Nowoczesne wnętrze wykonane z płyt gipsowo-kartonowych arch: 3 zdjęcie i korzyści – nwhistorycourse.org

The BlogPiękny łuk płyt kartonowo-gipsowych, aby wystrój domu nowoczesny i praktycznyPiękny łuk płyt kartonowo-gipsowych, aby wystrój domu i nowoczesny praktichnymArki długo się powszechne w nowoczesnych apartamentach. W naszych czasach to nie tylko ozdoba, ale również bardzo praktyczne rozwiązanie dla mieszkań, powierzchni niekorzystnej sytuacji, gdzie zainstalować konwencjonalnych drzwi nie jest racjonalne. Arch najlepiej wyglądają przy wejściu do jadalni, salonu, kuchni. Artykuł skupia się na zaletach konstrukcji łukowych, rodzaje łuków, opcji projektowych i będą prezentowane master-class samodzielnego montażu element dekoracyjny.


Zalety nowoczesnych łuków wnętrz gipsowymi

konstrukcje łukowe mogą być utworzone z różnych materiałów budowlanych. To może być gips, drewno, kamień naturalny, ale najbardziej popularna opcja budżet i jest kochany przez wszystkich projektantów, dekoratorów płyty gipsowo-kartonowej.

Zaletą Gispokartona plastyczności, która pozwala na dokonanie łuk dowolnym kształcie i rozmiarzeZaletą Gispokartona plastyczności, która pozwala na dokonanie łuk dowolnym kształcie i rozmiarze

Główną zaletą tego materiału w łatwości instalacji oraz szeroki zakres opcji wykończeniowych.

Nawiasem mówiąc, łuk nie może ozdobić tylko drzwi, może być umieszczone w ramce niszy w ścianie, można również wyposażyć przestrzeń nad kominkiem lub gotowania powierzchni. Płyta gipsowa elastyczna, wszechstronny materiał, który jest używany w dekoracji i budownictwa.

Materiał ma następujące zalety:


 1. Materiał elastyczny, z dobrą plastyczność. To sprawia, że ​​możliwe, aby utworzyć łukowaty projekt praktycznie dowolnym kształcie i rozmiarze. Upewnij łuk może być własne ręce, nie trzeba zwracać się do specjalisty. Do instalacji wymagany jest profil metalowy, elementy złączne i arkuszy płyt kartonowo-gipsowych.
 2. materiał budowlany jest lekki, łatwy w instalacji i montażu. Ponadto ukrywa nierówności ścian w drzwiach.
 3. Płyt gipsowo-kartonowych jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzkiego. Arkusze wykonane są z materiałów przyjaznych środowisku. Zastosuj to możliwe nawet w pokojach dziecięcych.

Oprócz doskonałej wydajności, projekt jest estetyczny. Właściciel może wybrać dowolną wykończenia i stworzyć niepowtarzalny design. Może to być sztukaterie, tapety, barwniki. Wszystko zależy od wyobraźni.

Rodzaje wewnętrznych łukach płyt gipsowo-kartonowych - zdjęcie

konstrukcje łukowe są podzielone na typy w oparciu o styl, w którym zostały utworzone. Łuk jest uniwersalny, ponieważ elementu pasuje w dowolnym kierunku w stylu, w którym przestrzeń wewnętrzna jest utworzona. Łukowata konstrukcja jest od dawna obecny we wnętrzach Wschodzie, w nowoczesnym stylu, otrzymali nowy oddech i oryginalne, ciekawe kształty.

Przed zainstalowaniem łuk powinien najpierw zdecydować się na jego projektPrzed zainstalowaniem łuk powinien najpierw zdecydować się na jego projektTak więc, jeśli mówimy o rodzaju łuków, warunkowo można podzielić w następujący sposób:

 1. Klasyczny Roman arch. Taki łuk jest ukształtowany jako szerokości struktury, która jest równa szerokości otworu drzwi. Łuk zdobią zestaw w półkole. Dekoracyjne, takie jak łuki stosować gips, sztukaterie, lub elementy drewniane. Idealny dla klasycznych wnętrz, pokoje z wysokimi sufitami.
 2. Nowoczesny kierunek stylistyczny - nowoczesny. Arch Art Nouveau jest doskonałym rozwiązaniem dla małych mieszkań z niskimi sufitami. Jej sklepienie ma piękne płynne linie i ściętego promień, dzięki czemu pomieszczenie wizualnie rozciąga.
 3. Slavyanskaya. wersja uniwersalna, nadaje się do każdego wnętrza. Arch konstrukcja jest prosta w kształcie lekko spłaszczona rogach.
 4. Łukowata konstrukcja w stylu orientalnym. Taki łuk ma kształt przypominający spiczastą kopułę. Jeśli projekt pokój jest zaplanowane do wykonania w stylu marokańskim, wschodni łuk idealnego rozwiązania.
 5. Thai arch. W Thai struktura łuk ma jedną cechę, jest fazowane tylko po jednej stronie. Ten łuk elegancko uzupełnia zarówno Wschodu i niektóre nowoczesne wnętrza.
 6. Trapezoidalny arch. Konstrukcja została zwężona ścięte narożniki, co wygląda elegancko, jeśli ich zadekorirovat elementów drewnianych. Według projektantów, jest doskonałym rozwiązaniem dla klasycznej angielskiej wnętrza lub prywatnych domach.
 7. Portal łuk nie jest okrągła, to średnia rama drzwi, często ozdobione witrażami. Zobacz oryginalny i oszczędza przestrzeń w małym mieszkaniu.
 8. Arch może być kształtowana niszę. Ten projekt nie jest częścią drzwiach, stworzyła blisko ściany, tak aby ustawienie TV, biblioteczki, kominkiem i tak dalej. D.
 9. Arch kształcie. Konstrukcja, wykonana w najbardziej niesamowitych form świetnie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Płyty gipsowo-kartonowe pozwala na tworzenie najbardziej fantastyczne wzory.
 10. Owalne i okrągłe arch. Świetny pomysł na pokoje z wysokimi sufitami, nie. Projekt wygładza rogi, dzięki czemu okrągły otwór lub owalne. Idealne rozwiązanie dla ultra-nowoczesnych wnętrz.

