Nerede başlar ve nasıl aydınlatmalı niş alçıpan yapmak – nwhistorycourse.org

The Blogdaha işlevsel iç oda yap, şık niş alçıpan kullanabilirsinizbir iç oda gipsokartonaShkafy ve asılı rafları hep olmuştur şık niş yardımıyla daha işlevsel olabilir yapmak ve ilgili kalır ancak daha alakalı bir seçenek olacaktır kendi tesislerinde tasarımında deneme yapmak isteyen insanlar - arka ışık kullanarak alçıpan bir niş. mümkün olan ana avantajı, genel iç odası ile uyumlu bir karışımını ayırmak için. Buna ek olarak, niş içe çıkıntı değildir, yerden kazandırır ve insanları taşırken rahatsızlık oluşturmaz. Ve bu mümkün yerleşik aydınlatma sayesinde bu niş olacak önemli öğeleri vurgulamak için.


aydınlatmalı alçıpan duvarda bir niş oluşturmaya başlamak için nasıl

Eğer zaten çalışmaya başlamadan önce, alçıpan bir niş yapmak istiyorum tasarımın ne tür karar verdiyseniz, ilk adım malzemeleri belirlemektir.

aşağıdaki gibi malzemelerin ana listesi:

 • Alçıpan;
 • Metal profili;
 • alçı panoları ve hızlı montaj için vidalar;
 • yapışkan montajı;
 • (Bitirme) Kalafat;
 • Boya veya duvar kağıdı (çalışmanın son aşaması).

Eğer alçıpan niş yüklemeye başlamadan önce nazik bir iş için gerekli tüm malzeme ve araçları hazırlamak rica olunurEğer alçıpan niş yüklemeye başlamadan önce nazik bir iş için gerekli tüm malzeme ve araçları hazırlamak rica olunur

Ayrıca bu tür tornavidalar, matkap, bina veya yazma bıçak, spatula gibi bazı araçlara ihtiyacınız olacaktır.


seçme malzemeler ile ilgili ipuçları

En temel unsur bir niş alçı levhadır ve güvenilirliğini bir niş hizmet etmek mümkün olacak kaç bağlıdır. buna özel şartlar banyo ve mutfaklarda kullanılan suya dayanıklı bir alçı levha türü kullanılması arzu edilir olması dışında, gösterilmemiştir. Sonra buharlaşma ve yüksek nem etkisi korkmamalı.

Önemli bir faktör iskelet parçaları, yani profil armatürleri güvenilirliği olduğunu.

Eğer TV, müzik, heykel ve genel diğer şeyler gibi ağır öğelerin raflarda koymak planı Hele. İşte malzeme pişman gerekli değildir ve bir kez daha para, zaman ve emek harcayarak, tasarlamak için daha kapsamlı yapmak daha iyidir. bunlar özel yük hissetmiyorum çünkü gücü gereksinimi üzerine, tavana monte edilir nişler, için, biraz daha düşüktür. Bu nedenle, alçı levha 9 mm için yeterli olan ve bir dalgalı formunun oluşturulması 6 mm kalınlığında levhalar kullanmak daha iyidir. profilde bir ön karıştırma alçıpan sonra, bunu içine vidayı vida onların tam yerini konusunda şüpheler varsa, biraz hile kullanabilirsiniz - bir mıknatıs tutun ve konumu "bul".niş için aydınlatma Biraz

kendi elleriyle bir niş oluşturma, uygun bir ışık bakmak yanlış olma. Özellikle nedeniyle geniş iç alana, sorun dış estetik görünümünü bozmadan tüm kabloları ve güç kaynakları, gizlemek olmaz.

armatürlerin Kullanımları ayarlanabilir. Her tür farklı dış tasarımı, verimlilik ve LED aydınlatma dayanıklılık olduğunu.

Gerekirse, belirli niş alanları basit bir "göz" spot aydınlatma veya yürütülmesi için idealdir kapsamaktadır. En popüler LED şerit. Neden LED bantlar için pek opt mı?

Bir alçı orijinali yapın ve ilginç niş size kaliteli aydınlatma ürünleri yardımcı olacaktırBir alçı orijinali yapın ve ilginç niş size kaliteli aydınlatma ürünleri yardımcı olacaktır

Ve her şey onun avantajlarından ağırlığı göz önüne alındığında, çok basit:

 1. yoğunluk;
 2. Hızlı ve kolay kurulum;
 3. Güvenlik (bandın kendisi doğrudan uygun bir güç, insan kullanımı için güvenli olduğu);
 4. Sızdırmazlık (silikon bazlı kabuğa sahip varyantları);
 5. dayanıklılık;
 6. Verimlilik (yetersiz güç tüketimi);
 7. Çok yönlülük (bazı varyantlar renk ve ışık aydınlatma farklı modlar var).

