECFA, poduszki powietrzne, itp Podczas testowania tego typu schodów, za pomocą specjalnego urządzenia, które pozwala, aby dać pewną presję na całej konstrukcji drabiny.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 4

Adblock
detector