arch drzwi wykonane z płyt gipsowo-kartonowych - zdjęcie opcje projektowe

Zawartość łuk konstrukcja może być różna. W zależności od ogólnego kierunku stylu w którym znajduje się mieszkanie jest wykonany i funkcjonalny cel można zrealizować, najbardziej nieoczekiwany wystrój.

W celu zaoszczędzenia miejsca w pomieszczeniu, można zainstalować bramę, brama gipsW celu zaoszczędzenia miejsca w pomieszczeniu, można zainstalować bramę, brama gips

Klasyczne style i kierunki barok, klasycyzm imperium przewidują rejestrację kręcone listew tynkarskich. Sprawdź łuk może być półki na książki, to pomoże osiągnąć oszczędność miejsca.

Również ozdobić łuku:

 • drzewo;
 • mozaiki;
 • cegły;
 • Sztuczny i naturalny kamień.

Świetnym rozwiązaniem dla nowoczesnego wnętrza - Arch z oświetleniem. Ten projekt wygląda stylowe i oryginalne. Dodatkowe oświetlenie nie będzie zbędny, zwłaszcza jeśli łuk jest umieszczony między pokoju i korytarzu. Wystrój nie powinno być dużo, ale łuk w stylu minimalizmu i high-tech nie trzeba udekorować.

Jak zrobić łuk płyt kartonowo-gipsowych w drzwiach z rękami

arch produkcja może być prowadzona na dwa sposoby. Pierwszy - bezpośredni dłutowania ścianie wstępnego rysunku, półkole. Drugi - celowe osadzanie górną część drzwi z arkuszy płyt kartonowo-gipsowych, nadając mu kształt łuku. Rozważmy drugą opcję, aby utworzyć łuk z ich rąk. Metoda ta jest ważna dla mieszkań z wysokimi sufitami. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to przygotować materiały i narzędzia.

Przed umieszczeniem łuk płyt kartonowo-gipsowych, trzeba przygotować wcześniej narzędzia i materiały do ​​pracyPrzed umieszczeniem łuk płyt kartonowo-gipsowych, trzeba przygotować wcześniej narzędzia i materiały do ​​pracy


Do pracy potrzebne są:

 1. Nóż na metalu.
 2. Profile metalowe.
 3. Złącznych.
 4. Arkusze z płyt kartonowo-gipsowych.
 5. Poziom.
 6. aby zaznaczyć znacznik.
 7. Wątek lub kompas.
 8. Jigsaw.

Gdy wszystko jest gotowe, należy rozpocząć instalację. Pierwszy krok - to aplikacja oznakowań. Poniżej znajduje się wejście przygotowanie profili metalowych. Tworzą prostokąt, ze względu na maksymalną wielkość, która jest równa odległości a minimalny rozmiar półkola w jego górnym punkcie. Gdy ramka pod elementu łuku jest zrobione, można zrobić znaczników płyt kartonowo-gipsowych.

Należy wyciąć prostokątne arkusze, które są równe w wysokości do promienia łuku przyszłości, i na szerokości drzwi.

Następnie konieczne jest, w celu zabezpieczenia arkuszy na ramę i stosując nić rozciągania lub półkola kompas. Następnie arkusze powinny być usunięte i wyciąć półkolu z pomocą wyrzynarki. Następnym krokiem - mocowanie na śruby. Gdy konstrukcja jest zmontowana, konieczne jest do wykonania i zamocować koniec łuku. Używaj płyt kartonowo-gipsowych, ale żeby go wyginać, trzeba wykonać nadpily na powierzchni arkusza, tak że fragmenty, które są formowane, wzmocnione tylko papierem, na którym jest przyklejona. Do pracy niezbędnej do bardzo starannie, więc praca nie jest uszkodzony. Ostatnim etapem będzie wykończenie.

Montaż płyt gipsowo-kartonowych wewnętrznych łukach (wideo)


Tak, opcje są dużo, a jest to kwestia gustu. Łuki są zawsze w modzie, na przekór trendom mody. Ponadto, łuk sprawia, że ​​pokój większy zwiększenie osobno funkcjonującej strefy, pozostawia się na swoim miejscu, tworząc atmosferę komfortu i zgodne w przestrzeni.

Projektowanie wnętrz łuki płyt gipsowo-kartonowych (wnętrze zdjęcia)

71424-8341558ada8f6f1022013-10-10montagarkitrydnoobaysnitseverodoneck1443733881gipsokarton-v-interere21448089783arka-1łuk

Leave a Comment

Your email address will not be published.

39 − 33 =

Adblock
detector