Gördüğünüz gibi, avantajları bol ve negatif nitelikleri onları zordur karşı, LED şerit kaliteli bir üreticiden satın alınan ve onların itibari parametreler kullanılacaktır şartıyla. Ben kurulum güvenliği hakkında birkaç söz eklemek istiyorum. ferahlık kullanılan kablo çift izole edilmelidir, ve bu metal profil geçer bu yerlerde - ilave olarak mekanik hasar ve olası bir yangın önlemek amacıyla oluklu boru kullanılır.

Tavan aydınlatması için niş alçıpan Faydalar

Modern bir tasarıma oluştururken bu popülerliği yoksun değil - tavanda niş böyle duvarın inşası gibi pratik fonksiyonları, olmadığı gerçeğine rağmen. Sovyet zamanları hatırlıyorum Birçok kişi ortasında bir avize asılı olan badanalı tavan aynı tür buldum. Ama çok daha ilginç adım geçişleri tarafından daha karmaşık bir tasarıma bakmak için.

Güzel niş alçıpan tavan gizlemek kusurları ve düzensizlikler temel tavan yüzeyGüzel niş alçıpan tavan gizlemek kusurları ve düzensizlikler temel tavan yüzey


Ve işte bu yaklaşımın belirleyici faktörleri dikkati çekiyor:

 • eşitsizlik tavanlar gizlemek için imkanı;
 • Basitleştirme sonraki yükleme spot;
 • Tavan kablo gizleme;
 • mekansal bölge üzerinde yeteneği görsel ayırma alanı (dinlenme alanı, bir çalışma alanı, vs)

Bugüne kadar, yatak odasında bir niş yaratılması - her iç mekana için popüler tasarım çözümüdür. LED aydınlatma sayesinde bir gece lambası olarak kullanılabilir yüklü.

Neden aydınlatmalı alçı bir kutu ihtiyacım var

Ana aydınlatma yanı sıra kanal boyunca LED şerit yüklemesi daha olmayacak. Ve o LED aydınlatma eklenecektir tavana yakın bir niş kurdu böylece gidiyor. Böyle bir resepsiyon sayesinde sorunsuz gizemin tavan verir ve böylece ışık kaynağı kendisi aşağıdan görünmez aydınlatma, yayılmış oluşur. En iyi seçenek - onların parlaklığına bağlı olarak bir renk kombinasyonu ile herhangi bir rengi elde etmek mümkündür, böylece ekli denetleyici ve uzaktan kumanda ile üç renkli (RGB) bandı yaratmaktır.

LED şerit de duvardaki alçıpan niş için güzel bir dekorasyon olabilirLED şerit de duvardaki alçıpan niş için güzel bir dekorasyon olabilir


En önemli olan kutuları takarken - doğru işaretleme seviyesi ve sağlam çerçeve yapısı ise, daha sonra alçıpan kaplamak zor değildir.

Birçok oldukça yeterli standart beyaz renk - Ancak, parlak ışıklar Hepsinin hoşlanmak zorunda. Ayarlanabilir parlaklık ve (sıcak veya soğutucu) tonu - Ama burada bile, bazı üreticiler her kişiye ayarlama imkanı sağladık. kutu kartonpiyer yapılmış olan - bir evrensel dekoratif özelliklerine ek olarak, taşıyabilir tasarım ve pratiktir.

Bunlar arasında:

 1. teller gizleme;
 2. rahat armatürleri sonradan montaj için boşluğun oluşması;
 3. Havalandırma borusu, hem de tavan çeşitli bozuklukları ve hataları gizleme;
 4. Ek yalıtım ve termal izolasyon (alçıpan örtü malzemeleri altında uygun ise).

bu avantajların sonra doğrudan aydınlatma alçıpan niş yapımı almaya istenebilecektir.

ışık ile alçıpan niş örnekleri (video)

Yukarıdaki açıklamalara dayanarak kartonpiyer yapılmış yapıların kullanımına da eklemek gerekir - gerekirse kalite ve hala ucuz onarım yapmak için doğru bir karar. Ve imalat nişler ve kutulara basitlik inşaatın tüm süreci yavaşlatmak olmaz. yüksek kaliteli malzemeler ve doğru montaj teknikleri kullanırken - Yakın gelecekte yaklaşan yenileme düşünmemeye en iyi yapabilirsiniz.

aydınlatmalı alçıpan niş tasarımı (iç fotoğraf)

2-12416min44396-Nishi-podsvetka1344617706nisha1012322dizaynnishi1458918607podsvetka-nishi1390481942b2accfb9cba4

Leave a Comment

Your email address will not be published.

27 + = 32

Adblock
detector