Nowoczesne składane schody na poddasze: 5 Typy – nwhistorycourse.org

The BlogSkładana drabinka pozwala szybko i bezpiecznie wspiąć się na strychSkładana drabinka pozwala szybko i bezpiecznie wspiąć się na strych większość domów, a niektóre z apartamentów zapewniają drugim piętrze i poddaszu, więc bardzo ważne jest, aby myśleć i budować drabinę, aby być najbardziej prosty i jednocześnie w pełni zaspokoić wszystkie potrzeby. Pomoże to określić cechy projektu i zidentyfikować wszystkie szczegóły konstrukcyjne. Wstępna kompilacja projektowania układów pomaga zidentyfikować wszystkie swoje wady i zalety, tak aby w razie potrzeby można było zakończyć projekt.


Składane drabinie na strych

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość szerokości i czynności, które mogą być bardzo proste, aby przejść w górę iw dół. Biorąc pod uwagę wszystkie podstawowe wymagania, a znając wszystkie niuanse i wymagania, można dokonać drabinie i klapę całkowicie dowolny kształt z rąk, nawet z napędem elektrycznym.

Budowa schodów w domu wymaga:

 • Umiejętności z rysunkami;
 • Dobra znajomość narzędzia;
 • Zdolność do szkiców.

Wiele osób woli robić po schodach w domu z drewna, ponieważ jest niezawodny, trwały i ekologiczny materiał, który będzie trwał przez długi czas i ma niską wagę. Są wszystkie rodzaje metalowych i drewnianych schodów od Fakro (LWK, Plus, panto), który idealnie pasuje do wnętrza wyposażyć dom, zdjęcia i film, który dowodzi, że projekt doskonale wpisuje się w ogólny projekt, nawet wielkości 70h80. W przypadku obecności żądanego narzędzia może być wykonana w całości składanymi schodami o dowolnym kształcie.

Istnieje wiele różnych schodów składanych metal, drewno, aluminiumIstnieje wiele różnych schodów składanych metal, drewno, aluminium


Mianowicie typów, takich jak:

 • Bezpośredni;
 • dekoracyjny;
 • rogu;
 • okrągły;
 • Spirala.

Drewniane schody spiralne wygląda dobrze, jednak jest to dość trudne do zrealizowania, więc ten projekt w domach jest bardzo rzadkie. Budowa schodów spiralnych wymaga szczególnej uwagi, gdyż instalacji postępowania i naprawić wszystkie składniki niezbędne do bardzo ostrożnie. Najprostszą jest strukturą schody, które składa się z jednego lub kilku etapach z marszów.

Bardzo interesujący jest drabina kombinacja, która łączy w sobie elementy kilku różnych w swoim rodzaju projektu. Ten rodzaj schodów wyróżnia się eleganckim wyglądem i niepowtarzalnym stylu, jednak jest to dość skomplikowane w wykonaniu, więc to będzie w stanie zbudować tylko doświadczonego projektanta.Ważne! Schody spiralne są uważane za dość skomplikowane wzory, i mają ograniczoną funkcjonalność jak trudno podnieść ogólną meble na nich.

Oryginalny drabiny strychowe

Ostatnio, duży popyt na początku stosowania kątowymi schodów w domu, które mogą być wykonane z platformą lub z zabezhnymi krokach. Aby stworzyć prawdziwe dzieło sztuki, trzeba przygotować rysunki i prowadzenia planowania, gdyż pozwoli stworzyć konstrukcję, która wytrzymuje duże obciążenia.

Można wyróżnić główne zalety takiej konstrukcji, w szczególności takich jak:

 • Możliwości lokalizacji wszechstronność;
 • Rozsądna cena;
 • Udane rozwiązanie konstrukcyjne;
 • Łatwość obsługi.

Wśród zalet składanych drabin należy zauważyć, kompaktowy rozmiarWśród zalet składanych drabin należy zauważyć, kompaktowy rozmiar

Narożny typu schody wygląda całkiem interesujące, a struktura jest możliwe, aby zorganizować nawet wąskiego korytarza, ponieważ nie zajmują zbyt dużo miejsca.

Schody narożne mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najbardziej interesujący wariant może być wykonane z naturalnego drewna, które następnie mogą być pokryte farbą lub lakierem. W tym przypadku, schody dostać ładne, gładkie i trwałe.

Jak o na drabinie składanej na poddaszu z własnymi rękami

Dom jest całkiem możliwe, aby wyposażyć każdą drabinę, w zależności od dostępnej wolnej przestrzeni i własnych potrzeb.

W szczególności, możliwe jest, aby takie warianty schodach jak:

 • Bezpośrednie schody odnomarshevye;
 • obrotowy;
 • U-kształtne pół-PACE;
 • L kształcie pół-PACE;
 • Śruba.

Dość interesujący jest uważany za wzór w kształcie litery U, jednak zakłada znaczną przestrzeń, jak to zajmuje dużo miejsca.

Do montażu drabinie składanej powinien naprawić go na ramy sufitowejDo montażu drabinie składanej powinien naprawić go na ramy sufitowej


Bez względu na to jakiego rodzaju drabiny, to w każdym razie dość skomplikowany projekt inżynieryjny, więc wszystko trzeba dokładnie obliczyć, aby być w stanie zapewnić pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Bezpieczeństwo zapewnione jest przez komponenty, a mianowicie:

 • Bolz;
 • podłużnice;
 • Cięciwa.

W tradycyjnych wnętrzach klasycznych często dominują Saddle schodach, cięciwy lub klasyczną spiralną konstrukcję schodów. Bardzo stylowy i oryginalny wygląd projekt, łączący wiele różnych materiałów, takich jak drewno, metal, szkło. Podobne projekty idealnie pasuje do stylu minimalizmu lub strych.

DIY: składanymi schodami na poddasze, rysunków i parametrów

Przed wykonaniem instalacji schodów w domu, konieczne jest, aby wstępne obliczenie podstawowych elementów konstrukcji. Wykonać wszystkie niezbędne obliczenia mogą być bardzo różne sposoby.


W szczególności:

 • W sprawie preparatów;
 • Korzystanie z programu komputerowego AutoCAD;
 • Prostych obliczeń.

Na rysunkach, można dowiedzieć się szczegółów na temat cech projektu na składanym schodów strychowychNa rysunkach, można dowiedzieć się szczegółów na temat cech projektu na składanym schodów strychowych

Możliwe jest również przeprowadzenie niezbędnych obliczeń na kompasie, jak to pomoże uzyskać najdokładniejsze dane. Szerokość schodów zależy od tego, czy szerokości drzwi, schody i jeśli idzie od drzwi do drzwi, konieczne jest, aby skupić się na wielkości otworu, prowadzące na drugie piętro. Obliczenia musi rozpocząć się pomiaru wysokości od podłogi, a także parametrów otworu drabiny, to należy zwrócić schemat powstaje drabinka. Konieczne jest, aby pamiętać, że wejście w obliczeniach jest również bardzo ważne. Można zrobić drabinę na własnej konstrukcji, a gotowe modele mogą pobrać i dostosować je do swoich potrzeb. W badaniu po schodach, skonstruowany perspektywę, która pomaga zidentyfikować cechę jego budowy.

Ważne! Najwygodniejszym są uważane za łagodne zamiatanie klatek schodowych, jednak zajmują one dużo miejsca.

Wysokiej jakości składane drabinie na strych własnymi rękami

Nowoczesna pionowa drabina w domu może wyglądać całkiem interesujące, zwłaszcza jeśli jest on oparty o ścianę. Ponadto, taki układ jest znamienny tym, że jest bardzo funkcjonalna i niezawodna. Do budowy schodów wewnętrznych są tradycyjnie używane rozmaite materiały

W szczególności, co następuje:

 • drewno;
 • metalu;
 • Kamień.

Najtańszy kosztuje drabinę składaną wykonaną z drewnaNajtańszy kosztuje drabinę składaną wykonaną z drewna

Ponadto, nie może być kombinacją tych materiałów, a dzięki aktywnym rozwojem konstrukcji, istnieje coraz to nowe i nowoczesne materiały użyte do budowy schodów w domu. Najbardziej popularnym materiałem jest uważany za drzewo, ponieważ jest bardzo przystępne cenowo i łatwe w obróbce materiału, dlatego może stworzyć najbardziej niesamowity design.

Ze względu na piękne tekstury i stylowy widzenia drewna idealnie pasuje do każdego wnętrza całkowicie w domu.

kamień naturalny i sztuczny jest używany tylko do błony śluzowej, a reszta konstrukcji jest wykonana z bloczków betonowych lub odlany w specjalnie przygotowanym szalunku. Uniwersalny, mocne i trwałe drabiny metali. Jednak w konstrukcji, konieczne jest obliczenie i przygotowania rysunku CMD. Metal może służyć jako materiał do konstrukcji podtrzymującej oraz oddzielnego elementu wewnętrznego. Schody wykonane z kutego żelaza, wyglądają jasne i przestronne, jednak z ich montażu należy przestrzegać wszystkich wymogów GOST.

Jak zrobić składaną drabinę na strych

Nowoczesny narożnik klatka schodowa wygląda całkiem interesujące i zajmuje sporo miejsca, ponieważ może on być umieszczony w środku pomieszczenia lub wzdłuż ściany. Drabiny był wytrzymały i niezawodny, może być wykonane z drewna, w połączeniu z metalową podstawą.

Przed rozpoczęciem drabinę składaną do budynków poddaszu warto zobaczyć samouczki wideoPrzed rozpoczęciem drabinę składaną do budynków poddaszu warto zobaczyć samouczki wideo

W celu wytworzenia takiego drabinę, konieczne jest przygotowanie odpowiednich narzędzi, w szczególności, następujące:

 • Piła;
 • Sander;
 • układanki;
 • Fraser i wiele innych narzędzi.

Początkowo trzeba przygotować metalowej konstrukcji schodów, a następnie ją zabezpieczyć kroki. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, trzeba zainstalować słupy i poręcze. 

Dość interesujący jest okrągły spiralne schody, które łatwo doskonale pasuje do każdego wnętrza. W tym przypadku, etapy są mocowane wokół specjalnie przygotowanym fundamencie.

Składane drabinie na strych własnymi rękami (wideo)

Nowoczesne proste schody na poddaszu w domu wyglądają całkiem interesujący i stylowy, co najważniejsze, umiejętnie podejść do rozmieszczenia zbudowanych struktur.

Szczegóły: schody na strych składane (przykłady zdjęcia)

-1024x9110f32f52126720aed25589a6dd336388b1-6485e8995cc9a0f103af5f6466ad96e1391451331333444197178729719102

Leave a Comment

Your email address will not be published.

80 + = 86

Adblock
detector